A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
Éva, 2013 v.hóban váltott, addig magasabb volt a keresete, ha az egész évi 2013 bér az alap,akkor jó, de ha csak az ellátás jogosultság első napját megelőző naptári év első napja, akkor már nem számit bele.szülés várható időpontja oktober, akkor onnan számolom vissza az egy évet ?
Zsóka
Válasz idézéssel
Bonyolítom még egy kicsit,terhesgyermekágyi segélynél és gyednél lehet alkalmazni a régi szabályt ha a gyermek 2015.jan .1.előtt születik. Vagyis lehet számolni a régi munkahelyen elért jövedelemmel is,ha az kedvezőbb az új alapján számoltnál.Nálatok ezek szerint ez a tgysnél bejöhet,hiszen ott a 2013-as bér kell. Érdemes ezzel foglalkozni szerintem.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Köszönöm a 180 napja meg van, folyamatos a munkaviszonya, csak tavaly kilépett a régi helyéről, mert az orvos stressz mentes övezetet javasolt, és az minden volt, csak nem stresszmentes, így jelentettem be én a min.bérrre / most 118 e Ft/, mert nem birtunk el több járulékot, miután nekem már kevés ügyfelem van, és 2 éve elmentem nyugdíjba is.Közben rájöttem, hogy iába volt 2013-ban magasabb a jövedelme a régi bére miatt, mert az új munkahelyen bejelentett bér számit.
Az lesz, hogy magasabbra jelentem, majd elmegy betegállományba.
Zsóka
Válasz idézéssel
Zsóka, szerintem emeld meg a bérét most még pár hónapig,vagy visszamenőlegesen akár,aztán mondjuk júliustól -augusztustól menjen táppénzre. Így a bűvös 180 napja is meglesz .Tb ellátásoknál mindenhol a 180 nap a döntő.
Válasz idézéssel
Köszi a tippet, utána számolok a táppénznek.
Zsóka
Válasz idézéssel
,Ügyfeleim mind megemelték addig a bért,mert csak a minimálbér...ugye milyen szörnyű? :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Zsóka!

Számold végig, mennyi járulékot fizetsz utána! Ha táppénzre megy, ezt meg tudod spórolni, plusz kap táppénzt. Ezzel szemben, ha emeled a bérét, mennyivel lesz majd több a GYET, GYED. Én régebben számoltam ilyet, és a táppénz mellett döntöttek!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Éva, köszönöm szépen akkor nem nagyon érdemes elmenni táppénzre, miután nálam van bejelentve tényleges munkát ugysem végez, ha feküdnie kell nem probléma. Bár jelenleg az orvos szerint minden rendben van , csak én aggódom túl a dolgokat. Az ugyan jó lenne, ha nem kéne járulékot fizetni, de akkor alacsony lenne a gyed összege.
Nagyon köszönöm a gyors és megerősítő választ, majd menet közben azért referálok.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsókám !
Gratulálok először is Big Grin . Jól gondolod a Gyed alapja a 2014-es év lesz. A táppénz nem alap,csak az a jövedelem az, amiből eg.bizt járulékot vonnak.Bizony nem ártana kicsit emelni a bérén.
Válasz idézéssel
Jó reggelt mindenkinek, segítséget szeretnék kérni, ha minden jól megy, leánykám végre anyai örökök elé néz, kb. nov.elején, nagyon nagy a boldogság, de miután annyira az elején van, és már sok nehézségen vagyunk túl, nem publikus csak nekünk szülőknek. Azt tudom, hogy a gyás alapja az előző évi átlagkeresete, a gyás 2014-ben indul, azt is tudom,hogy a Gyed alapja is az előző évi kereset, a Gyed viszont 2015-ben lesz aktuális, akkor a 2014. évi átlagkereset az alap? És, ha veszélyeztett terhesként betegállományba kerül, akkor a ténlyeges 2014 évi bér az alap, plusz a kapott táppénz? 2014-ben kevesebb a bére, érdemes lenne-e valamennyivel megemelni, ami nem feltűnő?
Köszönöm Zsóka
Válasz idézéssel
Segítséget kérnék egy KATA-s vállalkozóm babát vár, kérdésem, hogy a TGYÁS-t igénybe tudja venne a KATA megtartása mellett vagy minden képen szüneteltetni kell a KATA-t erre az időszaka?
Előre is köszönöm válaszaitokat!
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Hócipő!

Egyetértek az előttem hozzászólókkal, nem jár táppénz! Hogy is kaphatna, ha nincs jövedelme!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Sajna nem azt kapjuk sokszor amit szeretnénk. Ő fizetésnélküli szabin van a GYED idejére,táppénz tuti nem jár.Esetleg ha ezt megszakítja ,lemondja a GYED-t,akkor igen,de a táppénz csak 60% illetve kórházra 50%,szóval nem érné meg, hiszen a GYED 70%.
A 1408-on így nincs probléma.

köszi a megerösitést
Válasz idézéssel
Sajna nem azt kapjuk sokszor amit szeretnénk. Ő fizetésnélküli szabin van a GYED idejére,táppénz tuti nem jár.Esetleg ha ezt megszakítja ,lemondja a GYED-t,akkor igen,de a táppénz csak 60% illetve kórházra 50%,szóval nem érné meg, hiszen a GYED 70%.
A 1408-on így nincs probléma.
Válasz idézéssel
herlber Írta:Szerintem nem jár, mert nincs keresetveszteség.

Igen de úgy szeretné az illető, hogy táppénzt is kapjon. És itt a bökkenő, hogy akkor mit jelentek a 1408-on.
De én sem hiszem, hogy járna mindkettő.
Válasz idézéssel
Szerintem nem jár, mert nincs keresetveszteség.
Válasz idézéssel
thekla Írta:Szerintem igen, mert levonod tőle a pénzbeni egészségbiz. járulékot! Gondolom GYED mellett dolgozik és a következő gyerekkel veszélyeztetett terhes!

szia Thekla!

Nem nem dolgozik,otthon van a gyerekkel.
Válasz idézéssel
Szerintem igen, mert levonod tőle a pénzbeni egészségbiz. járulékot! Gondolom GYED mellett dolgozik és a következő gyerekkel veszélyeztetett terhes!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segiteni, hogy GYED mellett jár a táppénz? Kismama kórházba került veszélyeztetett terhes.
köszi
Válasz idézéssel
Igen, 8 órásba, sőt csak 04.10-én lesz 1 éves a pici és erre a 10 napra lemondott a GYED-ről.
Erika
Válasz idézéssel
Megerősítem. Ez egy kivétel, nem kell jelenteni.
8 órásba jön vissza? Mert ha változott az óraszám, akkor küldjél változásbejelentőt.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ok. Köszönöm, akkor jól csináltam! Már megijedtem, hogy elfelejtettem bejelenteni szünetelésre. Tegnap jelezte, hogy mától dolgozna, jelentsem vissza. És akkor ijedtem meg, amikor nem találtam a nyomtatványt. De így már jó. Ez van akkor, amikor 10 évente van egy gyes-es alkalmazott a gyakorlatomban.
Erika
Válasz idézéssel
Én sem jelentem be a szülési szabadságon lévőket!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Most egy kissé elbizonytalanodtam. Alkalmazott kislánya 1 éves, visszajön dolgozni, de én annak idején nem jelentettem a 1041-en szünetelést. Ugye nem is kellett, mert a GYED alatti fizetés nélküli szabi kivételt képez és nem kellett szüneteltetni, így most visszajelentenem sem kell?
SOS kérek, mert holnaptól dolgozik!! Nagyon köszönöm, ha valaki megerősít!!!
Erika
Válasz idézéssel
becerebacara Írta:Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
A történetem a következő: a gyed extra kapcsán (1,5 éves gyermekem) újra munkába álltam. Közszférában dolgozom, a MÁK számfejt. Az első teljes havi fizetésemen meglepődtem... Bruttó 106000.- gyed és bruttó 167000.- munkabér. A bérpapír alapján ezt összeadták, akét bruttó összegéből voltak adókat, stb. Utalást egyben kaptam, a papír alapján el sem lehet különíteni, hogy akkor most így mennyi a gyedem és mennyi a fizetésem... Azt érzem, hogy nem jártam túl jól...

Vélemények?

Köszönöm!!!

Elvileg nem járhattál rosszabbul :o
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég