A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Én most hallottam erről a kétpecsétes számlázásról.Tudtok valami konkrétumot mondani ezzel kapcsolatosan?Ez létezik?
Válasz idézéssel
köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Csaba!
Csatolok egy láncügyletekről szóló részletes anyagot.
Végig kell alaposan nézni, a konkrét ügyleteteket értelmezni.
A háromszögügylet és a láncügylet közötti különbség a 19.oldalon megtalálható.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Szia Zs!

Még egy kicsit bizonytalan vagyok a számlázásban, illetve abban, hogy konkrét esetben a mi ügyletünk háromszögügylet-e. Mi egy magyar cég kiállítunk egy számlát egy német cégnek (A), akinek német adószáma van, de az áru nem annak a német cégnek megy, hanem egy másik (B) német cégnek. Eddig úgy állítottuk ki a számlát, hogy B adószámát tüntettük fel, akinek az áru megy. Szerintem annak az adószámát kéne feltüntetni, akinek számlázunk, nem akinek küldjük az árut, de nem vagyok benne 100% biztos.
Csaba
Válasz idézéssel
Bocsa Írta:Sziasztok!

Háromszögügylet esetén kinek az adószámát kell feltüntessem: akinek számlázok vagy akihez az áru érkezik?
A 60-as EU összesítőbe kinek az adószámát írjam?
Nagy vita van itt bent a munkahelyen, ha esetleg tudnátok egy paragrafust is mondani, nagyon hálás léennék.
Előre is köszönöm!
Üdv.: Csaba

Szia!
Csatolok egy cikket, ill. az apehes infó füzet kiemelt részét.
A 60-as kitöltési utasításában részletesen benne van, hogy hogyan kell jelenteni.
Üdv:Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Háromszögügylet esetén kinek az adószámát kell feltüntessem: akinek számlázok vagy akihez az áru érkezik?
A 60-as EU összesítőbe kinek az adószámát írjam?
Nagy vita van itt bent a munkahelyen, ha esetleg tudnátok egy paragrafust is mondani, nagyon hálás léennék.
Előre is köszönöm!
Üdv.: Csaba
Válasz idézéssel
Mónika, az én KP-s számlatömbömben pontosan az szerepel felül: értéke, mely ... % Áfát tartalmaz.
Alul pedig: az áthárított adó százalékértéke (s nem a mértéke). Lehet, hogy más nyomdában más szöveggel készült?
Mindkét helyre 21,26 %-ot irok, mert anno úgy tanították, miszerint ez arra szolgál, hogy végösszegből az ÁFA abszolút értékét (azaz a forintösszegét) kiszámíthassuk. Ha 127-ért vettem valamit, s az Áfa összegét kell kiszámolni, akkor 127 * 0,2126= 27 Ft.
Válasz idézéssel
Gajda! Azért te is beláthatod hogy a két meghatározás
"a számla végösszege .... % adót tartalmaz", valamint az "áthárított adó mértéke...%" nem teljesen egyformán értelmezhető.
Ezért írtam hogy biztosan elindul egy vita, mert szerintem pedig az áthárított adó mértéke 27% jelenleg, viszont a számla végösszege valóban 21,26%. És ez mindkettő Kp fizetési számlatömbön szerepel.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
>> az egyikben azt írta a NAV hogy mindkét helyre 21,26% a helyes,
a másik iránymutatásba hogy mindkét helyen 27% a helyes >>

A készpénzfizetéses számlákon csak az áfával növelt végösszeget tüntetjük fel (bruttó érték), ilyen esetben a 21,26 % a helyes.
Ha átutalásos a számla, akkor kiindulásként a nettó + Áfa összeget szerepeltetjük, ilyenkor a 27 % a helyes. Ha a matekórán tanultakra visszagondoltok, ezt a % számításoknál anno gyakoroltuk is. (mondjuk, aki gyermekével otthon gyakorlásképp matekozik, az talán ma is jól tudja ezt)
Válasz idézéssel
Igen Mónika. Nehéz kérdés. Én az alapján szoktam eldönteni ( bár számlázó progit használok), de a bejövő számlákon illetve az ügyfelek számláin azt szoktam, hogy a számla végére mi van írva: "A számla végösszege.....% általános forgalmi adót tartalmaz"
A másikra " az áthárított adó mértéke.....%"
Annyira kusza minden hogy csak csuda. :-)
Válasz idézéssel
Hihetetlen egyébként hogy aminek olyan egyszerűnek kéne lennie mint egy pofon még az is agyon van bonyolítva , mert hiszen alapvető dolog--szerintem a legalapvetőbb dolog.
Miért nem teszi az apeh azt pl, hogy egységesíti hogy milyen szöveg lehet a számlatömbökön és meghatározza azt hogy ezekre a szövegekre melyik % érték szerepeljen az alulról számított vagy felülről számított érték
Válasz idézéssel
Szia!
A Kp fizetési tömbbel kapcsolatban: nekem is"egyszerűsített Kp fizetési számla" van ráírva, múlt héten is vásároltam és nem egyszerűsített adattartalmú számla a megnevezése tehát még ha tavalyi is a számlatömb biztonsággal használhatod.

% értékről: én is olvastam hogy a NAV állítólag azért is büntetett ha nem ugyanaz a % érték szerepel mindkét helyen, hát nem tudom nekem még soha nem kifogásolták ellenőrzésen hogy olyan számlát fogadtak be a vállalkozók ahol minden variáció szerepel: mindkét helyen 27%. vagy mindkét helyen 21,26% vagy felül egyik alul a másik.
Másik fórumon is volt ez téma és ott két nav állásfoglalását is feltették, az egyikben azt írta a NAV hogy mindkét helyre 21,26% a helyes, a másik iránymutatásba hogy mindkét helyen 27% a helyes. /Két különböző megyei NAV iránymutatása volt és pont az ellentétesség miatt tették fel/.
Szerintem, -bár most biztos vita indul -e miatt- mindkét helyre 27% megnevezés a helyes, és én így is töltöm ki.
Bár számlatömbje is válogatja mert az egyikre az van írva alul: "A számla végösszege.....% általános forgalmi adót tartalmaz"
A másikra " az áthárított adó mértéke.....%"
Szóval én is kíváncsi vagyok mások gyakorlatára ebben a mindennapos, egyszerűnek, rutinnak tűnő dologban.
Válasz idézéssel
Számlázásról kérdeznék van korábbi évekből készpénzfizetési számla nevezetű tömb. Az áfa törvényben ezt már egyszerűsített adattartalmú számlának hívják, ha jól tudom. Remélem használható még ez a tömb most is.
Egyszerű dolgot kérdezek bár nagyon közérdekű és sehol nem találtam rá egyértelmű utalást pedig alapvető dolog ( az apeh információs füzetet is megnéztem a 18-as).
A számlatömbön felül van az a szöveg hogy ----értéke mely ......% áfát tartalmaz. Alul az, hogy ---- az áthárított adó % értéke. 27%-os áfa esetén mindkét helyre 21,26 % -ot kell írni ? Az információs füzetben valami ilyesmi van . Persze ez a két megfogalmazás --ami alul meg felül van a számlában-- megint olyan bikkfanyelv ami jellemző a magyar bürokrata társadalom egészére , hogy semmi nem egyértelmű.
Láttam olyan adóügyi kérdést itt a neten ahol azt írta az illető, hogy azért büntette meg az apeh, mert a hivataluk szerint a készpénzfizetési számlára alulra felülre csak ugyanolyan % érték kerülhet.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy KFT befejezte a tevékenységét (Italszolgáltatással foglalkozott, sörözői voltak) a készleten lévő szeszes italokat eladhatja ő egy másik KFT-nek, vagy mivel zárjegyes termékek ezért ezt csak a vámhivatal leltározása után számlázhatja ki, vagy ez nem szükséges hozzá?
Tudtok nekem ebben segíteni, volt már valakinek ilyenje.
Válasz idézéssel
Szia! Nekünk két telephelyen kétféle számlázó program volt.
Az egyik telephelyünkön szolgáltatás volt, a másikon áru értékestés. Az áru értékesítésnél volt raktári program is, ezért volt más számlázó program, mert a raktári azzal a számlázóval volt kompatibilis. De ezt csak magyarázatként írtam.
Ezért is mondom, hogy szerintem lehet.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok, segítsetek!

Ügyfél furcsa kérdése: Lehet-e egy cégnek több számlázó programja?

Azt mondtam neki, hogy nem, maximum egy kézi számlatömb, ha indokolt.
Meg hogy szigorú számadású és a sorszámok, stb.

De igazából nem is tudom, gátolja-e ezt valami törvényféle. Ilyen kérdés még a törvényhozókban sem merül fel, mert ugye az ember örül, ha egy számlázó programot fizet csak.
Mit gondoltok, mit tudtok?

Köszi a válaszokat,
Blanka
Válasz idézéssel
etelka63 Írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a vevő készítheti-e a számlát a szolgáltató helyett. Az egyik ügyfelemnek a vevője (nagy multi) azt találta ki, hogy ő készíti el a számlát a szolgáltató helyet, persze a saját kreált sorszámával. Nem értettem egyet, a válasz az volt hogy a törvény megengedi. Tudja valaki, hogy melyik törvény mely paragrafusa jó ide?
Üdv Eta

Szia Eta!
Igen, a jelenlegi áfa törvény alábbi pontjai. A régi áfa tv. is megengedte, és éltek is vele a cégek.
Üdv:Zs.

160. § (1) A számlakibocsátási kötelezettségnek a kötelezett saját maga, illetőleg - megbízása alapján és képviseletében - az általa választott meghatalmazott is eleget tehet. Utóbbi esetben a kötelezettnek és meghatalmazottjának előzetesen és írásban különösen meg kell állapodnia egymással a számlakibocsátás elfogadásának feltételeiről és módjáról.
(2) A számlakibocsátáshoz fűződő, jogszabályban meghatározott kötelezettségek teljesítéséért a kötelezettel együtt a meghatalmazott egyetemlegesen felelős abban az esetben is, ha a felek az (1) bekezdésben említett megállapodásban másként rendelkeztek.
(3) Az ügylethez fűződő számlakibocsátási kötelezettségnek - feltéve, hogy annak nem a kötelezett saját maga tesz eleget - kizárólag egy meghatalmazott tehet eleget, még abban az esetben is, ha a kötelezett egyébként több személy részére is adott meghatalmazást.

161. § (1) A számla kibocsátásában meghatalmazottként akár a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője, akár harmadik személy eljárhat.
(2) A meghatalmazást írásba kell foglalni.
(3) A meghatalmazás szólhat 1 ügylethez fűződő számlakibocsátási kötelezettség teljesítésére, vagy szólhat a számlakibocsátási kötelezettség általános érvényű teljesítésére.
(4) A meghatalmazás korlátozása annyiban hatályos, amennyiben az magából a meghatalmazásból kitűnik.
Válasz idézéssel
Nálam is előfordul,hogy készen kapom a vevőtől a számlát.
Ezek multi cégek,megengedett,de én sem tudok most törvényre hivatkozni.Évek óta van,nem kutakodtam mostanság.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia,
paragrafust nem tudok, de megengedi a törvény, mert nekem vannak függő biztosításközvetítő társaságaim, ahol a biztosító cég (a vevő) állítja ki a számlákat és minden rendben volt vele. Ki kell kérni a nyilatkozatot a számlázó program hitelességéről és ok.
üdv. Mariszan
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a vevő készítheti-e a számlát a szolgáltató helyett. Az egyik ügyfelemnek a vevője (nagy multi) azt találta ki, hogy ő készíti el a számlát a szolgáltató helyet, persze a saját kreált sorszámával. Nem értettem egyet, a válasz az volt hogy a törvény megengedi. Tudja valaki, hogy melyik törvény mely paragrafusa jó ide?
Üdv Eta
Válasz idézéssel
Sziasztok
Önszámlázással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Egy multi cég az általunk bevitt árut önszámlázással akarja felénk kiszámlázni, hogyan tudom én azt megoldani,hogy ne készüljön 2 számla ugyanarról a tranzakcióról (1+et ő számláz, de nekem is le kell, hogy vegye a program a készletről a termékeket ezért nekem is ki kellene számláznom).
Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Hát azt hittem egyedül voltam így, nem elég hogy nem írtam alá, egy laza mozdulattal még a postaládába is bedobtam, amit persze ajánlottként kellett volna feladni.
Mehettem be 100 km re aláírni. Igaz nem most volt, akkor nagyon bosszantott a saját hülyeségem , ma már csak mosolygok rajta , igaz vagy 15 éve volt.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Én is pont így vagyok! Mikor még papíron küldtem a saját bevallásomat senkiével nem volt hiba, engem behívtak az APEH-ba merthogy elfelejtettem aláírni. Az ügyintéző jót mosolygott mikor elárultam neki hogy könyvelő vagyok...... :oops:
Válasz idézéssel
Szia Juditka !

Szerintem sokan vagyunk így, tudod a cipész cipője ......... stb.
Persze ez nem mentség arra, hogy pont a " mieinket " puskázzuk el.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Köszi szépen!

Tudjátok, ha családtagról van szó, jobb ha tízszeresen óvatos az ember, mert ha hibázol tuti, hogy ott hibázol. Ha egy az adóbevallást elszúrok egy szezonban az biztos, hogy az a hitesé :oops: vagy a gyerekeké.)

Úúúh, azt hittem, csak nálam van így. Majd minden évben brillirozok valamelyik családtag, vagy rokon bevallásába. Valószínű, mert nagyon akarok igyekezni. Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég