A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Ezt akartam én is kérni, mert nekem a 2006-os kitöltésiből az "egy konkrét napon" megfogalmazásból az jött le, hogy ha egy napon meghaladja stb.
Klári
Válasz idézéssel
Verocs! Tudnál törvényi hivatkozással segíteni, hogy a 0640-en miért nem csak az egyszeri értékhatár feletti kifizetés esetén kell adatot szolgáltatni, hol van az leírva, hogy halmozni kell a kp-s fizetéseket?
Szerintem ez utóbbi több évvel ezelőtt kb fél évig volt érvényben, aztán visszavonták. Az előbb néztem a 0740-es nyomtatványt, de kitöltésit nem látok. (azért lehet, hogy van)
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Ma rakták fel a 0740-et, úgy hogy ez nem változott.
Erika
Válasz idézéssel
Ha 5 milla felett kp-t fizet ki a vállalkozás, akkor azt jelenteni kell az APEH-nak, ha kapcsolt váll, akkor pedig már 2 milla felett. És az a legszebb, hogy nem külön-külön kell ezt számítani, hanem egész évben összesítve ha eléri, küldeni kell. 0540-es volt a száma amikor még én küldtem. A revivor ezzel kezdte, hogy bejelentettem-e.
Válasz idézéssel
Mire gondolsz az 5 millánál?
Klári
Válasz idézéssel
Tudjátok ezzel mi a bajom? Hogy az 5 millió feletti kp kifizetésről (egész évben összesítve!) bevallást kell beadni. Nos, ha még ezt is silabizálgatnom kéne, hogy melyik kp-s melyik átutalásos, na azt már nem. Nincs elég dolgunk?!
Válasz idézéssel
Szívemből szóltok én is eltitkolom Big Grin ! Tartok tőle, hogy a sajtó fel fogja kapni és megtudják, és az lesz a vége, hogy a teljesítés időpontját is kihagyják a cégek.
Klári
Válasz idézéssel
Én úgy döntöttem, hogy a cégeimnek nem árulom el milyen lehetőségek vannak az új számlázás terén. Mennyit küzdöttem, míg megtanulták a mostani formát. Szerintem hatalmas káosz lesz ebből. Képtelenek leszünk dolgozni. Fogjunk össze és ne firtassuk előttük az új lehetőségeket.
Vicus
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi ez az új marhaság, hogy nem kötelező feltüntetni a számlán a fizetés módját??
Jobb lesz ha akezembe nem veszem a HVG-t, mert csak idegrohamot kapok!
Katla
Válasz idézéssel
Köszi Klári az infot. Megerősítettél abban, hogy nem kellene ezzel az üggyel foglalkoznom, mert kissé......... Az ügyfelemet is lebeszéltem róla, de a másik fél a barátja és váltig állítja, hogy ez nem zűrös ügy. (Hiszen Ő jól jár.) Szerencsére az ügyfelem hallgat rám.
dkatla köszi a választ.
Vicus
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha jól értem ügyfeled csak szívességből átfuttatná magán a dolgot. Szerintem nem kellene. Ha az iskolának szerszámkészítésre nincs jogosultsága, mert csak pl kőműves szakmát oktat, akkor a vakoló kanalat mégis hogy tudja előállítani? Ha a mesternek mégis van szakképzettsége meg jogosultsága a szerszám készítésre és ezt üzletszerűen csinálja, talán adószámot kellene rá kérni, és rögvest az építőipari suli az oktatáshoz szükséges szerszámokat megvásárolhaja. Hogy képzelték, felvásárlási jeggyel magánszemélytől?
Klári
Válasz idézéssel
Maga az a tény, hogy olyan árút veszek, amit én adtam el a szállítómnak, csak magasabb áron nem gyanús?
Hiszen a készletem u.a. marad csak nagyobb értékben, a szállítom meg olyan bevételt tud elszámolni, amivel a veszteségét tudja papíron megszüntetni. Ilyenkor nem visszáruzni kellene?
Merjem ezt könyvelni?
Vicus
Válasz idézéssel
Szia Vicus!
Hát elég átlátszó a dolog, de ha az iskola csinálhat szerszámot és értékesithet is akkor esetleg lehet rajta gondolkodni.
Katla
Válasz idézéssel
:? Sziasztok!
Kérlek segítsetek.
Egyik ügyfelem kiskereskedő. Ismerőse építőip. iskolát vezet. A gyerekekkel végeznek építőip. munkákat. Az ehhez szükséges szerszámokat elszámolhatja költségnek. Úgy gondolta, hogy a szerszámokat előállítaná az iskolában, eladná az iskola nevében az ügyfelemnek, majd rögtön vissza is venné magasabb összegért. Így a megvett eszközöket már elszámolhatja költségnek, mivel az anyagot amiből készíti azt nem számolhatná el.
Szerintem ez így nem működhet, mivel neki nem lehetne eladni, csak vissza vehetné egy minuszos számlával. Féltem a vállalkozómat, hogy az APEH ezt gyanús számlázásnak, tevékenységnek tekintené. Hiszen miért veszi meg, ha aztán ugyan azt az árút ugyan annak eladja drágábban. Ezt egy évben több alkalommal több száz ezer forintért tennék.
Mi a véleményetek? 8O

Vicus
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég