A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
gugu7 Írta:Októbertől a baba megszületéséig........
Klári

egyetértek Klárival

és én is kívánok nektek minden jót amit ilyenkor lehet :!:
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Annyir kedves vagy! Nem is reméltem,hogy ilyen gyorsan választ kapok,nagyon köszönöm.Végül is teljesen logikus amit leírtál.

Mégegyszer köszike.

További szép napot kívánok:Ildikó
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

Októbertől a baba megszületéséig Gyes-t kell igénybevenned. Ha a baba decemberben megszületik megszkítod a Gyes- és igénybe veszed a terhes-gyermekágyi segélyt és 2007-ben a Gyed-et. Az ellátás alapja, mivel az irányadó időszkban jövedelmed nem volt ugyanaz lesz mint ami az első gyermekeddel volt. Ez akkor igaz, ha munkaviszonyban álltál az első gyermek születésénél és a jövedelmed meghaladta a TGyÁS-hoz a 2006. decemberi minimálbért és a majdani Gyed-hez az akkori minimálbért.
Jó egészséget Neked és családodnak.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Rég nem írt senki ebbe a topikba,de én mégis remélem,hogy valaki tud segíteni nekem Gyed/Gyes ügyben. :oops:

Jelenleg Gyeden vagyok itthon 19 hónapos kisfiammal,és nemrég derült ki,hogy ismét babát várok.(decemberre várható).A nagyobbik októberben betölti a 2 évet. Az lenne a kérdésem,hogy kaphatok-e továbbra is Gyedet,vagy a nagyobb 2 éves korától Gyest fogok kapni,vagy mit kell tennem ahhoz,hogy továbbra is a kedvezőbb juttatást kapjam?

Előre is köszönöm a válaszukat!

Tisztelettel:Sné Ildikó
Válasz idézéssel
A MT. szerint a terhességi gyermekégyi segély teljes időtartamára (168 nap) és a gyes vagy a gyed első évére illeti meg szabadság az anyát. Természetesen ha a szülés előtt nem vette ki az évi rendes szabadságát, azt is ki kell adni részére amikor lejár a tb. ellátása
Válasz idézéssel
Köszke :-)
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Bocsi gyorsan írtam! :lol:
Válasz idézéssel
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.csaladinet.hu">www.csaladinet.hu</a><!-- w --> Smile
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Szia Klára!
Ajánlom neked a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.csalainet.hu">www.csalainet.hu</a><!-- w --> ezen belül a munkaügyeket
Érdemes megnézned így tisztábban látod milyen szabadság jár a visszatérő anyukának.
Válasz idézéssel
Szia Mindenki!

Kérenék megint infót gyed, gyes ügyben! :-)

Hogy jár a szabadság a szülő nőnek? Én úgy hallottam, hogy azokra az évekre jár, amikor szül és amikor a gyermeke betölti a 3. évet, vagy ha a 2. év után munkába áll. A köztes évekre nem jár.
Jól tudom?
Válasz idézéssel
Hálás köszönetem!
Válasz idézéssel
Szia!
Szülő nő -lakóhely, tartózkodási hely szerinti illetékes Magyar
Válasz idézéssel
Köszönöm Mano!
Sokat segítettél.
Már csak az a kérdésem, hogy mivel nem vagyunk TB kifizető hely, hogy hol kell a nyomtatványokat leadni?
A lakhely szerinti OEP-nél vagy a cég székhelye szerintinél?
Válasz idézéssel
Szia remélem tudok segíteni!
Anyasági támogatás: IGÉNYBEJELENTÉS AZ ANYAS
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ki tud segíteni eligazodni a nyomtatványok között?
Az egyik dolgozónk egy Kft-től szülni megy.
Nem TB kifizető helyről van szó.
Kérdés az, hogy mikor milyen nyomtatványt kell beadni és hol, hogy időben megkapja az ellátásit?
Úgy tudom, jár THGYS, anyasági, gyed, gyes.
A szülés előtt ki akarja venni a szabiját, ami a szülésig tartana, eddig legalábbis úgy néz ki.

Köszi előre is.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég