A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
etelka63 Írta:Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a vevő készítheti-e a számlát a szolgáltató helyett. Az egyik ügyfelemnek a vevője (nagy multi) azt találta ki, hogy ő készíti el a számlát a szolgáltató helyet, persze a saját kreált sorszámával. Nem értettem egyet, a válasz az volt hogy a törvény megengedi. Tudja valaki, hogy melyik törvény mely paragrafusa jó ide?
Üdv Eta

Szia Eta!
Igen, a jelenlegi áfa törvény alábbi pontjai. A régi áfa tv. is megengedte, és éltek is vele a cégek.
Üdv:Zs.

160. § (1) A számlakibocsátási kötelezettségnek a kötelezett saját maga, illetőleg - megbízása alapján és képviseletében - az általa választott meghatalmazott is eleget tehet. Utóbbi esetben a kötelezettnek és meghatalmazottjának előzetesen és írásban különösen meg kell állapodnia egymással a számlakibocsátás elfogadásának feltételeiről és módjáról.
(2) A számlakibocsátáshoz fűződő, jogszabályban meghatározott kötelezettségek teljesítéséért a kötelezettel együtt a meghatalmazott egyetemlegesen felelős abban az esetben is, ha a felek az (1) bekezdésben említett megállapodásban másként rendelkeztek.
(3) Az ügylethez fűződő számlakibocsátási kötelezettségnek - feltéve, hogy annak nem a kötelezett saját maga tesz eleget - kizárólag egy meghatalmazott tehet eleget, még abban az esetben is, ha a kötelezett egyébként több személy részére is adott meghatalmazást.

161. § (1) A számla kibocsátásában meghatalmazottként akár a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője, akár harmadik személy eljárhat.
(2) A meghatalmazást írásba kell foglalni.
(3) A meghatalmazás szólhat 1 ügylethez fűződő számlakibocsátási kötelezettség teljesítésére, vagy szólhat a számlakibocsátási kötelezettség általános érvényű teljesítésére.
(4) A meghatalmazás korlátozása annyiban hatályos, amennyiben az magából a meghatalmazásból kitűnik.
Válasz idézéssel
Nálam is előfordul,hogy készen kapom a vevőtől a számlát.
Ezek multi cégek,megengedett,de én sem tudok most törvényre hivatkozni.Évek óta van,nem kutakodtam mostanság.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia,
paragrafust nem tudok, de megengedi a törvény, mert nekem vannak függő biztosításközvetítő társaságaim, ahol a biztosító cég (a vevő) állítja ki a számlákat és minden rendben volt vele. Ki kell kérni a nyilatkozatot a számlázó program hitelességéről és ok.
üdv. Mariszan
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a vevő készítheti-e a számlát a szolgáltató helyett. Az egyik ügyfelemnek a vevője (nagy multi) azt találta ki, hogy ő készíti el a számlát a szolgáltató helyet, persze a saját kreált sorszámával. Nem értettem egyet, a válasz az volt hogy a törvény megengedi. Tudja valaki, hogy melyik törvény mely paragrafusa jó ide?
Üdv Eta
Válasz idézéssel
Sziasztok
Önszámlázással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Egy multi cég az általunk bevitt árut önszámlázással akarja felénk kiszámlázni, hogyan tudom én azt megoldani,hogy ne készüljön 2 számla ugyanarról a tranzakcióról (1+et ő számláz, de nekem is le kell, hogy vegye a program a készletről a termékeket ezért nekem is ki kellene számláznom).
Előre is köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Hát azt hittem egyedül voltam így, nem elég hogy nem írtam alá, egy laza mozdulattal még a postaládába is bedobtam, amit persze ajánlottként kellett volna feladni.
Mehettem be 100 km re aláírni. Igaz nem most volt, akkor nagyon bosszantott a saját hülyeségem , ma már csak mosolygok rajta , igaz vagy 15 éve volt.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Én is pont így vagyok! Mikor még papíron küldtem a saját bevallásomat senkiével nem volt hiba, engem behívtak az APEH-ba merthogy elfelejtettem aláírni. Az ügyintéző jót mosolygott mikor elárultam neki hogy könyvelő vagyok...... :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Juditka !

Szerintem sokan vagyunk így, tudod a cipész cipője ......... stb.
Persze ez nem mentség arra, hogy pont a " mieinket " puskázzuk el.

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Köszi szépen!

Tudjátok, ha családtagról van szó, jobb ha tízszeresen óvatos az ember, mert ha hibázol tuti, hogy ott hibázol. Ha egy az adóbevallást elszúrok egy szezonban az biztos, hogy az a hitesé :oops: vagy a gyerekeké.)

Úúúh, azt hittem, csak nálam van így. Majd minden évben brillirozok valamelyik családtag, vagy rokon bevallásába. Valószínű, mert nagyon akarok igyekezni. Smile
Válasz idézéssel
Klári!
Ismerös szitú, vagy a sógoré, vagy a baráté...., ami el lesz rontva.
Válasz idézéssel
Köszi szépen!

Tudjátok, ha családtagról van szó, jobb ha tízszeresen óvatos az ember, mert ha hibázol tuti, hogy ott hibázol. Ha egy az adóbevallást elszúrok egy szezonban az biztos, hogy az a hitesé :oops: vagy a gyerekeké.)
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Anita által leirtak alapján járnék el.
Volt ilyen esetem és sajnos ellenőrzéskor derült ki, mert hiába húztam át , hogy érvénytelen beleirt.40.000 ft bünti volt.
Így nagyon fontos, hogy legyen kiállitva új számla és az adminisztráció is, mert akkor nincs más probléma a /kellemetlenségen kivül/.
Válasz idézéssel
Klári!

Erre a helyzetre nekem sincs jobb ötletem, mint amit leírtál: " vegyen egy új rendes tömböt, állítsa ki újból a számlákat eredeti teljesítéssel és egy kisérő mea culpa levél mellett küldje meg a partnereknek és kérje vissza a rossz számlát. " Én egy jegyzőkönyvet is készítenék "magamnak"( miért lett abba a számlatömbbe 2011-ben számla kiállítva ( nem nézte mikori, automatikusan kézbe vette és mint rendes adózó módjára állította ki a számlákat amikor a munkákat elvégezte) illetve azt is beleírnám, hogy milyen intézkedéseket tett a tévedés orvoslása érdekében,majd ehhez a jegyzőkönyvhöz hozzátűzném a partnereknek kiküldött levelek másolatát és a tértívevényeket.

Anita
Válasz idézéssel
Barátaim!
Kérlek mondjatok véleményt, jól gondolom-e!
Ügyfelünk (végelszámol) felszámolta műhelyét és a hozzá tartozó irodát is. Mivel spórol és szembe jött vele egy csinos számlatömb (2006-os) használta az elmúlt negyedévben. Tele írta a tömb felét. Van benne kicsi, nagy, kp-s, átutalásos fajta. A partnerek nem szóltak befogadták, kifizették, átutalták, és persze bevallották. Éves Áfás a szentem, és most adta a piros példányokat. Naná, hogy dobtam egy hátast pláne, hogy családtagról van szó.
Azt gondoltam, hogy vegyen egy új rendes tömböt, állítsa ki újból a számlákat eredeti teljesítéssel és egy kisérő mea culpa levél mellett küldje meg a partnereknek és kérje vissza a rossz számlát.

Szerintetek?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szasztok
Két kérdésem lenne: az egyik, hogy szabályos-e az a számla, amit átutalással kell fizetni, a kiállítás dátuma 2010.09.10., viszont a teljesítés, és a fiz.h.idő 2010.10.10. Egy közúti szállításról szól. A másik pedig: ha van egy gépbérleti szerződés, amiben több gépet változó munkaterületre adunk ki fordított ÁFAsan, akkor ahhoz (a változó munkaterület miatt) tartozhat több nyilatkozat fordított adózásról, egy teljesítés igazolás, és 1 db számla, vagy így helytelen? Tehát 1 szerződés, 1 telj.igazolás, 1 számla, viszont több nyilatkozat fordított adózásról, ez így helyes?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Üdvözletem!

Kezdő fórumozóként rögtön kérdésem lenne:

Külföldi tulajdonú KFT-t megvásárol egy másik külföldi cég. Az adás-vételi szerződésnek része, hogy a KFT-nél egy korábban megkezdett beruházás költségeit az előző tulajdonos átvállalja. A beruházás elkészült, a továbbszámlázás összege végleges.

Milyen formában tudja a KFT ezt a költséget kiszámlázni?
Mi alapján teheti meg, ha az eszközt aktiválni akarja, arra jogot az előző tulajdonos nem szerez?
Elegendő-e, ha a két tulajdonos közti szerződés csatolásra kerül?
Tekinthető-e ez költségekre (écs) kapott támogatásnak, ha azt egy összegben fizeti meg, miközben az eszköz 10 év alatt íródik le?

Minden választ, javaslatot előre is köszönök:
Attila
Válasz idézéssel
Szia!
Anitával értek egyet, megállapodás kérdése. Ha szerződést kötünk, külön figyelünk rá, hogy napokban, vagy munkanapokban számolunk a határidőknél, mivel nagyon nem mindegy.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ez megállapodás kérdése. Ha akrtok munkanapban állapodtok meg, ha akartok munkanapban.
Ha csak "nap" van írva, azalatt szerintem naptári napot értünk.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok! Lenne egy ovodás kérdésem: a számlán a fizetési határidőt naptári, vagy munkanapban kell-e megállapítani, vagy én döntöm el, hogy melyiket választom?
A vevői megállapodásainkra naptári napot írtunk, az ügyvezető szerint nem jó. /ezt mondták neki tegnap egy másik cégnél./
Válasz idézéssel
Szia Mónika!!! Ne aggódj, hogy azonnal nem kapcsolsz, szerintem már belegabalyodtunk ebbe a sok változásba.
Azért is jó ez a fórum, mert itt nagyon sok jó tanácsot és ötletet lehet olvasni minden témában. Én sokat lógok ezen az oldalon, egy nap többször is felnézek. Pusz mindenkinek!!!!!!!
Válasz idézéssel
Kávé, köszönöm!
Na valahogy így éreztem én is, csak megfogalmazni nem tudtam!
(átadom, Ádi úgyis most vette célba a 2010 adó újságomat - imádja a szép színes újságokat tépni és rágni Big Grin )
Válasz idézéssel
Jajj! Hát én már nem látok, bocsi, nem értetlenkedem tovább!! :oops:
Válasz idézéssel
Mónika!
Olvasd el mégegyszer mi volt a válasz. !
(Kell számla, és meg is kell küldeni nekik)
Válasz idézéssel
Sumama! Tehát akkor ne írjon számlát, ez alapján a vételi jegy alapján könyveljem fordított áfá-s bevételnek? Egyébként nagyon szabályszerűen kiállított vételi jegyet kapott, ígyhát ez alapján bekönyvelem. Köszi!
Válasz idézéssel
Szia Mónika! Cégünk is adott le papirhulladékot, felvásárlási jegyet kaptunk az az átvevőtől. A felvásárlási jegyre ráírták a hulladék azonosítószámát/ cikkszám???/ és az egységárat, amennyiért átvették.így a fordított ÁFA-ba be lehet sorolni. Mindenképpen számlázni kell, gondolom a fordított ÁFA miatt a felvásárlót is ellenőrzik, pár ezer-tízezer Ft-ért nem érdemes rizikózni, nagyban meg nem is lehet. Az ÁFA bevallásban így a 466, és a 467-es sorba is bekerül.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég