A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feltöltés
Akkor végülis a 1101-en kell bevallani?
Eddig azt olvastam, hogy most is a 1146-on, de még nincs hozzá nyomtatvány.
Tudomásom szerint korábban is így volt, bár nekem korábban nem volt feltöltős cégem.
Válasz idézéssel
Szép napot! Most jelent meg a NAV-on a tájékoztató a feltöltésről. A 1101. 15. soránál azt írja az útmutató, akkor is be kell küldeni, ha most nincs kötelezettségem, vagyis nulla. Ez mindíg így volt?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Feltöltésnél el ne felejtsétek a minimum nyer.adót is számítani és vagy az, vagy a tényleges alapján vallani, fizetni.
(Én mindig elfelejtem, csoda, hogy most eszembe jutott megvizsgálni. Big Grin )
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szivből köszönöm, most próbálom nyugtatni a pánikoló ügyfelet.
Válasz idézéssel
Szia Gajda!

itt válaszoltam a kérdésedre.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=1287">viewtopic.php?f=2&t=1287</a><!-- l -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Talan valakinek van otlete arra a kinos esetre, amikor az Evas vallalkozo mar kibocsatotta a szamlajat, de bizonytalan, hogy megkapja-e a bevetelt 2010. dec. 31-ig.
Az osszeg olyan magas, hogy az arra juto Eva-t nem tudja megfinanszirozni dec.20-an, a feltoltes napjan.
Am ha dec. 28-an megis befolyna, akkor meg lesz a majd buntetes - nem keves -, mert nem sikerult jol a feltoltes..
Válasz idézéssel
Szia Mónika !

Igen

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
A 1046-os nyomin a dátum 01 01- 12 31-ig ugye?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudjátok hogy mikor rakják át dec. 20-ai előírást január 20-ra azoknak akiknek 100 millio alatt van az árbevételük?
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Idézet:Szia!
Igen, a negyedik negyedévi előleget december 20-án fizetnie kell, és be kell vallani a 1046-oson egy 0-t.
Zs.

Köszönöm Kávé!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Szia Adél !

Nem .

Úgy számolod, hogy az egész évet számolod, ( mindennel amit felsoroltál és még a tao.korrekciós tételeket is figyelembe veszed ) majd, ha teljes naptári év volt ( lesz ) az üzleti éved, akkor veszed az első félévet ( ......./365*181 nap ), ez lesz 19 %-os alap, majd a maradék a 10 %-os.

Üdv.

Én feltöltésnél kicsit nagyvonalúbb vagyok, év végén meg majd a Tao program kiszámolja pontosan.

Évközi eredménymámegállapításra nincs lehetőség, csak arányos meghatározásra.
Alapjáratban 14,5 %-kal számolok. Az a két nap eltérés nem lehet olyan nagy.

Bonyolultabb azoknak, akiknek első félévben is lehetőségük van a 10 % Tao kedvezményre. Ez nagyon kevés cég lehet. Itt első félévre mehet a 10 % 50 millióig, a második félévre viszont 250 milláig mehet a 10 %.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Nagyon köszönöm!!! Így azért egyszerűbb az élet Smile

Adél
Válasz idézéssel
Szia Adél !

Nem .

Úgy számolod, hogy az egész évet számolod, ( mindennel amit felsoroltál és még a tao.korrekciós tételeket is figyelembe veszed ) majd, ha teljes naptári év volt ( lesz ) az üzleti éved, akkor veszed az első félévet ( ......./365*181 nap ), ez lesz 19 %-os alap, majd a maradék a 10 %-os.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kicsit bizonytalan vagyok, kérlek segítsetek, az év első felének az eredményét úgy számolom ki, hogy szabályos júniusi zárást csinálok? Elhatárolásokkal, écs elszámolással, ipa-val, mindennel? És úgy számolom ki a 19%-ot? Majd az év második felénél veszem az eredmény maradékát (egész év - félév) és annak a 10%-át?
:oops:
Adél
Válasz idézéssel
Éva, én is úgy tudom, hogy idén alakultnak nem kell feltölteni.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Éva!
Az APEH-nek van igaza. Ezt olvastad?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www02.apeh.hu/regiok/deldunantul/helyihirek/feltoltes_2010.html">http://www02.apeh.hu/regiok/deldunantul ... _2010.html</a><!-- m -->

Temészetesen könyvvizsálós!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok, idén alakult társaság árbevétele meghaladta a 1000 Mio Forintot. APEH azt mondta nem kell feltölteni ,mert nincs előző évi adata. A könyvvizsgáló nem ért egyet .
Szerintetek fel kell töltenie?
Előre is köszönöm a segítséget
Éva
Válasz idézéssel
Kicsi50 Köszönöm a választ!

nagyeva
Válasz idézéssel
Szia Éva !

nincs
jól értelmezed

üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Üdv. Mindenkinek!

Ugye akinek nincs feltöltési kötelezettsége, annak bevallási kötelezettsége sincs? ( 0-ás )
A 100 MFt-ot meghaladó árbevételi szabály a HIPA-ra is vonatkozik, ha jól értelmezem.

nagyeva
Válasz idézéssel
eragka Írta:... ha feltöltésre kötelezett vállalkozás már az első 3 negyedévi előleg fizetéssel túlfizette magát, a feltöltési rész nulla lesz, ettől függetlenül a 4. negyedévre előírt előleget be kell fizetnie?

Szia!
Igen, a negyedik negyedévi előleget december 20-án fizetnie kell, és be kell vallani a 1046-oson egy 0-t.
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, ha feltöltésre kötelezett vállalkozás már az első 3 negyedévi előleg fizetéssel túlfizette magát, a feltöltési rész nulla lesz, ettől függetlenül a 4. negyedévre előírt előleget be kell fizetnie?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Éva Írta:Meg tudnád esetleg mondani mi a helyzet abban az esetben, ha a cég idén májusban alakult?
Akkor hogy kell megosztani az adóalapot?
Éva

Szia Éva!
Amennyiben az idén alakult cégnek nem volt előtársasági időszaka, tehát nem adtál az idén be erről a törtidőszakról társasági adó bevallást, akkor nem kellett az idén társasági adó előleget fizetnie, és nincs társasági adó feltöltési kötelezettsége sem.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
És itt is (Cirmi olvasd el!)
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www02.apeh.hu/regiok/deldunantul/helyihirek/feltoltes_2010.html">http://www02.apeh.hu/regiok/deldunantul ... _2010.html</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Az APEH új tájékoztatót tett fel a feltöltésre vonatkozóan:
http://www.apeh.hu/adoinfo/tarsasagi/tar..._2010.html
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég