AktaForum a könyvelők szabad fóruma
végelszámolás - Nyomtatható verzió

+- AktaForum a könyvelők szabad fóruma (http://aktaforum.hu)
+-- Fórum: Könyvelés, számvitel, adózás (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Fórum: Adózás, adók, bevallások, számvitel (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Téma: végelszámolás (/showthread.php?tid=87)

végelszámolás - verocs - 2006-09-17

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, ha valakinek már van ebben tapasztalata, hogy avégelszámolás esetén milyen bevallásokat kell beadni az APEH felé.
Ez egy kis Bt, van kb 150 eFt tárgyi eszköze, ezeket szerintem ki fogom számlázni a végelsz előtt (persze + ÁFA), és így eladás után lesz kb 200 eFt-ja a pénztárban. 2005-ben minimális kb 150 eFt nyereséggel zár. Járulékokat nem fizetett, mert külföldi az illető. (Ez utóbbit nem igazán értettem, hogy miért nem kell fizetnie, de egy könyvelő irodától vettem át a cég könyvelését.).
Jól gondolom-e hogy a pénztárban lévő pénzből visszafizetik az alapításkori hozzájárulást (jegyzett tőke)?? Kérdésem még az is, hogy a fennmaradó (pénztárban) lévő pénz felosztásakor kell-e adót fizeni (pl. SZJA, osztalékadó).
Az eddigi nyereségeket nem vették ki osztalékként. Ennek mi lesz a sorsa? Le kell adóznia?
A 72/2006 Korm. rend-ben már megtaláltam a számviteli teendőket, de arról semmi infót nem találok, hogy az APEH-nak konkrértan miket kellene beadnom.
Ha valaki tud, segítsen, mert még idén le kéne ezt zongoráznom.
köszönöm
verocs

Re: végelszámolás - gugu7 - 2006-09-17

Szia Verocs!

Az általad vázolt helyzet egészen tiszta. Gondolom ügyvédnél járt az ÜF.

A megállapodott nappal, mint a tevékenység záró napjával kell 65-öst /ha Áfás a megfelalő gyakoriságút/ 0671-est, 06083-ast és Tev.záró beszámolót beadnod. Ha a közzétételi igazolásgyűjtési /OEP,Nyug.Bizt,VPOP,Önkorm.adó, Környezet és Vizügy/időszak lejárt és van végelszámolás befejező dátumod újab 65-ös,71-es,083-as.

Rossz hír, hogy a jegyzett tőkén felüli vagon adóköteles, amit a záró 083-asban kell leadózni /M 04 old. 113 sor/.

A többiek még biztos kiegészítenek.

Üdv: Klári

Re: végelszámolás - verocs - 2006-09-18

szia Klári!

Köszönöm a gyors és lényegretörő válaszodat. Nemrég találtam rá erre a fórumra, de már megérte.
üdv
verocs

Re: végelszámolás - edith - 2006-09-30

Mindkettőtöknek köszönet,én is belecsúsztam egy társasági végelszámolásba (a "praxisomban" ez az első)
Jól megkínlódtam ezzel a céggel, mert 1 éve vettem át és elég káotikus volt a könyvelése. Most lezárok, a bevallásokat, elkészítem és mindent átadok az ügyvezetőnek, mert az új cégtv szerint a végelszámoló kötelessége a végelszámolás befejezését követően beadni a szükséges bevallásokat. Nem lesz nehéz, mert semmi vagyontárgy nincs.
Áldásom rájuk.

Re: végelszámolás - verocs - 2006-09-30

Nekem ezzel össz-vissz az a bajom, hogy a cégtulaj külföldi és egyáltalán nem ért ezekhez a dolgokhoz. Sajna nekem is ez az első, felszámolást már csináltam eleget, lehet hogy rá kéne beszélnem (csak vicc volt). Na, szóval arra gondoltam, hogy megkérdezek egy-két könyvvizsgáló ismerősömet, hogy elvállalná-e. Nem tudom mennyit kérhetnének ezért. Én egyedül nem merem bevállalni az APEH vizsgálat miatt.

Re: végelszámolás - edith - 2006-09-30

A 2006. évi V. tv, a Cégtv 94.§-tól foglalkozik a végelszámolással. A végelszámolónak van felelőssége, meg feladata bőven, én ezt nem vállalom be - különösen hogy elvárnák hogy ingyen csináljam.
Ha nem sok vagyontárgy van, ill tartozások nincsennek - akkor azért egyszerűbb a dolog, de én úgy döntöttem most nincs időm utánajárni, pont elég ha a az első záró bevallásokat elkészítem.

Re: végelszámolás - edith - 2006-10-12

Eddig kimaradt az életemből a de minimis támogatás - túl magas nekem ez a léc.- eddig még nem szántam rá időt.
Egy végelszámolás kapcsán merült fel, hogy a 0671 bevalláson ha jól emlékszem a 3. lap a csekély összegű támogatásról szól. Fel kell tüntetni a munkaügyi központ támogatását itt, vagy ezzel nem kell foglalkozni?

Re: végelszámolás - Kicsi50 - 2006-10-12

Edith !

A kitöltési nem mondja meg hogy beletartozik-e? Vagy esetleg a szerződés a munkaügyi központtal ? De egyébként szerintem, ha nem foglalkozol vele akkor sem történik baj, biztos nem olyan óriási mértékű az a bizonyos támogatás :roll:
És most már ha kész vagy a 12.-i dolgokkal pihenj egy kicsit biztos Rád fér, és holnap is lesz nap és az sem lesz könnyebb 8O

Üdvözlettel

Re: végelszámolás - Vargáné - 2006-10-12

Szia Edith!
Valahol régen mintha azt olvastam volna ,hogy a munkaügyikzp tamogatása nem tartozik a deminis be. Da sajna nem emlékszem, hogy hol.
Üdv

Re: végelszámolás - Tünde_44 - 2006-10-13

Sziasztok!

Így 12-dike után egy kicsit bóklásztam a menük között, ráakadtam a Régebbi hírek-re! Itt olvastam blondi 10.11-i írását: Október2006/Végelszámolás az új szabályok tükrében. Érdemes elolvasni a v.a.-hoz nagyon hasznos infókat tartalmaz.

Lehet, hogy ez a menü csak nekem, mint nemrég belépőnek újdonság!

Üdv.Tünde

Re: végelszámolás - gugu7 - 2006-10-13

Szia Edith!

Nem tartozik bele.

Klári

Re: végelszámolás - Kicsi50 - 2006-10-13

Szia Edith !

Az Art. 178.§ Értelmező rendelkezések 30. ont. csekély össegű ( de minis ) támogatás : az EK Szerződés 87.és 88. cikkeiben foglaltaknak a de minimis támogatásra való alkalmazásáról szóló 2001.január 12-ei 69/2001 8EK9 bizottsági rendelet alá tartozó támogatás.

Már csak ezt kell előteremteni. :roll: De szerintem hidd el amit a Klári mond.

Üdv.

Re: végelszámolás - edith - 2006-10-13

Oké, nem foglalkozom vele. Köszi a hozzászólásokat. Edit

Re: végelszámolás - edith - 2006-10-18

Ismét segítséget kérnék. Véelszámolás kezdete miatt töltöm a 0671-et és a 0603-at. Szakképzési hj.köt. csk 1-3 hóban volt, amit bevallottam a 0619-en.
A 0671 és 0603 bevallásnak is van szakképzési részletező lapja, és számomra a kitöltésiből az jön le, hog éves adat részletezését kéri. Gondolom nem kell mindkét helyre beírni ugyanazt.
Ha a 0603-on a szakképzési köt 0, mertcsak a különbözetet kell beírni, ettől a részletezésbe az éves adatokat írjam? Mit írjak a 0671 részletezőjére?

időközben arra rájöttem, ha a 0603 o-ás akkor nem kell szakképzési éves részletezés hozzá. A 0671-el továbbra sem boldogulok.

Re: végelszámolás - gugu7 - 2006-10-18

Szia Edith!
Én a 0671-01 tábla 18. sorába írnám az éves köt. és a 19-esen bevallott különbözetét. A 0671-02-es táblán számolnám el.
A 0603-as 01-es táblájába szerintem csak az m oszlopba tudnád írni az meg nem a záró időszak.
Klári

Re: végelszámolás - gugu7 - 2006-10-18

Igen a teljes időszak megy a 02-es táblába elszámolásként. A 01-es táblába csak a teljes köt.-ből a 19-esen még be nem vallott rész.
Klári

Köszönöm
Edit

Végelszámolás - Micu - 2006-10-26

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi!

Egy Kft szeretné magát végelszámolással megszüntetni.
Találok e rá valahol valami összefoglalót, hogy mikor mi a teendő, mikor milyen bevallásokat kell beadni.
Olvastam róla a csődtv-ben, csak sajna nem igazán világosodtam meg. Nem állt össze teljesen a kép.
Köszi mindenkinek: Micu

Re: Végelszámolás - gugu7 - 2006-10-26

Kedves Micu!

Javaslom olvasd el 15 alcimmel alább amit ott megbeszéltünk. Persze ha van még gondod írj.
Üdv: Klári

Re: Végelszámolás - edith - 2006-10-26

Nekem is kijutott egy végelszámolás.
A végelszámolás kezdő napját megelőző nappal bezáróan elkészítettem az egyszerűsített éves beszámolót, melyre ráírtam a végelszámolás kezdő időpontját. 0671-est,06084-et,0603-at adtunk be az APEH-nek.
A vállalkozásnak már csak kb 100 e ft értékű TESZ-e van, amit meghagytam mert nem ért el hozzám a selejtezési jkv- még szerencse mert időközben APEH ellenőrzés kopogtatott. ( még nem tudták, hogy végelszámolás alatt van)
Úgy gondoltam, részemről ezzel befejezve az ügy, a nálam lévő bizonylatokat átadom a végelszámolónak - és kész.
Önállósította magát az ügyvezető, elment egy ügyvédhez, aki jó pénzért
írt neki egy taggyűlési határozatot - amiből az sem derül ki, hogy egyszerűsített vagy sem a végelszámolás - és az ügyvezető lett a végelszámoló. Na és most akkor én kínlódjak vele, hogy milyen igazolásokat kell beszerezni, mit kell közzétenni? Vagy adjam oda a végelszámolónak a nálam lévő anyagot, hogy tegyen vele, amit akar???
Ha a végelszámolás évvégéig nem fejeződik be, akkor dec. 31-el társasági adó, 03 meg mit udom én mi....

Micunak még anyyi, hogy a 2006. évi V. tv 94-116 § foglalkozik a végelszámolással. (cégtv)

Re: Végelszámolás - gugu7 - 2006-10-26

Szia Edith!

A tevékenységet lezáró beszámolóval és a bevallások elkészítésével LEJÁRT a megbízásodra vonatkozó szerződés! :!: A VA alatt lévő cég végelszámolója vagy ad megbízást a végelszámolással kapcsolatos számviteli és adóbevallás készítési munkák elvégzésére vagy nem. Ez egy új parti és új duma (ahogy az ultiban mondják). Az igazolások beszerzése, egyeztetés OEP,Nyugdíj, Környezet ésVíz,Vám stb. a végelszámoló dolga.
Ha nincs új megbízás,- mivel a szerződés megszünt - részletes jegyzőkönyvvel a cég ügyvezetőjének add át a cuccot. Vele álltál jogviszonyban Ő jogosult átvenni. A jegyzőkönyvbe részletesen javaslom leírni, hogy a záró beszámoló alapdokumentumait pl. leltárak hova kell az anyagba lefűzni, mit kell tenni a volt alkalmazottak személyi anyagával, megőrzés ideje stb.
Voltam már ilyen helyzetben, három év után a több mint 10 oldalas jvk-m volt a bíróság legfőbb dokumentuma amikor tanúként idéztek.
Klári

Kösz a segítséget, így fogok cselekedni - vessen magára, amikor bevállal olyan megbízatást, amihez nem ért az ügyvezető.

Re: Végelszámolás - Kicsi50 - 2006-10-26

Edith !

Klárinak tökéletesen igaza van ez a helyes megoldás, tapasztalatból tudom és valóban fontos a részletes átadási jkv. Ugyhogy rajta :wink:

Üdv.