A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
veszteség elhatárolás
Szia Suresz!

De rég "láttalak" Big Grin Big Grin Big Grin

Én beadnám a helyedben a helyesbítést a 0853-ról. Jobb a békesség. Hallottam olyanról, akinél emiatt borult a dolog.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Számolgatok.... ki, mire és mennyire számítson 2009. évre....
Döbbenetként hatott, hogy az egyik E.V.-nél nem írtam be a 0853-as megfelelő soraiba az elhatárolható veszteséget!!! Már nagyon megszidtam magam ezért :oops: Cry , de most megoldást kellene találnom....
Szerintetek e "szarvas hiba" ellenére elszámolhatom az analitikámban nyilvántartott előző évek veszteségét a 2009.év nyereségével szemben??? Küldjek helyesbítő bevallást???
Végignyaltam a törvényt, az nem írja, hogy köteles vagyok a bevallásban is szerepeltetni az elhatárolt veszteséget.
Kitöltési útmutató úgy fogalmaz, hogy "szerepeltetni kell"
(Hogy milyen apró dolgokon is múlik a mi munkánk!!!! Fúúúj, fúúúúj, fúúúj!!!)
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
felhívtam őket és azt közölték, hogy mivel a tv. nem fogalmazza meg konkrétan mit fogadhatnak el, így azt várja, hogy a bemutatott adatokat, számításokat dokumentumokkal támasszam alá pl szerződések, bankkivonatok....

mellékesen megjegyezte, hogy amiket felsoroltam az a vállalkozás kockázata evvel számolni kellett volna
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Lehet, hogy abban bíznak, hogy a "tőleelvárhatóságit" nem tudod bemutatni.
Írd le még egyszer, hogy miért keletkezett a veszteség ( pl devizaárfolyamveszteség, vagy nagy megrendelés meghiúsulása, vagy a készletekre nagy értékvesztést kényszerültél elszámolni, vagy a megszűnt megrendelésekre nem tudtál azonnal munkaerő elbocsátással reagálni)
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Segítség!

Beadtam a kérelmet veszteség elhatárolás engedélyezésére az APEH-hoz és erre kaptam egy felszólítást adatközlésre.

"Fentiek alapján kérem, hogy levelem kézhezvételétől számított 3 napon belül
- az elháríthatatlan külső okot igazoló szakhatósági igazolást, vagy
- a tőle elvárhatóság igazolására vonatkozó iratot (annak igazolását, hogy a negatív adóalap mérséklése érdekében a tőle elvárható módon mindent megtett)
részemre megküldeni szíveskedjen."

Valaki tudja, hogy mit jelent a "a tőle elvárhatóság igazolására vonatkozó iratot"???
Ki igazolja?
A kérelmemben minden számszaki adatot feltüntettem, amit csak tudtam.
Sőt a felsorolt adatokból le is vontam a következtetést, hogy minden tőle elvárhatót megtett a cég, tehát valszeg nem nyilatkozatot kérnek tőlünk. Hanem mit????
Válasz idézéssel
Szia! Én egy excell táblában szoktam. Semmi extra, annyiból áll, hogy az egyik oszlopban évek vannak felsorolva, a másikban mekkora keletkezett, illetve mekkora lett felhasználva. Mivel a veszteséges évek nemcsak gyarapodhatnak, hanem évülnek is, ezért nem olyan sok sorból áll.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nincs valakinek egy jó veszteség elhatárolás nyilvántartója (analitikus)?
Nagyon megköszönném-))
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat. A cég 1991-ben alakult. Tényleg ősi, de legalábbis "nagykorú" Big Grin

Üdv: veronikaeva
Válasz idézéssel
Szia Vicini!

Dehogy kotnyeleskedsz! Örülök, hogy két évi nézgelődés után megszólaltál Big Grin. Igen igazad van, másként alakul, ha az alapítás éve 1997.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólok a kérdésbe.
Polika-val egyetértek a válaszban, de ha mondjuk 97-ben alakult a cég (amit persze nem tudunk) akkor felhasználható a 99-es, és a 2003-as veszteség, illetve a 2006-os egy része. Vagy nem jól gondolom? A további évekre pedig maradna a 2006-os veszteségből 1 590. Legalábbis szerintem. Persze nem ártana tudni, hogy a cég mikor alakult.

Bocsi még1szer, hogy belekotnyeleskedem.

V.
Válasz idézéssel
Kedves Veronika!

Polika tökéletesen számolt (mint mindig Big Grin ) bízzál a véleményben! Valóban a 2003,2006 használható.
Válasz idézéssel
Kedves polika!

Köszönöm az üdvözlő szavakat és a gyors segítésget is.
Ha valaki meg tudja erősíteni esetleg , az szuper lenne.

( Ha érdekel a horoszkópod, az ajánlatom él, nyugodtan keress meg privátban)

Üdv:veronikaeva
Válasz idézéssel
Üdvözöllek a csapatban. Nem kell szerénykedni, nem volt maci a kérdésed.
2004-ben szabályváltozás volt. Előtte levő időszakban a veszteség 5 évig volt kigazdálkodható.
2004-től korlatlan ideig, de a 3.évi veszteség csak adóhatósági engedéllyel. illetve ércdekes még, hogy az árbevétel eléri-e a költségek 50 %-át.
Emiatt úgy gondolom, hogy idén még kigazdáldohatod a 2003-at. A 2004-et nem, mert előtte két évben is veszteséges voltál, és vélhetőleg nem kértél adóhatósági engedélyt. Tehát a 2004-es év nem vehető figyelembe.
Mindig a legkorábbi veszteséget gazdáldojuk ki.
2005 -ben és 2007-ben a 2002-es veszteséget gazdálkodtad ki.
2008-ra marad a 2003- és 2006. évi.
De várjuk meg más véleményét is.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bár az előző hozzászólások alapján ( meg egyébként is) tudnom kellene, de
nagyon megköszönném, ha valaki segítene nekem az alábbi helyzetben:

Ősrégi Kft eredményei:

1997 +2745
1998 - 909
1999 -4067
2000 +80, -80 felhasználva
2001 +2424 , -2424 felhasználva
2002 -1497
2003 -2155
2004 -981
2005 +390, -390 felhasználva
2006 -2353
2007 +132
2008 +5000 mennyivel csökkenthetem?

A 2006-os -2353-ar és 2004-es -981-et vehetem figyelembe, vagy a régebbi mínuszt is?
A 2005-ös -390-es felhasználást a 2003-as negatív eredményből számoltam el, ez így jó?

Ha valaki válaszol, nagyon köszönöm , én ilyen témában sajnos segíteni nem tudok
senkinek, a kérdés feltevéséből is látszik, milyen amatőr vagyok, de az asztrológiában
jobban otthon vagyok, aki segít annak szívesen viszonzom egy horoszkóp erejéig :-)

Szép napot!
Üdv: veronikaeva
Válasz idézéssel
Hello Lányok!

Az előző oldalon (08.02.14.) SURESZ szépen összefoglalta a témát, érdemes elolvasni...

A 0853-as topikban is volt szó erről a témáról (09.02.15-20. táján) kb. a 25-26. oldalon az egyéni vállalkozásokkal kapcsolatban...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Alba Írta:A keletkezésének évét követő 4. adóévig..

Alba!
Ez szerintem 2004-től változott, korlátlan ideig elhatárolható, ha a megelőző két évben az adóalap nem negatív.
És mivel 2005-öt megelőző 2 évben is " -" volt az már nem határolható el.
Válasz idézéssel
A keletkezésének évét követő 4. adóévig... ezért szerintem még a -2108-at is igénybe tudja venni, nem?

Az pedig tuti, hogy ha nem kértek engedélyt az utolsó évekre, akkor azokkal nem is kell számolni, elveszett.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Monik!

Köszi szépen, nagyon sokat segítettél!
Reni
Válasz idézéssel
Kedves Reni!
Szerintem a 842, a 431 és az 1900 elhatárolható korlátlan ideig, a többi nem.
Arra azért figyelj, hogy nem a negatív adózás előtti eredmény, hanem a negatív adóalap határolható el. Persze ez sok cégnél megegyezik.
Válasz idézéssel
iro65 Írta:hány évre lehet elhatárolni a veszteséget, (ha nem kell hozzá engedély, és nem kezdő a vállakozás)
5 évre vagy határozatlan ideig???

Korlátlan ideig!
Válasz idézéssel
Nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy mit kell írni a taggyűlési határozatba, hány évre lehet elhatárolni a veszteséget, (ha nem kell hozzá engedély, és nem kezdő a vállakozás)
5 évre vagy határozatlan ideig???
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudtok segíteni veszteség elhatárolás ügyében?
Adózás előtti eredmény
Előtársaság -
Előtársaság követő -842
2003. -431
2004. -1900
2005. -2108
2006. -2224
2007. -3208
2008. 1176 eredmény

Mit vehetek figyelembe a veszteségelhatárolás címén? Semmi nyilatkozatot nem tett a cég az adóhatóság felé veszteségelhatárolás ügyében. Előtársaság követő (2002) és 2003 évben a kötlségek és ráfordítások 50%-át meghaladja a nettó árbevétel.

Nagyon köszönöm a segítséget!
Reni
Válasz idézéssel
Nono Marcsi!
Az esztétikus szép táncnál szükség van az igéző tekintetre! Le ne irattárazd valamelyik meszámolóba Big Grin !
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Monik!
Már kifolyt a szemem úgy kerestem ezt a mondatot, de megbeszéltem magammal, hogy biztos a régi rendelkezésre emlékszem! EZER KÖSZI!!!! (Legalább annyi örömöm van, hogy nem szenilis vagyok csak vak :lol: )
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
Marcsi!
Nem kell engedély.
"Az adókötelezettség keletkezésének évét követő negyedik adóévben.. és az azt követő adóévekben..

... csak az adóhatóság engedélye alapján..." TAO tv 17§(8)
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég