A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Barátaim!
Kérlek mondjatok véleményt, jól gondolom-e!
Ügyfelünk (végelszámol) felszámolta műhelyét és a hozzá tartozó irodát is. Mivel spórol és szembe jött vele egy csinos számlatömb (2006-os) használta az elmúlt negyedévben. Tele írta a tömb felét. Van benne kicsi, nagy, kp-s, átutalásos fajta. A partnerek nem szóltak befogadták, kifizették, átutalták, és persze bevallották. Éves Áfás a szentem, és most adta a piros példányokat. Naná, hogy dobtam egy hátast pláne, hogy családtagról van szó.
Azt gondoltam, hogy vegyen egy új rendes tömböt, állítsa ki újból a számlákat eredeti teljesítéssel és egy kisérő mea culpa levél mellett küldje meg a partnereknek és kérje vissza a rossz számlát.

Szerintetek?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szasztok
Két kérdésem lenne: az egyik, hogy szabályos-e az a számla, amit átutalással kell fizetni, a kiállítás dátuma 2010.09.10., viszont a teljesítés, és a fiz.h.idő 2010.10.10. Egy közúti szállításról szól. A másik pedig: ha van egy gépbérleti szerződés, amiben több gépet változó munkaterületre adunk ki fordított ÁFAsan, akkor ahhoz (a változó munkaterület miatt) tartozhat több nyilatkozat fordított adózásról, egy teljesítés igazolás, és 1 db számla, vagy így helytelen? Tehát 1 szerződés, 1 telj.igazolás, 1 számla, viszont több nyilatkozat fordított adózásról, ez így helyes?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Üdvözletem!

Kezdő fórumozóként rögtön kérdésem lenne:

Külföldi tulajdonú KFT-t megvásárol egy másik külföldi cég. Az adás-vételi szerződésnek része, hogy a KFT-nél egy korábban megkezdett beruházás költségeit az előző tulajdonos átvállalja. A beruházás elkészült, a továbbszámlázás összege végleges.

Milyen formában tudja a KFT ezt a költséget kiszámlázni?
Mi alapján teheti meg, ha az eszközt aktiválni akarja, arra jogot az előző tulajdonos nem szerez?
Elegendő-e, ha a két tulajdonos közti szerződés csatolásra kerül?
Tekinthető-e ez költségekre (écs) kapott támogatásnak, ha azt egy összegben fizeti meg, miközben az eszköz 10 év alatt íródik le?

Minden választ, javaslatot előre is köszönök:
Attila
Válasz idézéssel
Szia!
Anitával értek egyet, megállapodás kérdése. Ha szerződést kötünk, külön figyelünk rá, hogy napokban, vagy munkanapokban számolunk a határidőknél, mivel nagyon nem mindegy.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ez megállapodás kérdése. Ha akrtok munkanapban állapodtok meg, ha akartok munkanapban.
Ha csak "nap" van írva, azalatt szerintem naptári napot értünk.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok! Lenne egy ovodás kérdésem: a számlán a fizetési határidőt naptári, vagy munkanapban kell-e megállapítani, vagy én döntöm el, hogy melyiket választom?
A vevői megállapodásainkra naptári napot írtunk, az ügyvezető szerint nem jó. /ezt mondták neki tegnap egy másik cégnél./
Válasz idézéssel
Szia Mónika!!! Ne aggódj, hogy azonnal nem kapcsolsz, szerintem már belegabalyodtunk ebbe a sok változásba.
Azért is jó ez a fórum, mert itt nagyon sok jó tanácsot és ötletet lehet olvasni minden témában. Én sokat lógok ezen az oldalon, egy nap többször is felnézek. Pusz mindenkinek!!!!!!!
Válasz idézéssel
Kávé, köszönöm!
Na valahogy így éreztem én is, csak megfogalmazni nem tudtam!
(átadom, Ádi úgyis most vette célba a 2010 adó újságomat - imádja a szép színes újságokat tépni és rágni Big Grin )
Válasz idézéssel
Jajj! Hát én már nem látok, bocsi, nem értetlenkedem tovább!! :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!
Olvasd el mégegyszer mi volt a válasz. !
(Kell számla, és meg is kell küldeni nekik)
Válasz idézéssel
Sumama! Tehát akkor ne írjon számlát, ez alapján a vételi jegy alapján könyveljem fordított áfá-s bevételnek? Egyébként nagyon szabályszerűen kiállított vételi jegyet kapott, ígyhát ez alapján bekönyvelem. Köszi!
Válasz idézéssel
Szia Mónika! Cégünk is adott le papirhulladékot, felvásárlási jegyet kaptunk az az átvevőtől. A felvásárlási jegyre ráírták a hulladék azonosítószámát/ cikkszám???/ és az egységárat, amennyiért átvették.így a fordított ÁFA-ba be lehet sorolni. Mindenképpen számlázni kell, gondolom a fordított ÁFA miatt a felvásárlót is ellenőrzik, pár ezer-tízezer Ft-ért nem érdemes rizikózni, nagyban meg nem is lehet. Az ÁFA bevallásban így a 466, és a 467-es sorba is bekerül.
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Sziasztok!
Nem, nem vagyunk áfásak bérleti díj tekintetében.
Van benne minden: portás, eügyi személyzet, versenybíró. A bérleti díjba ezek mind bele vannak kalkulálva.
Nekem egyébként a sportrendezvény szervezés is mentes, mert alaptevékenység. De én inkább bérleti díjat szeretnék számlázni.
De hogy döntöm el, hogy bérleti díj, vagy sportrendezvény szervezés: amelyik nagyobb százalék az árban?

Ha az áfa nem probléma, akkor nincs jelentősége,hogy mit írsz a számlára. Van egy szerződés, amely egy komplex szolgáltatásról szól. Hivatkozhatsz a szerződésre, és egy összegben számlázhatod. Neked árbevétel, a megbízónak az egész anyagjellegű ráfordítás (52) lesz.
A főszolgáltatás az, amely miatt a többi szolgáltatás igénybevétele is történik. Ez a konkrét ügylet ismeretében dönthető el - te biztosan el tudod dönteni. (puszi a kisfiúknak!)
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem, nem vagyunk áfásak bérleti díj tekintetében.
Van benne minden: portás, eügyi személyzet, versenybíró. A bérleti díjba ezek mind bele vannak kalkulálva.
Nekem egyébként a sportrendezvény szervezés is mentes, mert alaptevékenység. De én inkább bérleti díjat szeretnék számlázni.
De hogy döntöm el, hogy bérleti díj, vagy sportrendezvény szervezés: amelyik nagyobb százalék az árban?
Válasz idézéssel
Judit, ha van benne személyzet is, akkor az nem inkább valamiféle rendezvényszervezés? Habár nem egyértelmű, hogy milyen személyzet, mert ha pl. csak átpakolták a székeket, vagy színpadot építettek, vagy ilyesmi előkészítés, akkor sima bérleti díj, és kalap kabát, ahogy írod. De ha pl. felszolgáltak kaját a ti embereitek a rendezvényen, az már szerintem nem sima bérleti díj.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Sziasztok!
Van egy bérleti szerződésem, amiben fel van tüntetve bérleti díjként x forint. Mivel ez egy nagy rendezvény lesz a szerződésben szerepel az is, hogy az x forint bérleti díj tartalmazza a közüzemi díjakat, a terem beépítését és szükséges személyzetet, és ezek bérét. Hogyan fogok számlázni? Ugye bérleti díj x forint és kalap kabát?
Köszönöm szépen!

Szia Judit!
Az ingatlan bérbeadásra választottátok az áfát?
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy bérleti szerződésem, amiben fel van tüntetve bérleti díjként x forint. Mivel ez egy nagy rendezvény lesz a szerződésben szerepel az is, hogy az x forint bérleti díj tartalmazza a közüzemi díjakat, a terem beépítését és szükséges személyzetet, és ezek bérét. Hogyan fogok számlázni? Ugye bérleti díj x forint és kalap kabát?
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Valószínű elfelejtett szólni a vastelepen, hogy EV, mert szerintem magánszemélynek szoktak ilyen felvásárlási jegyet adni.
Mivel a tevékenységéből maradt a hulaldék, szerintem is bevétele, de azért a hulladékértékesítés az egy külön téma. Remélem, erre jár majd valaki, aki járatos benne, mert én sajnos nem vagyok.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
sztem ezt ev-ként nem teheted meg
Válasz idézéssel
És ha nem számlázok?
Válasz idézéssel
ha számlázol, figyelj a hulladék fordított ÁFA-jára
Válasz idézéssel
Sziasztok! Fűtés, víz gáz szerelő egyéni vállalkozó elvitte a vasfelvásárló telepre a fűtéscsövekből ... levágott réz "darabkákat" kapott érte több tízezer forintot, valamint egy vételi jegyet a felvásárlótól teljesen szabályosan. Kérdésem: ezt a vállalkozásba bevételként bekönyveljem ugye?? De itt felmerült bennem a kérdés állítson ki erről a számlatömbjébe egy számlát a felvásárló felé, vagy a vételi jegy alapján könyveljem bevételként?? Volt valakinek ilyen esete?
Válasz idézéssel
Abban kérnék segítséget, hogy a UPC számlázott tv előfizetést cégnek
bruttó 3500 Ft, persze az áfa-t nem igényeltük vissza, aztán névváltozás
történ és luxemburgi székhelyű UPC számláz 3500 Ft-ot áfa részletezés nélkül,
ill. ha közösségi beszerzésnek minősülne akkor nem a nettó összegen kellene,
mert így még pluszba be kell fizetnem az áfa-t? (persze nincs a számlán
közösségi meg semmilyen adószám feltüntetve! (válaszukra már több mint
3 hónapja várok, addig nem könyvelem le a számlákat).
Találkozott vki ilyennel?

várom segítségeteket
Válasz idézéssel
[quote="alhena"]Sziasztok!

"A számla aljára, ahol "a számla fizetendő végösszege, mely ...% áfát tartalmaz" pedig nem írok semmit, vagy áthúzom. "

Szia!
20 % -t tartalmaz, a mai nap még , ami 25 % áfát jelent, be kell írni . Sajna bünti jár érte, nem szabályos a számla kiállítása , ettől sem formailag sem tartalmilag , így nem fogadható be.
Ez a kisalakú B-372 re egyszerűsítettre vonatkozik.
Üdv
üdv: Marnyika

"Legyél olyan nyitott, mint egy gyermek, aki az első perctől kezdve felfedezőképes! "
Válasz idézéssel
Nincs mit. Örülök, ha segítettem!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég