A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Sziasztok!

Valószínű bennem van a hiba, de ezt a kérdést én egyszerűen elintéztem magamban. A szerződéseink a szolgáltatást követő 12-re szólnak mint a díjfizetés napra. A Kp-s számlákkal ezek után nincs gond, nem is volt. Az átutalásos számlákat meg mindig 4-én úgy állítom ki hogy a fizetési határidő 12-e. Nem gondolnám, hogy ezeket a számlákat a kelte hónapjában ne lehetne az ügyfeleknél levonni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Akkor idei évtől az a szabályos, ha a teljesítési határidő=fizetési határidővel? És mi a helyzet akkor ha csak évente egyszer számláz a könyv.díjról?
Nektek nem soktt lenni ilyen uccsó pillanatban beeső cég, vivódik hogy megcsináljam-e és bevallások előtt megtalál h ugyan csináljam má' meg. ezeknek hogy lehetne havonta számlázni? Ilyenekkel mit csináltok?
Válasz idézéssel
A könyvvizsgáló azt mondta, ha befogadják a szlát okéj, ha pedig visszadobják lent említett módon javítsuk. Tehát, nem szükséges mindenáron javítani, csak ha sikongatnak.

Végighivogatjuk a megrendelőket, hogy ki fogadta be a szlá és ki készül visszapattintani.
Válasz idézéssel
Tünde Írta:
cheval Írta:És azt hallottátok, hogy (többek között) a könyvelési számlák teljesítési dátuma a fizetési határidő lesz? Csak én örülök ennek? Smile
Betti

Ezt még nem is beszéltük át :!: Vagy csak ismét én tanácstalankodom :?:
Ti hogyan állítjátok ki a könyvelési díjról a számlákat?

Ez febr.11-én még nekem is kérdéses volt, sajnálom hogy nem reagáltatok rá Sad és most kell kapkodnotok. Sad
Tünde
Válasz idézéssel
Annyira jó, hogy már megint nem ez volt a cél, és ezt a hajunkra kenhetjük... :twisted:
Nekem meg most esett le, hogy mi meg befogadtunk egy csomó számlát, és hamarabb visszaigényeltük az áfát, mert ez a rész valahogy nem esett le eddig nekünk az áfa törvényből. Cry
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Nos, közben beszéltem a könyvvizsgálóval és azt mondotta, hogy nem eme szolgáltatásokra találták ki ezt a paragrafust, hanem azokra, ahol lehet tudni előre a szla összegét. Pl bérleti díj. A véleménye szerint minden szolgáltatást, amelyet folyamatosan végeznek, beleerőszakolják ebbe a kategoriába.

De mivel nem fogadják be máshogy a szlákat, ezért javítsam csak ki úgy a szlát, hogy a teljesítés időponta az eredeti teljesítés + a szerződésben meghatározott fizetési határiőd napokban. A szla kelte pedig az eredeti teljesítésnél max 15 nappal lehet több.

Köszönöm a segítséget. Most már csak minden számlát le kell sztronózni, majd újra kiállítani és beadni a kutya áfa bevallást :evil:

Reni
Válasz idézéssel
cheval Írta:Reni,
szerintem ide tartozik.
Ha a fizetési határidő márciusban van, akkor a márciusi áfába kerül.
Betti

Most átolvastam az 58§-t, és egyetértek. (Azzal a kiegészítéssel, hogy ha a szerződésben így állapodott meg a két cég.)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Reni,
szerintem ide tartozik.
Ha a fizetési határidő márciusban van, akkor a márciusi áfába kerül.
Betti
Válasz idézéssel
Most nézem, hogy az 58§ alapján, ha a felek határozott időre szóló elszámolásban állapodnak meg, akkor a teljesítés az ellenérték megtérítésnek esedékessége, amelyre az adott részlet vagy elszámolás vonatkozik.

Nos, ez alapján szerintetek az őrzés, amit egy hónapban egyszer számlázunk idetartozik?

De akkor melyik hónapban szerepel az áfabevallásban. Mert januári a tényleges őrzés teljesítés, de mivel 30 napos a fizetési határidő, átnyúlik márciusba. No, ez nekem káosz teljesen.

Köszönöm szépen!
Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget!

Nem kézzel gondoltam a javítást. Régen amikor elütötte a cégnevet a kollegina, lesztornóztuk, majd egy új, helyes névvel állítottunk ki új számlát. Most már nincs stornó funkció. Legalábbis belekukkantottam a kollegina programjában és csak javítás gombot látok. Ezért gondoltam azt, hogy minden szla módosítást javítással kell medoldani.

Látom, hogy már nincs folyamatos teljesítés, helyette részteljesítés van. Igen, én is úgy gondolom,hogy nem tartozott a folyamatos szolgáltatások közé. De most jött vissza egy ilyen szla és azt mondták, hogy a fizetési határidő és a teljesíéts meg kell, hogy egyezzen. Ez a régi folyamatos teljesítés szabálya.

Nem értem én :oops:

Verocs:-)
Igen, még itt vagyok. Küzdok mint egy oroszlán:-)

Köszi
Reni
Válasz idézéssel
Egyetértek, gépi számlán nem lehet kézzel javítani.
A folyamatos szolgáltatásokat egyáltalán nem találom az új áfa törvényben. Lehet, hogy megszűnt ez a fogalom?
Mindenesetre szerintem a régi áfa törvény szerint sem volt folyamatos az őrzésvédelem. Azaz a januári szolgáltatásról szóló számla teljesítési időpontja jan. 31., a kelte pedig az a nap, amikor ténylegesen kiállították.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Reni!

Gépi számlán úgy tudom, hogy nem lehet semmit sem javítani (cáfoljatok meg ha nem), én ilyenkor mindig azt javaslom, hogy állítsanak ki új (jó) számlát, ne javítgassák a régit.
Örülök h köztünk vagy megint, látom nem adod fel. Hajrá! :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek az őrzésvédelmi tevékenység folyamatos szolgáltatás? A teljesítés megegyezik a fizetési határidővel? A kelt korábbi, mint az előző kettő? Csak azt nem értem, hogy akkor pl. a január hónapban történt őrzési óraszám, február teljesítéssel megy? Hiszen végleges óraszámot csak a hónap utolsó napján látni. De amire aláírják a teljesítési jegyzőkönyvet, lefut minden egyeztetés, máris ott vagyok a hónap közepén.

A másik dolog, hogy ha adóalapot nem érintő dolog miatt kell új számlát kiállítani. pl. elüti a cégnevet, határidőket, akkor sima javítással kell helyrehozni a hibátát?

Köszönöm!

Reni
Válasz idézéssel
Az APEH honlapon erről már jelent meg tájékoztatás, ha jól emlékszem a nyugtán pl 512 ft van, akkor a vevő 510 ft-t fizet és majd a napi zárásnál a különbözetet áfa mentesen könyveljük. A probléma az, hogy pl az egyik ügyfelemnél szinte minden nap van többlet vagy hiány, amit könyvelek is.
És akkor honnan tudjam, hogy mennyi a kerekítés különbözete és mennyi amivel elszámolta magát a pénztáros?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Ez érdekes kérdés, de szerintem az átutalásosoknál nem kell majd kerekíteni, hiszen utalni lehet akármennyi forintot is.
A pénztárgépesekkel viszont hogy van? Kijön a számla vége 299 Ft-ra, elkéri a 300-at és a kerekített 1 Ft-ot beüti a pénztárgépbe?
Válasz idézéssel
edith Írta:törvényi hiv. számmal segítenétek?

Még nem láttam, de <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.forint.hu/Engine.aspx">www.forint.hu/Engine.aspx</a><!-- w --> majd jobboldalt a "PM-i törvénytervezet....." -re rákattintva már olvasható a törvénytervezet, s hogy elfogadták a drágák (este 18 óra után valamikor)
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
törvényi hiv. számmal segítenétek?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Jó reggelt!
A tegnap elfogadott törvény szerint csak és kizárólag a készpénzes számlákat kell kerekíteni és azoknak is csak a végösszegét.
Ez példában azt jelenti:
1 liter tej: 213,-
1 kg kenyér: 236,-
1 kg cukor: 195,-
Összesen: 644,-
A számla fizetendő összege: 645,-

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Most hallottam a TV-ben.........ált.szabályok szerint!
5-re vagy 10-re...............szerintem nem tesz különbségt kp-s vagy utalásos.

Erzsó
Válasz idézéssel
Az 1-2 forint megszűnése miatt az átutalásos számlák végösszegét kell kerekíteni 5-ra vagy 10-re? A készpénzfizetéssel kapcsolatban olvastam az APEH tájékoztatót, de banki ügyleteknél mi a helyzet?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Hasonló eset nálam is előfordult. Az nem jó megoldás, ha adóalap növelőbe teszem azt a költséget ami nem kapcsolódik a vállalkozáshoz????
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogyan kell kiállítani a számlát, ha a biztosító a vállalkozói és lakásbiztosítást egy számlán küldi a Bt nevére (székhely-lakhely) és a lakásbiztosítást tovább számlázom a beltag felé. Kell rá áfát is számolnom?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Gabi
Válasz idézéssel
Cry

talán holnap
Tünde
Válasz idézéssel
cheval Írta:És azt hallottátok, hogy (többek között) a könyvelési számlák teljesítési dátuma a fizetési határidő lesz? Csak én örülök ennek? Smile
Betti

Ezt még nem is beszéltük át :!: Vagy csak ismét én tanácstalankodom :?:
Ti hogyan állítjátok ki a könyvelési díjról a számlákat?

És mi van akkor, ha a szerződés szerint a teljesítés időpontja a tárgyhó utosó napja? A szerződést mindenképpen módosítani kell, vagy lehet továbbra a régi felállásban számlázni?
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Andi!

Hm... reklám és marketing tevékenység

Ez a kiemelt kínálás mit jelent? ingyenes áruminta "osztogatást" vagy kostoltatást?
Tünde
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég