BHTL.c nyilv.adótartozás S.O.S!!!

Egyéb témakörök, amelyek azért kapcsolódnak a könyveléshez, számvitelhez, stb.

Moderátor: gugu7

Re: BHTL.c nyilv.adótartozás S.O.S!!!

HozzászólásSzerző: Cirmi » 2010.03.28, 17:44

Ha a BHTL mozaik szót lefordítod emberi nyelvre -ott ezt nem ismerik - Be Hajtási TéteL c kifejezést kapsz.Csak az angol a behajtási tétel szót másképp fejezi ki és Apechék lusták magyarra fordítani,ezt a gép csinálja fordítóprogrammal. Direkt nagy betűvel írtam a folyószámlán lévő rövidítést.
Lassan mindnyájunknak meg kell tanulni a szakmai angolt,mert értelmezési problémáink lesznek! (De ki fogja fizetni a képzés költségét,még ha erőnk és időnk lenne is hozzá?)
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Cirmi
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

HozzászólásSzerző: frivi » 2010.03.28, 11:57

Ez van az Art-ban:
Behajthatatlan adótartozás nyilvántartása
162. § (1) A végrehajtási eljárást lefolytató adóhatóság végrehajtható vagyon hiányában az adózó adótartozását, állami kezességvállalásból eredő, állammal szemben fennálló tartozását behajthatatlannak minősíti és végrehajthatóvá válásáig, illetve a végrehajtáshoz való jog elévüléséig ezen a jogcímen tartja nyilván.A behajthatatlanság címén nyilvántartott adótartozást az adóhatóság újból végrehajthatónak minősíti, ha a végrehajtáshoz való jog elévülési idején belül az adótartozás végrehajthatóvá válik.
(3) Az adótartozást megállapító adóhatóság az (1) bekezdésben megállapított feltétel hiányában is nyilvántarthatja behajthatatlanként a 10 000 forintot meg nem haladó adótartozást, ha a behajtás érdekében szükséges intézkedés megtétele a tartozással arányban nem álló költségeket eredményezne. Ezen adótartozásokról az adóhatóság külön nyilvántartást vezet.
frivi
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

HozzászólásSzerző: Ivettke04 » 2010.03.28, 11:37

Sziasztok!
Ezzel néhány nappal ezelőtt én is találkoztam, de egyéni vállalkozónál. Rákerestem az ev-k nyilvántartásában, még élő vállalkozóként szerepel. Valamikor úgy volt, hogy amennyiben az ev-nek egy éven túli tartozása volt, akkor az APEH visszavonta a vállalkozói engedélyét. Most nem tudom, hogy ezzel mi lesz. Azt gondolom, hogy nyilvántartják a tartozást, számolják a kamatokat rá, s amikor az emberke valamilyen jövedelemhez jut a jövőben, akkor indul a letiltás.
Szerintetek??
Ivettke04
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

HozzászólásSzerző: andicsek » 2010.03.28, 11:27

Köszi Klári! Közben megnéztem az apeh honlapon, rákerestem, (mivel az ügyféltől nem tudtam, talán ő sem tudja?)
de végrehajtás alatt lévő cégként szerepel.
El akarja adni szerinted így lehetséges?
Andicsek
andicsek
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

HozzászólásSzerző: gugu7 » 2010.03.28, 11:22

Sziasztok!

Szerintem behajthatatlannak minősített, de hívjátok fel Őket és tájékoztassatok minket is az eredményről. Utánna kitaláljuk, hogy a könyvekben mit csinálunk!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
gugu7
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

BHTL.c nyilv.adótartozás S.O.S!!!

HozzászólásSzerző: andicsek » 2010.03.28, 10:41

Sziasztok!
Ma találkoztam először az egyik kft adófolyószámláján ezzel a szöveggel és mellette minden tartozást lemínuszolt az apeh.
ilyenkor mi történik?
mi ez?
a könyvelésben lévő kötelezettségekkel ilyenkor mi történik?
segítsetek kérlek, zárnom kellene a céget,mert elviszik ,nem tudok mit kezedeni ezzel a témával :O((
Köszönöm előre is
Andicsek
Andicsek
andicsek
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

Re: Más téma

HozzászólásSzerző: andicsek » 2010.03.28, 10:36

Lilla írta:Letöltöttem egyik ügyfelem folyószámláját és ilyet találtam rajta: BHTL c.nyilv.adótart.

2002 óta nem fizet semmilyen adót, most minden tételt visszamínuszoltak a fenti megjegyzéssel és adótartozása 0. Ez mi a túró? Behajthatatlan és nem tudnak vele mit kezdeni? És akkor mi lesz?

Szia Lilla!

Most szembesültem én is egy ugyanilyen esettel az egyik Kft folyószámláján. Mi van ilyenkor? Tulajdonképpen most mi történik?
van már valami infod ezügyben azóta,hogy te találkoztál vele először?
Segítsetek.
Pont eladásra kerül ez a cég.zárnom kellene, de most mit tegyek a kötelezettségei a könyvelésben?????
????
s.o.s.
Andicsek
andicsek
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

Vissza: Egyéb témakörök