A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
Aki falja a betűket, annak ajánlom, szép olvasmány:
A 114 intézkedés
Az Egyszerű Állam Program 114 intézkedése
témakörökre bontva:

AZ ADÓZÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ ADMINISZTRÁCIÓ EGYSZERŰSÍTÉSE

Ime bővebben:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://egyszeruallam.kormany.hu/a-114-intezkedes">http://egyszeruallam.kormany.hu/a-114-intezkedes</a><!-- m -->

"Új elem például, a július elsején debütáló egyszerűsített elektronikus fizetési rendszer. Az e-fizetés, a pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózók számára lehetővé teszi, hogy az adószámlák számától függetlenül egyetlen összevont utalással teljesítsék az esedékességük szempontjából összevonható adónemekre vonatkozó befizetési kötelezettségeiket.
De felgyorsulnak a hatósági eljárások is: 2014. január 1-jétől ugyanis az általános ügyintézési határidő 30 napról 21 napra rövidül.
2015. január 1-jétől pedig megszűnik a társadalombiztosítási kifizetőhellyel nem rendelkező munkáltatók párhuzamos adatszolgáltatási kötelezettsége: a pénzbeli ellátások összegének megállapítása a NAV számára megküldött és OEP felé továbbított adatokból történik majd."

a teljes cikk

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.penzcentrum.hu/kkv/konnyebb_lehet_a_magyar_vallalkozok_elete.1036869.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox#.UcmxwyyFGiA.gmail">http://www.penzcentrum.hu/kkv/konnyebb_ ... FGiA.gmail</a><!-- m -->

Könnyebb lehet a magyar vállalkozók élete
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Válasz idézéssel
Juditkám,drága!

2000.-es évivel befűthetsz,a 2001-es évivel várj dec.31.-ig .2012. dec.21.-re mondják a világvégét,akkor jön a jégkorszak,a többit arra tartogasd! Ma kaptam egy hülye mailt,abban volt hogy készüljünk kb. 3 havi élelemmel,ivóvízzel,gyertyával és fűtőanyaggal! Ja és vegyünk kályhát!

Tudod,az elévülés szabályait,a vagyonosodási vizsgálat ismérveit,tehát a saját kérdésed is megválaszolhatod. DE A LEGFONTOSABB : A KÖNYVELÉSI ANYAGOD OLYAN FORMÁBAN ŐRIZD,HOGY AZ ELÉVÜLÉSI IDŐN BELÜL OLVASHATÓ MARADJON!

Azaz egyiptomi módra:papíron! Ki a fene tudja,hogy a NAV gépei 5 év múlva milyen adatleolvasóval dolgoznak. Az írás és olvasás meg alapkövetelmény az általános iskolában.A NAV-nál már a főiskola kötelező,tehát írni és olvasni tudnak,esetleg másképp értelmeznek dolgokat,azon viszont lehet már vitatkozni.
Én az öt éves elévülést megtartottam,egyébként Verocsnak adtam a szakanyagokat mikor költöztünk. A necceseknél 1-1 irányadó PM állásfoglalást jó ha elteszel,de egyébként......
Hol játszanak a gyerekeid,ha a rengeteg szaklap elfoglalja szobát?
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Kedves Tapasztalt Barátnéim, Barátaim! Big Grin

Van értelme őrizgetnem a 2000-2001-2002-2003-2004-es szakmai újságokat, lesz még helyzet, amihez kellhetnek? Ugye nem?
Mert ha jön a jégkorszak, frankó, van mivel fűteni, de lassan egy szobát teljesen elfoglalnak az újságjaim. És ha azt mondjátok, elfűtettem most egy ismerős családdal, nem várok a jégkorszakig Big Grin
Köszönöm!
Válasz idézéssel
udv...

egy kis segitseget szeretnek kerni...

vallalkozom,van egy osszetett munkam,aminek egy reszet kiadtam alvallalkozonak,leven neki van kapacitasa ra...
viszont ehhez a projekthez kellene beszereznem alkatreszeket,amiket en lenyegesen olcsobban tudom megtenni a sajat cegemre,mint amennyiert az alvallakozo tudna megszerezni...*tobb eves jo kapcsolat miatti kedvezmenyek...)
kerdes,hogy ezt hogy lehet lekonyvelni???
mondjuk az alvallakozo a komplett projektre kiallit brutto 100 forint ertekben szamlat,amiben benne lenne az altalam beszerzett brutto 30 forint erteku alkatresz...

koszonom a segitseget...
Válasz idézéssel
Köszönöm, hogy időt szántál rám!
Johanna
Válasz idézéssel
Kicsit módosítom vagyis pontosítom előző hozzászólásomat de evvel már tuti siker mindenre

Szóval:

Jegybanki alapkamat 2x-vel kell kiszámítani mindent és ezt kell leosztani 365 nappal ennél kell levágni 3 tizedesre és szorozni 50% al így pontos

ennél 8%*2= 16%/365=0,04383561643 azaz 0,043%*50%=0,0215%

850 000*0,0215%*26= 4751,5

Az önellenőrzési pótlék mértéke a késedelmi pótlék mértékéhez igazodik

emiatt

A késedelmi pótlék mértéke minden naptári nap után a felszámítás időpontjában
érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része, tehát a pótlékköteles
időtartam minden napjára az ezen a napon érvényes jegybanki alapkamat
figyelembevételével kell kiszámolni. Az egy napra jutó pótlék mértékét 3 tizedes
jegy pontossággal - kerekítés nélkül, a további tizedeseket elhagyva - kell
kiszámítani és ezzel a mértékkel kell az önellenőrzési pótlék összegét megállapítani.
A jegybanki alapkamat mértékét a Magyar Nemzeti Bank rendeletben határozza
meg, amit közzétesz a Magyar Közlönyben, de a jegybanki alapkamat mértékének
változásai megtalálhatók az APEH honlapján is.

a legelsőnél azért volt szerencsés mert a 2x szorzatnál már egész számot kaptunk
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
2009.08.25-2009.09.19
Johanna
Válasz idézéssel
Milyen időszakra kell kiszámolni?
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Szia Zsolt!
Nagyon megörültem, hogy megkaptam tőled a megoldást, de mégis van olyan, ami a Te módszereddel sem jön ki.
Segíts légy szíves.

Tőke 850.000, jbk-i alapkamat 8%, napok száma 26.

8%/365 = 0,021 %
850.000 x 0,021% x 26 = 4.641 Ft

Viszont a NAV kalkulátorral 4.751 Ft és a vizsgafeladat megoldása szerint is ennyi. Most akkor mit csináltam rosszul?
Előre is köszi.
Johanna
Válasz idézéssel
Örültem hogy segíthettem
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Igazad van Zsolt, ezzel a módszerrel tényleg kijön.
Úgy látszik, van még mit tanulnom. Eszembe nem jutott volna, hogy előbb a jbk-i alapkamatot osszam 365-tel és
az így kapott kulcsot szorozzam a tőkével meg a napokkal.
Én előbb a tőkét szoroztam a jbk-i alapkamattal és ezt osztottam 365-tel, azután az egy napra jutó önell. pótlékot szoroztam
a napok számával.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok

A megoldás kulcsa a kerekítés ami azt mondja hogy el kell hagyni a tizedeseket és kerekítés nélkül kell venni 3 tizedesjegyig

példátokba:

8,5/365 = 0,02328767123 ami 0,023% ----> 3 tizedesig ami a kulcs
innen már sima liba és jól számol a kalkulátor
850 000* 0,023%*28=5474
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Ezen már én is gondolkodtam, mert mindig más jön ki az én számítási módszerem szerint. A kalkulátor valahogy másként számol.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítsetek nekem, legyetek szívesek.

Egy vizsga feladatsorban önellenőrzési pótlékot kell számolni 850.000 Ft tőkére, jegybanki alapkamat 8,5 %, időszak
2009.07.28-2009.08.24-ig (28 nap).
Nekem ez jött ki:
(850.000x8,5%)/365 = 197,945 x 28 nap = 5.542 Ft

A megoldókulcs szerint viszont csak 5.474 Ft. Biztos vagyok benne, hogy a NAV pótlékszámító kalkulátorával számolták, mert azzal
nálam is ez az eredmény. Tudja valaki, hogy lehet ekkora különbség a kézi számítás és a kalkulátor között?
Johanna
Válasz idézéssel
A cikk forrása ez a másik cikk:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://atv.hu/belfold/20120916_vegbelvizsgalat_szerenad_zumba_uj_trukkok_az_adoellenorok_repertoarjan">http://atv.hu/belfold/20120916_vegbelvi ... pertoarjan</a><!-- m -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kati! Lehet hogy igazad van és ez csak egy újságírói "fantázia",!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Sziasztok !

Azért elgondolkodtató, hogy mindezt komolyan gondolják ? Valóban ez a helyes irány ? Én nem akarom elhinni, hogy ezt épeszű emberek meg tudják csinálni. Félre értés ne essék nem az a bajom, hogy ellenőrzést végeznek, de biztos, hogy ilyen módon kell !? Azt sem tudom, hogy nevessek vagy sírjak ezen az egészen ?

Üdv.

Kicsi ez az egész szerintem egy kitalált történet. Nem első lenne az interneten. Ide aztán mindent írnak, én nem hiszem, hogy ez megtörtént volna.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Azért elgondolkodtató, hogy mindezt komolyan gondolják ? Valóban ez a helyes irány ? Én nem akarom elhinni, hogy ezt épeszű emberek meg tudják csinálni. Félre értés ne essék nem az a bajom, hogy ellenőrzést végeznek, de biztos, hogy ilyen módon kell !? Azt sem tudom, hogy nevessek vagy sírjak ezen az egészen ?

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Mindig tudtam, hogy az emberi hülyeségnek nincs határa, de ez azért túlzás. Év elején a nőgyógyászati vizsgálattal viccelődtem itt, de ez túltesz azon!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Meg. De ezért butaságokat (túlzásba vinni) sem kell csinálni. Big Grin
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Nem olyan könnyű ez az ellenőri munka, ebben szerintem azért megegyezhetünk.
Válasz idézéssel
Atya-gatya.
Válasz idézéssel
Mónika, van másik topik, ami alá jobban illett volna, pl. viccek. Big Grin
Hát, ha ultrahangot kértek volna, vagy csak hasi tapintó vizsgálatot, az nem lett volna ennyire perverz, és a tényálladék ugyanúgy fennállt volna.

Nagyon kettős ez a téma,mert az orvosok nincsenek megfizetve és tényleg nincs ember, aki ne sajnálná őket! De ott van a másik oldala, hogy biztosan sokan kapnak hálapénzt, amiből nem adóznak, úgy mint más halandó.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hir24.hu/gazdasag/2012/09/17/vegbelvizsgalatot-kert-maganak-az-adoellenor/">http://www.hir24.hu/gazdasag/2012/09/17 ... doellenor/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bár nem ebbe a topicba való de dühöngök és nem találom a dühöngő topicot.

Gondoltam mielőtt befejezem a napi penzumom kinyomtatok a meló helyemen egy pár dolgot az ebevből így otthon spórolok a papírral meg a tintával.

Arra lettem figyelmes hogy a nevem alá vissza kerültek azok az ev -ek akik évekkel ezelőtt megszüntették a vállalkozásukat.Gyorsan megnéztem a törzsadatot és ott mint aktív ev.ek vannak nyilván tartva, hát így tovább maradtam , mert többet nyomtatok, hogy holnap az ücc-én keresztül érdeklődjek, hogy mia ló---r történt már megint náluk.
Valaki találkozott már hasonlóval?

Szép estét mindenkinek!
Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég