A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
veszteség elhatárolás
Kedves Éva!

Én így tudom ahogy lentebb írtad.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A korábbi évek elhatárolt veszteségét csak akkor vehetem figyelembe, ha az előző évek bevallásaiban a 03-01 1.sor a oszlopában szerepeltették az összeget?
abban az oszlopban göngyölve kellene szerepeltetni az előző évekről még fel nem használt veszteség összegét?

Köszönöm

Éva
Válasz idézéssel
Köszi Monik, nem nem volt előző években veszteség!
Erika
Válasz idézéssel
Igen Lilla, ha nem volt 2010 előttről hozott.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ugye a veszteség elhatárolásánál a 0301 lapra a 1029-es bevallás 07-es sorának a) oszlopát nézem, nem a 01-es sort?
Erika
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Gyanítottam,hogy erről van szó, Te meg ezért nem találtad a helyét.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
2011-es a veszteség, köszi!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Mikor keletkezett veszteségre gondolsz ? Ha meg nézed a 1129-03-01 1.sora a) oszlopra vonatkozó kitöltésit szerintem választ kapsz a kérdésedre. A tárgyévi veszteséget sehova nem kell írnod !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Segítene valaki: 1129-esbe hová írom az elhatárolt veszteséget?
Válasz idézéssel
Igen, 2012-től a nyereség 50%-ig lehet veszteséget elszámolni.
Válasz idézéssel
Jól tudod Icuska. De az idei évben ugye tudod, hogy változás van e tekintetben?
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy 2009-től már nem kell azt figyelni ugye, hogy a bevétel meghaladja a költségek 50%-át, akkor is el lehet számolni a veszteséget, ha nem éri el?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném kérdezni,ugye nem változott az, hogy a kezdő E.V. elhatárolhatja a veszteségét feltételek nélkül?
Évvégén alakult, bevétele még nem érkezett meg 2011-ben, de költségei már voltak.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia polika!
nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
nem. Ha van még fedezete a 2010. évben keletkezett veszteségre(negatív adóalap) is, akkor azt is természetesen. Ez egy külön oszolpban jelent meg a 29-es bevallásban.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cég 2009-ben alakult az évben volt 1 millió Ft vesztesége
2010-ben szintén veszteséges volt, de mivel volt bevétele az elvárt adónak megfelelően fizetett adót.
2011-ben nyereséges
Jól gondolom, hogy a 2011évben csak a 2009 évi veszteségét veheti figyelembe a nyereséggel szemben?
Köszi
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó veszteségelhatárolásával kapcs. szeretnék kérdezni:
Tavaly és idén is veszteséges lett az ev. A 0953 469.sorában nyilvántartott veszteséget idén a 1053 467.sorába feltüntetheti ugye, tavaly már nem kellett engedély ahhoz, hogy tovább vigye?
Válasz idézéssel
Kedves potyi!
Köszönöm válaszodat. Én is igy gondoltam, de bizonytalan voltam
Kösz mégegyszer .
Zümike
Válasz idézéssel
Szia !
Szerintem elhatárolhatja.
Válasz idézéssel
Szép napot Mindenkinek!
Kérlek, segítsetek.
Kieg.tev-t folytató egyéni vállalkozó a tesóm.
2010-ben veszteséges lett, mivel a kiállított számláját csak késve, januárban fizették ki.
Igy a bevétele nem éri el a költségek 50 %-t.
Kérdésem: ugye elhatárolhatja a veszteségét , és nem kell hozzá engedély ?
(Az előző években nyereséges volt.)
Köszönöm a segítséget Mindenkinek, aki szán rám néhány percet.
Válasz idézéssel
Köszönöm Erzsike, én is így gondoltam, csak mivel bizonytalan voltam, belekeveredtem ezért gondoltam inkább megkérdezem! Köszi!
Válasz idézéssel
Kedves Mónika!
Kezdő vállalkozó elhatárolhatja a veszteségét, nála nem kell figyelni az első négy évben az 50 %-os szabályt.
Idézet a kitöltési útmutatóból:
A korábbi évek veszteségének továbbviteléhez az adóhatóság engedélyét kellett kérni abban az esetben, ha az a tevékenység kezdésének évét követõ negyedik adóévben vagy késõbb keletkezett és az egyéni vállalkozó bevétele nem érte el a vállalkozói jövedelem megállapításánál elszámolt költség 50%-át, vagy a vállalkozói tevékenysége alapján az egyéni vállalkozó a megelõzõ két adóévben is veszteséget határolt el.

Üdv. Erzsike
Válasz idézéssel
Világosítsátok fel az agyam, mert most bekeveredtem:
Ha a vállalkozó kezdés évében annyi költséget számolt el hogy ennek az 50%-át nem éri el a bevétel attól még a következő évek nyereségével szemben felhasználhatja, vagy netalán az első évben bevétele egyáltalán nem volt csak kiadása akkor ezt szembe állíthatja a következő évben a nyereségével?? Kezdő egyéniről beszélek tehát még csak 1 és 2. évnál járunk....
Válasz idézéssel
Köszönöm Lányok! Örülök, hogy válaszoltatok!
Kicsit szeretnék többet Köztetek lenni, de az utóbbi időben minden cégemmel igen nagy küzdésben vagyok; az időhiányom mérhetetlen! Szeretnék segítségükre lenni, hogy túléljék a cégeim a túlélhetetlent és ezzel én is talpon maradhassak. Azért "Rátok kukucskálok" minden nap és örül a lelkem, hogy egy dolog még mindig biztos a ebben a mai világban: ez a FÓRUM!
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Egyetértek Veroccsal, attól még a nyilvántartásában ott van a veszteség.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég