A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
És én még azt hittem le vagy ki vagyok tiltva, Big Grin mert minden böngészőn sikertelenül próbálkoztam .... írtam is egy emailre, de válasz semmi sem jött...
Válasz idézéssel
Szerintem másnak sem, legalábbis nekem se.
Sőt a régebben kapott hírlevelek is elmaradoztak.
Válasz idézéssel
Nálam sem működik, lehet hogy megszűnik, nem nagyon kap már ott senki a kérdésére választ ahogy utoljára láttam.
Válasz idézéssel
davidev Írta:Sziasztok!
Az adófórum nálatok sem működik, mármint a szakmai fórum, vagy csak nálam van gubanc?
Igaz már nagyon régen nem. Lehet valamit elállítottam a nagy számítástechnikai nemtudásommal?
Köszi: Éva
Szia Éva !
Nálam sem működik már jó ideje.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az adófórum nálatok sem működik, mármint a szakmai fórum, vagy csak nálam van gubanc?
Igaz már nagyon régen nem. Lehet valamit elállítottam a nagy számítástechnikai nemtudásommal?
Köszi: Éva
Válasz idézéssel
Az NGM az adóbevallások ellenjegyzés jogintézményét megszüntette. A változás átmeneti szabály nélkül, 2015.01.01-vel lép hatályba.
Egyenlőre még nem találtam meg az NGM oldalán a változást és a net.jogtárban sem látom, hogy változott volna az(Art. 24/F.§ (5) c)) rész , bízunk benne, hogy Ruszin Zsolt elérhetővé teszi számunkra a pontos forrást.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék az alábbi témában kérni:
magyar állampolgár tulajdonában Spanyolországban lévő ingatlan bérbeadásáról szeretnénk többet megtudni, van-e valakinek tapasztalata, hogyan működik?
Köszönöm szépen
Hermanné Zsuzsanna
Válasz idézéssel
krisztina84 Írta:Szia! Járulékokat nem kell, mert a nappali tagozatos hallgató biztosítva van, de szja-t a kivét után kell fizetni.

Ha van kivét akkor azután meg kell fizetni a járulékokat is!!! kivéve mpiaci ...
Válasz idézéssel
Szia! Járulékokat nem kell, mert a nappali tagozatos hallgató biztosítva van, de szja-t a kivét után kell fizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó vagyok. Szeretnék gazdasági vonalú felsőoktatás nappali tagozatán tanulni. De már nem vagyok diák korú. Úgy tudom, hogy aki nappali tagozaton tanul, annak nem kell megfizetnie mag után a járulékokat és az SZJA-t.

Ha tudtok iskolát, vagy bármilyen infót, kérlek írjatok!
Köszönöm
Válasz idézéssel
[ értem. azért köszi .
üdv:Marcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Valószínűleg azért nem találsz, mert ezek amiket
leírtál egy számítógépes bérprogram részei.
Ott kezeljük ezeket az adatokat és onnan lehet
kinyomtatni listázva.
Megmondom őszintén, hogy nem tudom a nyomtatványboltok
árulnak e ilyeneket, de mivel nem kötelező a gépi nyilvántartás
valószínűleg igen.
Bocs, hogy nem tudtam érdemben segíteni, de én 1991.óta
csak géppel dolgozom.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!

tudnátok segíteni, hogy hol találok mintákat:
-személyi nyilvántartó lap
-betegszabi nyilv.lap.
-bérnyilvántartó lap
-nyilvántartás igazolások átvételéről
-kilépő karton

már kigúvad a szemem, de nem találok a neten..
üdv:Marcsi
Válasz idézéssel
Hát igen. Tényleg oda való.
Csak azért tettem be, mert az egyik ügyfelemnél már keresték. Sad
És még a boltokban sem kapható. A cikkből viszont ki lehet nyomtatni, amíg nem lehet kapni boltit.
Ja, és a cégnek van munkavédelmise, de ő is le volt maradva ebben a témában.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ugy ezt "rossz" helyre tetted. Komolyan mondom, vagy a Dühöngőbe, vagy a viccek közé való. Azt várják tőlem, hogy az irodát tele aggassan ilye A/4-es tiltó tacepaokkal, és a kert végébe az elbontott budi helyén meg ott virítson a kijelölt hely papír?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/dohanyzas_fontos_valtozas_jon_marciustol.577357.html">http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/doha ... 77357.html</a><!-- m -->

A dohányzást tiltó, illetve dohányzásra kijelölt helyet jelölő feliratok, illetve jelzések szembetűnően, világosan és egységesen mindenki számára, négy nyelven felismerhetőek legyenek – ez a célja annak az új szabályozásnak, amelyet 2014. március 1-jétől kell alkalmazni. A hatóság ellenőrizni is fog.

A cikkből nyomtathatók a képek.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Pályázatírással kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy kimondottan pályázat írói képesítéshez van ez kötve vagy pedig bárki aki jártas a témában az készíthet pályázatot? Azért érdekelne mert nekem van egy Gazdasági Informatikus végzettségem ahol az egyik modul a Project menedzsment volt és azon belül tanultunk pályázat írással kapcsolatos ismereteket is továbbá a főiskolán is volt Közbeszerzés tárgyam ahol a tv.t boncolgattuk. A kérdésem tehát összefoglalva én írhatnék pályázatot vagy keresnem kel olyat akinek van ilyen képesítése?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.
F.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Úgy tűnik sajnos a gépemet újra kell telepíteni.
Gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Érdeklődnék, hogy melyik Windows 7 telepítőt célszerű használni az abev hibátlan működéséhez,a 32 vagy a 64 bites változatot.Olvasgattam a telepítésnél, de mint a dolgok nagy "szakértőjének" nekem nem teljesen világos.
Tudom könyvelési programot mindenki mást használ és azt is tisztázni kell, hogy ott melyik változattal működik .
Köszönöm
Válasz idézéssel
A NEBIH ellenőrzi.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kedves rokon csokoládékat szeretne interneten keresztül árulni, és futárszolgálattal kiszállítani. Ehhez szükség van valamilyen speciális engedélyre? Van valamilyen szabály erre vonatkozóan?
Szerintem kell, hogy legyen, mert most nyáron egy normál futárszolgálattal szétolvadnak a csokik a teherautókban. Ezzel hova fordulhatok? Hol keresgéljek?

Előre is köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Aki falja a betűket, annak ajánlom, szép olvasmány:
A 114 intézkedés
Az Egyszerű Állam Program 114 intézkedése
témakörökre bontva:

AZ ADÓZÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ ADMINISZTRÁCIÓ EGYSZERŰSÍTÉSE

Ime bővebben:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://egyszeruallam.kormany.hu/a-114-intezkedes">http://egyszeruallam.kormany.hu/a-114-intezkedes</a><!-- m -->

"Új elem például, a július elsején debütáló egyszerűsített elektronikus fizetési rendszer. Az e-fizetés, a pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózók számára lehetővé teszi, hogy az adószámlák számától függetlenül egyetlen összevont utalással teljesítsék az esedékességük szempontjából összevonható adónemekre vonatkozó befizetési kötelezettségeiket.
De felgyorsulnak a hatósági eljárások is: 2014. január 1-jétől ugyanis az általános ügyintézési határidő 30 napról 21 napra rövidül.
2015. január 1-jétől pedig megszűnik a társadalombiztosítási kifizetőhellyel nem rendelkező munkáltatók párhuzamos adatszolgáltatási kötelezettsége: a pénzbeli ellátások összegének megállapítása a NAV számára megküldött és OEP felé továbbított adatokból történik majd."

a teljes cikk

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.penzcentrum.hu/kkv/konnyebb_lehet_a_magyar_vallalkozok_elete.1036869.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox#.UcmxwyyFGiA.gmail">http://www.penzcentrum.hu/kkv/konnyebb_ ... FGiA.gmail</a><!-- m -->

Könnyebb lehet a magyar vállalkozók élete
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Válasz idézéssel
Juditkám,drága!

2000.-es évivel befűthetsz,a 2001-es évivel várj dec.31.-ig .2012. dec.21.-re mondják a világvégét,akkor jön a jégkorszak,a többit arra tartogasd! Ma kaptam egy hülye mailt,abban volt hogy készüljünk kb. 3 havi élelemmel,ivóvízzel,gyertyával és fűtőanyaggal! Ja és vegyünk kályhát!

Tudod,az elévülés szabályait,a vagyonosodási vizsgálat ismérveit,tehát a saját kérdésed is megválaszolhatod. DE A LEGFONTOSABB : A KÖNYVELÉSI ANYAGOD OLYAN FORMÁBAN ŐRIZD,HOGY AZ ELÉVÜLÉSI IDŐN BELÜL OLVASHATÓ MARADJON!

Azaz egyiptomi módra:papíron! Ki a fene tudja,hogy a NAV gépei 5 év múlva milyen adatleolvasóval dolgoznak. Az írás és olvasás meg alapkövetelmény az általános iskolában.A NAV-nál már a főiskola kötelező,tehát írni és olvasni tudnak,esetleg másképp értelmeznek dolgokat,azon viszont lehet már vitatkozni.
Én az öt éves elévülést megtartottam,egyébként Verocsnak adtam a szakanyagokat mikor költöztünk. A necceseknél 1-1 irányadó PM állásfoglalást jó ha elteszel,de egyébként......
Hol játszanak a gyerekeid,ha a rengeteg szaklap elfoglalja szobát?
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Kedves Tapasztalt Barátnéim, Barátaim! Big Grin

Van értelme őrizgetnem a 2000-2001-2002-2003-2004-es szakmai újságokat, lesz még helyzet, amihez kellhetnek? Ugye nem?
Mert ha jön a jégkorszak, frankó, van mivel fűteni, de lassan egy szobát teljesen elfoglalnak az újságjaim. És ha azt mondjátok, elfűtettem most egy ismerős családdal, nem várok a jégkorszakig Big Grin
Köszönöm!
Válasz idézéssel
udv...

egy kis segitseget szeretnek kerni...

vallalkozom,van egy osszetett munkam,aminek egy reszet kiadtam alvallalkozonak,leven neki van kapacitasa ra...
viszont ehhez a projekthez kellene beszereznem alkatreszeket,amiket en lenyegesen olcsobban tudom megtenni a sajat cegemre,mint amennyiert az alvallakozo tudna megszerezni...*tobb eves jo kapcsolat miatti kedvezmenyek...)
kerdes,hogy ezt hogy lehet lekonyvelni???
mondjuk az alvallakozo a komplett projektre kiallit brutto 100 forint ertekben szamlat,amiben benne lenne az altalam beszerzett brutto 30 forint erteku alkatresz...

koszonom a segitseget...
Válasz idézéssel
Köszönöm, hogy időt szántál rám!
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég