A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Július 1-től a 100 eFt értékű költségszámlákat be kell jelenteni az ÁFA bevalláson. De ha a 100 eFt-t egy hónapban, egy ügyféltől több számlával eléri a 100 eFt-t, azzal mi van? Az ÁFA bevallás kitöltési útmutatója szerint a 1865M lapon a 6. sort már nem kell kitölteni. Az ÁFA törvény 10. sz. melléklet 2. pontja szerint azonban mégis kell az adatszolgáltatás. Valami változott év közben? Vagy rossz a kitöltési útmutató?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Placebo és Zsike!
Mindkettőtöknek köszönöm, hogy válaszoltatok. Milyen jó lenne, ha 1865M kitöltési útmutatója részletesebb volna és hozna példákat.
Van aki úgy tölti ki, hogy felviszi az előlegszámlákat és a teljes összeget is, majd az előlegszámlákat mínusszal is. A végeredmény így is a teljes összeg marad.
Válasz idézéssel
Szia!

Az előleg számlák az M-02 lapon rendben vannak, viszont a 6-os sorba a fő M lapon csak 270e áfát kell feltüntetni, így az össszesen sor egyezni fog a cég által kibocsátott számlák áfa összesenjével.
Válasz idézéssel
Hello!
A teljes végszámlát jelented mivel számlákat kell jelenteni ha itt nem szerepel nem lehetne összevezetni a számlakibocsátoval nála meglenne a száma nálad meg nem lenne megkereshető az áfa bevallásban.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
1865M-02 lapjának kitöltéséhez kérném a segítségeteket.
Havi ÁFA-bevalló egyéni vállalkozó 2018. júniusában vásárolt egy tárgyi eszközt. Két 1 millió Ft ÁFA-tartalmat meghaladó, júniusi teljesítési időpontú előlegszámla júniusban kiegyenlítésre került.  A két előlegszámlát feltüntettem a 1865M-02. lapon.
A szintén júniusi telj. időpontú végszámlában a teljes beszerzési árból az előlegeket levonták, a számla fizetendő végösszege 1 millió Ft alatti ÁFÁ-t tartalmaz. A számlát a vállalkozó júniusban kiegyenlítette. Ezt az 1 MFt alatti összeget fel kell-e tüntetnem a 1865M lap 6. sorában vagy a teljes beszerzési árat kell rögzítenem a 1865M-02 lapon. /Egy NAV-os ez utóbbit javasolta. Azt mondta, nem gond, hogy az előleg így kétszer szerepel az adatszolgáltatáson./

Számszerűsítve:
1. Előleg               5.000.000+1.350.000
2. Előleg                4.000.000+1.080.000

Végszámla          10.000.000+2.700.000
Előleg levonása    9.000.000+2.430.000
Fizetendő             1.000.000+   270.000

Szerintetek mi a helyes megoldás? Segítségetek előre is köszönöm. Klári
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!  Smile  
Szerencsére a kézi számlákat is mindig beütik. A megosztási tipp nekem eszembe sem jutott, de sztem teljesen igazságos!
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
Jól gondolod,06.21-től addig mig a gépet át nem állítják, addig sajna Neked kell visszasámolni az Áfá-t. Én a beszerzés aránában osztanám a %-ok között. A kézi számlákat én utólag beütném!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! "Már rég jártam nálatok, remélem jó helyre csöngettem". Ez évben kezdett egy e.v. ügyfelem. alanyi ÁFÁ-snak indult, pénztárgépet használ, mindjárt eléri a 8 MFt-ot a bevétele. Sajnos most villant be, hogy nem is a 8 MFt-ot kellett volna figyelnem, hanem az időarányos részt. 2018.06.20.-án lépte át a számára kiszámolt ÁFA-határt.  Gyorsan jelentettem a 18T101E-n. Értékesít 5-18-27 %-os ÁFA tartalmú árukat.
A 06.20 óta eltelt időszak bevételét hogyan osszam meg, hogyan valljam be? Amit nem ütött pt-gépbe, kézi számlával pótolja?, Minden, ezzel kapcsolatos tanácsot előre is nagyon szépen köszönök.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
onlineszamla.nav.gov.hu/ -> technikai információk > dokumentációk /lap aljára görgess/
.

Online Számla Felhasználói kézikönyv: Online Számla Felhasználói kézikönyv (utoljára frissítve: 2018.06.30) - ezt a PDF-et töltsd le. Kb. 40-43. oldal tájékán találsz információt.
-
A Nav számlázójához is lehet találni útmutatót, aki erre kíván átállni, PDF-ben megtalálja a tudnivalókat:

Online Számlázó Felhasználói kézikönyv: Online Számlázó Felhasználói kézikönyv (utoljára frissítve: 2018.06.30)
.
Válasz idézéssel
Noh nem tudom megtaláltátok-e, ezért leírom, hátha nem [Kép: smile.png] Lehet eddig is működött és csak mi voltunk vakok, minden esetre megtaláltam! [Kép: tongue.png]
Itt belépsz, mint eddig:
 https://onlineszamla.nav.gov.hu/
Itt Cég felhasználó kapcsolatokra dob át
https://onlineszamla.nav.gov.hu/relaciok
Aztán a név előtt van piros négyzetben az adószám, arra rákattintasz az átdob az ügyfélkapura és újból bejelentkezel már az ügyfélkapus azonosítóval és jelszóval és voala már látod a rögzítés lehetőségét.  
https://onlineszamla.nav.gov.hu/szamla/tipus_valasztas
Viszooont nem találtam hozzá kitöltési útmutatót. 95%-a teljesen érthető, de ugye először kéri a számla sorszámát rendben is volna, de utána kéri az "azonosítót" is és van rá 255 karaktered :O A leírásban komolyan le kell írnom miről állították ki a számlát ? (erre is van 255 karkater), majd az érték , amire 512 karakter van. Értékre az Áfa összegét gondolja, vagy a nettó összeget? a rögzítés legvégén kéri a Bruttó végösszeget is, így most picit bekavarodtam. Gondolom az Áfa összegét kérheti az Értéknél, hisz ez az áfa bevallásról szól. [Kép: confused.png] (btw ezek az adatok mondjuk nem csillagosak, így nem kötelező kitölteni)
Sorry a béna kérdéseimért :[Kép: smile.png]
Betti
Válasz idézéssel
Megtaláltam fent van online számla teszt oldalon a kézi számlák bejelentése.
Válasz idézéssel
Üdv.!
Regisztráltam az online számla teszt oldalára. Működik minden, tudok számlákat is kiállítani. Viszont, azt nem találom sehol, hogy a kézi számlákról hol kell adatot szolgáltatni??? Melyik online felületen????
Huh
Köszi a választ!
Válasz idézéssel
Igen, a 27 %-os magyar áfa van a számlán.
Azonban az ügyfél előkotort egy másik számlát, ami cseh adószámmal, áfa nélkül készült, ugyanakkor, ugyanolyan sorszámmal. Most az utóbbit könyveltem.
Valószínűleg rájöttek, hogy a vevő is közösségi adószámmal rendelkezik. Találtam is egy jó cikket a témában:

http://tilea.hu/webaruhazak-adozasa/
Válasz idézéssel
Hello!
Most milyen áfa van a számlán magyar?
Válasz idézéssel
Ismeri valaki az ONIO s.r.o -t? Vásárolt tőle egy cég ( Onio webáruháza itt van: e-autogumi.hu)
A bruttó összeget beszedték, azonban az áfát visszautalták a vásárló bankszámlájára. A számlájukra
nyomtatták, hogy a Brno-i területi bíróságon van bejegyezve, s HÉA - fizető a Cseh Köztársaságban.
Azonban van magyar adószámuk, ami szintén szerepel a számlán 30448225-2-51, megtaláltam a Nav adatbázisban
http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/adatbleker/afaalanyok
Hogyan könyveljem? Mint közösségi beszerzést, s akkor áfabevall+ összesítő nyilatkozat ?
Vagy egyszerűen nettó összegben, s kihagyom az Áfa bevallásból?
Válasz idézéssel
Semmi gond. És köszönöm a megerősítést!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Blush Blush Blush Piruok Tamás nagyon!
 Igen a Te gondolatmenetedet OK-ztam le. Ne haragudj az elkeresztelés miatt!

Válasz idézéssel
Klári!

Az én kérdésemre válaszoltál az előbb?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jól gondolod Nándi!

Válasz idézéssel
Egyik ügyfelem ingatlant (üzlethelyiséget) szeretne vásárolni. A NAV-nál nem választottuk az ingatlan értékesítésnél (ÁFA törvény 86. §.) az ÁFA fizetést, tehát maradt a mentes státusz! Vásárláskor a számlában feltüntetett ÁFÁ-t vissza lehet igényelni? Gondolom nem, hiszen eladáskor nem számítunk majd fel ÁFÁ-t!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jól gondolod Mónika!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Novemberi áfá-t kell önellenőriznem. Az eredeti bevallásban volt M-es lap, tételes adatszolgáltatás, az önellenőrzésbe ezt ugyanúgy beírom ugye?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide való, jó ha tudjuk..... olvasásra érdemes.

Újabb esélyt ad a jogkövetésre a NAV

https://www.vg.hu/gazdasag/ujabb-eselyt-...av-796135/

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősítést  Smile .
Válasz idézéssel
A zárt végű pénzügyi lízing miatt nem kérheted a 45 napos kiutalást.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég