A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiküldetés szabályai
Szia Kitty! Én letöltöttem, és nem kért jelszót.
Feltöltök egy másik kiküldetésit, most ezt használjuk.
A régiben rosszak az üzemanyag alapnorma átalányok!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Alba Írta:2009.01.01. Apeh a cégautó adóról
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/cegauto_090130.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/cegauto_090130.html</a><!-- m -->

Továbbá kiküldetési rendelvény:

Kedves Alba!

Szeretném használni a kiküldetési rendelvényedet, de nem tudom feloldani az írásvédettséget, mert jelszót kér. Tudnál segíteni nekem, hogy mit írjak jelszónak?

Nagyon köszönöm előre is, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Szia Szotyi!

Nekem működik, a zöld felületekbe írtam, továbblapozva kinyomtatható bizonylatot gyártott.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
sziasztok!
Valaki segítsen használni a kiküldetési rendelvény excellt, mert nem engedi a cella és lapvédelem miatt. én nem értek az ilyenekhez, csupán autodidakta módon használnám. Szotyi
Válasz idézéssel
Kedves Zs.
Ha csak rajtam múlna, elharapnám a torkukat is!

Sajnos a vállalkozó nagyon nyusz, inkább fizet, csak ne legyen sehol "nyoma "
a cégnek

Emese
Válasz idézéssel
Szia Emese!

Nincs sehol előírva az, hogy kizárólag a nyomtatványboltokban kapható különböző nyomtatványok használhatók egy vállalkozásnál, beleértve a pénzkezeléshez kapcsolódó nyomtatványokat. Így pl. a készpénzbevételi és készpénzkiadási nyomtatványnak, a pénztárjelentésnek, a kiküldetési rendelvénynek stb. sem kell a nyomtatványboltból származnia.
A vállalkozás a számviteli politika részeként elkészíti a pénzkezelési szabályzatát is, esetlegesen a bizonylati rendjét (ezt nem mindenhol szokták elkészíteni.)Leszabályozza, hogy hogyan, milyen módon fogják a készpénz bevételhez és készpénz kiadáshoz kapcsolódó ügyleteket kezelni. Az, hogy a pénzkezeléssel kapcsolatos dokumentumokat szigorú számadás alá vonják, természetes követelmény. De a szigorú számadás alá vonásnak megfelel az is, hogy a kiállított bizonylatokat szorosan sorszámozzák, a megkövetelt feltételnek megfelelően két példányban készítik el, és a kiküldött aláírásával bizonyítják, hogy a másod példányt átvetették vele.
Sok helyen használnak különböző szoftverekkel elkészített kiküldetési rendelvényeket, pénzkezeléshez kapcsolódó más nyomtatványokat.

Annak, hogy az adóhatóság az alapítás után rövid időn belül ellenőrzi a vállalkozások többségét, valószínű megalapozott oka van. De a számviteli tv. az alapítás után 90 napot ad a különböző szabályzatok elkészítésére, és véleményem szerint emiatt a különböző szabályzatok hiánya, és a sebtiben, az ellenőrzéstől való félelem miatt összedobott szabályzatok pontatlansága miatt nem jogszerű az adóhatóság büntetése.
A szabályzatok hiányában alkalmazott gyakorlat pontosítására felszólíthatna az adóhatóság, de pl. a szigorú számadású nyomtatványok vezetésének pontatlansága miatt sem kellene rögtön büntetni - szerintem.
Biztosan nem véletlenül ad a gazdálkodás számbavételének kereteit meghatározó szabályzatok elkészítésére 90 napot a számviteli törvény. Ennek fényében véleményem szerint már csak feltételesen illene kérnie az adóhatóságnak ezeket a dokumentumokat, az alapítást követő három hónapig.

Én - mint makacs magyar - biztosan nem hagynám szó nélkül ezt a büntit. Nézzétek meg, hogy mit tehettek ez ügyben.
Zs.
Válasz idézéssel
Csak egy ronda kérdésem lenne!

Új cég alapítása után a cég 2 hónap mulva megkapta a rendszeres ellenőrzést. Minden vacakba beletúrtak, így az elkészített szabályzatokba, szigorú elszámolású nyilatkozatokba is . A cég alakulását követően a cégvezetőnek el kellett mennie ügyintézni, amit kiküldetési rendelvénnyel számolt el. Az APEH ellenőrzés megbűntette a céget, mert saját szerkesztett rendelvényen írták le, és ezen számolták el a ktg-t. Hozzáteszem, hogy 20000 Ft bűntetést kaptak, igaz, hogy több mint 40 nappal az ellenőrzés után kapták meg a fizetési értesítőt, persze a dátum szerint az ellenőrzést követő 26 nappal állították ki.

Most kell szigorú számadású nyomi, vagy elég a saját fabrikálása?????
Válasz idézéssel
Köszi Alba! Big Grin
Válasz idézéssel
Alba!
Ez nagyon jó, én is köszönöm!! Confusedbi:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szívesen! Big Grin

Örülök, Kávé, hogy azt a sok segítséget, hivatkozást, amit Te közzé szoktál tenni, valami picivel sikerült kompenzálni! És egyben több idő jut a családra.
Válasz idézéssel
Óriási könnyebbség, tök jó, hogy már"kész"állapotban hozzáférek. Köszönöm, Szotyi
Válasz idézéssel
Szia Alba!

Köszönöm, hogy feltetted. Már neki akartam veselkedni készíteni egy excelest, hasonlót, mit te már elkészítettél.

Köszönettel:Zs.
Válasz idézéssel
2009.01.01. Apeh a cégautó adóról
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/cegauto_090130.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/cegauto_090130.html</a><!-- m -->

Továbbá kiküldetési rendelvény:
Válasz idézéssel
Ide pakolom az Mt. 105-öt és a hozzátartozó 83/A-t.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég