A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
Az IRM honlap felugró ablakban figyelmeztet akkor, ha olyan adatot módosítanak, hogy törölni fogja a mérleg és eredménykimutatás adatait.
figyelem !
az alábbi mezők valamelyikének megváltoztatásával a mérleg, illetve eredménykimutatás kitöltött adatai törlődnek:

Adószám
    Üzleti év mérlegfordulónapja
    Beszámolási időszak kezdete
    Jogszabály
    Jogszabály hatályossága
    Vállalkozó típusa
    Benyújtás oka
    Beszámoló típusa
    Mérleg tagolása
    Mérleg változata
    Eredménykimutatás tagolása
    Eredménykimutatás változata
    Pénznem
    Pénzegység

-
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kb. egy órája próbálkozom beszámoló kitöltésével.
Az előző évi mérleg és eredmény adatok rendben betöltődnek a nyomtatványba
ám mialatt töltögetem a fedlapot egyszer csak törlődnek az előző évi adatok.
Már azt is megpróbáltam , hogy az ügyfél adataival léptem be, de akkor is
eltűnnek az előző évi adatok.
Mi a csoda történhet, rendszer hiba avagy én vagyok elátkozva???
Valakinek ötlete, avagy tapasztalata ??

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Sajnos igaz. Január 01.-től csak elektronikusan lehet iparűzési adó bevallást benyújtani a budapesti önkormányzathoz.
Elvileg minden érintett adózó megkapta az értesítőt erről.

De, az átmeneti időben ( azaz május 31.-ig) türelmi idő van, befogadják és feldolgozzák a postai úton érkezetteket.
Válasz idézéssel
Nem igaz! Változatlanul elfogadják.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Igaz lehet az, hogy a budapesti iparűzésit  már nem lehet papír alapon
beadni??

Harakiri
Válasz idézéssel
köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Lunda tud róla, intézkedik és a beállításoknál a védelmet is erősíti

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Teli van reklámmal a Adók , Adózás topic fangbaby1392 tag regisztrációja alatt Angry 

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Én felhívnám a NAV-os végrehajtót, meg szokta az ügyeket sürgetni.

Válasz idézéssel
Szia Potyi!

A tartozás rendezése után elvileg a végrehajtás alatt szöveg törlődik.
De előfordulhat olyan, hogy nem veszik észre az adóhatóságnál a teljes rendezést és  ezáltal nincs értesítve a cégbíróság a nav által. Ilyenkor célszerű mielőbb külön kérelmezni, egyeztetni velük.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hogyan lehet egy cég végrehajtás alatt mikor minden tartozását rendezte?
A végrehajtás törlését milyen módon és kinek kell kérni?
Köszi
Válasz idézéssel
Lányok várok tanácsokat priviben is Undecided

Köszi,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Lányok!

Segítséget szeretnék kérni, úgy gondoltam , hogy elhagyom a könyvelő irodát ahol vagyok.A vassodronyból lévő idegvégződéseim kezdenek bolyhosodni.Tudnotok kell ez az első könyvelőiroda ahol dolgozom, hát nagyon meglepődtem ezt most nem részletezem.Abban kérnék segítséget, hogy szerintetek mi az az összeg amit mint,nettó bér beírhatok az önéletrajzomba ,már néztem egy pár könyvelőirodát mindenhol netto bér megjelölésével várják az önéletrajzokat.Itt a mostani garantált bér nettójánál 20e keresek többet,nincs semmi egyéb juttatás.

A dühöngőbe akartam valamelyik nap írni ezzel a témával kapcsolatban,de addigra megpróbáltam lehiggadni.

Várom tanácsaitokat!

Köszönöm,

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Segítségül.
Válasz idézéssel
gajda Írta:Ingyenes 300 órás nyelvi képzések

Köszi!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ingyenes 300 órás nyelvi képzések a szakképzési centrumokban - ügyvezetőknek
.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://vs.hu/kozelet/osszes/ugyvezetoket-varnak-az-ingyenes-nyelvi-kepzesre-0912?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss&utm_campaign=main">http://vs.hu/kozelet/osszes/ugyvezetoke ... paign=main</a><!-- m -->
.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=717:ingyenes-300-oras-nyelvi-kepzesek-a-szakkepzesi-centrumokban&catid=9:hir-fb&Itemid=166">https://www.nive.hu/index.php?option=co ... Itemid=166</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom tud e választ adni valaki... önkormányzatnál pénztáros csak pénzügyi végzettségű lehet? Az nem megoldható, hogy az ellenőr a pénzügyi végzettségű, és a pénztáros csak érettségizett?

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném megosztani egy cég könyvelő váltás tapasztalait, és véleményetekre is kiváncsi vagyok az előző "könyvelő kolléga" hozzáállásáról
Átvettünk egy kft könyvelését 2016-tól. A céget alakulástól (2009)könyvelte egy hölgy, aki 2012-ig a bevallásokat-beszámolókat időben, feltehetően helyes adatokkal (ellenőrzése is volt) beadta.
2013-tól viszont minden áfa (havi) 0-asan beadva 20-ig,az ügyéfélnek 20-ig mondott áfa összeget, amit az be is fizetett, majd önrevízióval 2-3 hónpa elteltével rendezte, fizetendő áfa egyezett az ügyféllel közölt összeggel, de a valósággal nem.
A cégnek számos EU-s ügylete van. A beadott áfábevallához nincs A60-as adatszolg. 29-es nem egyezik a beszámoló adataival.
Ügyfélnek felajánlottuk a visszamenőleges ujrakönyvelést, de az előző könyvelő meggyőzte, hogy azt neki kell rendbe tenni, mert az "ugy tisztességes".
2014-es beszámoló késesedelmes benyújtása miatt mulasztási bírság, amit megigért az ügyfélnek, hogy kifizeti, rendezte is, a folyószámlán lévő tulfizetésből. 2014-re ráadásul Mikrogazdálkodóit adott be, az ügyfél nyilatkozata nélkül.
2015.évi áfa önrev most lett beadva, 29-es szintén, beszámoló még sehol. 2014-2015-re fejlesztési tartalék a társasági adóban, beszámolóban nincs lekötött tartalék.
Hát kész káosz minden.
Az ügyfél egyébként korrekt nyivántatartást vezet a vállalkozás számláíról, ezévben rendszeresen egyeztetünk, számlatartozása nincs sem felénk, sem a szállítók, adóhatóság felé.
Belenyujtunk a Tutiba.
Nem tudom van e mentség, illetve magyarázat az előző könyvelő munkájára.

Várnám véleményeteket.
Üdv, Ibolya
Válasz idézéssel
Köszönöm!

Akkor ha jól értem nem könyvelem a késedelembe eset számlákat , csak akkor ha jelentkezik a jogosult az igényével (akkor könyvelés arra késedelmes számlára és fizetés a jogosultnak), mi van akkor ha még sem akar a cég fizetni a jogosult igényére.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Hello!
Csak változott nem szünt meg de ha a jogosult igényt tart rá meg kell fizetni,de viszont nem kell automatikusan a 86-ba könyvelni minden elkésett kifizetés után.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

jól értelmezem ,hogy hatályon kívül helyezték a behajtási-költségáltalányt :lol: nincs vele dolgunk :?:

Pmarcsi
Válasz idézéssel
A számlázó program „adóhatósági ellenőrzési adatszolgáltatás” :oops:
Válasz idézéssel
Szép napot Mindenkinek!

Hátha szükség van rá. Idea

Még egy év haladék törzstőkeemelésre

Azok a cégek és civil szervezetek, amelyeket 2014. március 15-ét megelőzően hoztak létre, türelmi időt kaptak arra, hogy alapszabályukat, alapító okiratukat vagy társasági szerződésüket a Ptk. rendelkezéseihez igazítsák.
Fő szabályként a 2014. március 15-ét követő első módosítás alkalmával kellett a létesítő okiratot a Ptk. előírásainak megfeleltetni azzal, hogy részükre a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény hatálybalépésével összefüggő átmeneti és felhatalmazó rendelkezésekről szóló 2013. évi CLXXVII. törvény (Ptké.) egy végső határidőt is megállapít, amelyen belül az érintettek jogkövetkezmények nélkül tehetnek eleget a módosítási kötelezettségüknek. A türelmi idő közkereseti és betéti társaságok esetében 2015. március 15-én, szövetkezetek esetében 2015. június 15-én járt le. Az egyesületek és alapítványok, valamint a korlátolt felelősségű társaságok és részvénytársaságok eredetileg 2016. március 15-ig kaptak türelmi időt.

A Ptké. 2016. március 1-én elfogadott módosításával az egyesületek és az alapítványok, valamint azon korlátolt felelősségű társaságok, amelyek jegyzett tőkéje a hárommillió forintot nem éri el, további egy év haladékot kapnak. Ezen szervezetek létesítő okiratainak nem kötelező az első módosításuk alkalmával a Ptk. rendelkezéseinek megfelelniük, vagyis az egyesületek és alapítványok a korábbi Ptk., a korlátolt felelősségű társaságok a Gt. hatálya alatt működhetnek legkésőbb 2017. március 15-ig. Ezt követően a nevezett jogi személyek létesítő okirata a Ptk-val ellentétes rendelkezést nem tartalmazhat. Azon korlátolt felelősségű társaságok, amelyek a törzstőkeemelést nem képesek végrehajtani, ugyancsak 2017. március 15-ig kaptak időt arra, hogy átalakuljanak, vagy más társasággal egyesüljenek.

A Ptké. módosítása nem vonatkozik a 2014. március 15-ét megelőzően alapított azon részvénytársaságokra, amelyek a társasági szerződéseiket (alapító okirataikat) a Ptk. hatályba lépését követően még nem módosították. Ugyancsak nem vonatkozik azokra a 2014. március 15-ét megelőzően alapított korlátolt felelősségű társaságokra, amelyek jegyzett tőkéje eléri vagy meghaladja a hárommillió forintot és a társasági szerződéseiket (alapító okirataikat) a Ptk. hatályba lépését követően még nem módosították. Esetükben a Ptké-ben eredetileg előírt 2016. március 15-i végső határidő érvényesül, vagyis ezen időpontig kell a társasági szerződéseiket (alapító okirataikat) felülvizsgálni és szükség szerint a Ptk. rendelkezéseihez igazítani.

A kötelező módosítás minden olyan korlátolt felelősségű társaságra és részvénytársaságra vonatkozik, amelyet a cégeljárási törvény korábbi melléklete szerinti szerződésminta vagy alapító okirat minta felhasználásával – egyszerűsített cégeljárásban – alapítottak. Esetükben a Ptk-hoz igazítást a létesítő okiratok cseréje jelenti. Az egyedi alapító okirattal vagy társasági szerződéssel működő részvénytársaságok és korlátolt felelősségű társaságok létesítő okiratait egyedileg kell megvizsgálni abból a szempontból, szükséges-e a cégbíróság felé intézkedni.

A Ptké. módosítása pontosítja az illeték és közzétételi költségtérítés fizetésére vonatkozó előírást. Fő szabály szerint illeték és közzétételi költségtérítés megfizetése nélkül tehető meg a Ptk. rendelkezéseihez igazítás, illetve a Ptk. eltérést engedő szabályainak alkalmazása miatti módosítás, ha azonban egyéb cégadatot érintő változást is bejelentenek, csak az e cégadat módosítására vonatkozó illetéket és közzétételi költségtérítést kell megfizetni. Ez alapesetben háromezer forint közzétételi költségtérítés és tizenötezer forint cégeljárási illeték megfizetését jelenti abban az esetben is, ha az egyéb cégadatot érintő változást a kötelező törzstőke emeléssel együtt jelentik be (utóbbi esetben a korábbi szabály szerint negyvenezer forintot kellett illetékként fizetni). Kivételt képez a minősített többséget biztosító befolyás létrejötte, melynek illetéke ötvenezer forint.

dr. Závotka Zsolt
Válasz idézéssel
Köszönjük szépen Marcsi! Confusedax:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Tongue
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég