A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házipénztár havi átlag számoló
Szia Zsuzsikám!
Köszönöm! 2 nap gondolkodás és táblázat készítés után lecsengett nekem is. Vagy mondjam, hogy leesett a papír 20 fillér. Egyébként ezért vagyok ideggyenge, hogy sz....kodok az abevjavaval, ügyfélkapuval, tombolok és a lényegesre meg nem jut idő.

Kedves Szesze!
Aranyos vagy, a dícséret ebben a témában Zsuzsut és Nándit illeti.
Jaj, ha tudnád, hogy le vagyok maradva a többivel. Csak ezeknek meg kellett csinálnom! De minek kellett annyira rohannom.... de legalább Ti ne essetek abba a hibába, mint én.
Válasz idézéssel
Kedves Balázs!

Nem feledtem el kérdésedet.

Amennyiben még mindig érdekel, csatolom az általad feltett példát. Ebbe bedolgoztam vásárlási előleg felvét- visszavét tételeket.
1. lap eredeti példád, 2. lap előleggel számítva.

Bizony az a lényeg, hogy minél kisebb legyen a napi egyenleg. Amennyiben életben tartják ezt a remek havi macerát, addig kell játszanod havonta az előlegekkel, amíg a költségek szépen leviszik a számított egyenleget.

A 31-én kasszában megszámolható pénz nem kell egyezzen a havi átlaggal.

Nem tudom, van-e lehetőség munkabér előleg felvételre, azzal is lehet variálni. Igaz hat hónap alatt havonta " be kell fizetni " a havi törlesztő részletet, de ía pénzkészlet így is helyrerázódhat.

Esetleg 250 eFt korlátos tételnél megbeszélni szállítóddal.
Átutalásos számla 500 eFt. Kiadási bizonylaton kifizetni 249 eFt, a maradék 251 eFt-ot át lehet utalni.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsuzsikám!
Kellett egy kis megerősítés, mielőtt a fél éjszakámat ennek szentelem, hogy csapódjon arra a temető kapu, aki kitalálta. Mert ez egy frankó cég, mégis belekényszerítik az ideológizálásba.
Válasz idézéssel
Ja, meg ne felejtsük el hó végén valamikor visszafizetni....
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Juditkám, gáz nem gáz, mást szerintem nem nagyon tudunk csinálni, különben ott marad a bazi nagy pénz, és ha ellenség keze beteszi a lábát, jön a bünti. Én is ezen töröm a fejem, de semmi okosabb nem jutott még eszembe, persze jól meg kell ideologizálni, hogy ne lógjon ki olyan nagyon...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Akárhogy variálom, csak akkor megy 500 ezer alá, ha rögtön 2-án kiírom mondjuk előlegként az összeget. Csak át kell írni a napi pénztárjelentést. Szerintetek nagyon gáz, nagyon kilóg a lóláb?
Válasz idézéssel
Hát szivesen, bár jobb kedved nem lett. Elméletileg az a megoldás .hogy ha sok a pénz a pénztárban, akkor futás a bankba.Röhej.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Nándi!
Mikor éjjel fél egykor felraktám a táblát, megtaláltam a Tiédet is, de már nem volt lelkierőm megcsinálni, úgyhogy nagyon köszönöm!!!!
Ezek szerint neked is az jött ki, ami nekem: annak ellenére, hogy a pénztárban az utolsó napon csak 160-170 ezer jött ki, annak ellenére büntethető!
Hát gratulálok annak aki kitalálta! Most minden nap, amikor van pénz a pénztárba, menjenek vele a bankba, és ha ne adj Úristen több fizetnivalójuk van, akkor rohanjanak a bankba, vagy tegyenek be tagi kölcsönt. :evil: Tudjátok mi a röhej! Hogy ez egy tök tutkó pénztár, ha értitek mire gondolok...Remélem eltörli az AB.
Nándi, mégegyszer köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Balázs!

Beleraktam az adataidat az én általam eszkábált táblázatba,amiről nem, tudom, hogy jó vagy nem , mert nem kapatm vissza jelzést.
Azért hoz neked ilyen eredményt, mert 2.-án mát 2 millió van a pénztáradban és csak 24.-én csökken le igazán, addig magas a pénzkészleted.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én megcsináltam a jan. hónapot egy cégre a Zsuzsu által feltöltött táblázattal.
Namost valami nem stimmel, valamit elklimpírozhattam, mert a pénztáregyenleg jan 31-én 161 ezer lett, havi átlagra meg mégis 1270 ezret hozott, amiből az 500 ezret levonva a bírságalap 771 ezer.
Megnéznétek Ti is? Mert ugyi a 161 ezret nem nagyon lehet 771 ezerrel csökkenteni.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsu!

Most már értem, hogy miért tetted bele. Az én gondolatom szerint(ami nem mérvadó persze) azért nem kell bele a nyitó, hiszen a napi zárás az a nyitó +/- napi forgalom. És az előző hónap utolsó napi zárója megegyezik a következő hónap nyitójával. Így viszont már kétszer lesz benne.
Egy kicsit lejjebb felraktam egy táblázatot én is, amit a te táblázatod alapján csináltam. Kérlek ha van egy kis időd tölsd le és nézd meg, próbáld ki és kíváncsian várom a véleményedet.
Meg persze mindenkiét!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Kedves Nándi!

Az a kis példa is remekül mutatta, hogy 0 Ft nyitó esetén ( ami azért nem sűrűn fordul elő a jogalkotó szerint ) és utána csak két gazdasági eseménnyel - egy bevétel, egy kiadás - mégis bírságolható lesz a vállalkozó. Hiszen " üldögélt " a pénzén 27 napig és a kasszában, dobozban, páncélban tarotta. Vagy ugyan mire használta?

1. Értékesítés bevétele 01.01-én 650.000 Ft
nincs pénzmozgás 01.01-01.27= 27 nap 17.550.000 halmozott

2. Bankba befizetés 550.000 Ft
nincs pénzmozgás 01.28-01.30. = 3 nap 300.000 halmozott

30-án egyenleg 100.000 Ft

17.850.000/30 = 595.000 a havi átlag, így 95.000 Ft amivel túllépte a bűvös 500.000 Ft összeget, vagyis bírságolható.

Úgy éreztem, ha az általam feltett mintában nem számolom bele a nyitót, teljesen értelmetlen lenne annak számoltatása.

Szerintem nem csak az aktuális napi forgalmak szerinti utáni megengedett
egyenleg túllépésére kiváncsiak.

Ha nem költök egy huncut forintot sem semmire - vagy igen minimálisat - és hó végén ja nyitó miatt jó nagy egyenlegem marad, minek tartogattam magamnál - teszik fel revíziókor a kérdést. És felkérnek, hogy ugyan mutassam már meg azt a kis pénzecskét!

Pontosan az volt a céljuk, hogy a nagy házipéntári egyenleget kimutatókat rászorítsák annak valamely módon történő csökkentésére a megszabott mértékig, vélelmezvén hogy az nem is valós pénzkészlet.

Hagynak egy kis keretet, és a reggel bankból kivett de mégsem elköltött, vagy napközben bevételezett értékesítések után több a záród, akkor lehet futni befizetni bankba, lehetőleg addig míg be nem zárnak.

Én így számoltam jól vagy rosszul.. Ezért lenne jó, ha többen is feltennék a saját elszámolási módjukat.

Mea culpa.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsu!

A cikkből nekem az derül ki, hogy a nyitót ( nálad 2.100.000 Ft) nem kell bele adni, csak a zárókat.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Elnézést, most egyenlőre a táblázatom alapját képező minta helyét adom meg.

Azért ilyen rövid, mert a benne szereplő " elrendezendő" tételek volt a cél!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobilkonyvelok.hu/2009/01/penztar-zaroegyenleg-eloirasok-2009-tol/">http://www.mobilkonyvelok.hu/2009/01/pe ... -2009-tol/</a><!-- m -->

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Sziasztok!

INFOTÉKA-soknak a programban (Kontír) van, aki még nem használta, annak:
Listák menüpont, alulról a harmadik. Már 2006 óta bent van, csak eddig hál'istennek nem kellett használni.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Zsuzsu táblázata alapján én is csináltam egyet, ez lényegesen le van egyszerűsítve ahoz képest, de arra gondoltam, hogy akinek egy nap akár 20-30 db számlája is van annak baromi hosszú lesz egy havi kimutatása.
Nézzétek meg és ha vmi szerintetek nem jó jelezzetek vissza!
Köszi szépen.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsu!
Nagyon köszönöm, egy csomó hajszálamat mentetted meg!
Válasz idézéssel
D. Zsuzsu azt szeretném kérdezni, hogy a táblázatban a 01.01-01.05-ig miért, hiszen csak 01.04-ig nem változik az egyenleg ez négy nap 8.400 mert az ötödik napon vannak a kiadások annak már más az egyenlege. Vagy nem jól értelmezem?
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsu!

Január 31.-ével miért nem számolsz?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Köszi Zsuzsu!
Nagyon jó kis táblázat! Big Grin
Maresz
Válasz idézéssel
Kösz, ennek gyors hasznát veszem.Szotyi
Válasz idézéssel
Köszi Zsuzsu, sikerült.
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:Szia D.Zsuzsu!
Nem tudom megnyitni. Excellt hozzárendelem, de az sem tetszik neki.

Szia Berzsu!

Elnézést, és csatolom.
Ha még mindig nem működik, kérlek írd meg. Akkor reggel ezen felül ismételek, mert már nem látok ki a szemeből.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Szia D.Zsuzsu!
Nem tudom megnyitni. Excellt hozzárendelem, de az sem tetszik neki.
Válasz idézéssel
T. Mindenki!
Ismételem, Talán ez megnyitható!

Excel táblázat, mely nem cella védett., de felülírható.

Kisebb nyitó esetén a nem kívánt sorba 0-át írni. Tök mindegy, mi az elnevezés. Szerintem a lényeg érthető.

Kis huncut ez az átlagszámítási játék. A hó utolsó napján meglévő pénzkészlet nem egyenlő a havi átlaggal.

Minél hamarabb kiadni, minél kevesebbet bevételezni.

Tehát ajánlatos T.ügyfeleknek keresztrejtvény helyett a havi házipénztár
egyenleget megfejteni. Ha ügyes, nem nyer bírságot.

Lényeg a lényeg. Tiszta államháztartást akarnak bevezetni pénzügy terén. Ott pl.dec.31-én 0 - azaz nulla - Ft-nak kellet lenni ( be kellett fizetni ).

Visítoztam is, hogy mit képzelnek, egy kórházban dec. 31-én nem várt éjszakai nagyműtét miatt orvos behozatalra, esetleg véradó donorra, stb. kell a pénz, nem ropira meg sózott mogyoróra tartogatnák.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég