A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adócsomag "tervezet"
Először meg kell nézned, hogy a társasági szerződés rendelkezik-e a pótbefizetésről. Ha nem,célszerű belevenni.
Tűzoltásként jó egy taggyűlés, határozni a lehetőségről, befizetni. Jó pénztárba is, bár lehet, hogy de ebben az esetben célszerűbb ilyen szöveggel befizetni a bankszámlára.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
polika Írta:Két lehetőségetek is van.
Taggyyűlési határozat - pótbefizetés.

Ha nincs szükség a kft-ben ennyi pénzre, akkor taggyűlés és törzstőke leszállítás - ügyvéd - cégbíróság

Kedves Polika!

Köszönöm.
Abban tudsz-e segíteni, hogy ügyvéddel oldjuk meg vagy "jó leszek" én magam is egy internetről kikeresett jkv.-mintával?
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Két lehetőségetek is van.
Taggyyűlési határozat - pótbefizetés.

Ha nincs szükség a kft-ben ennyi pénzre, akkor taggyűlés és törzstőke leszállítás - ügyvéd - cégbíróság
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könyvelek egy biztosításközvetítő Kft-nek. Ma felszólító levelet küldött neki a PSZÁF, hogy a a saját tőkéje 5 MFt alá csökkent, a feltöltést igazoló dokumentumokat (taggyűlési jkv + hitelintézeti v. pt.-bizonylat) 30 napon belül bocsássuk rendelkezésükre.
1. Nagyon szépen megköszönném, ha tudnátok ilyen jkv. mintát küldeni. Bár lehet, hogy ügyvéddel kellene ezt elkészíttetni?
2. Ezt a befizetést ( 206 EFt-ról van szó) a felszól. levél szerint lehet pénztárba is teljesíteni, nem fontos bankba?
3. A cégbíróság felé kell-e ezt az eseményt jeleznem?
Köszönöm. Jó munkát mindenkinek.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Hát Klári valóban izgalmas amit találtál.
A gond az egésszel pedig az amit pontosan megfogalmaztál. Az ötlet jó, csak miért nem korábban és mi lesz az átmeneti időszakkal? Ha jól tudom akkor a beszámoló elfogadásától számítva 3 hónapon belül kell gondoskodni az ST rendezéséről. Na már most ,ha valaki 05.31.-én fogadta el annak is 08.31.-én lejár az ideje. Kifizetik az ezzel járó ügyvédi ktg-ket, ( ha másképp nem lehet már megoldani a problémát) és utána rá pár hónapra hatályba léptetik visszamenőleges dátummal, hogy feleslegesen fizették ki a vállalkozókat azt amit kifizettek.
Ekkora fejetlenséget!
És különben is ennek a tv-i módosításnak mi köze van a munkahelyvédelmi akciótervhez? Hol ne keressük még az oda nem illő, de annál jobban "minket" érintő módosításokat?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy így Áfa közben nyaralás előtt a pokolba kívántok az elméleti gondolataimmal, de nem fér belém.
Ma elmélyedtem eme gyönyörben:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.parlament.hu/irom39/07955/07955.pdf">http://www.parlament.hu/irom39/07955/07955.pdf</a><!-- m -->

Ezt írja a miniszteri indoklás:

"A számviteli törvény szerinti beszámoló mérlegének fordulónapján olyan jelents árfolyamváltozások alakulhatnak ki, amelyek a devizában fennálló tételek üzleti év végi
átértékelési kötelezettsége miatt jelents nem realizált veszteség kimutatását eredményezik, ésszámos esetben maguk után vonják a Gt. szerinti tkerendezési kötelezettséget. Tekintettel e rendkívüli mérték árfolyammozgásokra, indokolt – korlátozott idtartamra, 2014. május 31-ig – azok saját tkére gyakorolt hatásának figyelmen kívül hagyása a Gt. érintett rendelkezéseinek alkalmazásában. Így azoknak a cégeknek, amelyek csak a kedveztlen árfolyammozgások miatt szenvednek el átmeneti tkevesztést a 2011. és a 2012. üzleti évben, nem kell azonnal visszapótolniuk az elvesztett saját tkéjüket."

Na meg még ezt is mondja:

"A devizaárfolyam változás kedveztlen hatásainak enyhítését célozza az árfolyamveszteség elhatárolási lehetségének forgóeszközhitelekre történ kiterjesztése. A módosítás
eredményeként a jövben nemcsak a beruházási jelleg devizahitelek árfolyamveszteségét lehet elhatárolni a késbbi évekre, hanem a devizában fennálló forgóeszközhitelek
árfolyamveszteségét is. Az elhatárolás alkalmazása esetén ahhoz – hasonlóan, mint a beruházási jelleg devizahitelek árfolyamveszteségének elhatárolásakor – céltartalék-képzés
is kapcsolódik
A devizában fennálló forgóeszközhitelek árfolyamveszteségének elhatárolására vonatkozó lehetséget indokolt már a 2012. évben induló üzleti évrl készített beszámolóra is biztosítani."

Képzeljétek rájöttek, amit már közel két éve mi kis póri könyvelők tudunk, hogy a devizás követelések és kötelezettségek év végi átértékelési különbözete elszámolásának változtatása a cégek egy részénél ST vesztéssel és pótbefizetéssel jár.
Tényleg rájöttek! Akkor viszont megkérdezem, miért is írtuk tele a beszámoló jóváhagyó jkv-kat azzal, hogy az ügyvezetés intézkedik, meg pótbefizetés lesz? Miért kellett ezt a kört megcsinálni, ha most kénytelenek módosítani? Ja? Hogy most egy jó nagy joghézag van? Kit érdekel? 2012. május 31-et követő három hónapon belül (aug.31) vagy pót befizetés kell, vagy tőkeleszállítás.

Ez a törvény (aminek egyébként ez a címe "a munkahelyvédelmi akciótervben foglaltak megvalósítása érdekében szükséges egyes törvények módosításáról" Big Grin ) majd valamikor októberben hatályos lesz visszarendezi átmenetileg a ST kérdést. És mi van szept 1-től addig. Törvényellenesen működnek ezek a cégek, mert a hatályos Gt ezt mondja:

143. § (1) A taggyűlést - ha törvény vagy a társasági szerződés másként nem rendelkezik - az ügyvezető hívja össze.
(2) E törvényben vagy a társasági szerződésben meghatározott eseteken kívül a taggyűlést akkor is össze kell hívni, ha az a társaság érdekében egyébként szükséges. Az ügyvezető haladéktalanul köteles, a szükséges intézkedések megtétele céljából, összehívni a taggyűlést, ha tudomására jut, hogy
a) a társaság saját tőkéje veszteség folytán a törzstőke felére csökkent, vagy
b) a társaságot fizetésképtelenség fenyegeti, vagy fizetéseit megszüntette, illetve, ha vagyona tartozásait nem fedezi.
(3) A (2) bekezdésben megjelölt esetekben a tagoknak határozniuk kell különösen a pótbefizetés előírásáról vagy - ha ennek lehetőségét a társasági szerződés nem tartalmazza - a törzstőke más módon való biztosításáról, illetve a törzstőke leszállításáról, mindezek hiányában a társaságnak más társasággá történő átalakulásáról, illetve jogutód nélküli megszüntetéséről. A határozatokat legkésőbb három hónapon belül végre kell hajtani.

Tudom, jobban teszem ha reszelem a körmöm az árokparton a nyuszika mellett mint, hogy hülyeségeket kérdezek. :oops:
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Tamás,kedves -látod ,igazam volt! Ma már javítottak is a HVG. Adó különszámán,elnézést kérve!

Mi a NAV-nál kérhetünk írásban elnézést????? :wink:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Köszi lányok a választ, Cry
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szívesen Cirmikém!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Tongue Köszönöm Idám,drága én olyan béna vagyok.
Confusedae: Ma kereste Mónika az értékhatár emelését,hát csak kulcs emelés lett belőle.
Válasz idézéssel
Sziatok!
Cirmi kérte hogy tegyem fel a melléklet szerinti törvény javaslatot.[ATTACHMENT NOT FOUND]
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Egy Jobbikos képviselő Eu konform szintre 8.5 millióra akarta felemelni a határt,de leszavazták,így maradt az 5 millió,csak a kulcs emelkedett :evil:
Érdekes volt az indoklás,mivel az Unió tagállamai közül még a jelentkezőknél lévő mentességi határokat is beírta,nemcsak a mostani tagoknál lévő alanyi mentes értékhatárt,hiába. Ha megtalálom a beadványát,közlöm.Valamikor aug.-ban nyújtotta be a T.Háznak
Válasz idézéssel
Átbogarásztam a MK áfá-s részt, és úgy látom hogy az alanyi mentes értékhatár nem változott, ugye sajnos jól látom hogy maradt az 5 milla??
Válasz idézéssel
zs-tercsi Írta:Kedves Maresz!

Nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad velünk a tudásodat!

Tercsi

Sajnos ez a tudás még nem az enyém! Sad
Maresz
Válasz idézéssel
Kedves Maresz!

Nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad velünk a tudásodat!

Tercsi
Válasz idézéssel
Maresz!

Köszönjük szépen!
Válasz idézéssel
Maresz! Köszi a szuper összefoglalót!
Válasz idézéssel
Maresz, köszönjük szépen! Confusedax:
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Tongue
Maresz
Válasz idézéssel
:mrgreen:
Maresz
Válasz idézéssel
:roll:
Maresz
Válasz idézéssel
:?
Maresz
Válasz idézéssel
Cirmi!

Biztos megjelent a HVG. Hogy jó, azt az idő és az Isten (NAV) dönti el! A Bibliát is sokféleképpen lehet magyarázni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás,én hitetlen vagyok! Biztos,hogy az aktuális érvényes(2012.01.01.) -ről beszélsz????
Vagy még lesz kb.ezer javítás.vesszőhiba,pontelírás stb.

Emlékeztek:"A királyt megölni ne féljetek én nem ellenzem." Bárhova teszünk írásjelet a mondat értelme nagyon megváltozik!A mostani törvényben már volt írásjelhiba.
Én sok helyre kérdőjelet tennék. Az idézetben is és a törvényben is.
Válasz idézéssel
Ha valakit érdekel, már kapható a HVG 2012. évi adó különszáma az újságárusoknál. Tegnap én már megvettem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég