A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fejlesztési tartalék
Köszönöm Placebo a segítséget Neked is!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszköz a szgk két esetben lehet a taxisnak meg ha bérbeadással foglakozik más esetben nem lehet igy - kivéve az üzembe helyezés évében az 1%-ék cs számolhat el az szgk után - rendes écs-t nem számolhat el.
Válasz idézéssel
Tehát  mivel nem csak üzleti célra használja a személygépjárművet a fejlesztési tartalék terhére sem számolhatom el.
Válasz idézéssel
"Kizárólag üzemi célt szolgálnak azok a tárgyi eszközök és nem anyagi javak, amelyeket a magánszemély önálló tevékenységével (tevékenységeivel) kapcsolatban használ, azokat más célra részben sem használja és üzleti nyilvántartásai ezt egyértelműen alátámasztják. Nem minősülhet kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszköznek a személygépkocsi."

SZJA tv. 11. melléklet III. A járművek költsége
Itt írja le, hogy mennyi écs-t számolhatsz el.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A kérdésem akkor egyszerűen: személygépjárműre lehet-e écs-t elszámolni?
Válasz idézéssel
Mónika!

Most a fejlesztési tartalék elszámolását nem érted az szja-ban?

Ha erről van szó, akkor
"A tárgyi eszköz üzembe helyezésének (rendeltetésszerű használatba vételének) - az üzembe helyezés elmaradása esetén kiselejtezésének, elidegenítésének vagy a nyilvántartásból bármely más ok miatt történő kivezetésének - időpontjában elszámolt értékcsökkenési leírásnak kell tekinteni - és az egyedi részletező nyilvántartásban is ennek megfelelően kell rögzíteni - a tárgyi eszköz megszerzése vagy előállítása érdekében teljesített beruházási kiadásnak megfelelően a fejlesztési tartalék-nyilvántartásból kivezetett összeget."

Tehát a tárgyi eszköz bekerülési értéke - fejlesztési tartalék különbözete ha pozitív, csak akkor van écs.

Ha nem ez volt a kérdés, akkor bocs, nem értettem...
Válasz idézéssel
Sziasztok! Kutattam már a témában de egyértelmű választ nem találtam: Egyéni vállalkozónak tavaly év végén fejlesztési tartaléka volt. Most személygépjárművet vásárolt, ennek beszerzését a fejlesztési tartalék terhére elszámolhatom. Természetesen cégautó adót megfizeti, áfáját, és az üzemanyag áfáját sem helyezem levonásba. Itt az érdekelne hogy ilyen esetben alapból lehet-e személygépjárműre écs-t elszámolni, vagyis ha fejlesztésibe bevonjuk akkor ugye ez nem lesz adó alap csökkentő tétel. Szóval lehet szerintetek?
Válasz idézéssel
Hello!
Adót/adóalapot nem érint csak helyesbités lehet.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Igazad van ott a 132.-ik sor oda kell vagyis kellett volna, bocs a téves infoért....

mivel adót nem érint, gondolom helyesbítés lesz? kitöltöm ugyan úgy ahogy eredetileg volt, és plusszban beírom az összeget a 132. sorba. ?
Válasz idézéssel
Hello!
Igazad van ott a 132.-ik sor oda kell vagyis kellett volna, bocs a téves infoért....
Válasz idézéssel
Nem kell 3 éved van az elköltésre ha marad a harmadik év után akkor kell.

Mégiscsak átnéztem kicsit a 1453-t. a 132. sorba lehet mégiscsak be kelletett volna írni ?! Sad vagy nem jól gondolom ???

azért kösz.
Válasz idézéssel
Hello!
Nem kell 3 éved van az elköltésre ha marad a harmadik év után akkor kell.
Válasz idézéssel
A képzés évét követő három éven belül kell felhasználni de ha akarja megfizetheti az szja+kpotlékot elöbb is ha már nem fogja a maradékot biztosan felhasználni.
1453 13-05 oldal 107 sor

Helló!
Nem akarom előbb megfizetni az SZJA-t és a kés.pótlékot. A maradékot 2015-ben elköltöm. A kérdésem arra irányult, hogy a 2013-ban képzett, de 2014-ben el nem költött összeget kellett- e szerepeltetni a 1453-ban?
Válasz idézéssel
Hello!
A képzés évét követő három éven belül kell felhasználni de ha akarja megfizetheti az szja+kpotlékot elöbb is ha már nem fogja a maradékot biztosan felhasználni.
1453 13-05 oldal 107 sor
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó 2013-as évre fejlesztési tartalékot képzett. Csak egy részét költötte el 2014-ben. Az el nem költött összeget kellett volna szerepeltetnie a 1453 bevallásban? ha igen, melyik sorban ?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Placebo felvetésére is hivatkozva: év végén képezzük a fejlesztési tartalékot.

A fejlesztési tartalék feloldására egy idézet alul, de én egyébként aktiváláskor szoktam, tehát akkor, ha T12, 13, 14 - K454.
De bonyolultabb beruházásra, éveken keresztül húzódó beruházásra még nem vettem igénybe.

"A beruházás (vagy egy része) megvalósulásakor az elszámolt összegnek megfelelően a lekötött tartalékot meg kell szüntetni, azaz vissza kell vezetni az eredménytartalékba. A fejlesztési tartalék feloldása tehát nem az üzembe-helyezéshez kapcsolódik, hanem a beruházás elszámolásához. Nincs arra vonatkozóan törvényi előírás, hogy a lekötést rögtön a beruházás megvalósításakor kell feloldani, vagy elég év végén is. Ennek számviteli elszámolási rendjét a vállalkozásoknak a számviteli politikában kell rögzítenie. Bármelyiket választják is, azt következetesen be kell tartani a fejlesztési tartalék feloldásakor. Ha valamely ok miatt a beruházást nem helyezik üzembe, a kedvezményt akkor sem kell pótlékokkal visszafizetni, az véglegessé válik a beruházás elszámolásakor."
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adozasitanacsadas.hu/tagianyag/6239/fejlesztesi-tartalek">http://www.adozasitanacsadas.hu/tagiany ... i-tartalek</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hello!
De nem most akarsz fej.tartalékot képezni év közben?
Válasz idézéssel
Javaslom először nézz körül, és ha tényleg nincs a témához illő fejezet akkor nyiss újat!
(moderátor)
Válasz idézéssel
Társasági adó: 7. § (1) f)

Az eredménytartaléknak az adóévben lekötött tartalékba átvezetett és az adóév utolsó napján lekötött tartalékként kimutatott összege, de legfeljebb az adóévi adózás előtti nyereség 50 százaléka és legfeljebb adóévenként 500 millió forint (a továbbiakban: fejlesztési tartalék), figyelemmel a (15) bekezdésben foglaltakra.

Ehhez tartozik a (15) bekezdés is, csak azt már nem másoltam be!

Számviteli elszámolás
a) Az adóalap csökkentésének évében
• lekötött tartalék képzése
T 413 (Eredménytartalék) – K 414 (Lekötött tartalék)
b) A lekötés adóévét következő négy adóévben
• beruházás elszámolása
T 16 (Beruházások) – K 455 (Beruházási szállítók)
• lekötött tartalék feloldása
T 414 (Lekötött tartalék) – K 413 (Eredménytartalék)

Kérlek titeket, aki benne van, nézze át, ha kell vegyen el belőle, vagy egészítse ki!

Zöldfülű!
Válasz idézéssel
Fejlesztési tartaléknál nincs 4 év, az a 7§(1)zs. esetén van,
jól tudod.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kételkedek,(vagy csak a figyelmemet eddig elkerülte) egy szaklap cikkében olvasottak, kérlek segítsetek tisztázni.
Az újságban a kérdés, " hogy a 2013-ban fejlesztési tartalékból beszerzett tgk-t ellopták 2014-ben, van e teendő a társasági adó alap módositással??+
A válaszban, többek között az van, hogy nincs adóalap módosító tétele, mert a szv.tv.szerint elszámolt terven felüli értékcsökkenés ugyis bejön a ta.alap növelőbe, csökkentő meg nem lesz.Igy helyére kerül a dolog.
A válasz utolsó bekezdése az ami megzavart, hogy : " de a késedelmi kamatot meg kell fizetni, mert a társaság nem tudta 4 évig tartani az eszközt"" Szerintetek is így van ez???
Tényleg tartani kell a fejlesztési tartalékból vásárolt eszközöket 4 évig??
Épp most akarja eladni az egyik ügyfelem az egyik tgk-t (amit 2012-ben vásárolt és a fejlesztési tartalékra számolta el), mert feleslegessé vált.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!
Én is azt feltételeztem, hogy a Fejltart. kisebb mint a bekerülési érték és még marad egy kis nettó ahogy Placebo írja.

Köszi, akkor mégsincs "kettős" kedvezmény. pedig már reménykedtem, mert én egy szóval nem említettem, hogy csak részben lett volna a fejlesztési tartalékból vásárolva.
( ápr. 26, 2015 10:04 am )
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is azt feltételeztem, hogy a Fejltart. kisebb mint a bekerülési érték és még marad egy kis nettó ahogy Placebo írja.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
A "más" az hogy mennyi volt az elszámolt fejlesztési tartalék megszüntetése kisebb,ugyanannyi mint a beker.érték.
Nem tudsz mit beírni a fejlesztési tartalék lesz az écs ez az elszámolt écs ha ugyanannyi mint a beker. érték nem marad a beker. értékből semmi nincs mivel csökkenteni az osztalékalapot.

csökkenthető a tárgyi eszköz, a nem anyagi dolog értékéből az adóévben elszámolt értékcsökkenési leírást meghaladó összeggel

Pl: 1 000 000 ft beker.érték - 1 000 000 ft Écs ami a fejlesztési tartalék=0
1 000 000 ft beker.érték - 700 000 ft Écs ami a fejlesztési tartalék =300 000 ft mehet a 97.-ik sorba
Válasz idézéssel
Hát igy már más szerintem nem tudsz beírni semmit a 97.-ik sorba mert azt írod hogy a tárgyi eszköz bekerülési értékét elszámoltad a fejlesztési tarlakéra ami ugyanannyi mint a beker.érték és ilyenkor az écs-t elszámoltnak kell tekinteni vagyis 0 amit feltudsz használni ha kevesebb lenne az écs=fejlesztési tartalék mint a bekerülési érték annak a különbségét írhatnád a sorba.

Nem értem mi a "más" az alapkérdésem félreérthető volt? mert arra nem ezt válaszoltad, sőt Klárika is azt írta hogy "Igen Kriszta!
Bármi furcsa, kettős kedvezmény."

HozzászólásSzerző: kriszta2 » pén. ápr. 24, 2015 12:49 pm

Akkor most hogyan is van ??? fontos lenne konkrétan tudnom. Sad
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég