A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Őstermelő
Szia!

Ezt melyik cikkben találtad? És hol van a törvény hely? 

Köszi előre is!  Shy
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Az adózónáról:
A termőföldről szóló törvény 3.§ h. pontja úgy fogalmazza meg a családi gazdaság fogalmát, hogy a családi gazdaság tagjainak valamennyi termőföldjét köteles  a családi gazdaság rendelkezésére bocsátani. A gazdaság tagjai nem tehetik meg, hogy földjük egy részét beviszik a gazdaságba, egy részét pedig bérbeadja valaki másnak,  a gazdaságon kívül. A gazdaság használatába köteles adni..
Válasz idézéssel
Az, hogy a társaság bérel, az rendben van. Ha a magánszemély a tulajdonában lévő földet bérbe adja saját mg cégének(és nem családi gazdálkodó), az is rendben van. De itt egy családi gazdálkodóról van szó, aki a saját cégének adja bérbe, ahol biztosítva is van ráadásul. Nekem ez nem tetszik igazán.  Dodgy
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nálam is van olyan Bt, amelyikben a beltag saját tulajdonát képező földterületet adja a bérbe a cégnek.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Bérbe vehet Kft, de tuljdona nem lehet ha jól emlékszem!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A Föld törvénnyel ne ellentétes?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem lehet ha nem ingyen megy majdnem biztos.
Válasz idézéssel
Jól látod Nándi!
Szeintem sem!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérném a véleményeteket és a segítségeteket egy érdekes helyzet megoldásában.
Volt egy családi gazdálkodó, aki meghalt és a lánya vitte tovább  a gazdálkodást családi gazdálkodóként, ő lett a feje. Van nekik egy mezőgazdasági bt-jük is, ahol ő a beltag és a vezetője. Vannak saját földjei illetve örökölt is az édesapja után. Ezeket a földeket( a sajátot és az örököltet is) földbérleti díj ellenébe bérbe adja a Bt-nek. Szerintem ez így nem igazán van rendben. Családi gazdálkodóként a saját földjét saját cégének pénzért adja bérbe?  Huh

Előre is köszönöm! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Háááát nem tudom, izgulok kicsit Smile 
A hölgy kedves volt egyébként, a végén mondta, hogy a 08-t nézzük át a bejelentésekkel mindenképpen, mert azt ők is fogják. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Men lesz ebből gubanc. Újabban általában valamit pótoltatnak, vagy módosittatnak.

Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a választ.
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Hát őstermel :Smile almát, őszit, szilvát termel, meg búzát kukoricát....szóval semmi különös. 
Múlt hónapban volt egy kis gebasz az egyik egyszerűsített foglalkoztatottal: jelentettük már 2 éve és most hogy ellenőrizgetik a 1042-t, felhívtak, hogy a névhez nem az az adószám tartozik.....bediktált egy nevet, amit még sose hallottam és kérdezte ilyen kioktatóan, hogy hát hogy alkalmazza ezeket???? Mondtam neki, hogy azon túl, hogy örül ha embert talál, ezek azért nem agysebészek, van aki egy cetlin hozza a dolgait....mondja, hogy hát igen, mert van ahol elveszik tőlük az adó és taj kártyát és nem adják vissza....szerintem emiatt van.
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Nekem nem. Egyébként is elég j ez a módi. Mit csinál a delikvens?

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Volt már valakinek őstermelőre jogkövetési vizsgálata? 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem a 8 millióra gondolt.
Úgy gondolom, hogy még megváltoztathatja az éves bevallásban a nyiltkozatot tételes elszámolásra ami a 4 millióig SZJA mentességet biztosít, csak EHO jöhet be, de ha van főállású jövedelme ahol egészségbiztosítást fizet  akkor azt sem.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Egyik ismerősöm megkeresett, hogy idén 900 e Ft eddig az őstermelői bevétele, mennyi lesz majd kb az adó?
Nem tudta, hogy milyen adózást választott, elhozta az ért. betétlapot,ezen ez áll:

Választott adózási mód: átalányadózás
Kijelentem, hogy a mezőgazd.ősterm. tevékenységemből származó bevételem az szja tv. által meghatározott felső határt várhatóan nem haladja meg. Tudomásom van arról, hogy a törvényi előírás szerint, ha a bevételem a felső határt meghaladja, akkor tételes ktgelszámolást vagy 10 % ktghányadot kell alkalmaznom.

Nincs gyakorlatom az őstermelés terén, nem tudom hogy itt a 600 e Ft-ra vagy a 8 M Ft-ra gondolnak mint felső határ?
Válasz idézéssel
Kedves Klári és Placebo!
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Hello!
Az eho-t nem lehet,a hipát igen,a kárenyhítési hozzájárulás igen
https://ado.hu/ado/nav-elszamolhato-kolt...renyhites/
 meg a tagdíjakat is
6. *  a köztestület számára tagdíj vagy annak megfelelő jogcímen fizetett összeg, továbbá az önálló tevékenységgel kapcsolatos érdek-képviseleti feladatot is ellátó egyesület számára tagdíj címén fizetett összeg;
Válasz idézéssel
Szia!
Úgy emlékeszm az EHO-t nem a többit igen!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bizonytalan vagyok.
Nem "főállású" tételes költségelszámolást választó, egyszerűsített bevallási nyilatkozatot benyújtó (4 milliós bevétel, 20% költségszámla)  őstermelőnél költségként figyelembe lehet venni a 
       megfizetett EHO-t (bevétel 5%-nak 14%-a)?
       az iparűzési adót?
       kárenyhítési hozzájárulást?
       vízitársulati tagi hozzájárulást?
       kamarai tagdíjat ?

Gondolom a tagdíj féléket nem lehet, de a többiben is bizonytalan vagyok.
Válasz idézéssel
"A bányaművelésre, a hulladéktárolásra igénybe vett földterület, telek és a melioráció kivételével nem számolható el értékcsökkenési leírás a földterület, a telek, a telkesítés, az erdő, a képzőművészeti alkotás (kortárs képzőművészeti alkotás kivételével) beszerzési ára, az előállítási költsége után. "
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a választ, mi 4 millió alatti 20% számlával rendelkezők vagyunk)!

Még egy kérdés, amire sejtem hogy 99%-ban nem a válasz. 

Termőföld vásárlásnál lehet költséget elszámolni?
Válasz idézéssel
Hello!
ha a 20%-os számlás 4 millás adózási modot valasztottad akkor:

Ebben az esetben a jármű használatával kapcsolatos, számlával igazolt költségek csak útnyilvántartás vezetése mellett vehetők figyelembe a nyilatkozattételkor.
vagyis cégautóadót kell fizetni
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ!

Amin agyalok még, hogy egyszer költségként elszámolom a gázolaj számlákat amiket a munkagépbe tankoltam. De ezen felül elszámolható esetleg gépkocsi üzemeltetésével kapcsolatos költség? 

Konkrétan ha 2018 dec 31-én 4 fő lesz a családi gazdaságban. (most még 3-an vagyunk) 2 kiskorú két felnőtt. Mindkettőnk tulajdonában van személygépjármű, (lakhely nem esik egybe a művelt területekkel) ilyenkor elszámolható valamennyi költség havonta? És ha igen akkor csak a családi gazdaság vezetőjének, vagy mindkét személynek a mi esetünkben?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég