A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Kitty Írta:Sziasztok!

Először is: nagyon boldog új évet kívánok Minden kedves Kollégának! :-)

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy cégnek van székhelye is, és telephelye is, akkor szabályos-e az, ha a számlát nem a székhelyére, hanem a telephelyére állítják ki? Én úgy tudom, csak a székhelyre lehet, de egy másik kolléga szerint nem így van. Ha ez utóbbi az igaz, akkor megmondanátok, hogy milyen jogszabályban találtátok ezt meg?

Nagyon köszönöm előre is, üdv., Kitty

Szia Kitty! A székhelyre kell kiállítani és az áfa törvény szabályozza, számla tartalmi követelményei alatt található.
Üdv: Alba
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Először is: nagyon boldog új évet kívánok Minden kedves Kollégának! :-)

Szeretném megkérdezni, hogy ha egy cégnek van székhelye is, és telephelye is, akkor szabályos-e az, ha a számlát nem a székhelyére, hanem a telephelyére állítják ki? Én úgy tudom, csak a székhelyre lehet, de egy másik kolléga szerint nem így van. Ha ez utóbbi az igaz, akkor megmondanátok, hogy milyen jogszabályban találtátok ezt meg?

Nagyon köszönöm előre is, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
juhasziren Írta:Szia Ica.

A leírtak alapján az oktató átutalásos számlát álllít ki, ez alapján véleményem szerint mind a két megolás jó.
De ha a megbízó ragaszkodik a dec.31; dec. 31.-hez, annak sincs semmi akadálya a fiz. határidő úgyis jan. hó lesz. Ez az én véleményem!

Köszi
akkor marad a 12/31

Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica.

A leírtak alapján az oktató átutalásos számlát álllít ki, ez alapján véleményem szerint mind a két megolás jó.
De ha a megbízó ragaszkodik a dec.31; dec. 31.-hez, annak sincs semmi akadálya a fiz. határidő úgyis jan. hó lesz. Ez az én véleményem!
Szép napot!
Válasz idézéssel
Sziasztok

Egyéni vállalkozó- nyelvoktatással foglalkozik -
cégek dolgozóinak ad órát

A decemberi számlát 2009 év január hó elején akarja kiállitani

a számla kiállitása , hogyan helyes ? a számla kelte : 2009 JAN 4 ?

teljesités dec. 31

Egész hónapban adott órát , nem lenne helyesebb számla kelte:
dec.31 teljesités dec.31 . Igy a mennyiségi egység egy hónap lenne, és nem óraszámban lenne megadva.
/ a cég valamiért variál, /
Előre is köszi
Ica
Válasz idézéssel
Ugye a régi dátummal megy az új számla?
Válasz idézéssel
Rendben van csajok meggyőztetek.Köszönöm.
Válasz idézéssel
Ildi!

Nyugi,nem szokták tételesen megnézni a számlaszámokat./még el is irhatom/
Én elsütném.Minek annyi papir.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Ez volna a legegyszerűbb,de az ügyfél bankszámláján rajta van a számlaszám amikor átutalták őket.Hát még ilyen helyzetben nem voltam.
Válasz idézéssel
Szia Ildi!

Az eredeti kék példányt visszaküldték, nálad az összes példány? Ha igen, akkor azokat veheted rontottnak és állítsd ki újból.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Húú még egy kérdés a visszadobott számlákat is küldjem a helyesbítő számlákkal együtt?
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséged.Persze,hogy értem csak bosszantó mert túl sok jelentősége nincs,de szabály az szabály.Mégegyszer köszi.
Válasz idézéssel
Nincs jelentősége.
A kézzel kiállítottál olyat hogy lehúzom javítom szignózom el szokták fogadni. A teljesítési időpont áfa kulcs nem szeretik, ha így javítják. Bár hogy tam vagy am nem sok jelentősége van szerintünk, de nem szerintük, ha érted.
Maresz
Válasz idézéssel
Kézzel lett kiállítva a számla.Van jelentősége?
Válasz idézéssel
Én helyesbítő számlát állítanék ki.
Gondolom vissza kell adni a számlákat, ha átutalták akkor biztosan le kellett könyvelniük.
Teljesítési időpont a régi, a szla kelte a mai, hivatkozás az eredeti számlára, az összeg +- azaz szla végösszege nulla, változás csak az áfa kulcs megnevezése.
Maresz
Válasz idézéssel
A visszadobott számlákat lehet stornozni?Áprilistól decemberig vannak,ráadásul már átutalták az összegeket.Igaz adót nem érint csak tartalmi hibás.
Válasz idézéssel
Áfa tv. 169§
k) adómentesség esetében, valamint abban az esetben, ha adófizetésre a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője kötelezett, jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása
ka) mentes az adó alól, vagy

Mi be szoktuk szuszakolni az áfa kulcs rovatba vagy felé írjuk, az összege pedig 0.
Maresz
Válasz idézéssel
Alanyi adómentest választott.Ha ráírom a számlára,hogy mentes az adó alól,akkor az áfakulcshoz tartozó rovatkát kihuzzátok?Oda nem fér ki a mondat.Ti hogyan csináljátok?
Válasz idézéssel
Szia!
Először is azt kell tisztázni, hogy alanyi mentességet választott ev, vagy kizárólag tárgyi adómentes tevékenységet választott a bejelentkezéskor.

Különben meg a kötelező fejtágításon hívták fel a figyelmet, hogy ilyen mint TAm Am nincs. Csak olyan, hogy mentes az adó alól az áfa tv ilyen olyan paragrafusa alapján. Ja! vagy áfa körön kívüli.
Maresz
Válasz idézéssel
Kérlek segítsetek.Egy egyéni vállalkozó alanyi adómentes és egészségügyi szolgáltatást végez.(doktor mellett van)A számláin TAM van írva.Visszadobták a számláit,hogyan javítható?Valamint a számlán egyszerűen csak kihuzza az áfa rovatot vagy beírja,hogy AM?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég