A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Köszönöm Klárika,bízom benne ,hogy Kendericze hamarosan be néz a topicba.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Én úgy tudom (remélem Kendericze megerősít), hogy csaka nyugdíjba vonulás napján nem lehet biztosított!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó hölgy((36 órás mv. mellettit)elszeretne menni a nők 40 éves nyugdíjába.Jól gondolom , hogy vállalkozását szüneteltetni kell addig ameddig le nem zárul a nyugdíjazása.Lányok mi ilyenkor a teendő,nem volt még ilyen esetem.

Köszönöm,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Erika! Erre a problémára pontosan a tőkebetét a megoldás. Nincs ezzel semmi probléma. Elfogyott a pénze, nem tud vásárolni, akkor be tesz tőkebetétet, ezt szépen vezeted egy nyilvántartáson, hogy mikor mennyit tesz be, mennyi az összes betett összeg. Ha a pénzkészlet engedi, szépen kiveszel neki belőle, év végén az 53-asban pedig tájékoztató adatként beírod az év végi záró értéket. Amikor értékesít akkor az úgyis pénzkészlet növekménnyel jár, tehát lesz miből visszafizetni.

Köszönöm Mónika! És Klárinak is Smile Imádlak benneteket Smile
Válasz idézéssel
Erika! Erre a problémára pontosan a tőkebetét a megoldás. Nincs ezzel semmi probléma. Elfogyott a pénze, nem tud vásárolni, akkor be tesz tőkebetétet, ezt szépen vezeted egy nyilvántartáson, hogy mikor mennyit tesz be, mennyi az összes betett összeg. Ha a pénzkészlet engedi, szépen kiveszel neki belőle, év végén az 53-asban pedig tájékoztató adatként beírod az év végi záró értéket. Amikor értékesít akkor az úgyis pénzkészlet növekménnyel jár, tehát lesz miből visszafizetni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Ha tőkebetétet tesz be a vállalkozó /egyéb eredménybe nem számíhtató bevétel oszlop/ attól még nem lesz több a bevétele /adóalapja/. Erről nyilvántartást kell vezetni, az 53-asban is fel kell tüntetni év végén tájékoztató adatként, és természetesen mikor van elég pénzeszköze akkor adómentesen veszi ki /egyéb eredményben nem számítható kiadás oszlopban/. Igazából nem is egyértelmű, hogy mit szeretnél pontosan kérdezni.

Van Árbevétele a vállalkozónak. De ahhoz, hogy ne csak a költségre fussa, hanem tudja a takarmánykészletét növelni,amit növelni kell, ahhoz több bevételre lenne szüksége, hogy tudjon vásárolni. Ha vagyoni betétet tesz be, akkor nő a pénzkészlete és tud vásárolni. Igen ám, de hiába mondom neki, hogy ezt majd ha lesz pénze vissza kell fizetni saját magának.... nem érti miért kéne. Mondtam neki, hogy ugy tudom, fel kell tüntetni majd a bevallásban....majdnem én vagyok a hülye.... Gondoltam, ti,akik tapasztaltabbak vagytok az egyéni vállalkozásban, hátha tudtok más megoldást. Ja, és eladni meg nincs mit amit nem használ.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Sima vagyoni betét és a "vállalkozói bevételbe be nem számító bevétel oszlopba" esetleg az "Egyéb oszlopba" (progi függő hogy nevezték) írod.

Válasz idézéssel
Ha tőkebetétet tesz be a vállalkozó /egyéb eredménybe nem számíhtató bevétel oszlop/ attól még nem lesz több a bevétele /adóalapja/. Erről nyilvántartást kell vezetni, az 53-asban is fel kell tüntetni év végén tájékoztató adatként, és természetesen mikor van elég pénzeszköze akkor adómentesen veszi ki /egyéb eredményben nem számítható kiadás oszlopban/. Igazából nem is egyértelmű, hogy mit szeretnél pontosan kérdezni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó, hogy még több legyen a bevétele, milyen jogcimen tehet be pénzt a vállalkozásába? Olyan e mint a társaságban a tagi kölcsön, hogy aztán vissza kell adni és ki kell vennie? Van e ekkor valami adó vonzata?
Az egyszeres könyvelés, pénztárkönyvében melyik oszlopába kerül?
Válasz idézéssel
Szia !

Köszönöm szépen a választ.
Üdv.
Iza
Iza
Válasz idézéssel
Szia !

Köszönöm szépen a választ.
Üdv.
Iza
Iza
Válasz idézéssel
Hello!
Persze hogy lehet és nem lesz főállású Ev nem kell neki fizetni járulékokat ha nincs bevétele igy jobban jár...
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy egyéni vállalkozó lehet-e másik cégnél munkaviszonyban? Havonta 3 hetet dolgozna, heti 40 órás munkaviszonyban. Ilyenkor másodállású egyéni vállalkozónak minősül?
Iza
Válasz idézéssel
Ja, természetesen 1653-ast akartam írni... Smile
Válasz idézéssel
Kedves Klári!
Köszönöm a megerősítésedet! Smile Sad
A T101E-vel kapcsolatban teljes bizonytalanság volt (NYENYI-déjá vu), van, aki esküdött rá, hogy be kell nyújtani, van, aki azt vallotta - mint én is -, hogy amióta ügysegéden keresztül kell létrehozni a vállalkozást, nem kell beküldeni. Megkérdeztem a NAV-ot. Valóban nem kell beadni, úgyhogy legalább ezt megúsztam. Smile Változás esetén is akkor kell ezt a nyomtatványt használni, ha az ügysegéden lévő lehetőségen felül kell módosítani valamit.
Szebb napot, jó hétvégét kívánok! Smile
Válasz idézéssel
Hát Maci!
Teljesen jól gondolod. Végig kell játszani mindent. Az indulás napjával a 101E-től az IPAD bevallásig mindent. Az ügysegéden történő megszűnés napjával amit ilyenkor szoktunk a 08-tól egészen a záró IPAD-ig mindent. Az 53-ast majd 17-ben.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy hirtelen döntés következtében létrehozott egyéni vállalkozást (36 órás mv. mellettit) kellene megszüntetni, úgy, hogy még nincs beadva T101E, T1041, valamint IPA alá sem jelentkezett be. Adózás SZJA szerint lett megjelölve, illetve alanyi adómentes a tevékenység - amely egyébként engedélyköteles. (Engedély még nincs, de közben rájött az ügyfél, hogy mégsem szeretne "ügynök" lenni...)
Végig kell játszani a bejelentkezést és megszüntetést így is, vagy a webes ügysegéden egyszerűen csak meg kell szüntetni a vállalkozást, és beadni nullásan a szükséges bevallásokat (+1553-on jelölni a következő évben)?
Köszönöm szépen, ha valaki foglalkozik a témával!
Válasz idézéssel
Köszi Kriszta!
A helyzet az, hogy a vállalkozó rendelkezik engedéllyel, mivel a vállalkozás indiítás feltétele volt az engedély anno.
Közben a szállítási tevékenysége a 3,5 t. össztömeg alattira korlátozódott, és ehhez elvileg nem kell engedély.
És így szerintem hiába van engedélye, maga a tevékenység már nem engedélyköteles, így nem a 60 eur, hanem csak a 15 eur külföldi napidíj számolható el bizonylat nélkül, (ha jól gondolom)

Ibolya
Válasz idézéssel
M.N.Ibi Írta:Sziasztok!
Közúti árufuvarozó egyéni vállalkozó (3,5 t alatti kisteherautóval fuvaroz) elszámolhatja-e a nemzetközi árufuvarozás esetén igazolás nélkül elszámolható 60 eur napidíj költségét?

Amennyiben a 3,5 tonna alatti kisteherautóra szükséges a közlekedési felügyelet közúti árufuvarozói engedélye, akkor az EV. saját magának is elszámolhatja a 60 EUR-t

"(a közúti közlekedési szolgáltatásokról és közúti járművek üzemben tartásáról szóló külön jogszabály, illetőleg más, erről szóló jogszabályok rendelkezései szerint engedélyhez kötött nemzetközi közúti közlekedési szolgáltatást végző, illetőleg abban árukísérőként közreműködő),.... "

a hangsúly az: ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Közúti árufuvarozó egyéni vállalkozó (3,5 t alatti kisteherautóval fuvaroz) elszámolhatja-e a nemzetközi árufuvarozás esetén igazolás nélkül elszámolható 60 eur napidíj költségét?
Több fóromun több válasz olavasható, de főként a gépkocsivezetőként és árukisérőként foglalkozatottak részére fizethető 60 eur elszámolásáról.
A NAV-tól kérdeztem és a csaotolt választ kaptam, de lehet hogy az én "készülékemben" van a hiba, mert ez alapján sem tudom eldönteni, hogy elszmolhatja e saját maga után a külföldi utak esetén a 60 eur napidíjat.
Előre is köszi a választ.
Üdv, Ibolya
Válasz idézéssel
Anno én úgy csináltam, hogy vettem egy könyvet "Egyszeres könyvvitel" címűt. Ha rákerestek a neten, most is találtok "Egyszeres könyvvitel a gyakorlatban" címmel.
És a legjobb kiinduló pont addig, amíg nem találtok közvetlen segítséget, az szja törvény mellékletei. Hirtelen ennyit tudok segíteni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ez mondjuk engem is érdekelne. Én elvégeztem a mérlegképes könyvelőit is, de őszinte leszek a jelenlegi oktatással csak egy papírral van több Sad Saját családi egyéni vállalkozást könyvelek, eddig nem is volt gond alap könyveléssel, de most falba ütköztem és jó lenne valaki, akihez közvetlenül tudnék fordulni. Természetesen nekem sem ingyen, jó lenne, ha valaki tudna fél órát X forintért rám szánni elmagyarázni dolgokat, ha van kérdésem.
Azért megpróbálkozom itt a mostani problémámmal. Egyéni vállalkozás, eddig szakszervízzel foglalkoztak, de most kinőtték magukat műhelyt nyitnak és egy régi szerszámgépet (esztergáló gépet) újítanak fel. Ezt már nem költségként, hanem Beruházásként kell nyilvántartanom. Találtam egy Beruházások/Tárgyi eszközök egyedi nyilvántartó lapját. Azt is megtaláltam a 33%-s érték csökkenés vonatkozik rá. Kérdésem, hogy a hozzá beszerzett anyagokat, szolgáltatásokat folyamat fel kell vezetnem, mint érték növelő tétel a nyilvántartási lapra? A pénztárkönyvben pedig a beruházási költség rovatba jegyezzem fel őket, majd mikor a gép kész a dolgom "csak" annyi, hogy aktiválom és lezárom a nyilvántartási lapon a beruházást? Van bármi más dolgom/kötelezettségem?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Zizi1979 Írta:Sziasztok!
Egyéni vállalkozó könyvelésében járta könyvelőt keresek, aki mentorálna.Saját vállalkozást könyvelném, elvégeztem PÜ-számviteli ügyintézőt, de kezdőként szeretnék valakit aki átnézné a könyvelést és bevallásokat. Persze nem ingyen kérném... Ha lehet budapesti előnyben.
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó könyvelésében járta könyvelőt keresek, aki mentorálna.Saját vállalkozást könyvelném, elvégeztem PÜ-számviteli ügyintézőt, de kezdőként szeretnék valakit aki átnézné a könyvelést és bevallásokat. Persze nem ingyen kérném... Ha lehet budapesti előnyben.
Köszi
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Köszönöm a választ, nem most alakult, 2003-ban aztán szünetelt pár évig és 2014 02hó-ban indult újra. Veszteséges volt, de gondolom akkor is a nyereség minimum után kell adózni. GYES mellett ugye nem számít kiegészítő tevékenységnek csak a nyugdíj mellett?
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Zizi!

Igaz, hogy adózandó jövedelme nem volt, de a vállalkozásának volt bevétele és kiadása, tehát nullás nem lehet. Az egyéni vállalkozóra is érvényes a nyereségminimum, így az árbevétel 2%-a adóalap! Feltéve, ha most alakult!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég