A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Környezetvédelmi termékdíj :x
Sziasztok!

Van egy maffinsütő és árusító ev.( most indul) jól gondolom, hogy az eladáshoz a csomagoló papír és esetleges nejlon tasak termékdíjköteles?
Köszönöm a segítséget!!
Emese
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Mikor válik kötelezetté egy raktározási, logisztikai szolgáltatást nyújtó gazdálkodó?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv,
C.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Már jó rég nem jártam a csomagolószerek témájában, de szeretném a segítségeteket kérni!
Csomagolószer esetében:
- amennyiben külföldről történik a beszerzés és nem történik átcsomagolás: pl kartonban jön az áru és így is lesz továbbértékesítve- : az első belföldi forgalomba hozó a cégünk lesz. ugye?
- amennyiben viszont már átcsomagolás történik: új karton, zacskóba, vagy stb. lesz csomagolva az áru, akkor az első forgalomba hozó a csomagoló anyag gyártója lesz. ugye?

Előre is köszi a választ!
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ, ez fontos volt, mert sokat kavartak ebben a témában. A kutakodás közepette talált jogszabályokat ideteszem, hátha másnak is hasznos lesz:
2011. évi LXXXV. törvény
a környezetvédelmi termékdíjról, és a

343/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet

továbbiak a termékdijról:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nyomdavonal.hu/termekdij.php">http://www.nyomdavonal.hu/termekdij.php</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Gajda!

A termékdíjat a nyomdának megfizette, benne van a számlában, neki bevallási kötelezettsége nincs! A nyomda bevallja a saját nevében, és befizeti a számlán feltüntetett, a megrendelőtől beszedett pénzt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A témáról annyit tudok: A belföldi előállítású reklámhordozó papír esetében a termékdíj-fizetésére kötelezett személy az első belföldi forgalomba hozó első vevője, aki a gyakorlatban nem más mint a nyomtatványt, kiadványt készítő nyomda első vevője.
Hogyan deríthető ki, hogy a megrendelő hányadik láncszem a környezetvédelmi "táplálkozási láncban" ?
Szórólapot rendelt egy XY Print Kft-től egy olyan kezdő vállalkozás, amely majd azokat a lakossági postaládákba bedobva a szolgáltatását reklámozza.
XY Print Kft leszámlázta a szórólapokat,
- a számlán egyik sorban az 500 db szórólapot (egységár 5,8), s annak összegét feltüntette,
- a másik sorban pedig külön árazva 4,6 mennyiség 64 Ft egységárral a termékdíj szerepel, tehát a "termékdíj reklámhordozóra" címszóval ennek a tételnek az összege bruttó 373,89 Ft-tal növeli a számla végösszegét.
Kezdő vállalkozás természetesen a számla végösszegét megfizette Print Kft részére, azt nem tudja, hogy a Print nyomda-e.
Nekem furcsa, hogy mi lehet a 4,6 mennyiség, talán kötegekben számol a Print Kft.
Ezzel a termékdíjjal a kezdő vállalkozásnak nincs teendője, ugye?
Válasz idézéssel
Móni, köszi az információt!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Van új verzió a 14KTBEV-ből, ezzel már megoldották a kerekítést !
0-999 Ft-ig ismét nullára kerekít a program !

Móni
Válasz idézéssel
Alba Írta:De jó hogy írtad, nekem is küldtek levelet az értesítési tárhelyen, kerekítési gond miatt! Mindjárt megnézem én is! Valami változott, az biztos!

Megnéztem: a kitöltési azt írja, hogy a kerekítés általános szabályai működnek. Vagy mégsem?
Amit nekem kijavítottak, azt a program maga hozza az összesítő oldalra, én bele sem tudok nyúlni. Lefelé kerekítettek. Az össz. kötelezettségem 780 Ft volt, és 1000 Ft helyett, most nulla lett.

A 48-as (Környezetvédelmi termékdíj) információs füzetben (14.oldal) szerepel: "Amennyiben a bevallásban a termékdíj összege az ezer forintot nem éri el, .....
azt nem kell megfizetni."
Nem tudták a bevallás új verziójában a kerekítést ennek megfelelően megoldani határidőre, ezért küldözgetik a leveleket....
Móni
Válasz idézéssel
De jó hogy írtad, nekem is küldtek levelet az értesítési tárhelyen, kerekítési gond miatt! Mindjárt megnézem én is! Valami változott, az biztos!

Megnéztem: a kitöltési azt írja, hogy a kerekítés általános szabályai működnek. Vagy mégsem?
Amit nekem kijavítottak, azt a program maga hozza az összesítő oldalra, én bele sem tudok nyúlni. Lefelé kerekítettek. Az össz. kötelezettségem 780 Ft volt, és 1000 Ft helyett, most nulla lett.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Jó ideig élt a szabály a környezetvédelmi termékdíj kerekítésnél: 0-999 Ft-ig nullára kellett kerekíteni a negyedéves összeget.
Most a bevallásban viszont azt látom, hogy a 700 Ft-ot 1000-nek összesíti a program.
Megkérdeztem a NAV Tájékoztató Centert, ahol azt mondták, hogy a program ezt így kerekíti, de majd ők javítják, és az ügyfélnek nem kell megfizetni....

Móni
Válasz idézéssel
Kedves Titi!

Nem tudom, hogy mit takar a "megítélésem szerint" kifejezés ebben az esetben, de a dolog egyszerűen eldönthető!

Meg kell határozni a termékek csomagolásának (fogyasztói, szállítói) VTSZ számát. A VTSZ számok alapján pedig meg lehet nézni, hogy az adott csomagolószer szerepel-e a törvény 1. számú mellékletében.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki!

A segítségetek, szakértelmeteket hívnám segítségül az alábbi problémámmal kapcsolatban:

Cégünk külföldről hoz be teflonszalagot, fagyállót, illetve gázt. A teflonszalag és fagyálló műanyag eszközben, a gáz pedig fém tartályban található. Kérdésem az lenne, hogy ezek után is meg kell fizetni a termékdíjat? Megítélésem szerint ezek nem minősülnek a törvényben meghatározott csomagolóeszköznek így nem...de lehet hogy tévedek. Itt jöttök ti a képbe. Smile

Kedves TT igaz kicsit megkésve, nagyon köszönöm a segítséged.

Előre is köszönöm a segítséget
Üdv
Titi
Válasz idézéssel
Kedves Nicole!

Igen, csak a törvényben felsorolt termékek termékdíj-kötelesek!

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Megerősítést szeretnék kérni tőled.
A 8515-ös vámtarifaszám alá tartozó termékek, mivel megtalálhatók a 2011. évi LXXXV törv. 1. sz mellékletében, termékdíj köteles termékek.
A 8542.es vtsz számú termékeket ebben a mellékletben nem találom, viszont a nomen kultúrában benne voltak, ezek ugye nem köteles termékek.

Segítségedet köszönöm előre is.

Nicole
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Ezer hála és köszönet még egyszer.

Hatalmas segítség vagy.

Üdv.

Nicole
Válasz idézéssel
Kedves Nicole!

Az olajok esetében nem kell a számlán szövegezést feltüntetni ebben az esetben.

A belföldön gyártott olajok esetében van egy olyan lehetősége a belföldi gyártónak, hogy számlán keresztül átvállalja a kötelezettséget a vevőitől. Ebben az esetben kell a belföldi gyártónak szövegezni a számláit!

A Ti esetetekben nem erről van szó! Itt külföldről behozott kenőolajokról beszélünk, amely esetében a behozó az eredeti kötelezett.
Tehát, mint ahogy írtad csak nyilvántartod-bevallod-befizeted és kész.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Kedves TT!

Ez elkerülte a figyelmemet nagy izgalmamban :roll:

Az olaj esetében sem kell semmit ráírni a számlára, csak bevallani az adott mennyiséget és kész is?
Ez átvállalásnak minősül amúgy? (mármint, hogy ugye az első belföldi "forgalmoba hozó" fizeti az olaj utáni kvtd-t.)

Köszönöm még egyszer.

További szép napot.

Nicole
Válasz idézéssel
Kedves Nicole!

A helyzeted úgymond szerencsés, mert számla szövegezési kötelezettséget csak a csomagolószerek, illetve a reklámhordozó papírok esetében kell teljesíteni! :wink:

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Kedves TT, kedves mindenki!

Ismét szeretnék hozzátok fordulni.
Sajnos bele futottam a számomra egyik legérthetetlenebb és, ahogy próbáltam utána keresni, az egyik legkiforratlanabb részébe a környezetvédelmi termékdíjnak:
Az alap helyzet, hogy egy cég külföldről hoz be használt gépjárműveket, néha cégektől vásárolva, néha pedig magánszemélyektől.

Ugye maga a jármű nem kötelezett, de annak tételei azok:
abroncs, elektronika, olaj, akku
Ezeken kívül én úgy értelmeztem mással nem kell foglalkozni (ez is elég érdekes, mert hogy is mérem le az elektromos ablakemelő súlyát?).

Viszont a számlán történő feltűntetést egyáltalán nem tudom értelmezni.
Két felé bontottam a témát: kenőolaj, mert erre ugye más szabályok vonatkoznak, illetve a többi tétel. És itt meg akadtam.
Minek kellene a számlán szerepelnie pontosan?

Kihagytam még valamit, amit fel kell kell jegyezni a nyilvántartásban, vagy esetleg nyilatkozni kell róla?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Nicole
Válasz idézéssel
Kedves Titi!

Az említett tartály funkcióját tekintve nem minősül csomagolószernek!
Az említett tartály amikor rendeltetésszerűen használják -mint ahogy írtad- helyhez kötött lesz.

Mindezeknek megfelelően nem terheli termékdíj-fizetési kötelezettség.

Viszont amennyiben a behozott tartályok csomagoltan érkeznek (raklap, támasztóék ék, kaloda, pántszalag, fólia...), akkor ezen csomagolások után termékdíjas feladatok keletkeznek!

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Hello Mindenki!

A segítségeteket, illetve a szakértelmeteket szeretném kérni az alábbi problémámmal kapcsolatban:

A KVTD törvény 1. számú mellékletének 6.13.1-2 pontja értelmében a behozott tartályok (vtsz 7310; 7311) is díjköteles terméknek minősülnek, kivéve a helyhez kötött tartályokat.
Cégünk ilyen tartályokat (is) forgalmaz, melyeket az EU-ból szerez be. Ezen tartályok épületgépészeti célt szolgálnak, melyeket a kazánhoz csatlakoztatva biztosítják annak működését. Problémám az, hogy a helyhez kötöttség mit jelent? :? Próbáltam utánanézni, érdeklődni (értelmező rendelkezések, végrahajtási r.,, NAV) de nem jártam sikerrel. 8O :twisted: Utolsó lehetőségem ti vagytok.... Big Grin

Ui: Még annyit, hogy ha sajnálatos módon fizetési kötelezettségem állna fenn, akkor mennyi az 1 kg-ra jutó termékdíjösszeg? (ezt sem sikerült kihámoznom sehonnan) Big Grin

Válaszokat előre is köszönöm
T.
Válasz idézéssel
[qu

Szia!
Amennyiben mint írtad, a program foglakozik a termékdíjjal is, akkor kérdéseidre véleményem szerint a program gazdája tud felvilágosítással szolgálni.
Gondolom, ha már van a programnak termékdíjjal foglalkozó része, akkor az alkotó ért a termékdíjhoz és tud a kérdéseidre válaszolni.

Én megmondom őszintén, hogy nem értem a kérdésed. :roll:
Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Megvettem a Naturasoft nevű számlázó progit ami tartalmazza ezt a környezetvédelmi termékdíjas lehetőséget is.
A kérdésem az lenne, hogy külföldről behozunk árut és ugye annak a csomagolására termékdíjat kell fizetni ehhez ki kell-e csinálnom a programban egy bejövő számlát, amihez tartozik ugye a termékdíj, vagy van lehetőség arra, hogy számla kiállítása nélkül kiállítsak termékdíjat a bejövő áru csomagolására?. Mivel még csak most ismerkedem ezzel a környezetvédelmi díjas dologgal egyáltalán nem vagyok tisztában, hogy hogy kell csinálni.

Előre is köszi Smile
Válasz idézéssel
Kedves "ria38"!

A kérdés hulladékgazdálkodással függ össze.
A hulladékgazdálkodási kötelezettséget az alábbi jogszabály szerint kell teljesíteni: <!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200185.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 1200185.TV</a><!-- m -->

Üdv!
TT
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég