A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
Mónika!
Ha együttes az igény akkor le kell mondania a gyedről apuka munkahelye intézi aminek a neve extra gyed.

Anyuka e-papíron is megteheti,hogy lemond kérjen igazolást hogy meddig kapta az ellátást.
Apukának gyedigénylőlap,baba születésije,anyuka hozzájárulása a gyedhez és ebbe kell beírni,hogy ezen idő alatt nem veszi igénybe a gyest.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Köszi Marcsi!
Igen úgy tudom együttes igényt adtak be.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

A hölgynek csak csed igényre adtatok be igényt vagy az együttes igénylést csed-gyed.Ha mind a kettőre akkor majd le kell mondania gyedről és hozzájáruló nyilatkozatot kell adni a férje munkáltatója felé ,hogy ezen idő alatt nem igényel gyest amíg a férje  van extra gyeden.

Ahogyan írtad vagy vissza megy dolgozni,ha nem akkor a fizetés nélküli szabadságot kell kérnie a munkáltatótól és akkor fizeti maga után az eü szolg járulékot.

De ,várjuk meg a TB barátainkat én így gondolom.

Válasz idézéssel
Sziasztok
Előre bocsájtom, hogy a TB ellátásokkal kapcsolatos tudásom eléggé hiányos, valamint ez az egy általan könyvelte cégek közül aki kismamát foglalkoztat...….

A cég alkalmazottja márciusban megszült, jelenleg CSED-en van aminek augusztusban lesz vége. Úgy döntött a kismama hogy a GYED-et már a férje fogja igényelni......viszont én mit csinálok augusztustól ezzel az anyukával??? Gondolom neki vissza kellene jönni dolgozni....de ha mégsem akkor fizetés nélküli szabi és fizeti az eü szolg járulékot?? Lövésem sincs ez hogy működik, tudna valaki segíteni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
http://medikalauz.hu/2017/11/05/miben/

Szíveskedjenek tájékoztatni, mi az a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett idő?

A keresőtevékenységgel járó biztosítási idő fogalma a nők kedvezményes öregségi nyugdíjához kötődik. Keresőtevékenység minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár. Keresőtevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki vállalkozói igazolvánnyal rendelkezik, aki gazdasági társaság személyes közreműködéssel vagy mellékszolgáltatás keretében munkavégzés útján vesz részt. Ide sorolandó, aki a társaság vezető-tisztségviselője, vagy aki társasági szerződésben közreműködési, vagy munkavégzési kötelezettséggel bír. Az olyan munkavégzés, amelyért jogszabály alapján tiszteletdíj jár, akkor minősül kereső tevékenységnek, ha a havi tiszteletdíj mértéke a kötelező legkisebb munkabér 30 százalékát meghaladja. A mezőgazdasági őstermelői igazolvánnyal folytatott tevékenység esetében keresőtevékenység akkor keletkezik, ha az abból származó bevételt a személyi jövedelemadóról szóló szabályok szerint a jövedelemként kell figyelembe venni. A keresőtevékenységgel járó biztosítási idővel szemben szolgálati időaz az időszak, amely alatt a biztosított nyugdíjjárulék fizetésére volt kötelezve, illetve megállapodás alapján a nyugdíjjárulékot meg is fizetette.

Tamás én úgy gondolom a csed nem fér bele a gyed már igen.
Viszont ez már a tulajok döntése mit lépnek,csak te ne sérülj mint könyvelő.

Válasz idézéssel
Én is ez alapján gondolom, hogy nulla forintos megbízási díj esetén az ügyvezetés miatt nem veszíti el a Csed-et!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ez a fogalma:
keresőtevékenység: a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 5. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyban, valamint egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett személyes tevékenység.
Figyelem!!!Alarmstufe Rot!!Csak szólnék ezzel a Felföldi Könyvelőiroda Szombathely -el nehogy valaki szóba álljon sunyi,pénzsovár társaság.Ez Veszélyes!!!
Válasz idézéssel
Ha a minimálbér 30%-t eléri a díjazás akkor biztosítási jogviszony keletkezik és jelented a 1041-en,ha nincs 30% akkor csak a 08-ba megy be nem keletkezik biztosítási jogviszony.A keresőtevékenység és a biztosítási jogviszony szerintem két különböző fogalom.Szerintem a CSED lényege ,hogy az anyuka legyen a babával és 0 ft se dolgozzon.Én így gondolom,CSED alatt dolgozhat még pénzért is.

Válasz idézéssel
Sajnos nincs más választás. A 80 éves nagymamát nem akarják, így csak a barátnő maradt. Jeleztem, hogy gond lehet a Csed alatt, így arra az időre más megoldást keres! Egyébként a barátnőnek van máshol 8 órás munkaviszonya. Én azt olvastam, hogy akkor tekinthető kereső tevékenységnek a megbízási jogviszony, ha a minimálbér 30%-t eléri a díjazás! Itt nulla lesz az összeg. Mivel együtt élnek és már menyasszonya, így a nyereség "családban" marad! Szerintem elfogadható érv a családi kapcsolat, ha valaki ingyen dolgozik. Még nem volt gondom ellenőrzésnél ezzel, mert közös kalapba ment a pénz. Ilyenkor nem lehet arra gondolni, hogy "zsebbe" kapja!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Az ingyenes megbizás lehet a Ptk is emliti,gyed alatt lehet dolgozni ez biztos ,csed alatt nem lehet kereső tevékenységet folytatni ha nincs jövedelem az nem kereset.....persze csak szerintem
Figyelem!!!Alarmstufe Rot!!Csak szólnék ezzel a Felföldi Könyvelőiroda Szombathely -el nehogy valaki szóba álljon sunyi,pénzsovár társaság.Ez Veszélyes!!!
Válasz idézéssel
Tamás azért én jól körbe járnám.Placebo által belinkelt adózónában az áll,hogy

"A kérdés konkrétan így szólt: "Megbízási jogviszonyban lévő ügyvezető hölgy kft.-ben többségi tulajdonos, van emellett 36 órát meghaladó munkaviszonya. Jogosult marad-e a csedre, gyedre, ha az ügyvezetőségről nem mond le, díjazást nem vesz fel, a munkavállalói dolgoznak, ő személyesen nem működik közre?"

Itt azt olvassuk többségi tulajdonos, van máshol munkaviszonya.

"A fentiek alapján az ügyvezetőségről az ellátásban részesülőnek nem kell lemondania. Amennyiben a kérdésben szereplő hölgy nem folytat keresőtevékenységet a csed alatt – beleértve, hogy az ügyvezetést sem látja el személyesen –, jogosult lesz csecsemőgondozási díjra.""

A barátnő nem tag ,(van máshol munkaviszonya???)-én azt kérdezném rögtön ellenőrzéskor,hogy miért látja el 0 Ft-ért az ügyvezetést ha nem tag,ez talán szívességi ellátás vagy mi a csoda??

Ezt át kell gondolni.

Válasz idézéssel
Jó lesz az megbizásival ingyen dolgozhat a csed alatt.

https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/...den_8J735I
Válasz idézéssel
Placebo!

Szerintem csak akkor, ha a megbízási díjat fogad el. Ő nem tagja a társaságnak, így nem lesz ügyvezetőként, megbízási jogviszonnyal társas vállalkozó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Csed alatt nem lehet de gyed alatt lehet dolgozni

kereső tevékenység: - az 1-6. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.
Válasz idézéssel
Egyik ügyfelem a barátnőjét szeretné ügyvezetőnek a Kft-ben, ahol a barátnő nem tag! Ezzel nincs gondom, de most kiderült, hogy a hölgy terhes. Ugye jól tudom, hogy a Csed és a Gyed alatt nem lehet dolgozni? Arra gondoltam, hogy megbízási jogviszonyban látná el  a feladatot, természetesen nulla forintért. Ez így nem "kereső tevékenység"! Alkalmazottként bért kellene kapnia, akkor meg már gond van a Csed és Gyed igénylésénél!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Placebo!

Köszönöm. Most jöttem rá, a kijelentkezés gomb alatt van a beküldés gomb. Kiszúrta a szemem! Végig a menüben kerestem.  Smile Remélem a táppénznél sikerülni fog. Még nem vagyok ügykezelő, de ezt hamar el lehet intézni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
A cégkapuval kell beadni.
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, hogy meghatalmazás nélkül hogyan lehet a Csed-et beadni? Most került hozzám az ügyfél, kiderült fél éve nem igényelték meg  a  feleségnek Csed-et. Tulajdonos és alkalmazott is a cégben. A férj ügyfélkapus jelszavával próbálkoztunk, mivel ő az egyik ügyvezető. Jogosultság hiányában elutasították. Mindenképpen kell meghatalmazás a beadáshoz? A cég képviselőjének is?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Marcsi!

Gratulálok az egész családnak! Smile

Csatoltam fájlokat.
Az epapir.gov.hu oldal segítségével csatoljátok a kitöltött dokumentumokat.

Babakötvényről itt olvashatsz:
https://www.allampapir.hu/allampapirok/BABA

https://megtakaritasgyerekeknek.hu/babak...gIl8_D_BwE

https://cst.tcs.allamkincstar.gov.hu/ell...3%A9k.html

Ne feledkezzetek el az Apa munkaidő-kedvezményéről.
Az 1992. évi XXII. törvény a Munka törvénykönyve, Mt. 138 § a) alapján az apát a gyermek születésének évében a születéstől számított maximum 60 napon belül, kérésének megfelelő időpontban 5 nap munkaidő-kedvezmény illeti meg (a gyakorlati élmény oldalát tekintve ez olyan, mintha 5 nappal több szabadsága lenne abban az évben). A munkáltató felé ehhez apasági nyilatkozatot kell tenni, és jelezni kell, hogy apa-nap kivételéről van szó (azért kell jelezni, mert az erre az időszakra járó bért az apa távolléti díjként kapja, és ennek számfejtése különbözhet a rendes munkabértől). Ha az apa lekési a 60 napot, akkor az jogvesztő, esetleg a munkáltató saját hatáskörben segíthet.

Pótszabadságot se felejtsétek el megkérni a Munkáltatóktól.

Csatolt fájl(ok)
.pdf   Kérelem családi pótlék megállapítására.pdf (Méret: 255.21 KB / Letöltések: 134)
.pdf   Kérelem anyasági tám. megállapítására.pdf (Méret: 189.18 KB / Letöltések: 143)
.pdf   GYIK Anyasági támogatás.pdf (Méret: 316.2 KB / Letöltések: 146)
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Drága Barátaim!

Segítséget szeretnék kérni az év utolsó napján.

December 12-én megszületett első kisunokám Adélka Smile Heart 

Szeretném beadni az anyasági támogatás és a családi pótlék iránti kérelmet.,csed gyed együttes iránti kérelmemet.
Kis menyemnek van ügyfélkapuja,itt szeretnék minden elindítani,de még soha nem csináltam.

Legyetek kedvesek megírni a lépéseket és milyen dokumentumokra van szükség hozzá.
Van e valami határidő a bedás elindítására.

Köszönöm mindenkinek.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Nagyon köszönöm én is ezt olvastam, de nem hitte el.
Válasz idézéssel
Szia !

Adózóna válasza:

Kata gyes mellett: 25 ezer vagy 50 ezer az adó?
  • adozona.hu
2019.08.20., 12:35 Frissítve: 2019.08.20., 09:07

25 vagy 50 ezer forintos katát kell fizetnie a gyesen lévő kismamának, ha katás egyéni vállalkozóként dolgozna? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Radics Zsuzsanna jogász, tb-szakértő válaszolt.
A kérdés konkrétan így szólt: "Egy gyesen lévő anyuka a (teljes munkaidős) munkahelyén fizetés nélküli szabadságon van, mert a gyermek még nem töltötte be a 3. életévét. Gyest kap. Emellett egyéni vállalkozásban dolgozna katás egyéni vállalkozóként. Ilyen esetben 25 vagy 50 ezer forintos katát kell fizetnie a vállalkozónak? Ilyenkor a gyest le kell mondania a vállalkozónak? Illetve, ha a gyermek 3 éves koráig fizetés nélküli szabadságon szeretne maradni, akkor 25 ezer forint fizetés esetén van biztosítási jogviszonya?"

SZAKÉRTÓNK VÁLASZA:

Nem a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes), hanem legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszony esetén a fizetés nélküli szabadság befolyásolja, hogy a kisadózó főállású vagy nem főállású kisadózónak minősül.

A kisadózásról szóló törvény alapján nem főállású kisadózó az, aki a tárgyhó egészében legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani. A fizetés nélküli szabadság alatt a foglalkoztatás nem valósul meg, így ezen időszakban a kisadózó főállású kisadózónak minősül.

Azaz, amennyiben az anyuka legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, akkor a fizetés nélküli szabadsága alatt folytatott kisadózói tevékenységében főállású kisadózónak minősül, amely biztosítási jogviszonyt hoz létre.

A gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) alatt dolgozhat az anyuka kisadózó egyéni vállalkozóként. Ez esetben azonban a tételes adót, azaz főállású kisadózó esetén legalább a havi 50 000 forint tételes adót meg kell fizetni.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Hello!
Gyes alatt nincs foglalkoztatva igy 50 000ft-ot kell neki fizetni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Katás egyéni vállalkozónak gyes mellett mennyi katát kell fizetnie? 25.000 ft vagy 50.000 ft.
gyes előtt heti 36 órás munkaviszonya mellett volt katás.
Aztán szüneteltette a vállalkozását és most újra szeretné folytatni gyes mellett.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég