A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Export
Vami!

Ha van EUS adószám, akkor ÁFA nélkül, ha nincs 27% ÁFÁ-val!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! Haszongépjármű értékesítése szlovák cégnek ÁFA szempontjából milyen számlával történik?
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítséget kérnék, ügyfelem hangfelvételt készített és azt értékesítené Amerikába, ez export és Áfa mentesen megteheti?
Amerikában értékesítené az ottani cég aki megveszi a hangfelvételt és jutalékot fizetne az eladott db után, ezt is exportként Áfa mentesen teheti meg?
Jól gondolom?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Nem tudom, bele kellene mélyednem. Annyit tudok, hogy az csak tájékoztató adat. Ahhoz, hogy az A60 és az áfa stimmeljen, biztos a 2. sorba kell írni.
Válasz idézéssel
Köszi Kriszta!

És a 90. sorba mikor kerül a termékértékesítés? Mert nem értem, akárhogy olvasom tv.t.
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Ez közösségi termékértékesítés, a 2. sor + A60.
Válasz idézéssel
Nekem általában közösségi szolgáltatást kellett eddig könyvelnem, de most megakadtam a következővel:
Cégünk acélszerk. terméket gyártott, amit mi szállíttattunk ki a megrendelőnek Németországba. Azzal van problémám, hogy nem tudom, hogy most az áfabevallás 2. sorában kell szerepeltetni, vagy a 90. sorban?
Mi a különbség a két sor között? Mind a kettő közösségi termékértékesítést ír, de már szita lett az agyam és nem tudom értelmezni. Segítene nekem valaki?
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Tamás a segítséget
Válasz idézéssel
Misi78!

Igazad van, Svájc nem EU tag. A harmadik ország felé régi módon, tehát "0" ÁFÁ-san kell számlázni! Az ÁFA bevallásban én is az 1. sorba írnám a bevételt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Teljes káosz. Svájc nem eu tag. Ez a svájci cég a vevő. Akkor miért nem a "Közösség területén kívülre történő termékértékesítés" sorba kell írni?És áfa szempontjából, nem áfa nélkül?
Válasz idézéssel
A számlát áfa nélkül állította ki a cég.
Válasz idézéssel
Misi78!

Abban nem tudok segíteni, hogy a könyvelői programban milyen ÁFÁ-t kell jelölni, ez szerintem programtól függő. Az ÁFA bevallásban 12-14. és a 69. sorba kell beírni, attól függően, milyen ÁFA kulcs alá tartozik. Az ÁFA kulcsnál a magyar ÁFA törvény besorolását kell figyelembe venni. Szerintem a reklám anyagok a 27% alá tartoznak, tehát a 14. és 69. sort kell a bevallásban kitölteni.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ha magyar cég svájci cégnek ad el reklám anyagokat áfa nélkül. Akkor az áfa bevallás melyik sorában kell ezt szerepeltetni? És a könyvelőprogram melyik áfatípusával? Esetleg valaki nem tud egy olyan összefoglalót ajánlani nekem, hogy mikor melyik áfa típust kell használni? Gondolok itt arra ha magyar cég eu -s cégnek ad el, vagy vesz tőle, vagy eu-n kívüli cégnek ad el, vagy vesz.Nagy segítség lenne nekem, mert sehol nem találok erre segítséget
előre is köszönöm
Válasz idézéssel
Én is egy kis segítségre szorulnék. Már jó ideje EU-s exportom volt csak, így most már nem emlékszem, harmadik országba (Bosznia) szoftver értékesítése hogy megy? Az tudom, hogy ÁFA nélkül számlázom, de bejelenteni kell valahová? Ráadásul ez egy EVÁs-cég.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítsetek már légyszí!!
Az egyik ügyfél, aki rendelkezik EU-s adószámmal , munkagép kereskedéssel foglalkozik.
Több beszerzése, és értékesítése is volt már EU-s adóalanytól, értékesítése harmadik országba.Eddig rendben is volt.
Most csinált egy "csavart", amin töprengek már egy ideje.
Szóval beszerzése volt másik EU-s országból. Ezt a gépet értékesítette harmadik országba. A gépet egy fuvarral szállította el.
A fuvarozás útvonala érintette Magyarországot, de a telephelyére nem tért ki(elég nagy kitérő lett volna). Tehát 1 db CMR van. A magyar vámhivatal lekezelte a CMR-t.
A problémám az, hogy így elfogadható-e a közösségi beszerzés szerinti forditott áfa? Az export gondolom így is jó!
Valahol itt a fórumon már olvastam ilyet, de most nem találom. Ha valakinek volt már ilyen ügylete, kérlek benneteket írjatok.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
[quote="Dugo"]Szia Ica!

Az alkalmazás logikája az, hogy mindig a bank szempotjából kell vizsgálni.
Tehát, ha exportod van annak a devizáját a bank "megveszi" és ad helyette forintot, ha meg importod van neked kell devizát venni, ők tehát eladnak,hogy fizethess belőle külföldre.

Ez ma már kevésbé érthető ,mert már viszonylagos deviza szabadság van.
Ez még onnan ered, mikor szigorúan kötött deviza gazdálkodás

Köszi Ági !
Amit fent irtál sajnos nagyon értem. Mikor banki könyvelésről irtam, az az akart lenni hogy
"-amikor a banknál a devzia oszt-on ov.h- voltam , és amikor könyveltem"Valami nagyon megzavart.A továbbképzésen
nagyon sokat foglalkoztak a deviza könyveléssel. , stb. A lényeg hogy jól csináltam , és
SEGITETTÉL a negativ gondolatokat kiüzni a fejemből
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Az alkalmazás logikája az, hogy mindig a bank szempotjából kell vizsgálni.
Tehát, ha exportod van annak a devizáját a bank "megveszi" és ad helyette forintot, ha meg importod van neked kell devizát venni, ők tehát eladnak,hogy fizethess belőle külföldre.

Ez ma már kevésbé érthető ,mert már viszonylagos deviza szabadság van.
Ez még onnan ered, mikor szigorúan kötött deviza gazdálkodás volt és a cégeknek még deviza számlájuk sem lehetett, kivéve a külker vállalatokat.
A két árfolyam közötti különbség meg a bank nyeresége......... :lol:
Az már szabadságnak számít, hogy van választási lehetőség egyáltalán.

Remélem elég érthető voltam.

Ági
Válasz idézéssel
Szia Ági !

Köszönöm, hogy válaszoltál.
Eddig igy csináltam.! Azonban elkezdtem godolkozni /VAGY LEHET, hogy bonyolitani a dolgot /
a pénzintézetnél, a vételi árfolyam mindig alacsonyabb az eladásinál.
Ha az export váteli árfolyamon van számolva kevesebb a bevétel. , az eladásinál több a ktg., árubeszerzésnél /ELADÁSI
ÁRFOLYAMON számolva.
Ebből kiindulva , az a gondolatom támadt, hogy eddig még nem volt olyan trv. hogy az "jót akarjon "
Megkavar még , hogy a banknál ellentétesen könyveltünk a vállalatival szemben.
EZ NEM CSAK nekem probléma. a számviteli levelekben is tettek fel , ugyan ilyen kérdést, Ott azonban nem értem a rá adott választ

Akkor továbbra is az export vételi , az árubeszerzés az EU-ból eladási árfolyam!
Köszi Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Ha emlékem nem csal:

Exportnál : deviza vételi, importnál: deviza eladási, de lehet egységesen vagy egyik vagy másik. /választott pénzintézeti/
Abban az esetben, ha a deviza forint számlára érkezik, mindig dev.vételin kell.
Lényeg, hogy a számviteli politikában rögzíteni kell és nem lehet váltogatni.
...és persze van még az előzetesen bejelentett MNB közép.......

Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudom, hogy már lerágott csont, de mégis meg szeretném kérdezni
- HA egy vállalkozónak saját pénzintézeténél van vállalati deviza számlája, az export esetében milyen árfolyammal
számolok kiegyenlitéskor?
. Ha árut vásáról az EU-ból ez esetben pedig milyen árfolyammal számolom át az euróban átutalt összeget ????

NEM VÁLASZTOTTA AZ MNB árfolyamot.
Az ÁFA TRV 80 §.sát ismerem.
Ica
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Igen, úgy kellett volna fogalmaznom, hogy az előző közölt árfolyammal, hiszen vasárnap volt, így csak a péntekivel lehet.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Köszönöm! Itt az előző napi a pénteki! Akkor azzal számolok!
Válasz idézéssel
Szia Czida !

Az előző napit

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziatok!
Segítséget kérek: euros termékértékesítés árfolyamánál melyik napot veszem figyelembe, ha vasárnap érkezett ki az osztrákokhoz (ez a teljesítés időpontja) és erre a napra nincs MNB árfolyamom?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég