A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
veszteség elhatárolás
Sziasztok! BUÉK mindenkinek! Ha megmondaná valaki könyvelésileg hogyan kell veszteséget elhatárolni? Az előtársaságit 100e veszteséggel zártam amit átvezettem eredménytartalékba.Most már van egy pici nyereség vagyis kicsit lefogyasztanék az előző veszteségből csak az elhatárolásokkal nem tudok mit kezdeni. Előre is köszi ! harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kis kiegészítés leegyszerűsítve. A negyedik adóévtől is el lehet határolni a veszteséget. Adóhatósági engedély az elhatároláshoz akkor kell, ha a bevétel nem éri el a költség és ráfordítás felét, vagy már az előző két évben is veszteséges volt.
Az elvárt adóalap utáni adózásnak közvetlen kapcsolata a veszteség elhatárolással ill. feloldásával nincs. Attól, hogy az ELABE mentes bevételek 2%-a után veszteséges esetben is adózni kell a veszteség elhatárolható, sőt érdemes "jobb" időkre félre tenni. Persze felhasználni addig a szintig érdemes amig az adóalap nem lesz egyenlő az elvárt adóalappal.
Klári
Válasz idézéssel
Kedves Erzsi!

Annak idején én ezt nagyon átrágtam és a következőkre jutottam:
A kezdő válllakozás az első öt év veszteségét (de nagyon kell figyelni, hogy mikor mi az üzleti év ld. előtárs) akármikor leírhatja a nyerségéből. Az ennél később keletkező veszteséget már csak APEH engedély alapján lehet, ha a feltételek fennálnak. De most már kezdi aktualitását veszteni ez a dolog, mivel bevezetésre került a minimálisan elvárt Tao, így hiába van ez a lehetőség, effektíve nem tudja a váll a veszteségelhatárolást érvényesíteni.
verocs
Válasz idézéssel
Kedves Erzsike !

A veszteség elhatárolásról, annak módjáról, feltételeiről részletesen rendelkezik a Tasa tv. 17.§-a, azt gondolom, hogy elég közérthetően.
Bogarászd egy kicsit és ha még mindig nem tiszta valami írjál. :roll:

Üdvözlettel
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Klári!

Szereném megkérdezni hogy,a vállalkozások milyen esetben határolhatják el veszteségüket.Nem új vállakozásról van szó.Abban az esetben ha beruházok,
tevékenységet váltok,bővítek,stb...?
Engedélyhez kötött?

Segítségedet előre is köszönöm.
Üdv:Erzsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég