A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Sziasztok!
Előrehozom a kérdésemet, mert jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az áfa-törvény 46.§(2) bekezdés b) pontjában említett reklámszolgáltatásba mi tartozik.
Ugyanis tovább kellene számláznom egy német cég felé egy marketingtevékenységről szóló számlát és nem tudom eldönteni, hogy áfás legyen a számla vagy sem.
A marketingtevékenység konkrétan bizonyos termékek vevők számára jól látható helyen történő tárolását és kiemelt kínálását jelenti.
Ez belefér a reklámba???
Üdv: Andi
Válasz idézéssel
Köszi, Zsemle!
Azért 2008-ban legalább háromhavonta megpróbálom belőle kirázni.
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok!
Áll ez a dolog, hogy a teljesítéstől számított 15 napon belül ki kell állítani a számlát?
Nekem van olyan bt-m, hogy magánszemélytől bérli az iroda helyiséget, és a magánszemély (adószámos magánszemély) év végén egy összegben számlázza ki a bérleti díjat.
Ez helyes így, vagy eddig sem volt helyes? Vagy eddig jó volt, de most a 15 nap miatt nem lehet?

Ez eddig sem volt szabályos, mert a bérleti díjról a Ptk. úgy rendelkezik, hogy azt mindig előre kell fizetni. Tehát ha éves elszámolásban vannak, akkor pl. most január elején kellene leszámlázni a 2008. évi bérleti díjat. Más kérdés, hogy kutya sem szokott vele törődni.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Épp ma olvastam ezzel kapcsolatosan, de nem tudom pontosan, hogy hol, remélem holnap hátha jobban fog az agyam. :lol:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Áll ez a dolog, hogy a teljesítéstől számított 15 napon belül ki kell állítani a számlát?
Nekem van olyan bt-m, hogy magánszemélytől bérli az iroda helyiséget, és a magánszemély (adószámos magánszemély) év végén egy összegben számlázza ki a bérleti díjat.
Ez helyes így, vagy eddig sem volt helyes? Vagy eddig jó volt, de most a 15 nap miatt nem lehet?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az áfa-törvény 46.§(2) bekezdés b) pontjában említett reklámszolgáltatásba mi tartozik.
Ugyanis tovább kellene számláznom egy német cég felé egy marketingtevékenységről szóló számlát és nem tudom eldönteni, hogy áfás legyen a számla vagy sem.
A marketingtevékenység konkrétan bizonyos termékek vevők számára jól látható helyen történő tárolását és kiemelt kínálását jelenti.
Ez belefér a reklámba???
Üdv: Andi
Válasz idézéssel
Szia Klári! Smile

Sajnos régen, és nagyon hiányoztok! Nem akarok panaszkodni, mert gondolom nem csak nekem volt/van nehéz évem.... pihenésből nem sok jutott.

De majd jövőre minden jobb lesz! Smile

Betti
Válasz idézéssel
Betti! Régen láttunk!!!! Sad
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
verocs Írta:Szerintem ne dőlj be senkinek a valóságnak megfelelően legyen kiállítva a számla, ez alapján vizsgálják a revizorok is.

Olyanról viszont már hallottam hogy jövőre azt akarják hogy a telj-től számítva 8 napon belül kötelező kiállítani a számlát, de már más téma.

Szia Verocs!
Tényleg akarják, de nem 8 nap, hanem 15.
És azt hallottátok, hogy (többek között) a könyvelési számlák teljesítési dátuma a fizetési határidő lesz? Csak én örülök ennek? Smile
Betti
Válasz idézéssel
Lekérdezés itt:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adatbleker/szigoru/szigorulekerdezes">http://www.apeh.hu/adatbleker/szigoru/szigorulekerdezes</a><!-- m -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
igen
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ugye jól gondolom, hogy ezT a számlát, 2008-ban is lehet használni:
Azimex Kft.gyártotta AJ7S-E 511151-511200 számla
alul fel van tüntetve,hogy új és 2007.

Mano-Klári
Válasz idézéssel
Nekem is van kérdésem számlázással! Még mindig a felszámolás alatti cég: a könyvelési számlát nem tudtam /nem tehettem bele/ a felszámolás előtti időszakba, hiszen forgalma a cégnek az idén nem volt, azonban most novemberben mikor a szinte semmiről elkészítettem a bevallásokat a felszámolás előtti időszakról lett teljesítve a munka. Tehát mindenképpen csak novemberi teljesítésű számlát állíthatok ki /bár tuti hogy nem lesz kifizetve/ de most ezt a számlát kinek kell oda adnom?? A felszámolónak? Vagy mégiscsak kellett volna írnom a felszámolást megelőző nappal számlát, és a bevallásában szerepeltetni kellett volna, de igazából teljesítés csak novemberben történt! Mit csináljak! Segítéség!!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Johanna!

Jaj, pont máshogyan értelmeztem! Ilyet is hallottam, sőt már én is készítettem ilyen számlát! A teljesítés igazolásának a dátuma a teljesítés kelte nálam is, de az igazolások később érkeznek hozzám a gépkezelőktől ezért a számla kelte 2-3 nappal későbbi! Könyvizsgáló még soha nem kötött bele, és teljesen legális munkákról van szó! Szerintem jó!
Válasz idézéssel
Johanna!

Én már hallottam, a számlát az irodában megírták előző délután, kiadták a szállító levelet, azonban az árut csak másnap szállították le a vevőnek! Nekem ez nem hihetetlen, de attól még lehet szabálytalan, ezt nem tudom még nem volt időm ilyennek utána nézni!
Válasz idézéssel
Szerintem ne dőlj be senkinek a valóságnak megfelelően legyen kiállítva a számla, ez alapján vizsgálják a revizorok is.

Olyanról viszont már hallottam hogy jövőre azt akarják hogy a telj-től számítva 8 napon belül kötelező kiállítani a számlát, de már más téma.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hallott valaki olyanról, hogy átutalásos számlánál a teljesítés időpontja egy nappal előbbi kell hogy legyen, mint a számla kelte?
Az egyik ügyfelemnek azt mondták, így "kell" hogy kiállítsa a számlát.
Johanna
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!

Az APEH honlapján még fent van ez a tájékoztató ami részletesen ír a témáról.

Katt kide:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/szamla040501.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/szamla040501.html</a><!-- m -->

Klári

Ez még (2004.évi) tartalmazza a fizetés módját, határidejét.
A magyarorszag.hu-n a számlánál leírtak már nem, de a változás időpontját nem közli. Az APEH honlapon sem találtam frissebbet, pedig lehetett valahol olvasni a változásról.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Megadott intervallumban a számlázó programmal lehet-e áfa analitikát lehozni? Olyan lista ami tartalmazza a számla sorszámát, a vevő nevét, a telj. időpontját,számla keltét, fiz. határidőt, az áfa alapot, áfát, és a végösszeget.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
www.szamlazo-program.eu

A Program Produkt által kifejlesztett nVoice számlázó program segítségével a jogszabályi elõírásoknak formailag és tartalmilag megfelelõ számlák készíthetõk. A program nyilvántartja a vevõket, az értékesített árukat és az elvégzett szolgáltatásokat. A számlázó program segítségével statisztika készíthetõ a számlákról, így a vállalkozás tevékenységének elemzését biztosító adatok birtokába juthatunk.

A számlázó program alap ügyfeleink számára az általunk készített programok megismerésére. A számlázó program egy egyszerû ügyviteli folyamat számítógépen való elvégzésében ad segítséget. A program használója az nVoice-on keresztül megismerkedhet az általunk tervezett rendszerek megoldásaival.

A következõ listában az általunk hasznosnak tartott programfunkciókat soroljuk fel:

* Számlák, partnerek, áruk, szolgáltatások nyilvántartása
* Egy kattintással elérhetõ szûrési, rendezési funkciók
* Egér nélkül, tisztán billentyûzetrõl is használható (profi felhasználóknak)
* Alapértelmezett ár felvitele a szolgáltatásokhoz
* Devizás számla készítése
* Angol és német nyelvû számlák készítése
* Lehetõség új idegen nyelv bevetésére
* Szállítólevél készítés
* Számla készítése szállítólevélbõl
* Stornó számla készítése
* Helyesbítõ számla készítése
* Számlából számla készítése (számla másolása)
* Számla, szállítólevél statisztika (beállítható rendezés, szûrés, csoportosítás, részösszegek, végösszegek)
* Excel exportálás
* Több felhasználó, jogosultságok kezelése
* Több szállító kezelésének lehetõsége
* Hálózatos mûködés lehetõsége
* Lehetõség adatbázis szerver használatára
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az APEH honlapján még fent van ez a tájékoztató ami részletesen ír a témáról.

Katt kide:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/szamla040501.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/szamla040501.html</a><!-- m -->

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy dolog ami engem nagyon meglepett a számlázással kapcsolatban,/ez is előadáson hangzott el/ a számlán a fizetés módját és határidejét nem kötelező közölni, a teljesítés időpontját csak akkor ha eltér a számlakibocsátás időpontjától.
Számomra nagyon fontos a teljesítés időpontja, mert ha nincs rajta akkor nem tudhatom, hogy megegyezik a számlakibocsátás időpontjával vagy kedves ügyfél elfelejtette ráiirni.
A fizetés módjának elhagyása pedig szintén okozhat egy könyvelőnek fejtöréseket, hisz eddig is volt olyan, hogy átutalási számla volt és nagy könyörgések után többszöri kérésre kiderült, hogy mégis készpénzben fizették ki, csak velem elfelejtették közölni illetve a bizonylatát leadni.
Nem értem egyik oldalon piszlicsáré dolgokon szórakoznak a törvény alkotói másik oldalról meg engednek fontos dolgokban.
Válasz idézéssel
Én csak úgy tudom ezeket a kézi számlákat /átutalásos/ az analitikába betenni, ha felviszem a programban.
Külön sorszámon futnak ezek és akkor nem keveredik össze a gépi számlákkal.
Válasz idézéssel
Szia Edit!

Nincs pénztárgép.
Nagyker.
üdv. Ági
Válasz idézéssel
Szerintem nincs akadálya, hogy a gépi mellett kézi számlát is használjanak, csak nehezítheti a munkát. A kézi számláról semmiféleképpen nem kell gépit kiállítani. A kp-s számlák nem okoznak gondot (p.kereskedelem) mert a nyugta hozzá van tűzve a számlához, a pénztárgép havi zárójáról könyvelhető az árbevétel (vagy naponta), az átutalásosnál átgondolandó... ill. programfüggő - kérdés mit akarsz lehozni a számlázó programból a pénzügy, vagy a könyvelés részére. Kisebb cégnél nálam csak az áru eladás van géppel számlázva, mert átutalásos számlánál a a havi teljesítés szerint áfa analitika van nyomtatva és ez alapján van az árbevétel+áfa könyvelve nem pedig számlánként. (A vevő tükörnaplón egy átvezetési számlára könyvelve)
A progi nem tudja vtsz szerinti gyűjtést.
A kézi számlánál az a gond, hogy követni kell, ne maradjon a tömbbe olyan számla, ami nem került a könyvelőhöz.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég