A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
import-EU beszerzés
Szia Luca!
Első kérdésedre válaszolva: igen az EU-n belüli beszerzés lesz, kell hozzá EU adószám (ezt az eladó valószínűleg kérni fogja). Az áfát te számítod fel, és le is vonod ugyanabban a hónapban, valamint kell beadni 08A60 bevallást (remélem, jól írtam a számot, mindenesetre ez az EU be és kiszállítások negyedévi összesítője, de lehet, hogy 0860A a száma, bocsi nem tudom fejből) .
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egyrészt fogalom meghatározásban, másrészt pedig adózási és számviteli szempontból.

Ha van egy Kft, akinek főtevékenysége éítőipari tevékenység (mélyépítés), viszont úgy gondolja, hogy ő jutányos áron tudna külföldön (pl. Ausztriában) "alapanyagokhoz" jutni, akkor ez ugye nem számít importnak, hanem EU-s beszerzésnek? Jól tudom, hogy ilyenkor nincs vám, és egyéb fizetnivaló, "csak" az ÁFA? És "áfailag"hogyan működik a dolog?

További kérdés: Ha esetleg kereskedni is szeretnének ezekkel az anyagokkal, vagyis beszerzi, majd továbbadja, akkor fel kell vennie a kereskedelmi tevékenységet a tev. körei közé, és kell kereskedelmi végzettségű alkalmazott is a cégbe?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Luca
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég