A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adócsomag "tervezet"
Most nézem a TV-ben, de csak holnap lesznek konkrétumok:
szja az alsó 20%-ra, 36-ról 38%-ra,
1.700m-ról 3.000 m-ra a sávhatárok,
áfa 23%-ra,
családi pótlék, gyes, gyed is átalakul.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Nekem is az a gyanúm, hogy ebből a "kisember" nem jöhet ki jól. Ráadásul az állandóan változó törvények kavalkádjában még az is hibázik, aki mindenben pontosan és becsületesen szeretne eljárni. Ennek meg csak az APEH örül, mert több lesz az éves bevétel, így az év végi jutalom is. :twisted:
Válasz idézéssel
Alba!

Akárhogy is csűrik, csavarják, adóemelés lesz. Az adóátrendezés = adóemelés. Mézesmadzag a TB járulék csökkentése.
És úgy érzem, hogy ez a változat sem az igazi. Holnapra is adnak egy kis csemegézni valót. Az meg pofátlanság, hogy az 1x-i anyasági támogatást is bevonják az adóba. A csp. megadóztatása is felháborít, mert nálam egyik gyerekem cs.p-jét fizetném vissza adóként. Az ingatlanadóról meg ne is beszéljünk.

Majd vasárnap várlak Titeket ebbe a topic-ba, miután kihirdették az új változásokat.

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Üdvözítő, hogy lemondtak a csp stb bruttósításról, az eho emeléséről.

Olyan érzésem van, mintha minket is olvasnának, pedig lehet hogy csak arról van szó, hogy többen hallatják a hangjukat. Csak érdemes hangosan gondolkodni...

Azért nem fogunk csalódni bennük: az utolsó pillanatban még lesz egy újabb adó.

Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://hvg.hu/itthon/20090211_reform_gyed.aspx">http://hvg.hu/itthon/20090211_reform_gyed.aspx</a><!-- m -->

Na, itt az újabb ötlet. Változás hatályos lesz kb. júl. 01.
Ebben a verzióban az ehót nem emelik, valószínűleg ez biztosíték kiverő volt.

De a cikkben ezt olvastam:
a minisztériumok működési költségeiket 60 milliárd forinttal csökkentik, a fennmaradó 140 milliárd forint megtakarításáról vasárnapi ülésén dönt a kormány

Félő, hogy a vasárnapi ülés újabb ötleket hoz!?!
Válasz idézéssel
Alba Írta:
Caranita Írta:Confusedbe:

Olyan ismerős, ezeket a szemeket már láttam a TV-ben! Big Grin

Nem én voltam! :wink:
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Már Mária Terézia is megmondta, hogy "etetni kell a juhot ahhoz, hogy megnyírjuk".
Minket eddig csak nyírnak, nyírnak, és nyírnak.
Vagy egy római bölcs mondta, elnézést de nem emlékszem a nevére: "kenyeret és cirkuszt".
Cirkuszt azt kapunk dögivel, de a kenyérrel mi lesz?
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Confusedbe:

Olyan ismerős, ezeket a szemeket már láttam a TV-ben! Big Grin
Válasz idézéssel
eniko61 Írta:....ha nekem itthon üres - vagy majdnem üres - a kassza, akkor elsősorban a kiadásokat veszem szerbe-számba, azokon próbálok igazítani, míg valahogy beillenek a keretbe
...
Mert te a magadéval gazdálkodsz, ők meg a közös lónak túrós a háta című eposzt adják elő. De azt is mondhatnám, hogy azért mert Te normális vagy, ők nem. Confusedbe:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
tudjátok, én már nagyon sokszor elgondolkodtam ezeken a "könnyítéseken"...
azt nem értem, hogy nem jönnek rá ezek az okostónik, hogy minél inkább szorítják össze a markukat, annál többen csúsznak ki belőle?
azt sem értem, ha egy háztartás - legyen az magán- vagy állam - ennyire hadilábon áll, miért mindig a bevételeket kell manipulálni?
ha nekem itthon üres - vagy majdnem üres - a kassza, akkor elsősorban a kiadásokat veszem szerbe-számba, azokon próbálok igazítani, míg valahogy beillenek a keretbe
s nem tartom észkombájnnak magam, de hát akkor nálam okosabbak, tanultabbak és bölcsebbek miért nem próbálnak valami hasonlót?
ja hogy az a fent említettek pénztárcáját érintené kellemetlenül?
....közben felébredtem, mert beleért a kezem a ...... :roll:
Válasz idézéssel
raczerika Írta:Tegnap, Gyurcsi a tévén keresztül a nép pofájába röhögött, és azt mondta, hogy ami a közvéleményhez kikerült, az az egyik változat, amin dolgoztak, de van egy másik, azt még finomítják.
Valószínű most így teszteli az adócsomagját, várja a véleményeket.

Csak mi tartsunk össze, és remélem a továbbiakban is segítőkészek leszünk.

Lehet, hogy olvassa a fórumunkat. :lol:
Maresz
Válasz idézéssel
D.Zsuzsu Írta:Én meg olyat hallottam, hogy igenis vezetnek. Sőt CERUZÁVAL vezetnek - ami ugyibár remekül törölhető. Csak radír kell hozzá, hipp - hopp nem szabálytalan( nem végezhette volna ) könyvelő könyvelt, könyvelés sem volt.

D.Zsuzsu

Ilyen ceruzával vezetett, APEH-os által könyvelt naplófőkönyvet én is láttam!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Tegnap, Gyurcsi a tévén keresztül a nép pofájába röhögött, és azt mondta, hogy ami a közvéleményhez kikerült, az az egyik változat, amin dolgoztak, de van egy másik, azt még finomítják.
Valószínű most így teszteli az adócsomagját, várja a véleményeket.

Csak mi tartsunk össze, és remélem a továbbiakban is segítőkészek leszünk.
Válasz idézéssel
Na, hát ez az a téma, amihez csak annyit tennék hozzá: no comment. Confusedbm:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Balázs Írta:De tényleg, ha nem titkos, fizetett már valakinek?

Egyszer volt egy ügyem, inkább próbálkozásom.

A biztosítóhoz van kapcsolattartóm. Én kértem a segítségét, nehogy fennakadjak az apróbetűk miatt, de ő azt mondta, hogy a honlapon be tudom jelenteni a károm, írjam le és majd reagál a biztosító. Többet ő sem tud.

Rosszul fogalmaztam. Benne maradt egy mondat, hogy "adóval kapcsolatos tájékoztatást adtam", vagy ilyesmi. Rögtön kibújtak a szerződés és a fizetés alól. Kb. 20eFt-os bírságról volt szó, amit szerettem volna nem én kifizetni.

A köv. év elején a biztosító küldött egy levelet, hogy a könyvelői biztosításokra túl sokat fizettek ki az előző évben, ezért felemeli a biztosítási díjamat. Ekkor bontottam velük és azóta sincs felelősség biztosításom. Minden biztosításom nálunk volt, azóta már nincs így! Confusedae:
Válasz idézéssel
Szia Verocs!
Én is tudok róla, hogy tiltva van nekik, mégis csinálják.
Te még nem hallottál róla?
Én név szerint többet is ismerek, aki könyvel.
Sőt, a fodrászom azzal dicsekedett, hogy az ő Apehos könyvelője neki mindent el tud intézni az APEH-ban.
Johanna
Válasz idézéssel
verocs Írta:APEH-ba ezt kifejezetten tiltják, volt egy ismerősöm még 53-ast se mert megcsinálni senkinek mert ezt nagyon szigorúan veszik (nem vállalhat be ilyen munkákat).

Szia Verocs!

Lehet, hogy az ismerődőd nem mert vállalni.

De emlékszel, valamely régió APEH Igazgatóság építkezésén az építési vállalkozónál találtak feketén foglalkoztatottakat a munkaügyi felügyelők.
APEH-os vezető " álmélkodott" a TV-ben.Neki erről nem volt tudomása.

Én meg olyat hallottam, hogy igenis vezetnek. Sőt CERUZÁVAL vezetnek - ami ugyibár remekül törölhető. Csak radír kell hozzá, hipp - hopp nem szabálytalan( nem végezhette volna ) könyvelő könyvelt, könyvelés sem volt.

Ezt hívják sakkban tartásnak.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
APEH-ba ezt kifejezetten tiltják, volt egy ismerősöm még 53-ast se mert megcsinálni senkinek mert ezt nagyon szigorúan veszik (nem vállalhat be ilyen munkákat).
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Szia Judit!

Az Apehosok amúgy is könyvelnek, még könyvelőirodákba is bedolgoznak, legalább is erre mifelénk.
Több egyéni vállalkozó ismerősömnek és mostani ügyfeleimnek is Apehos
dolgozó csinálta és csinálja a könyvelését meg a bevallásait.
Kell nekik egy kis fizetéskiegészítés.

Majd ha lesz időm megsajnálom őket... :roll:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Judit!

Az Apehosok amúgy is könyvelnek, még könyvelőirodákba is bedolgoznak, legalább is erre mifelénk.
Több egyéni vállalkozó ismerősömnek és mostani ügyfeleimnek is Apehos
dolgozó csinálta és csinálja a könyvelését meg a bevallásait.
Kell nekik egy kis fizetéskiegészítés.
Johanna
Válasz idézéssel
Idea
Mi lenne,ha megajánlanánk nekik az ADAM visszahozatalát és kiterjesztését?
Mi beküldjük a főkönyvi záró adatokat és ők kirázzák a kisujjukból a bevallásokat.Sőt mérleg és egyéb adatszolgáltatás /IPA,stb/ is kitelik az 5 milliárdból és akkor tényleg mindent látnak egy helyen!

:twisted: Amíg nekik is be nem omlik a rendszer!
Válasz idézéssel
Megint csak annyit tudok mondani, hogy röhej. De csak azért mert ez szalonképes még.
Már vannak olyan vad gondolataim, hogy direkt arra játszanak, hogy minnél több könyvelő beadja a kulcsot. És akkor majd nemcsak a bevallásokat gyártják meg, hanem könyvelnek is és akkor aztán mindent látnak. Hát tudjátok mit? Sok szerencsét nekik ehhez, kíváncsi vagyok, hogy hogyan értelmezik ők az egyes törvényeket. És hogyan töltögetik az abev javat. És kíváncsi lennék a bírságolási kódexükre.

Én se tudom, hogy milyen érdekképviseletünk van. De talán eljött az idje. Mert a biztosító? Ugyan.... De tényleg, ha nem titkos, fizetett már valakinek?
Válasz idézéssel
Maresz Írta:...hogy fog kinézni a 2009 évi szja bevallás...

Nagyon egyszerű lesz: az Apeh kiküldi a 0953E nyomtatványt, ami két sorból áll.
1./ Mennyit kerestél 2009-ben?
2./ Küldd be!
Válasz idézéssel
Én teljesen el vagyok keseredve. Cry
Lehet itt hibátlanul dolgozni. Mennyi bírságot fognak a könyvelők fizetni, ha véletlenül nem sikerült lekövetni pontosan a változásokat.
Valaki kapott már pénzt a biztosítótól ( könyvelői biztosítás) ha megbűntették?
Ja! hogy fog kinézni a 2009 évi szja bevallás, M30-as?
Maresz
Válasz idézéssel
adócsomagtervezeés? :lol:
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég