A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
Anita , köszönöm én is utána kutakodtam jobban ,egyéni céggel még nem volt dolgom(KFC) erről nekem csak a csirkés kentaky jut eszembe ,éhes is lettem.

Köszi még egyszer,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Marcsi. Nem az egyszemélyes Kft-k esetében változik a felelősség, itt marad minden a régiben. A változás az egyéni cégek felelősségében van, lesz.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt ma olvastam.Ez azt jelenti, hogy akik esetleg ez év elején vagy tavaly vagy még előtte alakultak egy személyes KFT-vé azoknak át kell alakulni vagy megszüntetni a céget?

Én már nem értek semmit , mit mondjak az ügyfeleknek?

Üdv,
Pmarcsi

Korlátolt felelősség helyett korlátlan felelősség
2012.03.27 15:00, Kovácsné Álmosdy Judit, Forrás: Verlag Dashöfer (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dashofer.hu">http://www.dashofer.hu</a><!-- m -->)
2012. január 1-i hatállyal módosították az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló 2009. évi CXV. törvényt. A módosítás megjelent a Magyar Közlöny 2011. évi 164. számában 2011. december 30-án.
Ennek a módosításnak a keretében, - több más módosítás mellett, - megszüntették a korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cég alapításának lehetőségét 2012-től.
Az egyéni cég kötelezettségeiért elsősorban az egyéni cég felel a vagyonával. Ha az egyéni cég vagyona a követelést nem fedezi, a tag saját vagyonával korlátlanul felel. Egyéni cég és tagja nem lehet gazdasági társaságban korlátlanul felelős tag. Ha az egyéni vállalkozói tevékenység folytatására való jogosultság egyéni cég alapítása miatt szűnik meg, a jogosultság megszűnéséig az egyéni vállalkozóként vállalt kötelezettségeiért a természetes személy és az egyéni cég korlátlanul és egyetemlegesen felel.
A 2012. január 1-e előtt a cégjegyzékbe bejegyzett korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cégek 2013. február 1-ig kötelesek a létesítő okiratuk megfelelő módosításával a korlátlan felelősséggel történő működést megvalósítani, vagy gazdasági társasággá alakulni.
A korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cég a 2012. január 1-et megelőzően fennálló korlátlan felelősséggel bíró tagságát köteles 2013. február 1-ig megszüntetni.
Az új rendelkezést megelőzően korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cégekre a létesítő okiratuk módosításáig a régi előírások az irányadóak. A korlátolt mögöttes felelősséggel működő egyéni cég a változás előtt keletkezett tartozásaiért korlátozott felelősséggel tartozik.
Nem alapíthat egyéni céget, és nem lehet az egyéni cég vezető tisztségviselője az a személy, akinek – mint a jogutód nélkül megszűnt gazdálkodó szervezet vezető tisztségviselőjének, kizárólagos vagy többségi befolyást biztosító részesedéssel rendelkező tulajdonosának – felelősségét a jogutód nélküli megszüntetést eredményező eljárás során ki nem elégített követelésekért a bíróság a jogerősen megállapította, és a jogerős bírósági határozat szerinti fizetési kötelezettségeit nem teljesítette.
A tilalom hatálya a vele szemben lefolytatott végrehajtási eljárás időtartama és az annak eredménytelenségétől számított öt év.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sumama Írta:A <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kataszt">http://www.kataszt</a><!-- m -->ófavédelem.hu honlapon vannak GYIK-ek, azok között találtam olyant, hogy aki a veszélyes áruk tárolását,gyártását, feldolgozását nem végzi, csak azok kereskedelmét látja el, akkor ezen tevékenysége alapján nem kell fizetni, mivel a kereskedelmi tevékenységet a jogszabály nem nevesíti.

Szerintem ez nem éppen így van, a nagykerek bele esnek, sőt a szolgáltatók is, mivel a tárolást megvalósítják.

79. § (1) Katasztrófavédelmi hozzájárulást kötelesek fizetni

a) az e törvény szerinti üzemeltetők,

b) az a) pontba nem sorolható, a veszélyes áruk közúti szállítására vonatkozó külön jogszabály szerinti veszélyes áruk tárolását, gyártását és feldolgozását végző gazdálkodó szervezetek.

(2) Nem kell katasztrófavédelmi hozzájárulást fizetnie

a) az állami és önkormányzati szervnek,

b) a közfinanszírozásban részesülő egészségügyi szolgáltatónak,

c) a gazdálkodó szervezetnek, ha a tárolás kizárólag közvetlenül a lakosság részére történő kiskereskedelmi forgalmazáshoz, illetve lakossági szolgáltatás nyújtásához kapcsolódik,

d) az üzemeltetőnek és a gazdálkodó szervezetnek, ha a tárgyévet megelőző évben az éves nettó árbevétele az 50 millió forintot nem haladja meg,

e) az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény szerinti nukleáris létesítménynek és radioaktívhulladék-tárolónak.
Válasz idézéssel
A <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kataszt">www.kataszt</a><!-- w -->ófavédelem.hu honlapon vannak GYIK-ek, azok között találtam olyant, hogy aki a veszélyes áruk tárolását,gyártását, feldolgozását nem végzi, csak azok kereskedelmét látja el, akkor ezen tevékenysége alapján nem kell fizetni, mivel a kereskedelmi tevékenységet a jogszabály nem nevesíti.
Válasz idézéssel
Szia Sumama !

Igazad van, sajnos képtelenek vagyunk a saját mércénk szerint jó munkát végezni ! Állandóan ott lebeg, hogy jaj miről feledkeztem meg, hol van eldugva egy ujabb kötelezettség ami ujabb és ujabb feladatokat ró ránk. Engem egyébként az bosszant a legjobban, hogy a tv.alkotóknak ott a lehetőség büntetlenül ezt csinálni, akár hetente változtatni, de nekünk már az első perctől fogva, sőt gyakran visszamenőlegesen is jól kell csinálnunk mindent, még azt is amit ők maguk sem értenek.

De tényleg nincs sok értelme dühöngeni, sajnos ez nem segít az alap problémán !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ez a katasztrófavédelmi hozzájárulás katasztrófa!!!!! Már én is írtam a fórumba ezzel kapcsolatban. Legalább 2 hetet molyoltam rajta, de igazából egyértelmű választ sehol nem kaptam.Mivel az 50 M Ft árbevételt nem éri el a cég, ahol ipari gázt tárolnak, nem foglalkozom vele tovább. Jó lenne, ha hagynának bennünket normálisan dolgozni, ebbe a sok változásba bele lehet őrülni. Adónem csökkentést igértek, de csak növekszik a számuk. Leültetném gyakorlatban végrehajttatni azzal, aki ezeket kitalálja. Na, erről ennyitb, dolgozom tovább!!!!!
Válasz idézéssel
Méz Írta:Sziasztok, egy kis segítséget kérnék, tegnap kaptam egy levelet! eléggé egyértelmű a levél de eléggé abszurd is, ezért is furdultm ide. van egy kis földem, örököltem, ezért közel áll a szívemhez. Erre jön a levél hogy közútat akarnak építeni az én földemen hivatkoznak a 2007. évi CXXIII tv 2§-ára <!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700123.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 0700123.TV</a><!-- m -->
ami szerint tényleg lehetséges a kisajátítás.

A kérdésem: tudok e valamit teeni hogy a kisajátítás ne történjen meg???

és szerintem az ellenérték nem fedi a valóságot. Ellenértékként tekintettek vannak különböző károkra zöldkár és értékcsökkenésre is, viszont a földnél nincs ilyen. Nagyon furcsának találom hogy manapság ilyen megtörténhet és hogy létezik ez a törvény... Ha valaki tud legyenszives segítsen megköszönném

ui: nem tudtam milyen témába rakjam be a kérdést ezért raktam ide, remélem nem gond

Nem tehetsz semmit csak tűrni vagy köteles, amiért majd kártalanítanak
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A katasztrófavédelmi hozzájárulás miatt nekem is fájt a fejem! A 219/2011-es kormányrendeletben megtaláltam, hogy mi minősül veszélyes anyagnak, mi a küszöbérték alatti üzem stb. Jó mazsolázgatást hozzá nektek is.
Válasz idézéssel
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék, tegnap kaptam egy levelet! eléggé egyértelmű a levél de eléggé abszurd is, ezért is furdultm ide. van egy kis földem, örököltem, ezért közel áll a szívemhez. Erre jön a levél hogy közútat akarnak építeni az én földemen hivatkoznak a 2007. évi CXXIII tv 2§-ára <!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700123.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 0700123.TV</a><!-- m -->
ami szerint tényleg lehetséges a kisajátítás.

A kérdésem: tudok e valamit teeni hogy a kisajátítás ne történjen meg???

és szerintem az ellenérték nem fedi a valóságot. Ellenértékként tekintettek vannak különböző károkra zöldkár és értékcsökkenésre is, viszont a földnél nincs ilyen. Nagyon furcsának találom hogy manapság ilyen megtörténhet és hogy létezik ez a törvény... Ha valaki tud legyenszives segítsen megköszönném

ui: nem tudtam milyen témába rakjam be a kérdést ezért raktam ide, remélem nem gond
Válasz idézéssel
Szia Zsolti!
A kérdésedre a válasz: szinte mindenki.
- az ügyvéded, mert nem ellenőrizte le, hogy az általa benyújtott változásbejelentő tartalmának megfelelő e a cégjegyzék,
- a cégbíróság, mert tévesen nem törölte a régi főtevékenységet, plusz nem adta át az adatokat a NAV-nak,
- Te vagy a könyvelőd (függően attól kié a cég kapuja), mert nem néztétek meg a változást követően, hogy a törzsadatokba átkerült-e
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.
2009 óta van egy vagyonőr kft-m de 2010.04-hóban társasági szerződést módosítottam mert megszűntek a vagyonőr munkáim és teljesen más főtevékenységet vettem fel erről van cégbírósági végzésem,erre 2 hete mindenféle hatósági értesítő nélkül kivonult a telephelyemre a rendőrség arra hivatkozva hogy vagyonőr cégem van és nincs rendőrhatósági engedélyem én mutattam nekik a társasági taggyűlésről a papírt ami ügyvédi szárazbélyegzővel volt ellátva de nem fogadták el sőt dobálták az asztalon hogy ő is tud ilyet nyomtatni sőt avval fenyegetett hogy bevisz.Erre mutattam neki a bírósági végzést ez sem volt jó neki beidézett.
Ott derült ki hogy a cégbíróságnál megtörtént a változás de az APEH-nál nem és a cégjegyzékben benne van az új fő tevékenység de a régi nem lett törölve.
Ilyenkor ki hibázott a könyvelőm vagy az ügyvédem?Nekem jelenleg 2 fő tevékenységem van a cégjegyzéken ,az APEH-nál Vagyonőr cég vagyok a Cég Bíróságnál meg más :iroda bérbeadása most ki a felelős?

válaszotokat előre is köszönöm
Válasz idézéssel
Jaj Juditkám !

Ugye ez csak költői kérdés volt , hogy mi a cél ???? Mindegy, hogy minek nevezzük csak ......... fizetni kelljen ! Tovább nem mondom, mert az már nem szakma !

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!

Köszönöm a választ, áttanulmányozom amiket megjelöltél!
Ez is egy újabb teher, és persze ezt is épp elég homályosan fogalmazták meg ahhoz, hogy nehogy könnyen megértsük!
Vajon mi a cél? :x

Üdv, Judit
Válasz idézéssel
Szia Judit !

Erről az egészről a 2011.évi CXXVIII. tv, valamint a 208/2011 ( X.12. ) korm.rendelet rendelkezik. ( Csak súgom, hogy én a saját problémámra itt sem találtam konkrét választ, de azért tisztult már a kép )

Ezenkívül a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.katasztrofavedelem.hu">www.katasztrofavedelem.hu</a><!-- w --> is sokat segít

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.katasztrofavedelem.hu/letoltes/seveso/KH_bejelentolap.doc">http://www.katasztrofavedelem.hu/letolt ... ntolap.doc</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.katasztrofavedelem.hu/letoltes/seveso/KH_bejelentolap.pdf">http://www.katasztrofavedelem.hu/letolt ... ntolap.pdf</a><!-- m -->

Mindezek áttanulmányozása után sem tudok a konkrét kérdésedre válaszolni, de sajnos még a saját gondom sincs megoldva, ezzel a belejentő lappal talán elindul a folyamat és valahogy csak kialakul.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Raczerika!

Olvastam a hozzászólásodat katasztrófavédelmi hozzájárulás ügyben. Sajnos mindenütt csak ennyit találok, semmi konkrétat, azaz hogy mi minősül veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemnek, mit minősítenek veszélyes anyagnak, mi a küszöbérték (küszöbérték alatti üzem).
Tudsz segíteni, hogy ezekre hol találok választ?

Előre is köszi!

Juditl1
Válasz idézéssel
Sumama!

Az új katasztrófavédelmi törvény 2012-től bevezeti a katasztrófavédelmi hozzájárulást, melyet a veszélyes anyagokkal foglalkozó vállalkozásoknak kell majd megfizetni. Kik kötelezettek éls kik mentesülnek a hozzájárulás megfizetése alól?

Fizetnie kell a hozzájárulást annak a természetes vagy jogi személynek, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetnek, aki, vagy amely veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemet, veszélyes anyagokkal foglalkozó létesítményt vagy küszöbérték alatti üzemet működtet, vagy döntő befolyást gyakorol a veszélyes anyagokkal foglalkozó üzem, küszöbérték alatti üzem működésére (a továbbiakban: üzemeltető);Továbbá az üzemeltetőnek nem minősülő, a veszélyes áruk közúti szállítására vonatkozó külön jogszabály (ADR egyezmény) szerinti veszélyes áruk tárolását, gyártását és feldolgozását végző gazdálkodó szervezetnek.

Ugyanakkor mentesülhet a hozzájárulás megfizetése alól az állami és önkormányzati szerv, a közfinanszírozásban részesülő egészségügyi szolgáltatónak, illetve a gazdálkodó szervezet, ha a tárolás kizárólag közvetlenül a lakosság részére történő kiskereskedelmi forgalmazáshoz, illetve lakossági szolgáltatás nyújtásához kapcsolódik,.

Megúszhatja még a hozzájárulást az üzemelteő és a gazdálkodó szervezet is, ha a tárgyévet megelőző évben az éves nettó árbevétele az 50 millió forintot nem haladja meg, valamnt az atomenergiáról szóló törvény szerinti nukleáris létesítménynek és radioaktívhulladék-tárolónak.
Válasz idézéssel
Mi is rákérdeztünk, miért kell beküldeni 2 x. Mit gondoltok mi volt a válasz?
Azért, hogy ne kelljen annyi reg. lapot kézzel felvinniük. Már megszokhattuk volna, hogy az nem baj, hogy
minden kitalált hülyeség miatt mi húzzuk arövidebbet.
Mit tudtok a katasztrófavédelmi hozzájárulásról????? Kinek kell bejelentkezni és fizetni?????
Válasz idézéssel
joekobak Írta:Szia Balázs!

Az értesítéssel kapcsolatosan még várhatsz türelemmel, két éve kellett az építőipariaknak ugyanennél a kamaránál regisztrálni, ott a 60 napba éppen belefért a visszaigazolás, de akkor jóval kevesebb cég volt terítéken...
Akkor a bíztató szempontokat is megadták, hogy a mulasztás mennyibe jön. Volt akkor erről egy topik, itt belenézhetsz...

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=3385">viewtopic.php?f=6&t=3385</a><!-- l -->

Az akkori akció bevétele eddig tartott, most jön a repeta... :evil:

Te most hergelsz engem :wink: Milyen mulasztás? Elfelejtik kiküldeni a hírlevelet???
Csak vicc volt természetesen, nem Te, hanem a kamara.
Ne haragudjatok, de assszem ez a kamarai szösszenet volt nálam az i-re a pont.
Válasz idézéssel
contador Írta:Sziasztok!

Hogy fokozzam a kamarai regisztráció körüli felháborodást:
Biztos helyről (itteni kamarai főmuftitól) hallottam, hogy az 5 ezer
forint fejében egy hírlevelet fog kapni mindenki ettől a kamarától.
Most ezen fáradoznak, hogy ezt összehozzák!

No comment.

Csöre

Neee, jó komoly mű lesz.
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

A kitöltés közben a mentett anyag már megjelenik a kamarai gépen, de nekik az aláírott példány kell...
Még jó, hogy szkennelve E-mailben is elfogadták, nem kell még a postának is fizetni...

Az értesítéssel kapcsolatosan még várhatsz türelemmel, két éve kellett az építőipariaknak ugyanennél a kamaránál regisztrálni, ott a 60 napba éppen belefért a visszaigazolás, de akkor jóval kevesebb cég volt terítéken...
Akkor a bíztató szempontokat is megadták, hogy a mulasztás mennyibe jön. Volt akkor erről egy topik, itt belenézhetsz...

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=3385">viewtopic.php?f=6&t=3385</a><!-- l -->

A befizetések kezeléséhez bekérték nemcsak az adószámot, henem a bakszámlák számát is, ahonnan megy majd az utalás, abból fogják kikeresni, hogy ki fizetett. Bár szerintem a kamarának semmi köze nincsen a vállalkozások bankszámláihoz, de nincs aki ezt megmodja nekik... Sad

Az akkori akció bevétele eddig tartott, most jön a repeta... :evil:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogy fokozzam a kamarai regisztráció körüli felháborodást:
Biztos helyről (itteni kamarai főmuftitól) hallottam, hogy az 5 ezer
forint fejében egy hírlevelet fog kapni mindenki ettől a kamarától.
Most ezen fáradoznak, hogy ezt összehozzák!

No comment.

Csöre
Válasz idézéssel
Szia!

Tegnapi napon a kamara online regisztrációja nem működött. Ma tudtam megcsinálni azoknak, akik azért hagyták az utolsó pillanatra, mert más kamaránál (orvosi, építész) tagok, és várták hátha nem kell. Mindenki azt kérdezi, hogy mikor kapnak róla igazolást. Szerintem nincs is akkora apparátusa a kamarának, hogy ezt a regisztrációt a lehető leggyorsabban feldolgozza. Úgyhogy Balázs, neked lesz igazad, mert a káosz most kezdődik.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem hiszitek el: online regisztráció után a kitöltött lapot be kell küldeni :evil:

A bejelentés történhet online, vagy a kamarai honlapokról kinyomtatható adatlap kitöltésével. Mindkét esetben a (géppel, illetve kézzel) kitöltött és cégszerűen aláírt adatlapot - postai úton vagy szkennelés/fényképezés után elektronikus levélben - a székhely szerint illetékes területi kereskedelmi és iparkamarához kell eljuttani.
A regisztrációt elvégezheti személyesen is a székhely szerint illetékes kamarák ügyfélszolgálati irodáiban.

Akkor minek lehet online regisztrálni? Azért az 5.000,- forintért, amiért semmi nem fog történni. Csodálkozom, hogy fényképet, ujjlenyomatot nem kérnek.
Ja, majd 5.000,- forintot is elutaljuk, aztán soha az életbe ki nem kutyulják, hogy ki fizetett és ki nem. És gyárthatjuk a leveleket a bankszámla másolatokkal, hogy de bizony el lett utalva.
De ne legyen igazam.
Ja, ez az egyszerűsített adminisztráció.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Regisztrált valaki online a kamaránál???
Az online számomra azt jelenti, hogy végigcsinálom neten, aztán kész is. Ehhez képest ez a végén kinyomtattatott egy papírt valamennyi adattal és a tetején ott van, hogy postai cím, ahova az adatlapot küldeni kell. Viszont a befejezés gomb megnyomása után: Köszönjük, hogy regisztrált! felírat. E-mail sehol.
Most akkor regisztrált, vagy nem? Be kell küldenem, vagy nem?
Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég