A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szerintetek?
Köszi Ildi, én is úgy gondolom, kell valami erről. Így azt sem tudom, hogy valóban az én VPID számom az, ami ott termett egyszer csak az adatok között. Valószínűleg kénytelen leszek levelezni, mert nem akarok később bonyadalmakat. De fantáziával is nehéz elképzelni, mi minden fordulhat elő ebben a virtuális világban. :o
Válasz idézéssel
Én még akár hányszor igényeltem mindig jött levél az ügyfélnek róla.
Válasz idézéssel
Hahó ! Szerintetek ha valaki VPID számot kér, arról illene valami értesítésnek jönni, vagy elég ha egyszer csak hipp-hopp, ott látja a törzsadataiban? Már a paranormális jelenség kategória ami történt velem. Múlt év végén beadtam a 13T101E-t magamnak, VPID igénylés céljából, mivel vállalkozásom mellett őstermelő is vagyok és gázolaj jöv.adót óhajtanék majd visszaigényelni. Nos, várok az értesítésre, semmi.... s egyszer csak meglátom a törzsben (korábban nem volt, mindíg kinyomtatom év végén a törzsadatokat.) Nyugtáztam, ez megvan. Erre ma jön a levél hogy nem tudták feldolgozni a fenti adatlapomat, mert van érvényes VPID számom, így a VPID szám nem lehet üres !!!
Soha nem igényeltem VPID számot korábban, vámmal kapcsolatos semmilyen ügyem nem volt legjobb tudomásom szerint, de mint írtam, a törzsadatokban sem volt soha nyoma ilyesminek.

Telefon.... az ügyintéző kedves hölgy szerint novemberben lett nekem VPID megállapítva (dec.végén adtam be). Innen sem ő, sem én nem tudjuk mi van, de elkérte a számomat, ha tud valamit, szól.
Mostmár az lenne a szép, ha úgy járnék mint a viagrás viccben János bácsi, hogy kiderülne : "nem is az enyém" mármint a VPID. :lol: Így kissé görcsölve vágok neki majd az ügyintézésnek.
Válasz idézéssel
Kedves Ilka!
Hidd el, ha csak egyszer teszed föl a kérdésedet, akkor is fogsz választ kapni.
Föltéve, ha éppen van idő válaszolni rá, így ÁFA bevallás hajrájában...
Sőt ezzel a többiek -épp ilyen fontos kérdéseit- küldöd lejjebb és talán nem vesszük észre.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kedves könyvelők! Segítsetek legyetek szívesek.
Kiváltanék egy adószámot különböző ajándéktárgyak készítéséhez. Főállású munkaviszonyom van jelenleg.
A 16%-os adózáson kívűl milyen járulék terheket kell még fizetnem.

Ugyanez a kérdésem, ha esetleg elmegyek nyugdíjba, akkor mi lesz a fizetési kötelezettségem, mint nyugdíjas adószámos magánszemélynek.
Sajnos már régóta nem könyvelek, nem tudom követni a törvényi változásokat.
Segítségeteket nagyon köszönöm előre is.
Üdvözlettel:
Ilka
Válasz idézéssel
köszönöm
Válasz idézéssel
:lol: Big Grin :lol: Big Grin Confusedac: Így jártunk!
Tényleg azt hittem elsőre....
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Erzso. Big Grin
Nem a könyvelés72 kérdezte, azaz nem én Anita.
Könyvel27 keresztnevét nem tudom, de időnként saját magamnak is fejtörést okoz amikor hirtelen ránézek a kérdésekre, hogy ki is tette fel.
Egy kicsit zavaró ez a szinte teljes hasonlóság névileg. :?
Válasz idézéssel
Szia Anita!

Meghatalmazással ki lehet,személyesen azonnal.... legalábbis itt!
Válasz idézéssel
Sziasztok,

nullás igazolást meghatalmazással ki lehet kérni sima magánszemélynek? vagy csak az adott illető járhat el? Mennyi idő alatt van meg ha személyesen intézi?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Abdul!

Idézet számviteli levelekből:

A temetkezés (a temetés) a kegyeleti ellátás körébe tartozik. Az Szja-tv. 1. számú mellékletének 8.6. pontja alapján az ingyenesen vagy kedvezményesen juttatott kegyeleti ellátás adómentes juttatásnak tekintendő. Így az átvállalt temetési költségeket nem terheli személyi jövedelemadó, de nem terheli társasági adó sem, mert a Tao-tv. 3. számú mellékletének B/3. pontja alapján a vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségek, ráfordítások közé sorolandó.

A temetés költségeinek - áfát is magában foglaló - számlázott értékét az 55. Személyi jellegű egyéb kifizetések között (nem egyéb ráfordítás) kell elszámolni a kft. nevére szóló számla alapján.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy Kft volt tulajdonosát (aki a jelenlegi tulajdonos édesapja) saját halottjának tekinti(mert a cég gyártó technológiája a volt tulaj kutatásain alapszik).
Ilyenkor a temetkezéssel kapcsolatos költségeket elszámolhatom?Vmi adóvonzata van esetleg?Tanácstalan vagyok...
Válasz idézéssel
Igen Szotyi!
Valószínű erre megy ki a "játék". Most fognak azok ráfázni akik nem hallgattak a könyvelőjükre és megesküdtek, hogy csak az OEP finanszírozott feladatok ellátására használják a gk-t. Mindezt azért, hogy "megspórolják" a cégautó adót.

Válasz idézéssel
Hali Mindenkinek! Köszönöm, Gugu, hogy segítesz. Annyi az infóm azóta, hogy a finanszírozási rész korlátozása nem, de az ellenőrzési oldal erősödik, ahol a szolgálati gépkocsik menetleveleit fogják tételesen ellenőrizni, a magánhasználatot , mint tényt megállapítani...
Ez kiemelt ellenőrzési szempont az oep-nél.
Szotyi
Válasz idézéssel
Szia Szotyi!
Minden elképzelhető, sőt ez meg igazán. Jó hogy felvetetted. Idén új bankszámlát kellett az OEP-en kivüli pénzeknek nyitni.
Elő fogok egy finanszírozási szerződést venni és megnézem, hogy mi magyarázható bele. Igaz a szerződést meg egyoldalúan módosítani lehet.

Válasz idézéssel
Sziasztok, mindenkinek frissülést a nagy melegben...
Ismerősöm háziorvos és azzal a kérdéssel keresett meg, hogy könyvelője erősködik, hogy az idei évben lizingelnie kell egy gépkocsit, mert jövőre elveszi az oep ennek a lehetőségét a praxispénzekben. Nem vagyok egyáltalán járatos ebben, de Ti biztosan tudjátok, hogy miről lehet szó. Nagyon szeretnék segíteni, ha tudtok válaszokkal tiszteljetek meg. Előre is köszönöm,
Szotyi
Válasz idézéssel
Ki kellene tényleg próbáltatni a megélhetést ezzel a "kedves emberrel" .Nem lenne gondja a fogyókúrára sem.
Válasz idézéssel
Ez így igaz, csak a "jó büdös" egy kicsit erős volt.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Ez nem semmi!
Válasz idézéssel
Tanulság: ha még csak kis boszorkány vagy, üldögélj csak a jóságos boszorkány lábainál és tanulj tőle! Ha varázslatra váró vagy, ne sajnáld már a petákot a jóságos boszorkány Tűzgolyó-elhárító és Mindent-elsimító varázslatára, mert megmondták már az öregek is, hogy olcsó húsnak híg a leve. Ha jóságos boszorkány vagy...ahogy egykori főnököm mondta, az élet megoldja a problémádat.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Én a nagy boszorkány helyében sem, de talán senkiében, aki szerepelt ebben a történetben...
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Ez a mese nem mese. Mert a mese happy endes szokott lenni, ez meg thriller lett! Nem is! Ez egy Meghökkentő történet!
Én mindenesetre nem lennék a kisboszorkány helyében!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
valóban tanulságos - de csak azoknak a "varázslóknak", aki benne vannak a "Nagy Könyv"-ben
a kis varázslók viszont "elfelejtik" beíratni magukat, tehát róluk csak később(későn) derül ki, hogy ők is kavarnak a közös üstben
s így a varázslásra várók sem tudják, kik azok a bűbájnokok, akiket messze el kellene kerülni, mert legfeljebb csak rontást hoznak
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Klári, ez nagyon tanulságos mese volt! :lol:
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
(A mese folytatása.)
Az öreg jó boszorkány nagyon-nagyon sajnálja a lógó orrú varázslatra várókat, de nem veszi le róluk a rontást, nem huzza meg az öt éves varázskört.
A kis boszorkányra sem küldi rá a nagy rontást, mert már rajta van. A varázslatra várók a dzsinekhez fordultak, így aztán a helyi dzsinek folyton megukhoz szólíták, adná vissza előttük a varáslásra várók fétiseit, mert a vámpírok kíváncsiak a fétisekre. A vámpírok tűzgolyókat küldöznek az elmaradt varázslatok miatt, amit csak sok-sok petákkal lehet megváltani. A boszorkányok főtanácsa is összeült, és úgy határozott elveszik a jogát a varázsgömb használatától. A vámpírok külön is figyelik, nehogy a seprűjét használja.

Itt a mese vége!

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég