AktaForum a könyvelők szabad fóruma
Önellenőrzés - Nyomtatható verzió

+- AktaForum a könyvelők szabad fóruma (http://aktaforum.hu)
+-- Fórum: Könyvelés, számvitel, adózás (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Fórum: Adózás, adók, bevallások, számvitel (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Téma: Önellenőrzés (/showthread.php?tid=1845)

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

önellenőrzés - krecsko - 2009-10-13

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ha az egyéni vállalkozó önellenőrzéssel javítani szeretné a 2006. - 2007. -2008. évi szja bevallását mely nyomtatványokat kell kitöltenie?

Üdv minden segítségnek.

Re: önellenőrzés - katczi - 2009-10-13

Szia!

A 2007. valamint a 2008. éveket a saját nyomtatványukon kell, azok ismételt kitöltésével, tehát a 0753, valamint a 0853 nyomtatványokon.
A 2006. évet a 0731-en tudod helyesbíteni.

üdv.

kati

Re: önellenőrzés - kissjozsefne - 2009-11-25

Sziasztok
életbiztositás jogtalan igénybevétele miatt a 753.as bevallást kell önellenőriznem
Én a szivem szerint a 753-as bevallást ujból helyesen kitölteném , és ráirám , hogy önrevizió

/ugy mint Kati/
egyéni vállalkozórol van szó.

Most azonban "jól értesültek " azt mondják, hogy a 735.ön kell :roll:

Ha tudnátok segiteni ?????
/a kitöltésit olvasgatva , ugy gondolom, hogy különbséget tesz magánszemély és ev. között,

Előre is köszi
Ica

Re: önellenőrzés - kissjozsefne - 2009-11-25

Sziasztok

Megprobáltam mind a kettőt kitölteni

-a 735-ön nem is engedi
-marad a 753-as

Ebben az esetben a 753-1 lapon a kedvezményt töröljem,,,??????
.- az önellenörzési lapra az alapnak mit kell irni, mert ha nincs alap hibát jelez.????
/AZ IGÉNYBE VETT kedvezmény 20 %-AL NÖVELT ÖSSZEGÉT szertném önellenőrzni Idea
Ica

Re: önellenőrzés - kissjozsefne - 2009-11-26

Sziasztok

a 753-at szeretném önellenőrizni igénybe vett élet.bit kedv. miatt
- a 753-at lemásoltam . a kedvezmény lapot 01-es 0-ra vettem
-a 753c lapra 120%-al növelten beirtam a visszafiz. kedvezmény összegét.
- a 19-es önreviziós lapra ráirtam ezt az összeget
- Azt nen értem, hogy lett a 19 e. ft igénybe vett kedvezményből 43 eft.
19 eftX120 %=23eft
19 eft + 23 eft= 42 eft /kerekitésből /
most akkor 19 eft igénybevett kedv. miatt fizet 43 eft.ot ?????
Ha lehetséges" sos" ma el kell küldeni
Ica

Re: önellenőrzés - Moya - 2010-04-30

Sziasztok!
Kérdésem a következő. Lehet e önellenőrzést beadni olyan szja bevallásra amit a munkáltató csinált meg.
Milyen nyomtatványon? Ha 2006, 2007, 2008 évről van szó. 0731? 0753? 0853?
Nekem az eredeti nyomtatványok az M29 -ek.

köszönöm a segítséget
Moya

Re: önellenőrzés - Moya - 2010-05-03

Sziasztok!

Senkinek nem volt még ilyen? Zavar hogy a munkáltató csinálta meg a bevallást,
Akkor javíthatok???????

Re: önellenőrzés - polika - 2010-05-03

Nem volt ilyen, de önellenőrzhetsz, mint magánszemély. Még az is rémlik, régen volt olyan, hogy jelezni kellett mi miatt: hányos nyilatkozat a munkáltató felé, hibás adatszolgáltatás stb.)

Re: önellenőrzés - Moya - 2010-05-04

Polika Köszönöm a választ. Megpróbálkozok vele, lehet még jelentkezem.
Moya

Önellenőrzés - potyi - 2010-07-19

Sziasztok!
Egyik cégem 2009-ben duplán állitotta kia bevételi számlát egy ügyfelének 2-es és 10-es sorszámmal is,nekem mind kettőt betette a könyvelésbe az ügyfélnek csak az egyiket küldte el, amit ki is fizettek.
Nálam ott lógott kiegyenllítetlenként a másik, persze egyeztetéskor sem közölte velem.
Most mit tudok tenni??
Kiállithat 2010-ben egy jóváiró számlát a 2009-es évi bevételére, vagy önellenörzzésként kell rendbe tennem , de hova könyvelem??
a bruttó összeg :354.000 a cég szempontjából mérleg főösszegben nem játszik szerepet, szerintem új mérleget nem kell leadni.
Köszi

Re: Önellenőrzés - Szabó Ildikó - 2010-09-21

Sziasztok ! Önellenőrizni kell a 0929-es bevallást, mivel kimaradt az NSZF-től kapott támogatás, most az öenellenőrzzéssel egyidőben a tanulók utáni kedvezményt elszámolhatom-e ,ez is kimaradt. üdv. Ildikó

Re: Önellenőrzés - katczi - 2010-09-21

Ez a kedvezmény az adózó döntése alapján vehető igénybe. Az adózás rendjéről szóló törvény tiltja, hogy az adózó a döntését utólag önellenőrzéssel változtassa meg, így a jelen csökkentő tétel önellenőrzéssel történő igénybevételére nincs lehetőség.
:-(

Üdv.
Kati

Re: Önellenőrzés - polika - 2010-09-21

Azért egy kört még futnék. Van olyan tao alap kedvezmény, ami semmilyen esetben sem lehet utólag érvényesíteni. Ez a fejlesztési tartalék, ugyanis előző évi lekönyveléshez van kötve. Tudtommal azonban vannak olyan kedvezmények, amik nem lettek figyelembevéve, de egy utólagos adóalapot növelő önellenőrzés esetén (pl kimaradt bevétel) a pótlólagos társasági adókötelezettséget le lehet vele fedezni.
De azért még keresgélj utána. Vagy esetleg önellenőrzés előtt kérdezz rá írásban az APEH-ra, akkor saját különbejáratú papírod is lesz róla

Re: Önellenőrzés - Szabó Ildikó - 2010-09-22

Köszönöm szépen a segítségeteket üdv. Ildikó

Re: Segítség! - steven.first - 2010-11-11

Sziasztok!

Olyankor mi a helyzet, ha én befizettem az szja-t vmi után, de nem vallottam be - önellenőrzési pótlékot ugyanúgy számolok rá az apeh portálon, mintha nem fizettem volna be?
+ kérdés: a kezdő és a záró időpont az apeh-os kalkulátornál mit jelent?
(pl. ha áprilisi dologról van szó és most csinálom az önellenőrzést)

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Hanna

Re: Önellenőrzés - gugu7 - 2010-11-11

Szia Hanna!
Ha nem adtál be bevallást, akkor pótolnod kell. Ha csak egy jövedelem kimaradt, akkor a hiányos bevallást kell önellenőrizned.

A kalkulátor első dátumát állítsd az eredeti esedékesség napjára, a másodikat pedig az önellenőrzés (bevallás beadás) dátuma+15 nap.
Ha az adó esedékességkor megfizetésre került, termésetesen a kötelezettség növekedéssel érintett adót nem kell befizetni, de a pótlékot igen.

Re: Önellenőrzés - steven.first - 2010-11-15

Köszi Klári!
De hogy számolom rá a pótlékot?

Hanna

Re: Önellenőrzés - gugu7 - 2010-11-15

Mielőttszámoltatsz a kalkulátorral döntened kell, hogy ismételt vagy sima az önellenőrzés.

gugu7 Írta:Mielőttszámoltatsz a kalkulátorral döntened kell, hogy ismételt vagy sima az önellenőrzés.

Sima önellenőrzés, és a korábbi kérdéseim még mindig fennállnak.

Köszi!

Re: Önellenőrzés - Erzsó - 2010-11-15

Szia!

Nullát írsz a pótlékhoz.Én úgy jártam a tavalyi kulturális járulékkal,hogy befizettük,be is vallottam ...de valamiért nem került rá a folyószámlára.Telefonon történt egyeztetés után,újra be kellett adnom önellenőrzéssel.Az alapot beírtam,de a pótlékhoz nullát írtam.

Erzsó Írta:Szia!

Nullát írsz a pótlékhoz.Én úgy jártam a tavalyi kulturális járulékkal,hogy befizettük,be is vallottam ...de valamiért nem került rá a folyószámlára.Telefonon történt egyeztetés után,újra be kellett adnom önellenőrzéssel.Az alapot beírtam,de a pótlékhoz nullát írtam.

Köszi szépen!

Hanna Tongue

Re: Önellenőrzés - mano1 - 2011-02-20

Sziasztok!

Segítség ill. megerősítés kellene!
A 0753 at kellene önellenőriznem, az eho alapja után rosszul számoltam az adót.
Ugye ezt a 0753-ason ? tudom végigvezetni, úgy, hogy az egész bevallást újból írom ahogy bekellett volna küldenem , és a különbséget az önellenőrzési lapon vezetém végig? Így csak a kölönbözet után az ehó adóját és önellenőrzési pótlékot kell fizetni? És ezek elszámolhatók ktg-ként idén ?

Üdv. Manó

Legyen kedves valaki nézzen rá a kérdésemre! Jó ez így ahogy gondolom ? Előre is köszi: Mano

Re: Önellenőrzés - mano1 - 2011-02-21

Légyszi nézzetek rá a 0753-assal kapcsolatos kérdésemre !

Üdv. Mano

Re: Önellenőrzés - nagyeva - 2011-02-21

üDV. MANO1!
Igen a teljes bevallást meg kell ismételni a helyes adatokkal + önellenőrzési lap.

Vállalkozói osztalékalap után fizetett egészségügyi hozzájárulás költségek közötti elszámolása2008.05.26. [Szja-törvény 11. számú melléklet I. 11. pontja és a 10. számú melléklet II. 3. pontja]Az egészségügyi hozzájárulásról szóló 1998. évi LXVI. törvény (továbbiakban: eho tv.) 3. §-ának (3) bekezdése szerint a vállalkozói osztalékalap után a magánszemélynek 14 százalék egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie mindaddig, amíg „a biztosítási jogviszonyában a Tbj. 19. § (1) bekezdése és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló 2005. évi CXX. törvény 9. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségbiztosítási járulék, a Tbj. 36-37. §-a és 39. § (2) bekezdése alapján megfizetett egészségügyi szolgáltatási járulék (a továbbiakban együtt: egészségbiztosítási járulék), valamint a törvényben meghatározott jövedelmek után megfizetett százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás együttes összege a tárgyévben el nem éri a négyszázötvenezer forintot.

A vállalkozói osztalékalap után fizetett százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást az egyéni vállalkozó elszámolhatja költségként.

Az szja-törvény 10. számú mellékletének II. 3. pontjának utolsó mondata szerint azonban nem számolható el költségként a megszűnés évéről készített adóbevallás alapján a vállalkozói osztalékalap után megállapított egészségügyi hozzájárulás.

(PM. Jövedelemadók Főosztály 1978/2008 begin_of_the_skype_highlighting 1978/2008 end_of_the_skype_highlighting – APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály 1559809377)

Fenntiek szerint az eho ktg-ként elszámolható, kivéve megszünés! ( a pénzforgalmi szemlélet miatt pénzügyi teljesitéskor ! )

nagyeva

Re: Önellenőrzés - mano1 - 2011-02-21

Szia Éva !

Köszi a megerősítést !

Szia : Mano