A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
kovine Írta:Hallottatok már valami közelebbi dolgot a méltányosságról, amit most jul.10.től helyeztek újból hatályba!
Az APEH.nál azt mondják csak a magánszemélyekre vonatkozik, viszont a Népszabadságban jelent meg egy cikk, hogy nem a magánszemélyek az egyéni vállalkozók is beadhatják e kérelmet. A saját és az alkalmazott után fizetendő járulék elmaradással kapcsolatban.
Juli

Félfüllel hallottam én is valamit...

Úgy rémlik, hogy Alkotmánybírósági döntés alapján nem csak a magánszemélyekre vonatkozik, hanem vállalkozókra is az elmaradt járulék méltányossági elengedése. Már úgy, hogy lehet kérelmezni, aztán vagy engednek, vagy nem, de a lehetőség benne van...

Most a kérdés láttán kapcsoltam, hogy láttam egy cikket, lehet, hogy Te is ezt láttad?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nol.hu/gazdasag/20090805-kozlonnyel_a_kezben_erdemes_az_apeh-be_menni">http://nol.hu/gazdasag/20090805-kozlonn ... h-be_menni</a><!-- m -->
Üdv.: János
Válasz idézéssel
szucsi Írta:...minek alapján határozza meg az APEH, hogy egy adott cég elektronikus bevalló-e...

Szia Csilla!

Egy adalék az APEH honlapon található az elektronikus bevallással kapcsolatban:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/ebevallas/ugyfelkapu/taj080220.html">http://www.apeh.hu/ebevallas/ugyfelkapu/taj080220.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Közben felhívtam az ügyintézőt. Azt mondja, hogy Ő nem úgy gondolta, hogy Nekem kell megfizetni az illetéket, és a bírságot, hanem az Adózónak, csak a határozatot az Én nevemre küldte ki, mivel én vagyok a benyújtó. Megnéztem a folyószámlát, az illetéket az adózónak könyvelték fel, közben rendezte is.
Ezután igazolás benyújtása előtt be fogom kérni az illeték átutalását igazoló banki kivonatot.

Ibolya
Válasz idézéssel
Szia Ibolya,

sajnos jogos. Remélhetőleg olyan szerződésed van az ügyféllel, amely ennek továbbhárítását lehetővé teszi.
Nagyon oda kell figyelni, véget ért a hallgatólagos moratórium, most már az elektronikus adatszolgáltatókat vették elő a bünti kiszabásánál.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most vettem át az APEH által küldött határozatot. A határozat a nevemre szól, és 2000 Ft illeték és ennek 100%-os mulasztási bírság megfieztését tartalmazza, mifel az ügyfél részére kért adóigazolás eljárási illetéke nem lett megfizetve, ezért engem, mint benyújtót kötelez az illeték megfizetésére, s mivel az illeték határidőben nem lett megfizetve, ezért ennek elmulasztása miatt Én mint benyújtó fizessem meg a mulasztási bírságot is.
Most akkor mi van? Ez jogos?
Ibolya
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Hát ez az. Én is beregiztem amkor divatba jött az elektronikus bevallás.

Csak mikor valaki irta, hogy nem kell, ? tisztában akartam lenni a dologgal
Ica
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Valaki akkor irta, hogy az alapitványnak sem kell .
Cry Cry

Ez igaz ????????

Nem akarlak elkeseríteni, de annak idején mindegyiket beregiztem. Nem emlékszem pontosan, de valamelyik bevallását csak neten lehetett elküldeni és azért alakult így. Talán a K-s? a 09Ny-est sem lehet papírosan beadni ha jól tudom. Az meg azért elég lényeges egy alapítványnál is.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Ez a téma engem is érdekelne.... Ha nem gond hogy nekem is elküldenétek :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem, hogy hol érdemes felelősségbiztosítást kötnöm a könyvelési vállalkozásomnak?
Gondolom a válaszokat inkább privát levélben kérem, nehogy valami "reklám" ügybe bonyolódjunk. :wink:
Előre is köszönöm!
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
kovine Írta:Sziasztok!
Hallottatok már valami közelebbi dolgot a méltányosságról, amit most jul.10.től helyeztek újból hatályba!
Az APEH.nál azt mondják csak a magánszemélyekre vonatkozik, viszont a Népszabadságban jelent meg egy cikk, hogy nem a magánszemélyek az egyéni vállalkozók is beadhatják e kérelmet. A saját és az alkalmazott után fizetendő járulék elmaradással kapcsolatban.
Juli

Szia Juli!
Még június közepén nyilatkozott Dr. Vámosi-Nagy Szabolcs, az APEH volt elnökhelyettese a nap keltében a méltányosságról , amit én félfüllel úgy értelmeztem ,hogy saját maguk fizetendő járulékaik elmaradásával kapcsolatban élhetnek kérelemmel az egyéni vállalkozók, de az alkalmazottaik után nem.Megpróbálok utána járni holnap mi a konkrétum.
Üdvözlettel,
Marcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hallottatok már valami közelebbi dolgot a méltányosságról, amit most jul.10.től helyeztek újból hatályba!
Juli
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Sziasztok!
Ti hallottatok már arról, hogy tényleg kötelező és ki is kell tenni valahova elsősegély-nyújtó szabályzatot?

Szia!

Én is hallottam róla, de állítólag ez megint olyan kamu dolog, mint a kötelező névtábla...vagy csak egy újabb lehúzás Smile A munkavédelmi szabályzatnak kell tartalmaznia a kapcsolatos rendelkezéseket. Szóval ez külön nem kell. A kapcsolódó rendeletet hatályon kívül helyezték 2009.01.01-el.
Én így tudom. Persze ez nem 100%. :wink:
üdv.
K
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok

Nem régen az elektronikus bavallással kapcsolatban volt már ez a téma.

Én eddig úgy tudtam, hogy a nyugdijanak /nincs alkalmazottja /
Adószámos magánszemélynek / ha nem ÁFA alany /

nem kell elekteronikus bevallás.

Valaki akkor irta, hogy az alapitványnak sem kell .
Cry Cry

Ez igaz ???????? /nincs alkalmazott nincs kifizetés /
Ica
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget!
Abban még tudnátok segíteni, hogy milyen nyomtatványon lehet kérni az elektronikus beküldést? Az mégis egyszerűbb lenne, ráadásul posta ktg. sincs.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Jánosnak igaza van,csak az az EV mentesül,aki kiegészítő tevékenységet folytat és nincs alkalmazottja az Art alapján,de még itt sem árt,ha kéri!Azaz írásbali nyilatkozatot tesz a Polg.mest.Hiv.-ban,hogy kéri mentesítését az elektronikus bevallás alól.
Meg persze a magánszemélyek,akik a papíralapúnál maradhatnak.Itt már megint belép a kérelem,hogy ő AKARJA elektronikusan benyújtani,mert neki még lehet másképp/papíron is.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Szia Csilla!

Első körben mindenki elektronikus bevalló, akiknek járulékbevallási kötelezettségük van.

Úgy tudom, csak azok a kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozóknak nem kell elektronikus bevallás, akiknek nincs alkalmazottjuk.

Részleteket az Adózás rendje tv.-ben találsz.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy minek alapján határozza meg az APEH, hogy egy adott cég elektronikus bevalló-e, vagy papír alapú? Rémlik valami, de fogalmam sincs, hogy hol olvastam már erről, mikor és mit.
Eddig minden cégemnek, akár kezdő, akár régóta működő, mindent elektronikusan küldtem be. Eddig egyikkel sem volt gond. Most egy alakuló cégnek, akinél még nem volt meg az APEH regisztráció, elküldtem postai úton és elektronikusan is az ÁFA-ját. Máskor is csináltam már ilyet. Mikor a regisztrációt feldolgozta az APEH, "beengedték" a bevallást és fel is dolgozták. Most pedig felhívtak, hogy az adott cégnek, csak papír alapon lehet beküldeni az ÁFA-ját, így az elektronikusat törölték. Az ügyintéző persze nem tudott magyarázatot adni. Nem értem.
Felvilágosítana valaki? Tanácstalan vagyok... Cry
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
pistii Írta:Sziasztok! Lenne egy érdekes kérdésem. Milyen szankcióra számíthat az a cég, mely nem adta be a 2007-es, 2008-as mérleget? Az APEH bünteti valahogy? Mikor derül ki?

Szia Pistii! Mostani valamikori rendelkezés, hogy ha nem mennek be a mérlegek a cégbíróságra, akkor hivatalból megszüntetik a céget. Tudod, a 2008-ast, május 01. óta márcsak elektronikusan lehetett küldeni.
Az Apehba nem mérleg kell, hanem a társasági adóbevallás, 2007-re a 0729, illetve 2008-ra a 0829 számú. A bevallás be nem adása miatt is büntethetnek, nagyon kemény százezres tételek vannak. Szerintem mielőbb be kellene küldeni, nem évül el, látja azt az apeh, hogy nem ment be a bevallás.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Kedves Verocs! Kedves Polika!
Köszi a választ!
Valószínűleg azokat a témákat fogják kutakodni, amit Verocs írt. Ha akarjátok, majd beszámolok, mik voltak a fő szempontok.

Igen, Polika, behívták. Úgy volt, hogy legalább 3x telefonáltak, hogy egy éven belül majd ellenőrzik, aztán hogy nemsokára ellenőrzik, aztán, majd időpontot kell megbeszélniük - aztán krach: nem egyeztettek semmit, kkiküldtek egy levelet, hogy most hónap végén kiszállnak a székhelyre vizsgálódni.

Engem megkértek, mint néha beugróst, hogy nézzek rá külsős szemmel, találok-e valamit.
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
Sziasztok! Lenne egy érdekes kérdésem. Milyen szankcióra számíthat az a cég, mely nem adta be a 2007-es, 2008-as mérleget? Az APEH bünteti valahogy? Mikor derül ki?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti hallottatok már arról, hogy tényleg kötelező és ki is kell tenni valahova elsősegély-nyújtó szabályzatot?
Válasz idézéssel
Már be is hívták? Mi csak levelet kaptunk az egyik cégnél, hogy ellenőrzés várható majd, de ha akarunk önellenőírzhetünk.
Ők mondjuk eddig nyereségesek voltak, bérfizetés is van rendesen. Szerintem inkább csak növelni tudják a veszteséget az ellenőrzés során, mint nyereségessé tenni a céget. Új tevékenység, felfuttatáshoz idő kell, eredeti nagyságukhoz képest nagy beruházás, még nagyobb devizahitellel, annak kamatával. Igénybe vehettek volna még 30 milla kisvállalkozói kedvezményt, kamat kedvezményt, fejlesztési tartalékot. Szóval mire az APEH a 4 milliós veszteségből 40 millió pluszt összehoz!!!! Dolgozhatnak rajta.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
János, köszönöm kiegészítésedet, igen erre gondoltam. Ezt a 2008-as tv változásoknál hallottam tavaly, valószínű azért maradt meg bennem ez az értékhatár Big Grin
De egyébként ha valaki közbeszerzésben vesz részt, tényleg nézzen utána a dolgoknak (és itt nem a könyvelőjére gondolok) és csak akkor menjen bele egy ilyen üzletbe ha van esély arra hogy kifizetik, mert gondolom ezzel nem árulok el nagy titkot, hogy amíg a munkát végzi az alváll minden szép és jó majd a fizetésnél meg várhatja hogy rá kerüljön a sor (a felszámolósdiból).
Az a baj, hogy ebben az esetben törvényi kötelezettség a visszatartás, megmondom őszintén és sem mernék a tv-el szembe menni ez esetben.
Válasz idézéssel
Hát nekem még nem volt ilyenem, de gondolom arra kíváncsiak, hogy miért veszteséges a cég, miért csinálja, ha nem éri meg és a lényeg: hogy akkor miből finanszírozza. Illetve a nyilatkozatban megadott adatok valóságnak megfelelnek-e. Ilyenekre tudok gondolni.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Van egy Kft. (egyik ismerősöm könyveli), amelyik a taot még a nyereségminiumum alapján sem fizette meg, hanem kitöltötte a " nyilatkozatot ".
Most behívták ellenőrzésre; az ellenőrzés a az Art 91§A pontjára hivatkozik.

Volt-e valakinek ilyen vizsgálata? Mire kell nagyon gondosan odafigyelni?
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég