A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajándékutalvány
Pl. A számla végösszege 13.500.- Utána a következő soron: Kp-ban/ utalással fizetve 8.500.-. És külön soron: xxxxx kódú ajándékkártya felhasználása/ajándékkártyával fizetve 5.000.-  
Az ajándékkártyáknak lesz sorszámuk, melyekről neked vagy az ügyfélnek külön vezetned kell- szigorú számadású nyilvántartás- egy nyilvántartást amiben felvezeted amikor odaadod és amikor beváltják. Amikor odaadod valakinek akkor ez nálad "vevőktől kapott előleg" lesz.
Ha pgépbe kerül beütésre és ezáltal nem számla lesz róla, akkor az utalvány beváltást külön gyűjtőbe kell ütni, hogy a vevőltől kapott előleget ki tudd majd könyvelni. . A teljes összeget beütöd a pgépbe, ekkor keletkezik a bevételed és áfafizetés is. Az utalvánnyal való fizetés csak technika rész, egyik gyűjtőbe amit kp-ban fizetnek és másik gyűjtő amelyik részt utalvánnyal fizettek.
Válasz idézéssel
Placebo köszönöm.
Elolvastam, tehát amikor utalványt értékesít akkor a pénzmozgással együtt nem keletkezik áfa fizetési kötelezettsége, külön gyűjtőbe kell ütni /erre gondolom a péztárgépesnek lesz ötlete/, amikor beváltják az utalványt akkor lesz áfa fizetés /áfa mértéktől függően/ és akkor lesz bevétel.

Utalvány értékesítésekor:
T 38   K 46

Utalvány beváltásakor
T 46  K 91
T 46  K 467

Valahogy így?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
hello!
Itt van egy link leírva elég jól

http://forum.adoforum.hu/viewtopic.php?f=5&t=14182

Fontos jövőre változás van az utalványok áfá-nál

https://www.rsm.hu/blog/2016/09/valtozik...k-kezelese
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Könyvelek egy hamburgert, melegételt, kávét, alkoholmentes italokat...… készítő étteremnek.
Azért írom ide hogy mi mindent lehet rendelni, mert mivel ezt éttermi szolgáltatás keretében értékesíti, van 27%-os és 5%-os értékesítés is.
Felmerült a vendégek részéről ajándékutalvány kérése.
Kérdéseim a következő:
1. Ha ilyen "ajándékutalványt" szeretnének értékesíteni a pénztárgépben ezt hogyan kell kezelni, 27% vagy 5% /mert nem tudni, hogy aki felhasználja, éppen melegételt, és alkoholmentes italt fogyaszt-e majd vagy esetleg alkoholos terméket, koktélt, kólát/
2. Amikor visszasétál a megajándékozott ezzel az utalvánnyal és fogyaszt, azt hogyan kell a pénztárgépbe kezelni?
Van valakinek ilyen tapasztalata, nem feltétlenül fontos hogy ilyen éttermes legyen, jó nekem más is, de igazából itt az áfa kulcsok eltérése miatt  is gondom van. Mondjuk alapból nem volt még ilyen esetem aki ajándékutalványt értékesít. A könyvelési tételek is jól jönnének. Köszönöm előre is.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, termékre beváltható. Akkor így járok el, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia!
Ha jól értem akkor később termékre beváltható utalványt kaptatok.
Én így könyvelném:
Régi árú visszavitele: 454-81(51) és 466
Új árú vásárlás 81(51)és 466 -454
utalvány 36-454 . Ezzel a szállít kifut és a 36-on ott marad az ajándék utalvány. Semmi esetre nem érinteném a pénztárt. Az utalvány beváltásakor pedig 454-36.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, mi a teendő abban az esetben, amikor a cég nem ad, hanem "vásárol" ajándékutalványt?
Egy korábban vásárolt terméket visszavittünk, s egy olcsóbb termékre cseréltük, de nem kp-t, hanem ajándékkártya formájában kaptuk a visszatérítést. Erről számlát is állítottak ki, természetesen Áfa nélkül.

A pénztárban egyszer van, egy korábbi kiadásom, majd egy bevételi, a sztornó számlára.
Az új számla és az ajándékkártya összege teszi ki az eredetileg kiadott összeg ellenértékét.
Kérdésem az lenne, hogy kell ezt lekönyvelnünk?

Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Kedves Kincs!

Bemásolok Neked egy idevágó választ az adó kérdések-válaszokból.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ajándékutalvánnyal kapcsolatban.
Ha ajándékutalványt értékesítünk, és a vásárló csak nálunk tudja levásárolni az adott ajándékutalványt, hová kell könyvelni a pénzmozgást, mert sok helyen olvastam, hogy nem árbevétel!????
És mi történik akkor, amikor visszajön az utalvánnyal?

Hogyan kell elszámolni, ha bizonyos összeg feletti vásárlás esetén ajándékot adunk az ügyfélnek? Térítésmentes átadás?

Előre is köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég