A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adócsomag "tervezet"
Igen
Válasz idézéssel
Zsóka Ezt olvastad?

Hajmeresztő hiba történt - mától élnek az adóváltozások?

Egy kötőjel helyett vessző került a Schmitt Pál köztársasági elnök által a november 29-i Magyar Közlönyben (pdf) kihirdetett adótörvénybe, ami azt eredményezheti, hogy a kihirdetett törvény alapján nem 2012. január 1-jén, hanem a mai napon, november 30-án emelkednek drasztikusan a közigazgatási eljárási és a bírósági eljárási illetékek, emellett mától élnek a baleseti adóra vonatkozó rendelkezések, változtak a chipsadóval kapcsolatos terhek, valamint a magánszemélyek kommunális adójával kapcsolatos szabályok is - számolt be az Index.hu.
hirdetés
A törvény 477. paragrafusának negyedik bekezdésébe csúszott a hiba. Itt a 154 és 196 számok között kötőjel kellett volna, azonban oda vessző került. Itt sorolták volna fel, mely törvényhelyek lépnek hatályba január elsején. A hiba azt eredményezte, hogy a felsorolásba szánt több adónem az eredetileg tervezettől eltérően nem január elsejétől, hanem a kiherdetést követő naptól, vagyis szerdától léphet hatályba.
Kérdés, hogy kezeli a kormány a hibát, az adóváltozások részletes feldolgozása enélkül is hónapokba telhet a kisebb könyvelő cégeknek, a törvényt még az utolsó pillantban is többszáz helyen módosították.
Veszélyes üzem a parlament
A bakira Vágó Gábor LMP-s képviselő hívta fel a figyelmet, aki két képviselőtársával együtt egy törvényjavaslatatot is benyújtott a parlamentnek, amellyel az eredeti döntésnek megfelelően, január 1-jére tolnák ki az érintett módosítások hatálybalépését - ez érinti többek közt a baleseti adót, a chipsadót, a helyi adókra és illetékekre vonatkozó rendelkezéseket. A kormány nem vette figyelembe, hogy a törvényalkotás egy "veszélyes üzem", így hiba került a rendszerbe - mondta Vágó az MTI-nek.
Komoly bizonytalanságot okoz a hiba - nyilatkozta a portál kérdésére Hegedüs Sándor, az RSM-DTM adópartnere. Csakhogy az adószabályokra vonatkozik egy olyan előírás, hogy azokat csak a törvény megalkotásától számított 30 nap után lehet bevezetni. Kérdés, hogy ebben az esetben a két egymásnak ellentmondó törvényi előírás - a mai hatályba léptetés, illetve a 30 napos szabály - milyen viszonyban van egymással.
Az adószakértő szerint az is csak rögösen járható út, hogy újra kihirdessék a törvényt a holnapi vagy a következő napok valamelyikén megjelenő Magyar Közlönyben. Ebben az esetben ugyanis, szintén a 30 napos előírás miatt, az egész adócsomag nem léphetne hatályba január 1-jén, csak egy későbbi időpontban, ami tovább növelné a jogbizonytalanságot (hacsak egy új törvénnyel akár még a héten nem csökkentik a 30 napot 20 napra vagy 15-re).
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Olvastátok a napi gazdaságot?
Megjelent egy cikk " Hajmeresztő hiba történt"
Egyes adótörvények a mai naptól lép életbe
Nem semmi
Üdv : Zsóka
Válasz idézéssel
Köszönöm lányok! Confusedax: Tudtam, hogy rátok lehet számítani, nekem az aktafórum a megbízható hírforrás.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Anita !

Ez lenne az !
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Anita!

Igen, a 37%-t már megszavazták. Legalábbis ezt még tudtam követni :-)

Anita

Most láttam fent, hogy az egész adócsomag megjelent a 140-s Magyar Közlönyben! Jó olvasást mindenkinek. Sad
Válasz idézéssel
Most akkor az EVA 37%-ot már megszavazták? Nem tudom követni az eseményeket... csak kapkodom a fejem.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Johanna!

Én is köszönöm. Nagyon jó kis összefoglalás.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Cry
Válasz idézéssel
Kedves Johanna!

Köszönjük szépen.

Anita
Válasz idézéssel
Egyik kedves könyvvizsgáló ismerősömtől kaptam, tovább adom.[ATTACHMENT NOT FOUND]
Johanna
Válasz idézéssel
A 25%-os kulccsal kapcsolatban lenne az alábbi kérdésem:
Webáruházat üzemeltetünk. Egy vevő teszem azt, leadja megrendelését 06.25-én 10.000 Ft-ról. Ez ugye 20%-kal adózik. A kiszállítás csak 07.02-án lesz, akkor adjuk át a futárnak, akkor kapja meg a csomagot, akkor szedi be a futár utánvétellel a csomag árát. A számlán már 25% kell hogy legyen, mivel a teljesítés 07.01 utáni. De van egy törvény, hogy a webáruház köteles a megrendeléskori áron szállítani. Ezek szerint én az áfát nem terhelhetem tovább a vevőre , hanem nekem kell benyelni?
Válasz idézéssel
iro65 Írta:Tegnap este és ma reggel bejelentették a tv-be, hogy a kereskedelmi szálláshelyek ÁFA-ja 18 % lesz.
Ti erről tudtok valamit, mert én ilyenről nem tudok, erre vonatkozó törvényt nem láttam.
Vagy már megint tervezgetési szintű dolgokat közölnek tényként?

Én is hallottam a rádióban. Felháborító!
Valakik nagyon jól tudnak lobbizni, és valakik nagyon nagy pénzt akasztottak a belső zsebükbe.
Még érvénybe sem lépett már is változtatnak rajta.
Maresz
Válasz idézéssel
Ezt nem is hallottam, még mi nem derül ki
Válasz idézéssel
Az elvárt jövedelmekről is csak nagyvonalakban nyilatkozgatnak.
Bízom benne, dugájukba fognak dőlni, mint már néhány évvel ezelőtt az egyéni vállalkozók esetében.
Ezekről a tervekről csak annyit tudok, hogy az egyéni és társas vállalkozókra lesz érvényes. Eredetileg az állami foglalkoztatási szolgálat honalpján az egyes szakmakódokhoz tartozó előző évi jövedelmekről volt szó. Azóta már finomítottak rajta annyit, hogy állítólag korcsoportok lesznek. A héten tovább finomították, hogy ezen belül még megyénkénti különbségtétel is lesz. De kérdezem én, pl egy győri könyvelő és egy csikvándi könyvelő ugyanazokkal a lehetőségekkel rendelkezhet? Vagy fodrász? Vagy egy 20 éve működő könyvelőiroda versenyképessége összehasonlítható egy két éve működőével? Azért nem egy évet írtam, mert az még a különadóban is kivétel.
Így viszont, akár egyéni jövedelemelvárás is lehet.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Tegnap este és ma reggel bejelentették a tv-be, hogy a kereskedelmi szálláshelyek ÁFA-ja 18 % lesz.
Ti erről tudtok valamit, mert én ilyenről nem tudok, erre vonatkozó törvényt nem láttam.
Vagy már megint tervezgetési szintű dolgokat közölnek tényként?
Válasz idézéssel
Megint lejött az, hogy a törvényeket olyanok alkotják, akik még sohasem ültek le egy könyvelő vagy bérszámfejtő program elé. A gyakorlati élethez semmi közük.
Válasz idézéssel
Az adócsomag tervezetbe belebigyesztették január 1-től visszamenőlegesen a családi pótlékot mint adóterhet nem viselő járandóságot??? Könyvelő legyen a talpán barátaim aki az idei évi adót úgy tudja "belőni" hogy év végére az jó legyen!! :twisted:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Én azért örülök ennek a fórumnak, mert időrendileg áttekinthető, hogy mennyi minden forog napirenden ebben a témában. Még csak április van, de már hány változattal szembesültünk.
Ha tényleg olvasnak bennünket, akkor ez egy tükör is. Felesleges minősíteni a történéseket, mindenkinek megvan a véleménye. Ami itt olvasható, az objektív dolgokon alapul.
Ha tőlünk akarják kérdezni - más fórum híján - hogy mi a véleményünk, akkor tessék kérdezni bennünket! Itt válaszolunk.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
polika Írta:Szóval javasoljátok, hogy egyenlőre olvasgassam a mindmegette.hu-t?
Drága Polikám, naná! Legfeljebb mérlegelhetjük /nem elektronikusan :!: /, hogy mi a jobb, ha hízunk vagy ha idegeskedünk. :lol:
Na, addig is gyártsuk a mérlegeket, nyenyiket, áfákat stb. :|
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Á nem idegeskedtem én a szuperbruttósítás miatt, csak megértem ennyi évet, és még ezt sem tudtam. Bár más utánaolvasgattam, valamelyik módosításban tervezgették, mert a csehek is be szeretnék vezetni. Különben is minek az a nagy kapkodás, 10 nap múlva elektronikus mérlegküldés és a kitöltőoldaluk még feltöltés alatt van.
Szóval javasoljátok, hogy egyenlőre olvasgassam a mindmegette.hu-t?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Pontosan így van nyugi! Ha visszaolvastok már ez a 3. vagy 4. adócsomag tervezet 2009-ben és mégsem változott eddig semmi, parázunk itt ezerrel, hogy hogy fogjuk megoldani, minden egyes hír hallatán megindul a "vezérhangya" az agyunkban, hogy akkor hogy is fogjuk megcsinálni, bevallani, melyik nyomin..... aztán csend, mert át sem mennek a szavazásokon. Szóval várjunk amíg ebből elfogadott javaslat lesz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
polika Írta:Na és meilyk járulékokra gondoltak vajon? a dolgozótól levontra, vagy még a munkáltatót terhelő járulékokra is?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/04/19/ez_bajnai_cselekvesi_es_kilabalasi_programja/">http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/04 ... programja/</a><!-- m -->

persze ez még a jövő zenéje - addig még valóban sok víz folyik le Dunán, Tiszán és egyebeken...

igaza van Berzsunak: örüljünk a szép időnek... Smile - itt az ablakom előtt rengeteg fa van és olyan szépen csiripelnek a madarak...
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Polikám,
frásznak idegeskedsz előre. Majd ráérünk, ha megszavazzák, és persze nyilván akkor sem fogjuk érteni. De addig még sok víz lefoly' a Dunán.
Most örüljünk a szép időnek, meg hogy közben dolgozhatunk. :wink:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
A jövedelemet összbruttósítanák, azaz az adóalap megállapításakor a bruttó bért plusz a járulékokat vennék alapul. Ez a kormány számításai szerint az adóalap változásához, és a kisebb adókulcs sávhatárának 4-5 millió forintig való kitolásához vezethet. Csökkentenék az szja-kulcsokat is: a jelenlegi 18 százalékosat 15-a7 százalékra mérskéelnék, a 36 százalékos adókulcsot pedig 33-35 százalékra csökkentenék.

Aki ezt érti, elmagyarázhatná nekem. Pedig szóról szóra így van a prezentációjában is.
Van a bruttó bér, hozzá kell adni a hárulékot, amit levonnak, amúgy normális esetben. Akkor ezt kétszeresen adózzuk? Na és meilyk járulékokra gondoltak vajon? a dolgozótól levontra, vagy még a munkáltatót terhelő járulékokra is?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég