A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miért jó könyvelőnek lenni?
Én 2015 januárban készítettem új pénzmosási szabályzatot szintén átalakulás miatt, beküldtem befizettem, azt igérték valami visszajelzést kapok legyek türelemmel, semmi nem érkezett azóta sem. Most nem azt akarjátok mondani, hogy azóta megint új van?? Hol tudok utána olvasni?

Közben rákerestem azt találtam hogy a 2013-as a legutolsó változás, tehát akkor úgy néz ki, hogy én jó vagyok, tehát akkor ennél nincs újabb?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Láttam Erzsó a szabályzatot, sőt, mivel átalakult a cégem, most küldtem be frissen. Majd meglátjuk, hogy elfogadják-e? Big Grin Állítólag belekötnek, ha nem jó.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok Lányok!

Biztos bennem van a hiba,de egyre inkább nem találom a szépségét. :oops:
Futjuk a köröket,a NAV már nem lehet segítőkész,belső szabályozás miatt.A jót is összekuszálják,mi lesz január 1-től?
Úgy érzem káosz,mert az utolsó pillanatban tudunk meg mindent. :!:

Láttátok az új pénzmosás elleni szabályzat mintát? Na elment a kedvem a szakmától. Confusedaf:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sajnos, sok esetben nem is látja az ügyfél, hogy egy-egy ügy mögött mennyi telefon, mennyi munka van.
Ez a hivatásunk. Big Grin
Válasz idézéssel
Teljes mértékben igaz!
Pont pénteken történt velem, hogy egyik ÜF miatt a guta majd megütött. Úgy vélte nagy kislány, önállóan is intézkedhet, meg levelezhet a NAV-val. Sóhajtozta is az SOS-eket amikor a férje teherautóját lefoglalták. Na függetlenül a vérnyomásomtól minden megtettem, elmondtam amit csak tudtam az ügy és a jóasszony mentségére. Komolyan megkérdezték tőlem, hogy miért segítettem, mikor nem érdemli meg. Miért? Hát mert az igazi könyvelő még az ilyen szituációban is az ÜF érdekében cselekszik és a bőrünkből nem tudunk kibújni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
:lol:
Igyekszem! De aztán mindenki itt legyen velem! Big Grin
Nem azon gondolkodni, hogy szakmát váltunk, meg ilyen buti ötletek! Minden év kezdetünk olyan izgalmas! Nem a szokott rutin, az állandó unalom! Fúj!

Egyébként, miért jó könyvelőnek lenni? Büszkén állíthatom, hogy kenterbe verem a tőlem sokkal fiatalabb kollégákat, akik azt állítják, értenek a számítógéphez.
Olyan tapasztalatot, amit az ÁNYK használatán lehet szerezni, nem pótol semmi. Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Drága Alba!
Egy könyvelő mindig precíz (kivéve, ha a helyzet nagyvonalúságot Big Grin kíván), és most nem voltál az Tongue ! Szóval az eddigi életed negyedét töltötted velünk!
Kívánom Neked, hogy minimum még újabb negyvenet élj meg egészségben velünk.
Klári
Válasz idézéssel
Szerintem sokunknak nehéz megtalálni.
- Nekem ebben az évben köszöntött be a 10 éves Aktafórumos tagságom. Az életem 1/4-ét veletek töltöttem. Big Grin - Confusedaz:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Milyen rég írtunk ebbe a topicba!

Jó volt visszaolvasni a 2009-es írásokat, mert már nagyon rám fért egy kis pozitív gondolkodás!
Az utóbbi időben valahogy egyre nehezebb megtalálnom a szakma szépségét.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Az imént becsöngetett hozzám az egyik új ügyfelem. Azonnal hullani kezdett a hajam, hogy ezzel is jól bevásároltam, mert hétvégén sem hagy békén. Kimegyek a kapuba és látom, hogy egy cserép virág van nála. Azért jött, hogy boldog Nőnapot kívánjon. Azonnal elszégyelltem magam a korábbi csúnya gondolataim miatt. :oops:
Igazi úriember. Big Grin
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Facebookról:

Egyszer egy 50 fős csoport vett részt egy előadáson. Az előadó egyszer csak megállt a beszédével, és úgy döntött, inkább egy gyakorlattal szemlélteti a mondanivalóját. Adott minden résztvevőnek egy-egy lufit, és arra kérte őket, írják rá a nevüket. Majd összegyűjtötték a lufikat, egy másik szobában.

Ezután arra kérték a résztvevőket, hogy mind menjenek be egyszerre a szobába és 5 percen belül keressék meg a saját nevükkel a lufijukat. Mindenki kétségbeesetten kereste hát a saját lufiját, lökdösődtek, totális káoszba fúlt az egész.
Így végül senki nem találta meg a saját lufiját.

Most arra kérték őket, hogy szabadon válasszanak egy-egy lufit, és adják oda annak a személynek, akinek a neve rá van írva.
Néhány percen belül mindenkinek meglett a lufija.

Ekkor az előadó így szólt: "Pontosan ez történik velünk az életünkben is. Mindenki kétségbeesetten keresi a saját boldogságát, nem tudván, vajon hol lehet.
A saját boldogságunk viszont mások boldogságában rejlik. Adj másoknak boldogságot, és megtalálod a sajátod. Ez az emberi élet értelme..."
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Pmarcsi !

És ugye nem is olyan "félelmet keltő " bár nekem a férfi könyvvizsgálókkal kellemesebb tapasztalataim vannak. Mármint az együtt dolgozással kapcsolatban. Valahogy én mindig könnyebben tudtam velük együtt működni. A hölgyekkel az a tapasztalatom, hogy mindenáron beakarják bizonyítani, hogy valami nem jó, muszáj valamit kifogásolni, átkönyveltetni, megkérdőjelezni. A " fiúkkal " pedig valóban együtt tudok dolgozni, ha valami nem biztos, már előre megbeszélhetjük és a közös döntést valósítjuk meg.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Drága Erzsó, Kedves Fórumtársaim!

Egy biztos, hogy nem hagyom el a pályát, csiszolgatom az ismereteimet a könyvvizsgálat még tart a akkor leszek nyugodt ha minden bemegy a helyére.

Puszi Mindenkinek,

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Marcsi!

Várjuk a beszámolót! Igérted,hogy jelzed mi történt... :oops: :?: :?: Remélem minden rendben...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Sorstársaim!

Holnap lesz az első könnyvizsgálatom, holnap találkozom először a könyvvizsgáló hölggyel.Személyes kapcsolatom holnap lesz vele először, telefon beszélgetésünk félelmet keltet bennem.Holnap este megírom miért jó könyvelőnek lenni és mi fog motiválni a jövőben ,hogy még jobban csináljam.

Erzsó , nagyon köszönöm a segítséged, támogatásod amit ebben a zűrzavaros időszakban kaptam tőled.

Angyalkás szép álmokat minden kedves sorstársamnak! Tongue :wink: Tongue

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Tőlem többször kérdezték, miért nem hagyom abba? Meg hogy: hogy lehet ezt csinálni?
Nekünk ez az évfordulónk, a máj.31., nem a dec.31.! Most kell fogadalmat tenni! Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szeretném én is Klárinak a lentebbi kedves szavakat és minden kedves fórumtársamnak a sok biztatást, segítséget megköszönni, nélkületek nehezebb lett volna. Confusedax:
Válasz idézéssel
Hát igen, és ehhez csak azt tudom hozzá fűzni, hogy ilyen emberek a könyvelők, mint a Klárikánk ! Van még egy ilyen bárki is a környezetünkben, hogy még van ereje erőt, büszkeséget, jó érzést, elégedettséget pumpálni belénk, úgy hogy ez nem ürés szó, hiszen együtt csinálta ( csinálja ) velünk, vagyis pontosan tudja, hogy min vagyunk túl !

Köszönöm Klárikám ! ez a néhány mondat nekem nagyon nagy elismerés, büszke vagyok, hogy ilyen csapat mákszemnyi kis tagjának mondhatom magam.

Puszi Neked és minden sorstársamnak és kívánom, hogy jussatok egy kis szusszanásnyi pihenőhöz, fáradtan de szeretettel gondolok Rátok.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Barátaim!
Ezt a kérdést valamikor még több mint 5 évvel ezelőtt tette fel kedves barátunk Zsuzsa.
Azt hiszem, hogy a mai nap a legalkalmasabb arra, hogy gondolkozzunk a válaszon.
Mindent félretéve: mert szép.
Lehet, hogy most azt érzitek, csak gyötrelem. Küzdeni kell a a trehány ügyféllel, az EBEV-vel, a helyi önkormányzattal, szóval az egész világgal.
Azután letöltitek a beszámolók, meg a 29-esek nyugtáit és azt érzitek, hogy iszonyúan elfáradtatok, csak aludni vágytok. Valahol azonban ott van már a jó érzés, a büszkeség:MEGCSINÁLTAM.
Igen idén megint megcsináltuk. Elküldtük a + t, ami eddig nem volt. Egy kicsi statisztika, egy kicsi NEBIH bevallás stb. Ezt is megtettük, mert ez a szakmánk, a hivatásunk, a hobbynk stb. Teljesítettük amit vállaltunk.
Lehet, ma még túl fáradtak vagytok még gondolkodni is. Lehet még azon rágjátok magatokat: Mit is felejtettem, vagy hagytam ki.
Holnap azonban már csak a jó érzés: a maradéktalanul elvégzett tisztességes munka érzése fog látszani.

Hát ezért az érzésért jó könyvelőnek lenni!

Barátnőtök: Klári
Válasz idézéssel
Tegnap kérdezte az egyik ügyfelem, tudom-e kiről nevezték át az apehot?
- NAVracsicsról. :o
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hozott a postás két levelet.
A NAV küldte. Rajta 1 cm-es vastag betűkkel: NYISSA KI ÉS OLVASSA EL!
Amennyiben nem nyitom ki, akkor is tudom mi van benne (ezért is jó könyvelőnek lenni)
Sőt ha nem nyitom ki, a tartalmát máshonnan akkor is megtudom.
Ha nem nyitom ki, a gyerekek 1053-as bevallását akkor is ki tudom tölteni.

Ha nem lennék könyvelő, akkor meg valószínűleg azért nyitnám ki.

Vagy lehetséges, azt vélelmezik az állampolgárokról, hogy reklámkiadvány és egyből a gyorsiktatóba küldik?
Olvastam én már más leveleken is ezt a szöveget, de azokban mindig rám akartak sózni valamilyen semmit nem érő árut.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Tongue Kicsi Annám!

A külföldön szerzett diplomát honosítani kell.Ezt az infót nem lehetne szélesebb körben terjeszteni? Mondjuk az influenza mellé mindenki kap egy ilyen infót,nem baj ha beteg vagy,de a könyvelőd csúcsszuper és ez már fél gyógyulás!

Sajnos mi még mindig valahol a megbecsülési lista végén vagyunk,én mindig azt mondom a morgolódó,elégedetlenkedő ügyfélnek,addig örüljön,amíg nem leszek a számára levegő! Nézz rám szép boci szemekkel,már megint milyen hülyeséggel etetem,ilyenkor kérdezem meg,hogy tudna levegő nélkül élni? Oxigénről már nem is beszélek! Adóellenőrzésnél a plusz beszívott levegő hogyan aránylik a könyvelő tudásával? :lol:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
A legjobb és a legrosszabb szakmák 2011-ben
A CareerCast felmérésében szinte minden informatikai szakma (például szoftvermérnök, rendszerelemző, programozó) benne van a legjobb harmincban. Az első tizenötben helyet kapott négy természettudományos szakma is (matematikus, meteorológus, biológus, fizikus), és "magyar szemmel" igen előkelő helyen végeztek a történészek (8) és a szociológusok (11) is. Amerikában a könyvelők a tizenkettedikek, a közgazdászok a huszadikak, a mérnökök pedig a harminchetedikek, hogy csak néhány nálunk is népszerű szakmát említsünk.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.origo.hu/allas/tipp/20110107-a-legjobb-es-a-legrosszabb-szakmak-az-usaban.html">http://www.origo.hu/allas/tipp/20110107 ... saban.html</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Máris kérdezhetjük újra, miért is jó könyvelőnek lenni?

Hiszen már az Ügyfélkapu is felmondta a szolgálatot (már megint); úgy látszik, nem csak mi járjuk a végünket. Azért klassz ez is, nem?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.origo.hu/itthon/20090529-mus">http://www.origo.hu/itthon/20090529-mus</a><!-- m --> ... zaghu.html

Üdv. Kitty
Válasz idézéssel
Enikő,
többek között innen: <!-- m --><a class="postlink" href="http://smileyrengeteg.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=29904&">http://smileyrengeteg.lapunk.hu/?modul= ... lom=29904&</a><!-- m -->
meg innen: <!-- m --><a class="postlink" href="http://wade.hu/smiley/index.php?dir=anim1#jump">http://wade.hu/smiley/index.php?dir=anim1#jump</a><!-- m -->
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég