A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
Sziasztok!
Az apuka elmehet táppénzre a gyermekével, ha csak élettársi kapcsolatban van az anyukával?
Kell ehhez valami külön bejelentés valahova?
Betegszabi vagy táppénz jár neki, ha már magával volt beteg 10 napig januárban, majd februárban a gyermekkel a másik 10 napig?
Köszi, Tubi
Válasz idézéssel
Köszi a megerősítést, a mai nap nekiállok nyomozni.
Emese :mrgreen:
Válasz idézéssel
Emese Írta:Sziasztok!
Ti mit tennétek, ha a dolgozó 2009 január 11-16ig kórházban volt, utána 17-25ig megkapta a kutyanyelvet, és a állományba vételit is.
2009 évben a régi könyvelő céghez jelentett a dolgozó, utána átvettem a céget.
Naivitásom csúcsaként tovább küldtem a rózsaszín kutyanyelvet és boldogan várta a dolgozó a megérdemelt juttatását.
Tegnap a postával visszakaptuk a kutyanyelveket és hiánypótlási felhívást is mellékektek.
Felhívtam őket értetlenül, ahol a harmadik telefonálás után kiderült, hogy az első foglalkoztatói bejelentésről nincs tudomásuk.
Szerintetek töltsek ki egy új foglalkoztatói bejentőt, küldjem el a dolgozót egy új állománybavételi papírért (2009.01.17-től)és postázzam újra el
a többi táppénzes kutyanyelvet? :roll:
SZIÓKA ZSABÓNAP VAGYOK PUSZILLAKSmile
nem tudom mit csodálkozólSmile)))))))))))
fogd magad:
szedd össze MAGADSmile)))
- először nézd meg hogy két éve dolgozik a tp. áll.dolgozó a cégben
- ha nem akkor szedd elő az előző munkáltatói igazolásokat
- bizony töltsd ki két évre havi bontásban a tp. bejelentő nyomtatványon- a havi eg.bizt.jövedelmeit
- keritsd elő a tb kiskönyvét isSmile)))
- ha a két évben esetleg nem a cégnél volt, esetleg munkanélkülin, mindent ellenőriz le
- a nyitó kórházi igazolás, a tp igazolásokat megbetegedés első napja, utólsó munkában töltött nap. stb ellenőrizd le,

ÉS - kérd el MUNKADIJADAT AZ UJ CÉGEDTŐL - MIVEL SOK SOK FÁRADOZÁSSAL JÁRÓ MUNÁD VOLTSmile))))))
A CÉGED PEDIG KÉRJE VISSZA A MUNKADIJÁT AZ ELŐZŐ CÉGÉTŐLSmile)))))
A TB nem fog haragudni rád ,- hogy félreértések történtek, legfeljebb később folyósítja a táppénzt, na meg esetleg leellenőrzi a céget, hogy minden rendben voltSmile))))))))))))))))))
pusz zsabónap :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti mit tennétek, ha a dolgozó 2009 január 11-16ig kórházban volt, utána 17-25ig megkapta a kutyanyelvet, és a állományba vételit is.
2009 évben a régi könyvelő céghez jelentett a dolgozó, utána átvettem a céget.
Naivitásom csúcsaként tovább küldtem a rózsaszín kutyanyelvet és boldogan várta a dolgozó a megérdemelt juttatását.
Tegnap a postával visszakaptuk a kutyanyelveket és hiánypótlási felhívást is mellékektek.
Felhívtam őket értetlenül, ahol a harmadik telefonálás után kiderült, hogy az első foglalkoztatói bejelentésről nincs tudomásuk.
Szerintetek töltsek ki egy új foglalkoztatói bejentőt, küldjem el a dolgozót egy új állománybavételi papírért (2009.01.17-től)és postázzam újra el
a többi táppénzes kutyanyelvet? :roll:
Válasz idézéssel
Szia MÉva!

Sima otthoni baleset egy szombati napon.Elcsúszottt a füvön és eltörte a kezét. Akkor 15 nap betegszabi utána pedig táppénz.Így járok akkor el:
Köszi ismét a segítséget.
Jó hogy vagytok !
Válasz idézéssel
Évi az attól függ,milyen baleset.Ha sima utcai,vagy otthoni ami nem ninősül üzemi balesetnek,vagy uti-üzeminek,akkor betszab és táppénz.Ha üzemi akkor nincs betszab.Nyilatkoztatni kell mindenképpen,hogyan történt a baleset.Az OEP honlapon van nyomtatvány.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha valakinek a keresőképtelenségi kódjánál a 4-es van feltűntetve, annak az emberkének először a 15 nap betegszabi jár és utána táppénz, vagy az első naptól kezve táppénz folyósítható neki?
Várom a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Szia John Doe!

Nem vagyok hozzáértő, csak sima könyvelő, ezért csak a saját véleményemet írom: Táppénzre mindenképpen jogosult lennél, mivel folyamatos a biztosítási jogviszonyod. x ideig alkalmazottként, utána vállalkozóként. A táppénz kiszámításánál beleszámít a munkavállalóként elért jövedelem is. Ha a két jogviszony közt nincs 30 napnál több megszakítás, akkor szerintem a maximális idejű táppénzre lennél jogosult. (Annyira azért ne legyél beteg)
Tündi
Válasz idézéssel
Kedves hozzáértők !

Van számomra néhány tisztázatlan tb-s kérdés, ebben kérnék egy kis segítséget.
2009 februárjáig egyszerű munkavállaló voltam tizensokév folyamatos tb jogviszonnyal. márciustól egyéni vállalkozóként kezdenék dolgozni. Az nem tiszta , hogyha ne adj isten beteg leszek, akkor
1. kapok-e táppénzt
2. ha igen, akkor mi az alapja - pontosabban beleszámít-e a munkavállalói jogviszonyból származó jövedelem,
3. mennyi ideig lehetek táppénzen - valaki olyat is mondott, hogyha két nap után csap el a vili akkor két napot lehetek táppénzen, ha fél év után akkor fél évet.

A segítő válaszokat előre is köszönöm,

John Doe
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Szerintem akkor csak annyi napra lesz jogosult táppénzre,ahány biztosításban töltött napja van a keresőképtelenség kezdetéig.Táppénz alapja a min.bér 30-ad része lesz véleményem szerint,mert nincs 180 nap bérezett ideje.
Feltételezem,hogy 2009-ben volt járulékfizetése.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Hogy így kap-e egyáltalán táppénzt, hát nem tudom! Várj valaki okosabb hozzászólására, én sajnos ezt már nem tudom!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszi a gyors választ! A nagy bajom még az, hogy eddig ellátatlan volt, mert átverték és nem jelentették be és az összes jövedelme a 2008-évi 9 napra eső minimálbér.Így mi alapján számolják az ellátást? harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Hogy meddig lehet táppénzen, hát nem tudom.
Neki nem kell táppénz hozzájárulást fizetnie!
Táppénz igénylést kell kiállítani, amit megtalálsz az OEP honlapon, az egyéni vállalkozósat keresd, nem az alkalmazottast!! Táppénz pótlapot is kell hozzá kiállítani! A helyileg illetékes oep-hez kell vele bemenni személyesen ,vagy postán is lehet küldeni! A jövedelem igazolást ne felejtsd el csatolni az első igénylésnél, ami igazolja, hogy 2008-ban és 2009-ben a táppénzt megelőzően mennyi volt a bére, ha volt! Ja és első igénylésnél még a rózsaszín kis tb könyvet is szokták itt felénk kérni!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Nagyon meg kellene tudnom, 08.12.22-én kezdett egyéni vállalkozó táppénzre akar menni
-van-e előírás meddig lehet táppánzen
-az ellátás 1/3-át neki is vissza kell utalni?
-hová kell a táppénzes papírt küldeni és még mit?
Köszi előre is! harakiri
Válasz idézéssel
Igen Tündi igazad lehet, én szokás szerint jól belekevertem magam. Tudom, hogy tavaly is megszenvedtem vele, meg is néztem hogyan csináltam, s úgy lehet ahogy mondod. Csak valami motoszkált a fejemben ezzel kapcsolatban, és úgy gondoltam, hogy valamit kifelejtek a számításból.
Köszi Tündi, hogy így utánanéztél.
Erika
Válasz idézéssel
Tbj. tv-ből.

(4) Az egyéni vállalkozó az (1) bekezdésben említett járulékalap alapulvételével nem köteles társadalombiztosítási járulékot, nyugdíjjárulékot (tagdíjat) és egészségbiztosítási járulékot fizetni arra az időtartamra, amely alatt
a) táppénzben, baleseti táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesül - kivéve, ha a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az ápolási díj folyósításának tartama alatt vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja -,

(5) Amennyiben a (4) bekezdésben meghatározott körülmények a naptári hónap teljes tartamán át nem állnak fenn, a járulékfizetési alsó határ kiszámításánál egy-egy naptári napra a járulékalap harmincad részét kell alapul venni. A járulékfizetési felső határt csökkenteni kell a (4) bekezdésben meghatározott időtartamok naptári napjai és a járulékfizetési felső határ naptári napi összegének szorzatával. Ezt a szabályt kell alkalmazni akkor is, ha az egyéni vállalkozó biztosítási jogviszonya hónap közben kezdődött vagy szűnt meg.

Ezt találtam, itt a magyarázat.

Tündi
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Tudom, hogy ez a megtévesztés, amiért most csak 28 nap van, de az RLB így számfejtett, én megbízom benne. Most számfejtettem egy társas tagot, 17-től volt beteg, nála is 30-cal osztott és a 28-ból fennmaradó 16 nappal szorzott.
Most kipróbálom, hogy mi lenne márciusban, amikor 31 napos a hónap. Gondolom ott is 30 az osztó. Munkaügyben nem vagyok túlságosan jártas, várjunk még, hátha MÉva erre jár és elmagyarázza nekünk ezt az érdekes helyzetet.

Tündi

Megnéztem. Márciusban is 30 az osztó, és ott 31 napból vonja ki a kieső napokat és azzal szoroz.
Válasz idézéssel
Na igen, de a február az 28 napos. És tudom, hogy pont tavaly is, amikor volt táppénzesem ez volt a zűrzavar oka. 30-al osztok, de nem úgy kell, hogy a 30 napból vonom ki a táppénzes napokat és a fennmaradóra számolok? Ezért jött ki nekem a 6, ill. 19 nap.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Nekem is volt táppénzesem, RLB-vel számfejtek. Így csinálta: 71500-at osztotta 30-cal és szorozta a tárgyhavi fennmaradó napok számával. Ha 5-étől végig táppénzen van, akkor 71500/30x4 nap. EHO is 4 napra. A másiknál értelemszerűen 71500/30x17 nap.
Tündi
Válasz idézéssel
Persze megint 2 vállalkozóm februárban ment táppénzre. Hogy is számolok? 71500/30 nap és ha febr 5-től van táppénzen egész hónapban, akkor mennyivel szorzok 6-al? Az alap akkor 71500/30*6 nap =14300 lesz?
A másik táppénzesem febr. 17-27-ig volt táppénzen 11 napot. Őnála pedig 71500/30 *19 = 45.283 lesz az alap?
Erika
Válasz idézéssel
Szia Harakiri !

Nem, egyiket sem

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok! ha egyéni vállalkozó táppénzen van teljes hónapban akkor kell vállalkozói járulékot illetve 1950 ft-t fizetnie? nagyon SOS!!! harakiri
Válasz idézéssel
Kedves zéró! Köszönöm a válaszod,- átböngészve a TBj-t arra a következtetésre jutottam, hogy visszamenőleg önellenőriznem kell Cry - megerősítettél!
Boldog karácsonyt kívánok!
Válasz idézéssel
Szerintem társas vállakozóként nem tudsz mit tenni, a táppénz igényed elévült így ellátást nem kaphatsz, ha viszont nem részesülsz táppénzben akkor arra az időre járulékot kell fizetned Sad
Ha munkaviszonyban állnál akkor erre az időre igazolt távollétet kellene jelenteni.
Válasz idézéssel
Nem tudtok ebben a témában segíteni? úgy látszik ez nagyon egyedi mert a zAPEH és a MEP is széttárta a karját!
Ha valami ötlet lenne írjatok, nagyon várom! :!:
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég