A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hol adózok?
Szerintem keressen Ausztriában egy adótanácsadót.
Válasz idézéssel
Abban tudnátok segíteni, hogy Ausztriában melyik hatósághoz forduljon? Ha sikerült tisztáznia a dolgot, akkor az éves bevallásában milyen jogcímen kell az ebből származó jövedelmét szerepeltetnie?
Köszönöm!
Üdvözlettel: tücsi
Válasz idézéssel
tücsi Írta:Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Egyéni vállalkozó Magyarországon, közösségi adószám nélkül. Vásárolt pár éve egy lakást Ausztriában (nem kapcsolódik a vállalkozásához), most bérbe szeretné adni. Hogyan kell ebben az esetben eljárnia? Úgy tudtam Ausztriában kell adóznia utána.
Köszönöm a segítséget!
Mint magán ember-(személy) vásárolta, tehát nincs semmi köze az itthoni egyéni vállalkozásáhozSmile))
kint tulajdonos- tehát nézzen utána, hogy az ottani jogszabályok tv. alapján milyen bejelentési kötelezettsége van és mint magán személy az ottani szaáblyok alapján kiadhatja, adózhat kedvére.

(ami viszont szép a dologban, hogy ha itthon az egyéni vállalkozásában krakkkkkk van, az itthoni apeh mint tulajdonát képező vagyonra - foglalást minden további nélkül megtehetiSmile)))))))))))))))) - mert hogy teljes vagyonával felelős Smile)))
erről - nincs véleményem - pusz zsabónapSad az egyéni vállakozó nem kftSad((((
Válasz idézéssel
Hiába csatlakoztunk az EU-hoz, ha külföldön szeretne bérbeadni, akkor az Ausztriai adószabályok az irányadóak.
Ugyan ez a helyzet fordítva is.
Emese :twisted:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Egyéni vállalkozó Magyarországon, közösségi adószám nélkül. Vásárolt pár éve egy lakást Ausztriában (nem kapcsolódik a vállalkozásához), most bérbe szeretné adni. Hogyan kell ebben az esetben eljárnia? Úgy tudtam Ausztriában kell adóznia utána.
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: tücsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég