A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Köszönöm Klári, azt hittem,hogy amíg nem aktív, csak a stat. létszámban van, tudok szüneteltetni. Akkor valami más megoldást kell találnom, mert januártól már nem szeretnék dolgozni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
nem tudod a leányod biztosítását életben tartani ha elmész szünetelni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Senki nem tud nekem érdemi választ adni, hogy szüneteltethetek-e, ha már nem dolgozom, a vállalkozóit nem adom vissza, de a lányom 08 bevallását a GYed miatt minden hónapban leadom?
Zsóka
Válasz idézéssel
Csilla,
igen.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozóként az irodaszer illetve a nyomtatványok költségeit az anyagköltségek között számolhatom el?
Válasz idézéssel
Szia Zsóka,

Köszönöm szépen :-)
Én is így gondolom.., és az IPA alá is bejelentkeztünk, csak elfelejtettem mondani. :-)

Szép estét kívánok :-)
Válasz idézéssel
Szió,

Köszönöm szépen a segítséget, én is így gondoltam :-)

Szép estét kívánok!
Válasz idézéssel
Szia,

Nagyon köszönöm a segítségedet! :-)

Csak tudod azt nem értem, hogy akkor miért ajánlja fel az NY a 08-ra, meg az 58-ra vonatkozóan is az NY-nyel kiváltható adatszolgáltatást?

Mindegy...

Szép estét kívánok! Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok,

az 58-st minden esetben be kell havonta adni (kivéve ha nyugdíjas), még akkor is ha van mellette máshol biztosítási jogviszonya is. Ilyenkor is kötelező, de nullásan. Ny-el kiváltani nem lehet. 08, 01-s mehet Ny-n, de ha egy hónapban volt 08-s kötelezettsége (pl. efo), akkor onnantól minden hóban 08-s nullásan vagy újra Ny.
Válasz idézéssel
Hello!
Az NY-t kell ha valamelyik adónak alanya csak abban a bevallási időben nincs kötelezettsége viszont a 1508 és a 1558 helyett nem lehet NY-t benyujtani ha valamilyen adatszolgáltatás van például biztositási idő vagy a táppénzen van.

1558 kitöltési
A személyi jövedelemadó törvényben maghatározott egyéni vállalkozónak saját maga tekintetében (amennyiben nincs foglalkoztatottja) szakképzési hozzájárulás-fizetési kötelezettsége nincs, de mivel alanya a szakképzési hozzájárulásnak, a 1508-as jelű bevallást (01-02-es lap 31. sor) nullás adattal be kell nyújtani, mely az NY jelű nyilatkozat kitöltésével és elküldésével is helyettesíthető.
Válasz idézéssel
Szia, a 1508-ast csak akkor kell beadni, ha van beosztottja, ha nincs nem kell, én erre NY-t sem adok le, a 1558-ast meg akkor,ha van egy adott hónapban jövedelem kivétje, de ha csak egyszer is van, onnantól viszont minden hónapban be kell adni nullásan is. Iparűzési adóra kell még bejelentkezni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha e.v.-nek (most indult) , heti 36 órát meghaladó főállása van másutt, milyen bevallásokat kell beadni az indulása után?
Beadtam az NY-t a 1558-ra, 1501-re, ezen kívül beadtam a 15041-et, a 15101E-t.
Regisztráltam a kamarához, és azt hittem, hátradőlhetek..., csakhogy egy kedves kolleginám mondta, hogy a 1558-at akkor is be kell adni havonta, ha heti 36 órás munkaviszonya van az e.v.-nek. Meglepődtem, mert korábban ez nem így volt...,
A 1508-ast viszont valóban elfelejtettem az NY-re ráírni, azt most pótolom is. De ha a 1558-at kell adni havonta, ezek szerint nullásan is, akkor a 1508-at nem kéne adni havonta ugyanúgy nullásan?

És egyáltalán: ha nem lehet az NY-nyel kiváltani a havi bevallást, akkor miért engedi a nyomtatvány felrögzíteni? És természetesen jött elfogadó nyugta is az NY befogadásáról.

Ti hogyan csináljátok? Mi a jó megoldás?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, további kellemes estét kívánok Mindenkinek! :-)

Kitty
Válasz idézéssel
Lányok, Fiuk, még nem tudom,hogy szüneteltethetek-e, miután a gyed-ről leadom a 08-t havonta?
Zsóka
Válasz idézéssel
Köszönöm, persze,hogy bekukkantok, megígérem, hogy mint most is mindennap.
Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka !
Megérdemelt jó unokázást kívánok, biztosan jól döntöttél Smile Azért ha ráérsz kicsit,ide is kukkants be, adjál hírt magatokról .
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Nmrozika köszönöm, közben magam is rábukkantam arra amit feltettél. Smile
Válasz idézéssel
Kieg.tevékenységet folytatónak minősülök, szüneteltethetek, ha a lányom hozzám van bejelentve? Jelenleg gyeden van, és emiatt a 08-ast havonta le kell adnom.December 31-el ugyanis befejezem könyvelői pályafutásomat, már okoz örömet a munka. Egyre több a bonyolult jogszabály, az ügyfelek egyre többet akarnak rám löcsölni,persze ugyanannyi javadlamazért.
Nehéz döntés volt, de a tegnapi még utolsó köt. továbbképzés után úgy érzem,hogy jól döntötem. Nyugdíjas éveimet inkább unokámnak és családomnak szentelem.
Zsóka
Válasz idézéssel
Na végre valami. Egy idő után csak helyreáll!

Válasz idézéssel
A webes ügysegéden, a szünetelés bejelentésének megkezdésekor az alábbi tájékoztató jeleneik meg...tehát a bejelentést követő nappal kezdődik, tehát úgy mint az ANYK idejében

"Egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetése Szüneteltetés adatai Ellenőrzés Megtekintés

Az egyéni vállalkozó egyéni vállalkozói tevékenységét legalább egy hónapig és legfeljebb öt évig szüneteltetheti. Igazolvánnyal rendelkező egyéni vállalkozó tevékenysége szüneteltetésének a feltétele, hogy az egyéni vállalkozó igazolványát az ország bármely járási (fővárosi kerületi) hivatalánál (okmányiroda/kormányablak) személyesen vagy postai úton leadja.

A szünetelés bejelentését követően, annak tartama alatt az egyéni vállalkozó egyéni vállalkozói tevékenységet nem végezhet, egyéni vállalkozói tevékenységhez kötődő új jogosultságot nem szerezhet, új kötelezettséget nem vállalhat. Az egyéni vállalkozó tevékenységének folytatása során a szünetelésig keletkezett és azt követően esedékessé váló fizetési kötelezettségeit a szünetelés ideje alatt is köteles teljesíteni.

A szünetelés kezdő napja a bejelentést követő nap! (Példa: ha valaki április 1-től kívánja szüneteltetni a tevékenységét, akkor azt az előző napon kell bejelentenie, azaz március 31-én.)
A szünetelés bejelentését követő 1 hónapon belüli folytatás bejelentése nem minősül megfelelő bejelentésnek, mert a tevékenység szüneteltetésére legalább 1 hónapos időszakra van lehetőség! "
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Hát ez az!
Nekem tegnapaz azonnalt mondták, de most már semmit nem hiszek el.

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Igen a beadás napjára történik minden. Ne feledjétek nem a következő napra! Bár a fene tudja! Ma mikor a (mai napra rendelt) 1818-as telefonon beszéltem egy informatikussal ebben bizonytalan volt mint oly sok mindenben. Közölte többek között, még több kiegészítésen dolgoznak, na meg a hibák okait keresik.
A szünetelés nem a beadást követő nappal indul, mint az ANYK rendszerben?
Válasz idézéssel
Igen a beadás napjára történik minden. Ne feledjétek nem a következő napra! Bár a fene tudja! Ma mikor a (mai napra rendelt) 1818-as telefonon beszéltem egy informatikussal ebben bizonytalan volt mint oly sok mindenben. Közölte többek között, még több kiegészítésen dolgoznak, na meg a hibák okait keresik.

Válasz idézéssel
Egyébként ez az új módi ugyanúgy a beküldés napjára rögzíti a megszűnést, s a szünetelés pedig a beküldést követő nappal indul? Mert nekem is lesz a közeljövőben mindkettő, ezért érdeklődöm azoktól akik már dolgoztak a websegéddel. Smile
Válasz idézéssel
Akkor szerencsém volt!!??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Irigyellek!
Én elküldtem egy bejelentést a mai napig töltögeti a rendszer. Az Okmányiroda is csak nézi ilyet nem látott. Küldtem szünetelést hármat, abból csak 2 jött vissza. Szóval nem igazán tökéletes még a rendszer!

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég