A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Balázs Írta:Sziasztok!
Van egy bérleti szerződésem, amiben fel van tüntetve bérleti díjként x forint. Mivel ez egy nagy rendezvény lesz a szerződésben szerepel az is, hogy az x forint bérleti díj tartalmazza a közüzemi díjakat, a terem beépítését és szükséges személyzetet, és ezek bérét. Hogyan fogok számlázni? Ugye bérleti díj x forint és kalap kabát?
Köszönöm szépen!

Szia Judit!
Az ingatlan bérbeadásra választottátok az áfát?
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy bérleti szerződésem, amiben fel van tüntetve bérleti díjként x forint. Mivel ez egy nagy rendezvény lesz a szerződésben szerepel az is, hogy az x forint bérleti díj tartalmazza a közüzemi díjakat, a terem beépítését és szükséges személyzetet, és ezek bérét. Hogyan fogok számlázni? Ugye bérleti díj x forint és kalap kabát?
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Valószínű elfelejtett szólni a vastelepen, hogy EV, mert szerintem magánszemélynek szoktak ilyen felvásárlási jegyet adni.
Mivel a tevékenységéből maradt a hulaldék, szerintem is bevétele, de azért a hulladékértékesítés az egy külön téma. Remélem, erre jár majd valaki, aki járatos benne, mert én sajnos nem vagyok.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
sztem ezt ev-ként nem teheted meg
Válasz idézéssel
És ha nem számlázok?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
ha számlázol, figyelj a hulladék fordított ÁFA-jára
Válasz idézéssel
Sziasztok! Fűtés, víz gáz szerelő egyéni vállalkozó elvitte a vasfelvásárló telepre a fűtéscsövekből ... levágott réz "darabkákat" kapott érte több tízezer forintot, valamint egy vételi jegyet a felvásárlótól teljesen szabályosan. Kérdésem: ezt a vállalkozásba bevételként bekönyveljem ugye?? De itt felmerült bennem a kérdés állítson ki erről a számlatömbjébe egy számlát a felvásárló felé, vagy a vételi jegy alapján könyveljem bevételként?? Volt valakinek ilyen esete?
Válasz idézéssel
Abban kérnék segítséget, hogy a UPC számlázott tv előfizetést cégnek
bruttó 3500 Ft, persze az áfa-t nem igényeltük vissza, aztán névváltozás
történ és luxemburgi székhelyű UPC számláz 3500 Ft-ot áfa részletezés nélkül,
ill. ha közösségi beszerzésnek minősülne akkor nem a nettó összegen kellene,
mert így még pluszba be kell fizetnem az áfa-t? (persze nincs a számlán
közösségi meg semmilyen adószám feltüntetve! (válaszukra már több mint
3 hónapja várok, addig nem könyvelem le a számlákat).
Találkozott vki ilyennel?

várom segítségeteket
Válasz idézéssel
[quote="alhena"]Sziasztok!

"A számla aljára, ahol "a számla fizetendő végösszege, mely ...% áfát tartalmaz" pedig nem írok semmit, vagy áthúzom. "

Szia!
20 % -t tartalmaz, a mai nap még , ami 25 % áfát jelent, be kell írni . Sajna bünti jár érte, nem szabályos a számla kiállítása , ettől sem formailag sem tartalmilag , így nem fogadható be.
Ez a kisalakú B-372 re egyszerűsítettre vonatkozik.
Üdv
üdv: Marnyika

"Legyél olyan nyitott, mint egy gyermek, aki az első perctől kezdve felfedezőképes! "
Válasz idézéssel
Nincs mit. Örülök, ha segítettem!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Köszönöm Anita a választ, sokat segítettél! Igazad van, van olyan számlatömb, amibe kp-s és átutalásos számlát is lehet írni. Én az egyszerűsített készpénzfizetési számlára gondoltam. Még egyszer köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Én úgy tudom, hogy egyszerűsített számlára 20%-ot kell írni, normál számlára 25%-ot.
De, attól, hogy valami készpénzes, még nem feltétlenül egyszerűsített a számla. Például ha egy számlatömbje van valakinek, egy normál, akkor abba írhat utalásos és készpénzes számlákat is, ebben az esetben előfordul, hogy készpénzes a számla, de 25% szerepel rajta.
A számla aljára is kell ugyanaz a kulcs, nem helyes, ha kihagyod, vagy áthúzod.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy látszólag egyszerűnek tűnő kérdésben szeretném a véleményeteket kérni. Mégpedig abban, hogy a készpénzfizetési számlákon milyen adókulcsot(kat) kell feltüntetni?
A számla tetején az áfával növelt egys.ár mellett szereplő rublikában "érték, mely ...% áfát tartalmaz" szöveg szerepel. Véleményem szerint ide 20%-ot kell írni.
A számla aljára, ahol "a számla fizetendő végösszege, mely ...% áfát tartalmaz" pedig nem írok semmit, vagy áthúzom.
A bejövő kp. számlákon fent 25, lent pedig 20% szerepel, és korábban mi is így töltöttük a számlákat. De elgondolkodtam, hogy a fenti kulcsnak 20%-nak kell lennie, mivel br. érték szerepel az adott oszlopban.
Ahány embert kérdeztem, legalább annyi választ kaptam.
Várom a véleményeteket! Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Cirmi! Bármely nyomtatványboltban vegyél bev. pénztárbizonylatot, és biztonság kedvéért vegyél hozzá szigoru számadásu nyomit is. A bérleti dij átvételekor irattasd alá a bérlővel a bizonylatot, l példány az ővé, évvégén meg bevallod ezek alapján. Nyilván van bérleti szerződésed is. Ezek a bizonylatok elég kell,hogy legyenek egy esetleges ellenőrzéskor.
üdv. Zsóka
Válasz idézéssel
Cirmi!
Én is elolvastam, szerintem ők sem tudják, hogy mit akarnak. Elég zagyvára sikerült az "állásfoglalás". Sajna viszont nekünk ebből a semmiből kellene dolgozni és ha annyit mondok az ügyfélnek, hogy még nekem sem tiszta, akkor magában azt kérdezi, hogy biztos értek hozzá? Már magam sem tudom, hogy tényleg értünk hozzá?
Marcsi
Válasz idézéssel
Hát abból másoltam ide azt a szövegrészt! Én is olvastam ha a magánszemély bérbeadására gondolsz hogy nem kell adószámot kérni.
Válasz idézéssel
Tegnap feltettek egy állásfoglalást az APEH honlapra,de se füle se farka a mondanivalójának. Tele joghézaggal és ellenmondással. Confusedaf:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
És akkor csodálkoznak, hogy szinte mindenki papír nélkül "feketén" adja ki a lakását? :?:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Én lehet,hogy érintett leszek a dologban,Metró áruházban kapható pénztári kp.bevételi bizonylatot fogom használni,mert megkérdeztem,mit tegyek,ugye adószám nélkül nincs számlatömb -ők is megerősítették.Halkan megkérdeztem és akkor mivel igazolom,mint nem ÁFA alany,hogy legálisan végzem a tevékenységet ....áá,elég egy darab papír (sic!),azaz nem irat,hanem papír ,én papírral eddig csak a legkisebb helységben (WC) találkoztam ,így nagy megdöbbenésre,névre ,címre ,bérbeadásra kértem állásfoglalást! Most várok!
A válasz az volt,hogy bevételi nyilvántartást vezetek,a "papírokat " fizetéskor beírom és jövőre ,adóbevalláskor -mikor kérdésre adandó válasz az éterben rejtőzik -szóval ,majd akkor -összesítek és a megfelelő sorba beírom. Adóelőleg kérdésemre lenéző kacaj,tessék félretenni a pénzt! Idea

Na,ha valami jogalapút megtudok,közzéteszem,mert ez olyan ,mint a kofák a szocializmusban -bocs,ha valakit bántanék.De én így éreztem magam.
Sem a bevallás határidejét,sem könyvvezetést,sem nyilvántartást erre az új kreációra nem tudtak,csak azt,hogy az egészből származó jövedelmet jövőre kell bevallani az 53 megfelelő sorában,de mikorra,milyen bizonylat alapján,stb.az nix. Idea
Ja, igen gondosan fel lettem világosítva helyi adó ügyben,hogy a bérbeadott lakás után azt is kell fizetnem! Kérdeztem,hogy IPA-ra gondol,mondta nem!! ,ha nem vállalkozóként úzöm-hanem az adott önkormányzatnál érdeklődjek,hogy a bérbeadott ingatlan után helyi adót mennyit kell fizetni. Hát valahogy nem rohantam sem a telefonért,sem az önkormányzatra,mert nálunk,ha jól emlékszem négyzetméterenként 1.900.-ft/év,de lehet több. Idea
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Magyarul, írnak a bérletről egy szerződést. Minden hónapban/negyedévben/évben a bérleti díj fizetéséről kiállít egy "elismervényt" mennyi pénzt, kitől, milyen jogcímen vett át és ennyi??
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Elméletileg az ilyen esetben nem is kell neki számlát kiállítani, elég a " számviteli bizonylat " használata, amit saját maga is előállíthat, ami az "ügylet teljesítését igazoló okirat "
Vagyis van egy bérbeadó természetes személy akinek nem kell adószám, de mégis az ÁFA alanya, nem vonatkozik rá a szvt.tv., de mégis a számviteli bizonylatot a számviteli tv. előírásai szerint kell kiállítania.

Ugye milyen egyszerű ? :roll:

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Mónika, szerintem ezt megint jól átgondolták "odafent".
Nem köteles adószámot kérni, de enélkül nem kap számlatömböt, szóval mégiscsak kérnie kell adószámot.
A számviteli bizonylat nem egyenlő a számlával, de nyomtatványboltban még nem láttam számviteli bizonylatot. (Habár a magánszemélyekre tudtommal nem vonatkozik a számviteli törvény, szóval itt megint van egy "képzavar".)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok! Olvasgattam az APEH honlapján hogy aug. 16-tól ha nem áfá-san akarja valaki bérbeadni ingatlanát nem köteles adószám kiváltására. A számla kibocsájtással kapcsolatban viszont az alábbit olvastam:

Az adószám hiánya – tekintettel az adómentes körbe tartozó tevékenységre – az adóalanyt nem akadályozza a számviteli bizonylat beszerzésében (illetve előállításában) és kibocsátásában. Ezen a számviteli bizonylaton az adóalany neve mellett az adóazonosító jel szerepeltethető. (Amennyiben azonban az adóalany úgy döntene, hogy a számviteli bizonylat kibocsátásához a 24/1995. (XI. 22.) PM rendelet szerinti számlatömböt kíván használni, annak beszerzéséhez már adószámmal kell rendelkeznie, emiatt viszont be kell jelentkeznie.)

Tehát akkor számlatömböt nyomtatványboltban továbbra sem kaphat adóazonosító jelre, csak adószámra, de akkor hogyan írjon a bérleti díjról számlát/számviteli bizonylatot. Valaki gondolkodna velem együtt?
Válasz idézéssel
Zsemle, szerintem nagyon szépen összefoglaltad a 2. pontot.
Az 1.-hez annyit fűznék hozzá, hogy szerintem az a baj, hogy a magyar jogszabályokban nem találni proforma számla fogalmat (legalábbis én még nem bukkantam ilyesmire - ha valaki igen, nyugodtan világosítson fel), a külföldiek pedig általában az előlegszámla szót nem értik, akkor sem, ha nem magyarul mondom. Azt tudom, hogy a vámhoz kell valami bizonylat, de hogy milyen, fogalmam sincs, azt tudom, hogy nálunk "rendes" számlával mennek ki a cuccok, nem proformával. Az előlegfizetés folyamatát és az előlegszámlát pedig tényleg sokan nem értik Magyarországon sem, ezért nem is tudják a külföldiek, hogy mit gondoljanak, mert egyik magyar cég ezt mondja a másik azt, ugyanannak a külföldi partnernek.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Képzeljétek, el akart röppenni az előző hozzászólásom, úgy kapkodtam utána, azért olyan befejezetlen.
Most befejezem:
Nem hiszem, hogy valaki saját használatra behozat pl. 20-25 női táskát, majd meggondolja magát, hogy mégsem tetszik neki, s az interneten elkezdi árulni azokat.

Akit érdekel a téma, nagyon jó cikket talál az önmagunk adózunk folyóirat 2010. 07-08-as összevont számának 6. oldalán, Ingóságok értékesítése az interneten címmel.

Remélem, Klári nem szórsz ki a fenti mondatért.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég