AktaForum a könyvelők szabad fóruma
kata - Nyomtatható verzió

+- AktaForum a könyvelők szabad fóruma (http://aktaforum.hu)
+-- Fórum: Könyvelés, számvitel, adózás (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Fórum: Adózás, adók, bevallások, számvitel (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Téma: kata (/showthread.php?tid=3826)

Oldalak: 1 2 3 4 5 6

kata - Ica68 - 2019-02-21

Segítséget szeretnék kérni :Smile kata alany vállalkozó. 2018-ban volt táppénzen. Rendben lejelentve a 101E nyomtatványon, így nem is fizette meg az adót adott hónapra. Év végére árbevétele, megkívánná azt az egy hónapot. Törölhetem a 18t101E nyomtatványt? Így az 50000 forint megfizetése után, már nem keletkezne 40%-os különadója. Kérek szépen segítséget, törvényesen szeretném megcsinálni. Hálásan köszönöm a választ Ica

RE: kata - Mónika - 2019-02-22

Szia!
Szerintem nincs lehetőség töröltetni a táppénzes időszakot. Sajnos ha értékhatárt lépett a 40%-ot be kell vallani.

RE: kata - Ica68 - 2019-02-22

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszodat.

RE: kata - PMarcsi - 2019-02-24

Sziasztok!
Egy KATÁS egyéni váll., alanyi áfa mentes, USA ba itthonról szoftver fejlesztést szolgáltat, ezt áfa mentesen teheti meg, mit írjon az áfa tartalmába 0% vagy AMM? Kell e összesítő nyilatkozat és 65 bev adatszolgáltatás jelentés. A számlát dollárban és forintban is feltünteti.

Köszönöm a segítséget.

Pmarcsi

RE: kata - gugu7 - 2019-02-25

Szerintem jó látod Marcsi!

RE: kata - gajda - 2019-02-25

Egy kicsit körül kell járni. Kinek nyújtja, adóalany vagy sem? Attól függ a teljesítés helye.
Ha ez elektronikus szolgáltatásnak minősül (szerintem igen), akkor a nem adóalany fogyasztók letelepedési helye, természetes személyek esetében a lakóhelye vagy tartózkodási helye lesz a teljesítés helye. Ebben az esetben az adott országba be kellene jelentkeznünk, adószámot kérnünk, és az adott országban áfabevallást kellene benyújtanunk.
(Usa egyes tagállamaiban van áfa) A számlázást ezért egy helybéli adótanácsadóval kéne megbeszélni.
.
https://konyvelozona.hu/kulfoldre-nyujtott-szolgaltatasok-afaja-egyszeruen/
.

RE: kata - Mónika - 2019-07-19

Sziasztok!
Jelenleg főállású KATA-s egyéni vállalkozó egyszemélyes Kft-t alapított. A Kft-ben fogja fizetni a teljes járulékot,/a cég nem KATA-s/ ez esetben a KATA-ba milyen változás bejelentőn kell jelentenem hogy csak 25.000.- Ft-ot kell a jövőben fizetnie? Csak a 19T101E-n? vagy 19T1041-es is kell?
Milyen dátumot írjak ezekre a változás bejelentőkre mivel hó közepén alakult a Kft és a társasági szerződés aláírásának napjával lesz a járulék fizetési kötelezettsége. Júliusra még teljes KATA-t kell fizetnie, ugye, csak augusztusól lesz 25.000.- .?
Valamint a társasági szerződésben az van, hogy munkaviszonyos, viszont egyszemélyes Kft esetében ez értelmezhető?

RE: kata - PMarcsi - 2019-07-19

Szia!

Csak a 19T101E-n jelented, hogy nem főállás, 19T1041-es nem kell ev KATA-snak.
Júliusra még teljes KATA-t kell fizetnie, ugye, csak augusztustól lesz 25.000.-  itt a 19T101E aug.1. ,mert ez a változás napja a KATA-ban.

A kft-ben meg úgy jársz el mint egy újonnan alakuló kft-nél,minden küldesz neki mint munkaviszonyosnak.

Mónika és így járnék el ,de azért várd meg a többieket is.

Üdv,
Pmarcsi

RE: kata - Mónika - 2019-07-19

Köszi Marcsi!

RE: kata - könyvelés72 - 2019-07-19

Sziasztok!

Mindent jól írt Marcsi. :-)

RE: kata - potyi - 2019-10-01

Sziasztok!
2020-ban sem választhatják a kft-k a katát?
Köszi

RE: kata - PMarcsi - 2019-10-01

Potyi, nekik ott a kiva

a KATA ttv. nem változott,

Az adó alanyai:
  • az egyéni vállalkozó
  • az egyéni cég
  • a kizárólag magánszemély taggal rendelkező betéti társaság
  • a kizárólag magánszemély taggal rendelkező közkereseti társaság
  • az ügyvédi iroda
Katás vállalkozóként nem lehet árbevételünk ingatlan bérbeadásból.

https://ado.hu/cimke/kata/

RE: kata - potyi - 2019-10-01

Köszönöm.
A kiva nem igazán jó nekik.

RE: kata - ILDI2481 - 2019-10-28

Sziasztok! Segítséget kérnék, ha valakinek volt már hasonló esete.
SzJA-s egyéni vállalkozó szünetelés alatt van, nov.1-től indulna újra KATA alatt. Mikor kell mindezt bejelenteni, hogy rögtön KATA-s legyen? A webes ügysegéden bejelentem a szünetelés végét okt.31-én, a 101E-n ha bejelentem 11.01-én a KATA választást mivel nem kezdő így ebben az esetben nem csak 12.01-től lehet KATA-s? Blush

RE: kata - Mónika - 2019-10-28

Jelentsd be október 31-ig a 101E-n a KATA-ba lépés szándékát mindenképpen.

RE: kata - gugu7 - 2019-10-28

Szia Ildi!
Szerintem a visszatérést jól látod. Én megkérdezném a NAV vonalán, vagyközvetlenül a saját igazgatóság adóalany nyílvántartásán, hogy nem e azonos a szünetelélsvől vissza az újonan alapítással. Ha nem akkor sajna okt 31-én be kell jelentkezni és jól elvistatkozni ha kell,  hogy tehetsz-e ilyen nyilatkozatot szünetels alatt.

RE: kata - Mónika - 2019-10-28

Az úgy jó lesz, ahogyan én írom, mert nekem is volt ilyen. Október 31-én a Webes ügysegéden újra éleszted a vállalkozást, akkor november 1-től lesz újra aktív. És még október 31-én beadod a 101E változásbejelentőt a KATA választásáról november 1-el.

RE: kata - gugu7 - 2019-10-28

Szia Móni!
Újat tanultam! Smile Smile

RE: kata - ILDI2481 - 2019-10-28

Köszönöm mindenkinek! Wink

RE: kata - ILDI2481 - 2019-11-05

Sziasztok!
Szerintetek is így van, mert a NAV-tól azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kell beküldeni a 19T101E nyomtatványt
KATA vállalkozás létesítését követően, csak akkor ha valami változás van a webes ügysegéden történt bejelentkezéshez képest?

RE: kata - hocipo - 2019-11-05

Szia!
Igen így van, nincs már mit jelenteni rajta, max az iratőrzés helyét, ha az más cím.

RE: kata - ILDI2481 - 2019-11-05

Köszönöm! Végre egy beküldendővel kevesebb!!

RE: kata - PMarcsi - 2019-11-06

Egyik ismerősöm szeretné KATÁ-s ev.kiváltani.
az lenne a kérdésem, hogy van e számára bármilyen támogatás ami segíti a kezdő vállalkozóvá válását,ha van akkor mi a módja az igénylésnek.

Köszönöm!

RE: kata - ILDI2481 - 2019-11-06

Szia! Nekem volt ilyen, a munkaügyi központban kellett igényelnie (ha van még keret) és azt hiszem 6 hónapig kapta.

RE: kata - könyvelés72 - 2019-11-06

Megerősítem Ildikó válaszát, a munkaügyi hivatalnál kell érdeklődni az aktuális támogatási lehetőségekről.