A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
Hajnalcsillag!

Kb. 3 hónapos késéssel jelentek meg az új ig.számok a NAV törzsadatokban. Eddig, de szerintem a tömeges cserével még hosszabb lesz az átfutás.
Így bevallás beküldése előtt majd nem győzzük ellenőrizni, hogy éppen mi van náluk, különben javítgathatjuk a bevallásaikat.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klárika. Smile
Válasz idézéssel
Szia Csillag!
Nem kell semmit csinálnunk. Elvileg valóban a Kamara átadja a NAV-nak az új igazolvány számát. Az is igaz, hogy iszonyú nagyot fogunk az első né-ves 58-asnál "szívni". Mi használni fogjuk az új igazolvány számát, a NAV rendszere meg hibaágra csapja a bevallást, mert az adóalanyban még a régi szerepel. Pont úgy mint ami a mostani cseréjénél volt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Az e-bevről frissen letöltött törzsadatok között szerepel az őstermelői igazolvány száma, valamint "kezdés" dátum (ez utóbbi az igazolvány érvényességének kezdete). Szerintetek ha lejárt az őstermelői és 2016-ban már érvényesítés miatt újat kapott valaki (jelenleg ez ideiglenes -mert kártya lesz- de van száma) azt kell jelenteni a NAV-nak? Én 2016.01.12-én kaptam meg az új őstermelőit, de a törzsben még a 2015.12.31-ig érvényes igazolvány száma van.
Az ésszerűség azt diktálná hogy a falugazdászok adatbázisából frissülne ez az adat, no de tudjuk hogy az ésszerűség nem mindig működik. Big Grin
Válasz idézéssel
Szia Sunny!
Nálunk ezt a kontroll összeg oldja meg. Minden"lerögzítéskor" a rögzített köteg tételeinek végösszegét kéri a rendszer. Előre össze kell adni pl. a rögzítendő számlák végösszegét és ezt az összeget kell rögzítés után begépelni, ezt ellenőrzi a rendszer a saját maga által generált összeggel. Mindaddig míg a két szám nem egyezik nem történik meg a könyvelés.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudtam a kérdésemet bekategorizálni. Tongue
Érdeklődnék, hogy más könyvelőirodákban hogy működik az áfa visszaellenőrzése? Illetve hogy egyáltalán szokás e visszaellenőrizni azt?
Nálunk a gyakorlat eddig az volt, hogy az egyik munkatárs könyvelt, a másik ellenőrzött, így mehetett az áfa bevallásra.
A megnövekedett munka miatt azonban a főnök szerint felesleges és máshol (más könyvelő irodákban) sem szokás.
Valóban így van?
És mi van ha csak egy 0 - át elüt valamelyikünk???
Válasz idézéssel
erről már én is hallottam egy vámostól....
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Nem vicc, hogy szakadjon rájuk .....!

Válasz idézéssel
Ez ugye csak vicc? :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Most hallom a sofőrünktől... a NAV akcióba kezdett. Ott áll a határon (a belföldi utakat nem tudom) és a kisteherautókat intik lefele, a forgalmi átvizsgálása után megnézik a folyószámla egyenlegét a cégnek. Amennyiben tartozása van, vagy átutalja az összeget és a sofőrnek meg kell várnia az igazolást, vagy lefoglalják az autót, míg át nem utalja adótartozását.....
Válasz idézéssel
Sziasztok

az lenne a kérdésem 1045-ksh-val kapcsolatosan hogy ezt ti hogy értelmezitek, ezt a mondatot a kitöltési útmutatóban: ". Kérjük, hogy a gépjármű-értékesítéssel foglalkozó vállalkozások is csak a kiskereskedelmi forgalmukat jelentsék (nem tartozik ide a tehergépjárművek értékesítése, a vállalatok részére történő nagy tételű személygépkocsi értékesítés és a szerviz, javítás díja, az értékesítés után járó jutalék.). "

csak a nagy tételű autóra vonatkozik a szerviz javítás és a jutalék vagy az függetlenül tőle, hogy ha egy autót ad el akkor már hozzá kell adni.

Köszönöm

Szilvi
Válasz idézéssel
Nyugodtam megnézheted, nem vírus.
Válasz idézéssel
Szia Csöre!

Többször kaptam már, de nem kattintok a megadott linkre tartva attól, hogy vírus. Érdekelt a valóság tartalma.
Válasz idézéssel
Szia Erika!

Igen én már másodszorra kaptam...
Én személy szerint leiratkoztam és töröltem,
mert nem érdekel az ajánlatuk.
Miért a kérdés?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Érdeklődni szeretnék, hogy ti is kaptok az e-mailetekre olyan üzenetet, hogy Könyvelő regisztráció?

Az alábbi szöveg jön:

"Olyan könyvelők regisztrációját várjuk honlapunkon, akik szeretnének valamely településen illetve annak környékén, kiváló szaktudásuk révén a keresett és megbecsült könyvelők közé tartozni.

Honlapunk látogatói a regisztrált könyvelők közül könnyedén kiválaszthatják leendő könyvelőjüket, akiknek szakértelmében megbízhatnak, akik segítenek ügyfeleiknek a hatékony gazdálkodásban.

A részletes tájékoztatáshoz kattintson IDE."
Válasz idézéssel
Mondjuk én csak adószám beírásával próbáltam, de mos megpróbáltam cégnévvel és így is működik. Hát nem tudom mi lehet nálad a baj.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ismét én.
Folyamatosan jönnek az infok. Ideges vagyok. Azt hallottam, hogy a beszámolókat 2016- tól csak adótanácsadó / könyvvizsgáló végzettségű állíthatja össze és küldheti be abból a főkönyvből amit leadunk számunkra....? És tényleg igaz az, hogy bevallásokat is csak adótanácsadói....küldhet be 2016-tól? Ha mindez igaz, akkor az a határidők miatt hogyan lehet majd kivitelezni? A vállalkozók a könyvelési díjon felül nem fognak fizetni még egy külsős adótanácsadónak, könyvvizsgálónak, hogy azok súlyos pénzekért elkészítsék és benyújtsák a beszámolókat és bevallásokat. Állítólag az egyik nagy könyvvizsgáló cég javaslata.
Válasz idézéssel
Hát nem tudom. Ha partner nevét írom be, akkor nem hoz fel szinte semmit, csak a nevet, székhelyet, bejegyzés keltét.
Ha tudom az adószámot és azt írom a kezdőlapra, akkor behoz mindent részletesen, szépen.
Lehet, hogy nem is az én készülékemben van a hiba. :-)
Köszi Móni, hogy kipróbáltad.
Válasz idézéssel
Nálam működik, tegnap is működött, és most is megpróbáltam. Nem lehet hogy pl. a Mozzilla nem szereti csak az Explorer, vagy fordítva?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok,
nálatok hogy működik az <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html">http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html</a><!-- m -->?
Eddig ingyenes le lehetett kérni a tárolt cégkivonatot ami igen hasznos volt, mert ha egy új ügyfél jött volna, legalább az embernek volt fogalma arról, hogy kicsoda.micsoda.
Most semmit nem lehet lekérni. Megszüntették az ingyenes lekérési lehetőség? Hurrá akkor most már ez sem áll rendelkezésünkre.
Válasz idézéssel
És én még azt hittem le vagy ki vagyok tiltva, Big Grin mert minden böngészőn sikertelenül próbálkoztam .... írtam is egy emailre, de válasz semmi sem jött...
Válasz idézéssel
Szerintem másnak sem, legalábbis nekem se.
Sőt a régebben kapott hírlevelek is elmaradoztak.
Válasz idézéssel
Nálam sem működik, lehet hogy megszűnik, nem nagyon kap már ott senki a kérdésére választ ahogy utoljára láttam.
Válasz idézéssel
davidev Írta:Sziasztok!
Az adófórum nálatok sem működik, mármint a szakmai fórum, vagy csak nálam van gubanc?
Igaz már nagyon régen nem. Lehet valamit elállítottam a nagy számítástechnikai nemtudásommal?
Köszi: Éva
Szia Éva !
Nálam sem működik már jó ideje.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az adófórum nálatok sem működik, mármint a szakmai fórum, vagy csak nálam van gubanc?
Igaz már nagyon régen nem. Lehet valamit elállítottam a nagy számítástechnikai nemtudásommal?
Köszi: Éva
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég