A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fejlesztési tartalék
Nem vagyok biztos a 20%ban, majd megnézem most hogy mondod. A választ pedig köszönöm.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Móni!

A fejlesztési tartalékra eső rész után nem számolhatsz el ÉCS-t csak a fenn maradó rész után, csökkentve a maradványértékkel. A 20% Écs-ben biztos vagy? Nekem trakinál 14,5% rémlik. Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Átvettem 2014-ben egy céget. 2012-ben képeztek 12 milla fejlesztési tartalékot. 2014-ben egy részére megtörtént a beruházás, 6 milió forint értékben. Ez esetben erre a tárgyi eszközre ami egy traktor, nem lehet écs-t elszámolni ugye a TAO tv. 1 sz. mell. 12 pontja szerint. A minden évi 20% écs-t adótörvény szerint elszámoltnak kell tekinteni, ugye? :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Nagyon szívesen Smile
Válasz idézéssel
Igen! Nagyon szépen köszönöm neked!!!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Szia !

Küldtem...
megkaptad ?

Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Valaki meg tudná ezt küldeni nekem privátban.
Előre köszönöm!

Megjelent a Számviteli Levelek 160. számában (2007. szeptember 27.), 3295. kérdésszám alatt
Kérdés: Ingatlanberuházásról előlegszámlákat állítanak ki 2007. évben. A végszámla kiállítása 2008-ban lesz. A társaság a 2007. év előzetes adatai alapján 2007. év után tud fejlesztési tartalékot képezni. A 2007. év után képzett fejlesztési tartalékot a 2007. évi előlegszámlákra igénybe tudja venni?
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Icuska Írta:Fejlesztési tartalék képzéskor az adózás előtti eredmény 50°%-val, vagy az adóalapot növelő csökkentő tétel figyelembevétele utáni adóalap 50%-val csökkenthetem az eredményt?
Az adózás előtti eredmény 50 %-ával.
A második a figyelembe vehető veszteség kiszámításánál van.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Fejlesztési tartalék képzéskor az adózás előtti eredmény 50°%-val, vagy az adóalapot növelő csökkentő tétel figyelembevétele utáni adóalap 50%-val csökkenthetem az eredményt?
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Móni!
Igen felhasználható, de mivel az écs elszámoltnak tekinthető a támogatást fel kell oldani addig a mértékig amig a beruhására elhasználódott.

A fejlesztési tartalék felhasználása miatt a társasági adó szerinti értékcsökkenést tekintem elszámoltnak...
Az OEP-től kapott támogatást pedig a számviteli törvény szerinti értékcsökkenéssel arányosan számolom el bevételként..
Vagy itt ezt most kombinálni kell ?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy mikrogazdálkodói beszámoló esetén mi a helyzet a fejlesztési tartalékkal?
2012 során képeztük. Történt annyi beruházás hogy fel lehetne oldani mindet. Feloldhatom és végig vihetem a TAO korrekciót amíg ki nem fut az écs..?
Ha igen ,akkor nem gond hogy eltér a számviteli écs a TAO écs-től?
Képezhető is ugyanúgy?
Köszi
Éva
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Igen felhasználható, de mivel az écs elszámoltnak tekinthető a támogatást fel kell oldani addig a mértékig amig a beruhására elhasználódott.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Fogorvosi bt. OEP eszköztámogatásból vásárol új tárgyi eszközt.
Erre az eszközre fejlesztési tartalék felhasználható ???

Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozónál 2012 évi bevallásában képzett fejlesztési tartalék felhasználható használt tárgyi eszköz vásárlására, esetleg adásvételi szerződéssel, magánszemélytől vásárolt eszközre??
Ezt a bevallásban valahol fel kell tüntetni?
Köszönöm a segítséget.

Üdv: Orsi
Válasz idézéssel
Klárikám, nagyon köszönöm.
Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
Természetesen képezetsz! Meg kell "pántlikázni" a lejárat végett.

Válasz idézéssel
Sziasztok! 2011-ben képeztem 6 millio ft fejlesztési tartalékot, ezt két év alatt felhasználtuk, maradt még 1 millió Ft, képezhetek-e újabb összeget, e mellé, mert ez az 1 millio kevés lesz a tervezett tárgyi eszköz beszerzéshez/ teherauto/?
Zsóka
Válasz idézéssel
Sürgősen önellenőrízni kell a 29-es bevallást, és helyesbíteni a könyvelet.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy amennyiben a társaság 500 mó Ft fejlesztési tartalékot képzett -ennyi szerepel a TAO levezetésben és a lekötött tartalékban is-, viszont az adózás előtti eredmény 50%-a nem éri el azt az összeget, mi a teendő?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Mariann
Válasz idézéssel
Jaja Klári, 41421 a számlatükrömben, oda akarom tenni Big Grin
Engem már minden zavar, már június 1-et szeretnék Smile

Köszi!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Ez ne zavarjon! Ugye a 412 elírás csak! mert az a Tőketartalék. A lekötött a 414.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Fejlesztési tartalék lekönyvelésével / mérlegben szerepeltetésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Képezni úgy képzem, hogy

T 413 (eredménytartalék) K 412 (fejlesztési tartalék)??

Nekem az eredménytartalékban korábbi évekről van 1 millió Ft-om.
A mostani adózás előtti eredményem 10 millió Ft.
Így fejlesztési tartalékot képeznék 5 millió Ft-ra.

Ez esetben a mérlegben az eredménytartalék soron - 4.000e van?
A lekötött tartalékon meg az 5.000e van?
A kettő egyenlege ugye a korábbi 1 millióm.

Fura a mínusz 4 millió, ezért kérdezem.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Valaki? Senki nem szeretne hozzászólni a témához? Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
A beszámolóban 2008-ban szerepeltetett lekötött tartalék hat évig használható fel. 2006-ban képzett lekötött tartalék 14 millióFt volt, az évek során felhasználásra került 8.405.200,-Ft, 2012.12.31-i fel nem használt lekötött tartalék 5.594.800,-Ft. Ezen összeg után kell bevallani és megfizetni (30nap-kellett volna) az adót késedelmi kamatokkal növelten? Ha jól gondolom, akkor az adó (a lekötés évében 16% volt, ezért ezzel számolok), 5.594.800*16%=895.168,- . A késedelmi kamatot hogy kell számolnom? 2007.05.31-2012.12.31-ig a 895.168,-Ft-ra?
És még annyit szeretnék kérdezni, hogy a felhasználás időpontját fel kell tüntetni a bevallásban. Erre két hely van. Akkor ezt hogy?Smile
Köszönöm szépen!
Kata
Válasz idézéssel
Szia Mariann!
A munkád lett bonyolultabb. Ha nem használtak hozzá, hát nem használtak, de az écs elszámolásod jó bonyolult lett.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég