A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
harmadik országból unióba értékesítés
Tisztelt Fórumozók!

Az egyik partnerem nagyon furcsa kereskedelmi eljárást követ a nemzetközi kereskedelemben és néha ez számunkra gondot okoz. A külkereskedelmi ügyleteknek, melyekben részt vesznek több adószámmal rendelkező és egy EU-s adószámmal nem rendelkező részvevője is van.

1. Gyártó Kft. (székhely: Anglia – EU adószám van)
1. Disztribútor Kft. (székhely: Anglia – EU adószám van)
1. Eladó Kft. (székhely: USA – nincs adószám)

Partnerem Angliában gyártott termékeket vásárol az amerikai székhelyű cégtől. Azért nem direktben vásárolja, mert a gyártó nem szolgálja ki csak a disztribútorokat, a disztribútor pedig 10000 darab alatt a terméket nem adja el. Az amerikai cég a disztribútor legnagyobb vásárlója, így remek árakat tud adni, mennyiséghez kötött határok nélkül. AZ hiszem ez klasszikus háromszög ügylet.

Partnerem az áru árát az amerikai cégnek fizeti ki és onnan is kapja a számlát. Az árut a Disztribútor Kft. angliai telephelyén veszi fel a szállítmányozó és szállítja partnerem budapesti telephelyére. A felvétel helye a Disztribútor Kft. telephelye. A szállítólevél is itt kerül kiállításra. A szállítmányozótól megkövetelik a Forwarder's Certificate kibocsátását, minden szállítás esetében a fuvarlevél mellé.

Az amerikai cégtől kapott számlán részletesen szerepel a Gyártó Kft, neve, címe és EU-s adószáma, valamint a Disztributor Kft. neve, címe és adószáma. Melyik adószámot szerepeltessem az ÁFA bevalláson és hol? Mivel egyik adószám sem a számlát kibocsátóhoz tartozik.

A dolgot tovább bonyolítja, hogy többféle termékről is szó van, egy a Gyártó Kft és a Disztribútor Kft címe és adószáma is változik. Pontosan három különböző gyártóhely van, ahol bár a cégnév csak a helyiség nevével egészül ki, de az adószám más lesz, hiszen más városban van, így az ehhez kapcsolódó Disztribútor Kft. neve és adószáma is hasonlóan változik.

A válaszokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: Jack Cash
Válasz idézéssel
Lejjebb olvastam, hogy van anyagotok a háromszög ügylethez, esetleg nem kérhetném én is faxon?
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Akkor viszont az van szerintem amit én leírtam, mert Te vagy a háromszög vége, amit rá írt a bécsinek fontos ( nekem is van egy közbenső vevőm és ott fontos annak a jelölése ). Vagyis Neked uniós beszérzés, belföldi értékesítés stb.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi50!

A számlára rá van vezetve, hogy háromszög ügylet hivatkozással az EK irányvonalra. Én azt nem tudhatom, hogy a bécsi kereskedő honnan szerzi be az áruját (esetleg unión belül, szerintem), és azért háromszög ügylet. Az én kereskedőm belföldön értékesíti ezeket az árukat.

Köszike!
Válasz idézéssel
Kedves Peszkó !

Ha a Te húskereskedőd megveszi egy bécsi kereskedőtől az árut ( mindkettőnek van közösségi adószáma gondolom ) és itthon ( belföldön ) értékesíti akkor szerintem ez nem háromszög ügylet szerintem. Sima uniós beszerzés . Áfa bevallásban fizetendő 16.sor, levonandó 74.sor. Negyedévente 08A60 összesítő jelentés és a belföldi értékesítés pedig Áfás.

Vagy valamit még nem tudunk ? Esetleg ( már mint a húskereskedő )tovább értékesíti unión belül ?

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem van most egy háromszög ügyletem......l

Senki? ......
Válasz idézéssel
[quote="gugu7"]Szia Kicsi!
Nem igazán van háromszög ügyletünk, de még lehet .....

Szia Klári!

Ne haragudj, hogy megzaklatlak!

Nekem van most egy háromszög ügyletem. Húskereskedő cég vásárolt Bécsből árut, a számla aljára rá van írva, hogy közösségen belüli háromszög ügyletről van szó a 6. EK irányvonal 3. bek. E része 28 c cikkely alapján. Ha tudnál (vagy esetleg tudna valaki) segíteni, hogy ezt hogyan kell értelmezni azt megköszönném. A neten rákerestem, de sajnos nem jártam sikerrel. Már az is elég volna nekem, ha tudnád, hogy a szállító az ügyletben értékesítő vagy közbenső vevő. Hátha neked ez az irányvonal szám mond valamit. Nagyon hálás lennék!

Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Megkaptam köszönöm szépen

Kicsi
Válasz idézéssel
Megkaptam köszönöm szépen

Kicsi
Válasz idézéssel
Elküldtem!
Válasz idézéssel
Jaj-jaj nem jó a szám / a meghatottságtól /

az igazi 215-2665

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Klári !

Nagyon köszönöm, nem is tudom annyira jól esik, hogy ilyenek vagytok Big Grin / bár tudhatnám, hogy a könyvelők csuda rendes emberek / Az éppen nem jár.

Fax 216-2665 Etalon Kft

Köszi, köszi

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Nem igazán van háromszög ügyletünk, de még lehet.
Jár Neked az Áfa-tippek? A leutolsó szám foglalkozik vele. Ha nem priviben írj fax számot átfaxolom.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Senkinek sincs ilyesmilye ? Ó de bánatos vagyok Cry

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki !

Ha majd készen lesztek az ÁFA-kal, hogy ne unatkozzatok :roll: / bocsánat / kérlek segítsetek.

Adott egy magyar közösségi adószámmal rendelkező társaság, vásárol árút harmadik országból, de úgy, hogy egyenesen Olaszországba szállítják a /magyar fizeti a fuvarszámlákat./ Eddig ez nekem Áfa körön kívüli volt, a/ szállító /mert nem is járt Magyarországon, és nem lett itt szabad forgalomba helyezve. A vevő vámoltatta el, az olasz határon, mi az értekesítésről kiállított számlára ráírtuk, hogy az Áfa-t a vevő fizeti. Igazából ez az ügyfél 90 %-ban háromszög ügyletet bonyolít, de néha "rájön " az ilyen perzerv ötlet is én meg gebedjek meg. Cry
2006.09.01.-tól megszigorították az harmadik országból vásárolt és unióba értékesített termékek ügyleteit. Az APEH honlapján is megjelent egy erre vonatkozó összefoglaló, ebből én azt látom, hogy vagy a magyar félnek kellene olyan ideiglenes vámot /adóbiztosítékot/ fizetni aztán majd ha bebizonyítom, hogy az áru olaszban van akkor talán vissza kérhetem, vagy olaszországban kell megbíznom egy adójogi képviselőt és ö vámoltat. Csak az a bajom, hogy ez az áru be sem jön Mo.-ra meg az, hogy hulla vagyok 8O . Persze mindezt 19.-én veszem észre, most már ez a bevallás elment a szokásos módon, de azért jó lenne tudni, hogy most ki kivel is van. Nektek nincs ilyen ügyletetek ?

Várom a hozzászólásokat

Üdvözlettel

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég