A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
Kedves János és Verocs!
Köszönöm a felvilágosítást, sokat tanultam tőletek. Nekem ez a dolog eddig teljesen kimaradt, viszont most kicsit belemélyedek a közbeszerzésbe!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello Lányok!

Csak egy kicsit közbekotyogok...

A közbeszerzéseknél komolyan veszik ezt a kifizetési feltételt, hogy az alvállalkozónak adnia kell a 0-ás együttes igazolást.

Törvényhelyek: 2003. évi CXXIX. Közbeszerzési törvény 60 - 63 § környéke (tanúlságos olvasmány az egész, csak kissé nehézkes) és a 2003. évi XCII. Adózás rendje tv. 36/A §

Egy részlet kiemelve:

36/A. § (1) A közbeszerzések teljesítéséhez kapcsolódóan a közbeszerzésekről szóló törvény (a továbbiakban: Kbt.) szerinti nyertes ajánlattevő és a Kbt. szerinti alvállalkozók közötti szerződések, valamint minden további, a polgári jog szerinti alvállalkozók között megkötött vállalkozási szerződések alapján történő, a havonta nettó módon számított 200 000 forintot meghaladó kifizetésnél a kifizetést teljesítő az igénybe vett alvállalkozónak a teljesítésért - visszatartási kötelezettség nélkül - abban az esetben fizethet, ha

a) az alvállalkozó bemutat, átad vagy megküld a tényleges kifizetés időpontjától számított 30 napnál nem régebbi nemlegesnek minősülő együttes adóigazolást, vagy

b) az alvállalkozó a kifizetés időpontjában szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban.

Kifizetést teljesítőnek minősül az ajánlattevő, a Kbt. szerinti alvállalkozó, valamint a polgári jog szerinti alvállalkozó.

(2) A közbeszerzések teljesítéséhez kapcsolódóan megkötött mindegyik szerződés esetén a kifizetést teljesítő a szerződésben írásban tájékoztatja az alvállalkozót arról, hogy a szerződés és ennek teljesítése esetén a kifizetés e § hatálya alá esik.

(3) A kifizetést teljesítő a köztartozást mutató együttes adóigazolás átadása, bemutatása vagy megküldése után a köztartozás erejéig visszatartja a kifizetést. Amennyiben az együttes igazolás köztartozást mutat és a kifizetés kötelezettje ennek ellenére elmulasztja a visszatartást, a kifizetés erejéig egyetemlegesen felel az alvállalkozót a kifizetés időpontjában terhelő köztartozásért. A visszatartási kötelezettség az általános forgalmi adóra nem terjed ki. Nem keletkezik a kifizetést teljesítőnek visszatartási kötelezettsége és egyetemleges felelőssége, ha a (2) bekezdés szerinti tájékoztatást mint alvállalkozó nem kapta meg.

(4) Ha az állami adóhatóság a közbeszerzéshez kapcsolódó kifizetés céljából igényelt együttes adóigazolásban köztartozást mutat ki, az adóigazolás kiállításával egyidejűleg a végrehajtás szabályai szerint intézkedik a követelés lefoglalásáról. Az állami adóhatóság az együttes adóigazolásban, a vámhatóság javára feltüntetett köztartozások végrehajtását is közvetlenül foganatosítja és a beszedett tartozásokat követelésarányosan átadja a vámhatóságnak. A kifizetést teljesítő a visszatartás és követelés lefoglalását követően mentesül az egyetemleges felelősség alól. A kifizetést teljesítő a köztartozást meghaladó összegű kifizetést a rá egyébként kötelező fizetési határidőben teljesíti az adóhatóság végrehajtási cselekménye előtt.

Úgy emlékszem én is, mint Verocs, hogy 100 ezer és 15 napos igazolás kellett (ez 2008 március 1.-től élt), de most látom, lazítottak rajta, 200 ezer és 30 napos igazolás kell. (Nekem tavaly tavaszon volt ilyen esetem, akkor néztem utána, azóta nem, így nem tűnt fel a változás.)

A kifizető kötelezettsége egyértelmű, nem fizethet igazolás nélkül... Az hiba, ha írásban nem hívta fel a figyelmet erre a körülményre, akár a fordított ÁFÁ-ra is, de ne mondja nekem egyik alvállalkozó sem, hogy gőze nem volt, hogy milyen munkában vesz részt. Véletlenül nem lehet belecsöppenni... (Építő-szerelő munkánál az első két kérdés, szinte a köszönés helyett: fordított ÁFÁ-s és közbeszerzéses?)

A Mónika által felhozott esetben a megoldás: a tájékoztatás elmaradásán vitatkozhatnak... A kifizető nem fizethet, bekéri az igazolást (ha nem akar jótállni az alvállalkozó adósságáért), az alvállalkozó kér igazolást, kap olyat, amit kap, ennek megfelelően az APEH el is viszi a neki járó pénzt közvetlenül a kifizetőtől. Ami marad azt kapja az alvállalkozó.

Ez a láncolat él a legutolsó alvállalkozóig, aki a munkában részt vesz és a havi nettó értékhatárt túllépné a számlával, a kikerülés miatti esetleges gyanús megosztások szintén érdekesek az ellenőrzés számára...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Ez engem is érdekelne.
törvényhely esetleg?
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Viszont az alvállalkozó a világáról nem tudott mikor elvállalta a kőműves munkákat. A szerződésbe ezt nem rögzítették!
Természetesen az alvállalkozónak "nem jár 0-s igazolás" merthogy van neki jócskán mit befizetni a közösbe. Viszont most amikor a munka elvégezve pénz úton, már csak ki kellene fizetni a cégnek az alvállalkozót, mert Ő megkapta a fővállalkozótól, ennek hiányában pedig nem merik. Gondolhatod az alvállalkozó tombol, mindenkinek a le- és felmenő ágát szidja, szóval kicsit gázos. Hát pedig nem lesz más, a pénzt oda kell neki adni, merthogy megdolgozott érte.
Válasz idézéssel
Valahol benne van a tv-ben (csak most nincs nálam) hogy közbeszerzés esetén 100 eFt felett csak 0-ás igazolás után lehet kifizetést teljesíteni (az alvállakozónak?). APEH ellenőrzi, nagyon szeretik is nézegetni úgy hallottam
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Közbeszerzéssel kapcsolatban kérdezném.

Építőipari cég, alvállalkozója annak a cégnek aki elvállalja első kézből egy közintézmény felújítását.
Namost, a fővállalkozó csak akkor akar fizetni az építőipari cégnek ha 0-s igazolást ad. Nincs is ezzel semmi baj, csakhogy ez a cég is igénybevett alvállalkozót. Azt kérdezte, hogy valóban Ő is csak akkor fizetheti ki az alvállalkozóját, ha 0-s igazolást hoz, merthogy a fővállalkozó könyvelője ezt mondta neki. A szerződésben ezt nem kötötték ki, hiba volt??
Egyébként a munka elvégezve, már az építőiprai cégnél jár a pénz, akinek az alvállalkozót ki kellene fizetni, de kérdés, hogy igazolás hiányában ezt megteheti-e?? Ellenőrzi-e ezt valaki!! /Az alvállalkozó az utolsó a láncolatban/ Remélem érthető mert elég bonyolultra sikeredett, most így visszaolvasva!
Válasz idézéssel
Egyetértek veled Verocs, ezért is nem értem, miért kavar az ügyfél.
Novill, nagyon szívesen!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Ez csak az én véleményem, de szerintem semmivel sem több macera a cég nevére kötni a szerződést és nem a bt tagjára (magánszemélyre). Max oda lehet írni, hogy képviseli xy.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Köszi, Anita, hogy foglalkoztál a kérdéssel. Majd megmagyarázom neki.
Válasz idézéssel
Nem is értem, hogyan juthat ilyen valakinek az eszébe... Az pedig főleg nem értem, hogy miért nem lehet simán a BT-re a szerződés és a számla is miért kever az ügyfeled.
És azért könyvelői és APEH szemmel nézve is gáz, mert a Bt. mi alapján számláz, ha nincs szerződése, a magánszemélynek pedig miért nincs bevétele belőle, ha egyszer szerződött.
Nem lehet, hogy arra gondolt, hogy a szerződés alján ez állna: X.Y ügyvezető (vagy hogyan is hívják Bt-nél :oops: ) a Z. Bt képviseletében?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita, én is pont erre gondoltam. Én is csak a józan eszemet használva. Mondtam is neki, hogy beszéljen jogásszal, nehogy már, ha baj van, rám kenjék.
Válasz idézéssel
Novill, nekem a józan ész azt mondja, hogy aki számláz, annak a nevében kell szerződést is kötni, de nem vagyok jogász.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagy kérdésem lenne, bár szerintem ez nem a könyvelő dolga lenne, de ügyfelem ezt kérdezi:
Hitel közvetítéssel és biztosítás kötéssel foglalkozik. Ehhez szerződést kell kötnie az adott bankkal. A kérdés: Megteheti-e, hogy saját nevében köti a szerződést, mint XY, viszont a betéti társaságuk nevében számlázza ki a szolgáltatását. (Ő főállású tagja a bt-nek amúgy, és természetesen a bt tevékenységi körében szerepel ez a biztosítósdi).
Ha tudtok erről valamit, légyszi segítsetek, nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Köszönöm a válaszotokat, Elolvastam , megértettem. Tongue

Remélem, nem lesz szemtelenség, ha megkérdeznem még

A 101 E-EN VAN , Ahova beirom a" beirandót " A jogszabály is az EV -RÓL SZÓ

DE VAN a 101-en is. /adószámos magánszemély / Akkor erre is vonatkozik az öröklés,
vagy csak akkor, ha az örökös adószámos magánszemélyként kivánja folytatni a tevékenységet :roll:

Ica
Válasz idézéssel
Ica!
A 09T101E nyomtatvány B02 lap 15. sora alapján tudod bejelenteni.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Üdv. Ica !

SZJA tv. 49/Apar. 7-9 bek

Szép napot: nagyeva
Válasz idézéssel
Sziasztok

Haláleset, öröklés- tevékenység továbbvitele az örökös részéröl

A fenti témában , nekem jó pár éve volt dolgom.Akkor még le kellett zárni a meghalttal kapcsolatos

ügyeket / bevallások, vállalkozás megszüntetése stb / és az apeh hivatalból állapitotta meg a fizetendő
adókat.

Kb. ezután 2 évvel késöbb olvastam, hogy a fenti torturát már nem kell " csinálni " az örökös tovább viheti a vállalkozást.

Hol olvashattam , mert most nem találom sehol.??
Vagy akinek volt ilyen , kérném a segitségeteket Sad
Ica
Válasz idézéssel
Felhasználói vezérlőpult-Fórumbeállítások-Hozzászólások szerkesztése-Értesítés a válaszokról alapbeállítás KATT az igenre.

Ezzel a beállítással minden feltett kérdésedre a válaszról kapsz egy emilt (csak győzd olvasni Big Grin )
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Alba, nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Anka! Ennek a lapnak az alján van egy olyan lehetőség, hogy feliratkozás a témára. És ha valaki ir ide, akkor erről értesitést kapsz az email cimedre.
Minden téma alján van ilyen lehetőség.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdésemet, de: hol tudok a hírlevélre feliratkozni?
Válasz idézéssel
Kedves Erzsó! Köszönöm szépen!
Üdv: Ági
Válasz idézéssel
Itt van egy!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok! Tudna valaki feltenni egy bizományosi szerződés mintát?
Üdv: Ági
Válasz idézéssel
Köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget.
Az oldal fejlesztés alatt, majdcsak elérhető lesz.
Azt tudom, hogy az okmányban lehet tájékoztatást kérni. Ezek a tevékenységei már megvannak, és a végzettsége is megvan hozzá. Azonban most egyetemre jár, ami elméletileg szintén ezekhez a tevékenységekhez kapcsolódik. A gondom az, hogy én a tandíjat, és az útiköltséget is elszámoltam költségnek, mivel úgy vettem, hogy a vállalkozás folytatása érdekében szerzi meg az újabb végzettséget. Csakhogy nagyon szeretnék róla megbizonyosodni, mert, ha nem jól csináltam, akkor két évre önellenőríznem kellene a bevallásait.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég