A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Én már másodszor láttam ilyet, bár több évvel ezelőtt lehet ugyanő volt az. Szabályos e ez vajon ????
Válasz idézéssel
szia Tibor!

Én még csak olyannal találkoztam amin volt adószám.

vagy mint egyéni vállalkozó vagy magánszemélyként ( adószámos magánszemély)

üdv
Katla
Válasz idézéssel
köszönöm az előzőt

Láttam már szállásról kiadott számlát --magánszemély által kibocsájtott számla. Az adóigazgatási számhoz a készpénzfizetési számlaformanyomtatványon a magánszemély az adókártya számát írta : 841-000-0000---- formátum . Szabályos e a számla vagy abszolút érvénytelen?
Válasz idézéssel
Tibor,
Használhatja a cég a korábban vásárolt számlatömböket.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Üdv 

Székhelyváltozás volt a cégnél és áfa kód változás is . Ami mindkettő azt jelenti változik az adószám . A székhelyváltozás az Pest megyéről Bp re változott tehát az utolsó két számjegy változott --13--ról -- 41--re.Illet az áfa státusza lett 2-es kód helyett 1-es alanyi mentes . 
Tehát a kérdésem az lenne használhatók e a régi számlatömbök és nyugták amiket a cég még a régebbi adószámra vásárolt ? Az első 8 számjegye ilyenkor ugye nem változik az adószámnak és elképzelhetőnek tartom, hogy használhatóak a régi számlatömbök és nyugták persze az új helyesen képzett adószámmal, tehát --1-41--es végződéssel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak kiállitott vevői számlán (kp vagy átutalásos, mindkettő gépi) fel kell tüntetni a nyilvántartási számát? Mert régebben fel kellett...

Másik: Tudom nem kötelező, de ha nem magánszemélynek (hanem Kft, Bt, Egyesület) van kiállitva a vevői számla, milyen indokot lehet mondani, hogy adja meg az adószámát is? Próbálnám rászoktatni a főnökeimet, hogy rendszeres vevőinknél kérjék az adószámot is...

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Köszi, akkor megnyugodtam.

Ezt a kérdést és szakértői választ olvastam egy oldalon tegnap, és eléggé megijedtem:
"Tisztelt Szakértő!
Az általam könyvelt cég több olyan kézi számlát is befogadott, melynek formátuma AJ7S-T 111111. Ezeket a számlatömböket nem kellett selejtezni 2007. dec. 31-ig? Milyen törvényi hivatkozással tudom ezeket a számlákat visszaküldeni, ha tényleg nem használhatóak?
Várom megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel:
Zsóka."
"http://nav.gov.hu/nav/archiv/letoltesek_egyeb/nyomdai_szamla_nyugta.html
Egyetértek, a törvényi hivatkozást a fenti közleményben találja.
papati"

Móni
Válasz idézéssel
Móni!
Ha a bizonylatot alul megnézed, talán rajta van hogy mikor gyártották.
Ezt valamikor az említett dátumok között.
Tehát ebben az adatbázisban normális a 2006/2007-es dátum.
fölül egyébként is ezt írták:
"Az adatbázis utolsó frissítésének dátuma: 2015.03.12 "

Egyszóval: érvényes!
Válasz idézéssel
monik Írta:Móni!
Itt tudod lekérdezni:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/szigoru">http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/szigoru</a><!-- m -->

Igen, ott megtaláltam.
De amit ebben az adatbázisban megtalálok, az érvényes ?
Beadás dátuma 2006.12.28., közzététel dátuma 2007.05.03.

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Móni!
Itt tudod lekérdezni:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/szigoru">http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/szigoru</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ez a számla sorszám érvényes: AJ7E-Y 185175 ???
(Készpénzfizetési számláról van szól.)

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:Sziasztok!

A 23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet 8§ (2) bekezdése:
"A számlázó programnak az adóalany nem magyarországi adószámán történő számla kibocsátásához a belfölditől elkülönített sorszámtartományt kell biztosítania."

Ez azt jelenti, ha valaki közösségi adószámán árut értékesít közösségen belülre, akkor külön sorszám kell.Teszem azt, ha eddig formátum: 2015/SZ/000... Akkor legyen például: 2015/K/000...?
Vagy a közösségi adószám is magyarországi adószámnak minősül és mehet a folyamatos számlasorszám a belföldivel együtt?

A válaszokat előre is köszönöm.

Enikő

Szerintem arra gondoltak, amikor egy cégnek van külföldi adószáma is, és arról számláz, nem a magyar adószámáról. Pont ma olvastam ezzel kapcsolatban egy cikket. vagy lehet, hogy rosszul értelmeztem. Így szólt:

A Közösségen belüli termékértékesítés az Áfa-törvény 89.§-ában meghatározott feltételek fennállása esetén adómentes. Az adómentesség feltételei:
A két fél egymástól eltérő tagállamban nyilvántartásba vett, közösségi adószámmal rendelkező adóalany legyen. Nem feltétel azonban, hogy az adóalanyok a nyilvántartás tagállamában székhellyel is rendelkezzenek. Pl. két magyar székhelyű vállalkozás között is létrejöhet közösségi termékügylet, ha a vevő egy másik tagállambeli közösségi adószámmal rendelkezik, és az ügylet során ezt az adószámot adja meg.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Én úgy gondolom, hogy mehet a folyamatos sorszám a belföldivel együtt. "nem magyarországi adószám" a közösségi az magyarországi. remélem jól gondolom, mert nekem is vannak ilyen számláim.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A 23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet 8§ (2) bekezdése:
"A számlázó programnak az adóalany nem magyarországi adószámán történő számla kibocsátásához a belfölditől elkülönített sorszámtartományt kell biztosítania."

Ez azt jelenti, ha valaki közösségi adószámán árut értékesít közösségen belülre, akkor külön sorszám kell.Teszem azt, ha eddig formátum: 2015/SZ/000... Akkor legyen például: 2015/K/000...?
Vagy a közösségi adószám is magyarországi adószámnak minősül és mehet a folyamatos számlasorszám a belföldivel együtt?

A válaszokat előre is köszönöm.

Enikő
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A nap híre:
"Adóhatósági ellenőrzési adatszolgáltatás" funkcióval kell ellátni a számlázprogramokat:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.napigazdasag.hu/cikk/35318/">http://www.napigazdasag.hu/cikk/35318/</a><!-- m -->

Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Én úgy emlékszem, hogy nem tiltja semmi azt, hogy mind a vevő, mind a szállító helyén pecsét szerepeljen.
Válasz idézéssel
Én is úgy emlékszem,az lett a vége,hogy egyiket ki kell írni!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Igen valamikor volt ez téma,de a végeredményt nem olvastam.Ez most jött elő vállalkozóknál megint.Tiltást nem találtam róla,de úgy voltam vele egy kérdést megér mert ebben a zűrzavarban nem biztos,hogy jól gondolom.
Válasz idézéssel
ildi113 Írta:Már úgy értem,hogy egy számlán nem lehet az eladó és vevő pecsétje.

Úgy emlékszem valamikor volt már ez téma....
Akkor arra jutottunk, hogy nincs ilyen tiltás.
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy osztrák cég leszámlázott egy tanfolyamról költségeket (oktató óradíja stb), közösségiként. A tanfolyamon más cég dolgozója is részt vett, a rá eső költségeket ÁFA-san, vagy mentesen számlázom tovább?

Köszönöm a segítséget!
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Már úgy értem,hogy egy számlán nem lehet az eladó és vevő pecsétje.
Válasz idézéssel
Én most hallottam erről a kétpecsétes számlázásról.Tudtok valami konkrétumot mondani ezzel kapcsolatosan?Ez létezik?
Válasz idézéssel
köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Csaba!
Csatolok egy láncügyletekről szóló részletes anyagot.
Végig kell alaposan nézni, a konkrét ügyleteteket értelmezni.
A háromszögügylet és a láncügylet közötti különbség a 19.oldalon megtalálható.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Szia Zs!

Még egy kicsit bizonytalan vagyok a számlázásban, illetve abban, hogy konkrét esetben a mi ügyletünk háromszögügylet-e. Mi egy magyar cég kiállítunk egy számlát egy német cégnek (A), akinek német adószáma van, de az áru nem annak a német cégnek megy, hanem egy másik (B) német cégnek. Eddig úgy állítottuk ki a számlát, hogy B adószámát tüntettük fel, akinek az áru megy. Szerintem annak az adószámát kéne feltüntetni, akinek számlázunk, nem akinek küldjük az árut, de nem vagyok benne 100% biztos.
Csaba
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég