AktaForum a könyvelők szabad fóruma

Teljes verzió: Tevékenység besorolása
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Kedves Fórumozók !
Egyéni vállalkozó ügyfelem szeretné tevékenységét bővíteni a következőkkel:
- népi bőrműves termékek készítése, értékesítése
- népi játszóházak vezetése
- kézműves foglalkozások tartása
Lánya rendelkezik az ezekhez szükséges képesítésekkel, ő lenne bejelentve munkaviszonyban.
Tudna valaki segíteni abban, az ÖVTJ-ben hol találom a megfelelő kódokat?
A KSH-nál megszűnt az ingyenes tájékoztatás, gondoltam felteszem itt a kérdést, hátha valakinek van ilyen ügyfele.
Előre is köszönöm a segítséget. Smile
Az első talán belefér ebbe:
321303 Ajándéktárgy- és díszműáru-készítés
illetve
477811 Képző-, iparművészeti termék kiskereskedelme
477813 Ajándéktárgy-kiskereskedelem
Köszönöm szépen Monik. Smile Várom a további segítséget, hátha valakinek vannak az ügyfelei között az említett tevékenységet folytatók.
Sziasztok!

Nagyon sürgősen kéne a válasz!!!

Van egy Kf.t /most induló/ 
Létezik olyan, hogy a bejegyzett főtevékenységét megváltoztassa egy
másikra.
Állítólag nem elég ha egyéb tevékenységként szerepel hanem "főnek" kell lennie az adott tevékenységnek!!??
Lehet törölni az eddigi bejegyzett főtevékenységet és másikat
választani?? 
A változás bejelentőn nem tudtam megoldani /én legalább is/
Esetleg ez társasági módosítással oldható meg??
/autó kereskedés, illeték mentesség/

Harakiri
Igen, van. Nekem volt ilyen pár éve /bár nem induló volt/ és az egyéb tevékenységbe lévőt kellett főtevékenységnek, a másik meg "lekerült" egyéb tevékenységbe. A változás bejelentőn csináltam a 201T-n, kicsit hihetetlen volt hogy nem kellett ügyvédi "macera" de működött, átírták a NAV-nál is a törzsadatba, és a cégbíróságon is.
Szia Harakiri!

Megerősítem Mónika válaszát. 201T-n kell törölni a jelenleg főtevékenységet, helyette felvenni Újként ami szükséges, és a törölt korábbi főtevékenységet beírni további tevékenységként.
Sziasztok

Kieg. tev-t folytató e. v. bérbe adta, s újra bérbe adná a saját tulajdonát képező társasházi lakását (nem székhely) határozatlan időre egy magánszemélynek. Szeretné ezt a tevékenységét magánszemélyként és nem egyéni vállalkozóként végezni, vagyis nem vállalkozói jövedelemként, hanem önálló tevékenységből származó jövedelemként adózna utána. --> 

Jó-e így kitöltve a nyomtatvány? 
19T101E-A01-es lap, 5. pont: 
"Tevékenységek, amelyeket nem bejegyzett egyéni vállalkozóként végez:
Változás bekövetkezésének időpontja: egy korábbi év, hónap, nap
ÖVTJ: 682001 Lakóingatlan bérbeadás, 3-"Nem egyéni vállalkozóként végzett, az Szja-törvény 3. § 17. pontjában nem szereplő tevékenység." 

Jól tudom-e, hogy ezt a tevékenységet és "telephelyet" csak a 19T101E nyomtatványon kell bejelenteni, és nem kell bejelenteni a nyilvantarto.hu-nak (webes ügysegéd)? 

Köszönöm, ha segítetek!!

Üdv.: Pannis
Igen, Jól tudod Pannis!
Kedves Klári !

Köszönöm szépen most is Smile Áfamentesen végezheti a lakásbérbeadást annak ellenére, hogy a vállalkozási tevékenysége áfaköteles?
Természetesen!
Gondold végig! A válalkozásában mondjuk esztergál, ez Áfás. Vállalkozáson kkívül ad bérbe, ez más viszony.
Blush  Köszönöm szépen!