A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gondom, bajom, segits ha tudsz!
Szia Bruno!

Egyetértek a gondolatoddal!. Az is igaz, hogy semmi újdonságot nem mondunk el amit a tesó már ne tudna. Végigolvasva az a kép alakulhat ki, hogy mennyire gondos, bizonylatokat megszűrő társaság "jár" erre és osztja meg a szűrési technikákat osztja meg társaival.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok,

jó, hogy zűrős témákat is kitárgyalunk, mindenki okosodhat belőle, de gondoljatok bele, hogy a peches főnökség is csemegézhet az ilyen információmorzsákból. ( A Nagy Testvér figyel!)
Erre is javasoltan nemrégen, hogy bizonyos tartalmakat nem 6.000.000.000 potenciális látogató előtt kellene megbeszélni....
Szép huszadikát és minél kevesebb zűrös üf.-et kívánok Nektek!

Bruno

zsemle Írta:Novillnek és minden hasonló cipőben járónak, az én szösszenetem, aláíratva, átvetetve vagy tértisen megküldve (jobb az aláiratás - bár nálam nem merik letagadni).
Üdv.zsemle
Köszi, hogy közkinccsé tetted!
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Nálam most legutoljára az egyik ügyfél hozott kiadási számlát szerződéssel, teljesittés igazolással, csak a bibi az volt, hogy az ő kézirását és helyesirási hibáit véltem felfedezni a bevétei és kiadási számlán is.
Elég hülye helyzet, mert kapásból nem gyanusíthatok senkit csalással.
Eltanácsoltam másik könyvelőhöz, mert hiába regisztráltatta a saját nevére magát, attól még a számláit én könyvelem.
Válasz idézéssel
Kedves Zsemle, köszi a levélmintát. Nem semmi, hogy ilyenhez kell folyamodnunk.
Egyre több ilyen történetet hallok Tőletek is.
Amúgy az előbb hívtam fel az ügyfelemet, váltig állította a telefonba, hogy nem tudta, és holnap beszél azzal a kft-vel (aki már nincs). Nagyon izgi.
Válasz idézéssel
Kommentár nélkül:

Pösös számla fennakadt szűrőnkön. Ügyfelet felhívtam kértem takarítsa el a számlát. Megjelent és hozott helyette egy jónak tűnő azonos dátumra azonos összeggel szerződéssel és teljesítés igazolással felszerelt számlát más kibocsátó pecsétjével. Rácsodálkoztam, hogy ilyen gyorsan intézkedett. Válasz: Nem gond .....-i (pontos cim) könyvelő irodában multkor nem volt bent a főnök és a lányok nem tudták, hogy azt az előző céget már felszámolták, de ez biztos jó mert a főnök adta.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Úgy látom mindenkinek vannak hasonló esetei.
Mi is szoktunk szúrópróba szerűen ellenőrizni, főleg a kínaitól származó számlákat.
Volt hogy mi sem találtunk adóalanyt hozzá.
Szóltunk az ügyfélnek, visszavitte a számlát, két nap mulva ugyanarra a napra kiállítva hozott egy jó adóalanytól származó számlát , igaz az is kínai volt.
Megkérdeztük ezt hogy csinálta?
Visszavittem neki, megmutattam Marika neki amit kinyomtatott az internetről , hogy nincs ilyen adóalany.
Odament a polchoz levett a kupacból egy másik számlatömböt, és megírta ezt a számlát. Big Grin Big Grin Big Grin
Majd leesett az állam.
Válasz idézéssel
Novillnek és minden hasonló cipőben járónak, az én szösszenetem, aláíratva, átvetetve vagy tértisen megküldve (jobb az aláiratás - bár nálam nem merik letagadni).
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Kedves Novill!
Tudom nem nyugtat meg, de képzeld nekem meg egy kedves ügyfelemtől elkértem a számlatömbjét,hogy megnézzem a rontott számláit és most 2007-ben találtam egy 2004-es számlát a tömbjében.EVÁs társas vállalkozó, nekem meg még azt mondta be,mikor kerestem a számláját, hogy ez a számu rontott, a másik k. ügyfél meg havi áfa bevalló és a 2007 janári anyagban találok elsumákolva 2 db 2006 08 havi átutalásos számlát.
Az a gond, hogy a legtöbbjük akkor veszi komolyan a dolgokat, ha büntetik, no akkor meg persze ő nem hibás.
Szálanként nyomom a számlákra, hogy mikor vettem át tőlük, mert képesek letagadni.
Minden ügyfélnek van valami vaj a füle mögött,csak az a különbség,hogy egyik bevallja a másik rád kenné.
Most már tanulva a sok bosszúságból ez alapján szelektálok.
Válasz idézéssel
Kedves Kicsi50!
Nem regisztráltam a nevem alá, a saját neve alatt fut, egyéni vállalkozó. Ettől függetlenül nagyon pipa vagyok rá.
Szerencsére a szerződésben benne van, hogy a kapott könyvelendő anyag hitelességét nem vizsgálom.
Persze, a legjobb lenne megszabadulni tőle, amúgy is egy renitens ügyfél.
Tele a cipőm, engem mindig a hülyék találnak meg.
Válasz idézéssel
Kedves Novill !

Most tudtam csak feljönni és döbbentem látom, hogy ilyen " emberek " is vannak. A válaszokkal, tanácsokkal egyetértek, de még egy dologról nem beszéltünk, hogyan elektronikus ? Téged hatalmazott meg ? Vagy az Ő jelszavával intézed ? Én ha meghatalmazott lennék,annak ellenére, hogy utalványozzza a számlákat mégis elkészíteném az önellenőrzést, gondold végig ez a pasi valószínüleg tudta ezt a dolgot, ha számonkérésre,vitára kerül sor mire számíthatsz tőle? Hiányzik Neked bármi ilyesmi is. Csak néhány szóval mondom el, hogy velem mi történt. Ügyfél összevissza kavar, hasonló stilusban 2000-ben végül sikerült megszabadulni tőle, mit ad a jó ég 03.20-án megyek a Markó utcába tanunak sikkasztás ügyben. Tényleg nagyon fontos hogy védjük magunkat, itt a pénzmosás, egyebek nagyon körültekintő legyél !

Üdvözlettel
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Móni és Potyi, Nektek is köszi a megnyugtató sorokat. Este felhívom, ha lecsillapodtam, aztán idejön, és vagy leutalványozza azokat az ominózus számlákat, vagy beadom az áfa önrev-et, és kiteszem a szűrét, ez a két lehetősége van.
Olyan jó volt ezt a fórumon átbeszélni!
Válasz idézéssel
Szia Novill !

Nekem volt egy cégem, aki ebbe a hibába esett. Olyan szla-t fogadott be egy cégtől, amelyik a szla telj. dátumában, már törölve volt.
Az APEH azokat a számlákat, amik a törlés után keltek kivette a könyvelésből, a többi maradt. Tehát az a nagy kérdés, hogy a szla mikor kelt? Törlés előtt vagy utána. Akkor bukik ki, ha ellenőrzést kap a cég. Az én cégemnél is így bukott ki.
Az APEH-os hölgy, nem vont kérdőre, hisz tudják, hogy te mint könyvelő nem mehetsz utána minden számlának. Az ügyfél hozza, én könyvelem....
megemelte neki a tao-t, az áfa-t, kapott egy kis büntit és kész....
az már más dolog, hogy én mennyit melózhatok még ezzel emiatt....

Egy másik hasonló helyzetben, azt mondták az Apeh-nál, hogy a cég nem járt el körültekintően amikor befogadta a számlát. Szerintük az ügyvezetés akkor körültekintő, ha legalább egyszer kint jár az ügyvezető a másik ügyvezetőnél, telephelyén, székhelyén, és rendelkezik akutális cégkivonattal stb.
Na innentől kezdve minden cégre ( akitől vásárolt a ruházati ker ! gondolhatod ! ) lekértük a cégkivonatot, és átterheltük az eladóra a költségét. Vagy hozott ő friss kivonatot....

Sztem ne aggódj....
móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyetértek a körülbástyázással, már nemtudom hányadik feljegyzést gyártom, hogy nem vagyok hajlandó a számlák valódiságát vizsgálni.Fogalmam sincs, hogy lehetne magunkat megvédeni, az ügyfelek trehánysága miatt ,elég a saját dolgainkért felelni.
Válasz idézéssel
Klári, nagyon köszi a felvilágosítást. Úgy teszek, ahogy mondtad, még ma felhívom a hapit. Fene enné a sunyi fajtáját!
Mennyire körül kell bástyáznunk magunkat, hogy ne maradjunk sz...-ban.
Válasz idézéssel
Nem egészen erre gondoltam!
Magára az érintett számlára kérjél szabályos utalványozást akár olyam formában ahogy javasoltam. Ez arra jó, hogy amikor szidna Téged az örra alá lehet dugni, meg nem utolsó sorban az esetleges revízió is utalványozást lát.
Ne tegyél szemrehányást magadnak részben a szerződésed szöveg, részben pedig a Ptk. miatt. A Ptk szerint a megbízott a megbízó utasításai szerint köteles eljárni.
Ennyit tegyél és nem többet. A cégkivonat bírtokában jól letolhatod, bár ha meg is igéri az őszinteséget ezentúl kérdés hogy betartja-e.
Klári
Válasz idézéssel
Kedves Klári, és Brunó!
Az első ötletem az volt, hogy elküldöm a p....-ba rövid úton, tehát kiteszem a szűrét, komolyan.
A könyvelői szerződésemben van egy pont, hogy "a szolgáltató a könyvelésre hozott bizonylatok hitelességét nem vizsgálja".
Szerintetek még ennek ellenére is irassam alá vele, hogy azok fal számlák?
Viszont mindig oda kanyarodok vissza, hogy ha egyszer lehetőségem lett volna utánanézni a neten a cégnek, de nem tettem meg, akkor is rám verhetik.
Közben a figyelőneten is kerestem a céget, ott azt írja ki: "végelszámolás alatt, cégjegyzékből törölve".
Ha én ezt a cég többi adatával együtt ezt a kijelentést kinyomtatom, és aláiratom vele, hogy ő ezt tudja, akkor jót teszek, vagy azzal is magam alá vágok?
Válasz idézéssel
Ha bevállalja akkor is utalványoztasd a számlákat. Birony írja alá, hogy "rendben, fizethető: aláírás, dátum". Mert mint tudjuk a "hülye könyvelő nem néz utánna a dolgoknak" és majd a balhét Rád akarja verni ha lesz.
Halk megjegyzésem: aki nem őszinte Hozzád és át akar vágni az kell Neked?
Klári
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok, s.o.s. segítség kellene, nagyon ideges vagyok!
Egyik ügyfelem egyéni váll, fizetendő áfája lett volna 500 eFt, ebből úgy gondolta, 300 eFt-ot eltüntet. Hozott számlákat. Le is könyveltem. Aztán gondoltam egyet, és megnéztem az APEH honlapon, az áfaalany keresőben. És sem az adószám, sem a név alapján nem találtam!!!!
Mit csináljak? Ott a szar a dologban, hogy az áfáját tegnap el is küldtem.
Most mi legyen???

Szia Novill,

beszélj az EV-val, mondd el mi a helyzet, ha vállalja a felelősséget a számlákért akkor nincs gondod. Ha nem így lenne és tényleg neccesek a számlák, egy önellenőrzéssel hozhatod helyre a dolgokat (tévedni lehet az ÁFA-bevallásban).

Én így csinálnám, de hallgass meg másokat is.

Bruno

Sziasztok, s.o.s. segítség kellene, nagyon ideges vagyok!
Egyik ügyfelem egyéni váll, fizetendő áfája lett volna 500 eFt, ebből úgy gondolta, 300 eFt-ot eltüntet. Hozott számlákat. Le is könyveltem. Aztán gondoltam egyet, és megnéztem az APEH honlapon, az áfaalany keresőben. És sem az adószám, sem a név alapján nem találtam!!!!
Mit csináljak? Ott a szar a dologban, hogy az áfáját tegnap el is küldtem.
Most mi legyen???
Válasz idézéssel
Nem gondoltatok még arra, hogy a jövedékiadó emeléséhez használják mint forgalmi a datot?
Válasz idézéssel
Én is írom szorgalmasan, ki nem hagynám a világért sem csak a miértjét nem értem, márpedig azt nem szeretem.
Válasz idézéssel
Marika Írta:szerintem jól irta be az előző könyvelő, nem a mi áfánkra kíváncsi
fogalmam sincs egyébként miért kell berírni, minek kell ezt tudni az apehnak, hiszen a gyártó fizeti az áfát
Tájékoztató adat, nekem egyszer azt mondták az apehban erre, hogy azért kell odaírni, mert csak.
Válasz idézéssel
verocs Írta:Ha már ciginél tartunk, lenne egy kérdésem. A tájékotató sorban fel kell tüntetni a cigi eladási áron számított értékét.
Alatta lévő sorban meg a beszáron lévő értékét kéri.

a 84. sorban az értékesítés áfa nélküli értékét kéri :!:

úgyhogy jól csinálta
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
szerintem jól irta be az előző könyvelő, nem a mi áfánkra kíváncsi
fogalmam sincs egyébként miért kell berírni, minek kell ezt tudni az apehnak, hiszen a gyártó fizeti az áfát
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég