A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A HUP ad hoc közösségének levele APEH ügyben
Mondjuk engem az is zavar, hogy a NYENYI meg csak Dos alapon létezik Tongue
Bocs nem birtam kihagyni
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Bocsi, ilyenre nem gondoltam :oops: Én, ha gépet vagy bármit vásárolok, amit a könyveléssel, adózással kapcsolatos, mindig a lehető legrosszabbra is megpróbálok felkészülni, nem elhagyva az elavult technikát sem. (floppy, mátrix nyomtató stb).
Saci
Válasz idézéssel
Saci Írta:Akinek nincs számítógépe, annak úgysem jut eszébe, hogy elektronikusan valljon be és mivel tudtommal ez nem lesz mindenkinek kötelező nem értem a problémát.
Szerinted a kontrol adatszolgáltatást milyen módon adtuk be?
Még szerencse, hogy cd-n is beadható volt. Mit csinált volna az akinek nincs floppy meghajtója.
Nem egy ismerősöm van akinek nincs a gépében, mert az elmúlt 3 évben nem használta és az új gépébe már nem is kért. Van helyete cd-író, penndrive.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Egy kis összefoglaló, más kérdéseket is felvetve.
bbj.hu cikk
Válasz idézéssel
T_István Írta:Ingyen van az igaz, de úgy gondolom ezt mégsem puszta jótékonyságból adják. Valahol biztosan megtérül...

valakinek valahol biztosan....
de az igazi megoldás az lenne, ha a felhasználóknál jelentkezne.
de amíg egy jelentős rész eleve ki van zárva a használatból, addig a haszon sem fog náluk megjelenni Sad
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Ingyen van az igaz, de úgy gondolom ezt mégsem puszta jótékonyságból adják. Valahol biztosan megtérül...
Válasz idézéssel
Vagy olcsó húsnak.... = ingyen termék lehet akármilyen gyenge szinvonalú :?:
A hús nem olcsó, de ha mégis akkor gyakran híg a leve. ( a mondás szerint)
ez a baj ezekkel is.
Ingyen program- örülj, hogy kapod. 8O
nincs kinél reklamálni, számonkérni, hogy nem ezt kértem a pénzemért.
ha meg szólsz magas ívből tesznek rád.
Sad Decemberi leveleimre nem érkezett még válasz. Most meg már minek Sad
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Miből gondolod, hogy az a hús olcsó :twisted: :twisted: :twisted:
Válasz idézéssel
lényeges lenne, hogy a programokat ne selejtesen írják meg.
és persze egy normális progi ma már legalább 2-3-4 féle oprendszeren fut. Meg kell nézni a komoly szoftvergyártók kínálatát. És azok nem is ilyen szinvonalú termékek. Vagy olcsó húsnak....
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Sok igazság van a cikkben! Tulajdonképpen azt nem értem az egészben, hogy miért nem olyan formában oldják meg, ami platformfüggetlen, azaz minden operációs rendszer böngészője elérje és bedolgozza. A Java platform meg egyébként úgy tudom az.

Amiért meg a kicsit offot odaírtam az az, hogy ilyen problémák egyébkélnt bárhol előfordulhatnak. Nekem az állam egész az asztal alá esett, amikor a Netscape-rádió nevezetű progi elkezdte követelni az Internet Explorert a gépemen :twisted:
Válasz idézéssel
Szia Saci!

Ha elolvasod,azt amit Lunda feltett - azt kell véleményezni - és akkor megérted a problémát

Üdv Anikó
Válasz idézéssel
Én már tavaly is használtam az elektronikus bevallást, nagyon jó dolognak tartom. Persze a programok állandó javítgatása nagyon zavaró.
Viszont nagyon szeretem benne, hogy a folyószámlát le lehet kérni, nem kell az APEH-ba rohangálni egyeztetés miatt.
Szerintem is lehetővé kellene tenni, hogy minden operációs rendszeren működjön a bevalló progi.
Akinek nincs számítógépe, annak úgysem jut eszébe, hogy elektronikusan valljon be és mivel tudtommal ez nem lesz mindenkinek kötelező nem értem a problémát.
Saci
Válasz idézéssel
Maga az elektronikus bevallás, a mai kor követelményeinek próbál eleget tenni. Ez nem baj sőt jó. De a feltett kitöltő programok változtatását jó lenne nem azon a napon feltenni amikor a bevallás határidős. Már csak azért is probléma,mert nem mindenki az utolsó napon készítit a bevallást., van aki előbb megteszi.
Bár engem nem érint, de teljesen jogosnak érzem a kérdést, hogy nem csak egy fajta operációs rendszerre fejlesszék ki a programokat.

Üdv: Kata
Válasz idézéssel
Az a véleményem ,hogy nagyon jó lenne,ha elektronikus útonlehetne beadni abevallásokat,persze ehhez az APEH-nek kellene olyan rendszert kidoolgozni,hogy a bevallások idején ne omoljon össze a rendszere- most még 3 ill 10 ezer volt, mi lesz ha mindenki beléptethető lesz - és főleg nem a bevallás beadása előtt két nappal kellene módosítani anyomtatványkitöéltő progit. Az pedig tévedés, hogy sok könyvelőiroda nem rendelkezik megfelelő számítógépes rendszerrel, szerintem sok esetben modernebb gépeik vannak a könyvelőknek, mint az APEH-nek.Persze valami olyan rendszert kellene kidolgozni, hogy achip kártya leolvasót minden gép elfogadja és továbbítani tudja. Na de ehhez gondolom "megfelelő" informatikus háttérrelkellene rendelkeznie az APEH-nak

Üdv Anikó
Válasz idézéssel
http://www.meditor.hu/apeh.php

Neked mi a véleményed róla?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég