AktaForum a könyvelők szabad fóruma
Személyi alapbér - Nyomtatható verzió

+- AktaForum a könyvelők szabad fóruma (http://aktaforum.hu)
+-- Fórum: Könyvelés, számvitel, adózás (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Fórum: Munkaügy, bérszámfejtés, TB (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Téma: Személyi alapbér (/showthread.php?tid=3576)

Személyi alapbér - TITE - 2018-08-07

Szép estét kívánok!

2017-ben kezdődött a munkaviszonyom. A munkaszerződés 125700 Ft bruttó bérről szól, heti 30, napi 6 órás munkavégzésre. A bérszámfejtésem, adóigazolásom végig erről az összegről szólt.
2018-as bérszámfejtéseimen 135375 Ft besorolási bérrel, 135375 Ft Rendszeres jövedelemmel és 135375 Ft bruttó bérrel számolnak, összevissza megosztva munkabérre és fizetett szabadságra.
A munkaszerződésem módosítását a minap kaptam kézhez, hogy írjam alá. Aláírtam. Az szerepel rajta, hogy 2018. január 01-től a személy alapbér 180500 Ft. Más nem változik. Amikor jobban megnéztem, elgondolkodtam:

Megfelel ennek a módosításnak az idei bérszámfejtés?
Nem 180500 Ft bruttó bérrel kellene számolni?

Köszönöm!

RE: Személyi alapbér - placebo - 2018-08-08

Hello!
Elég időben közlik az új munkaszerződést,ha jár elsejétől utólag visszamenőleg számfejteni kellene a külömbözetet..

RE: Személyi alapbér - Mónika - 2018-08-08

Nincs azzal a számfejtéssel baj, hiszen azt írtad hogy heti 30/napi 6-órás jogviszony. Ez tehát a garantált bérminimumnak 180.500.- : 40 x 30= 135.375.- megfelelő bér. Tehát ez jól van, csak ezt a munkaszerződést amit most irattak veled alá, na ezt rontották el, ebbe csak a 135.375.--t kellett volna közölni.

RE: Személyi alapbér - placebo - 2018-08-08

hello!
Hát nem tudom mi a francot számoltak 8 hónap alatt és igy sem tudták kiszámolni a gar.minbér részmunkaidőre járó összegét, a munkaszerződésben ez egy elég fontos dolog az alapbér ha nem a legfontosabb erre sem figyeltek akkor mire milyen szinű papírra nyomtassák a szerződést... Big Grin

RE: Személyi alapbér - TITE - 2018-08-09

Köszönöm a válaszokat! Akkor pl. egy ellenőrzés folytán ez így nem állná meg a helyét, ugye? Ti is úgy gondoljátok, hogy a munkaszerződés módosításban nem a kötelezően adandó, garantált bérminimumot tüntették fel, mint lehetőséget, hanem nekem jelenleg 180500 Ft a személyi alapbérem a 30 órás munkaidőmre, tehát ezt az összeget kellett volna használni a számfejtésben, mint bruttó bért (nincs bérpótlékom, nincs semmi ami megvariálná ezt). Valamint ha van vér a pucámban, akkor kérhetem a különbözetet is a szerződésre hivatkozva?

RE: Személyi alapbér - Balázs - 2018-08-09

Szia!

Szerintem is elírták a munkaszerződésedet, mert a garantált bérminimum bruttó 180.500,- forint 8 órás munkaviszonyra  idén. Te 6 órás vagy, tehát az erre járó bruttó 135.375,- forintot megkaptad.

RE: Személyi alapbér - placebo - 2018-08-09

Hello!
Meg kell kérdezni mennyi az alapbér mert ahogy a többiek írják valoszinű rosszul számoltak...

RE: Személyi alapbér - TITE - 2018-08-09

Igen, de hat órára akár 180500 Ft-ot is kaphatok. Tehát a minimálbérről felemelhette egy magasabb, nem minimálbéres összegre is. Nem az van a szerződésben, hogy a mindenkor garantált minimálbér a bérem.

RE: Személyi alapbér - Mónika - 2018-08-09

Igen, jól gondolod, ha van "vér a pucádban" akkor a szerződésre hivatkozva kérheted a magasabb bérösszeget, januártól visszamenőlegesen pedig a különbözetet. Mivel a szerződésed 180.500.-*-ról szól így neked ez kellene hogy legyen a br. béred. Szóval jól gondolkodsz, elcseszték a munkaszerződést, akár ezzel te kérheted a bérkülönbözet kifizetését is.