A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy egy számlát, amelyet márciusban adtam ki a vevőnél rossz várost tüntettem fel. A számlázó programban megpróbáltam meghelyesbíteni, de, amikor rámegyek a kijelölt számla helyesbítésére, akkor hál istennek mindent enged helyesbíteni, csak a vevő címét nem....

Olvastam a neten a számlával egy tekintet alá eső okiratról, erre tud valaki valami mintát adni? Megtaláltam milyen kötelező elemei vannak, de egy sima word-be is meg lehet írni vagy milyen formában kell, mert arra nem találtam semmi infót.

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi!!!
Válasz idézéssel
Hello!
Nem új az ingatlan áfa mentes lesz a eladás.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cégemnek van a tulajdonában 2 évnél régebbi ingatlan amit bérbe adott /a bérbeadásra nem jelentkezett be áfára , így annak nincs áfája/.
Most ezt az ingatlant eladná egy magánszemélynek, maga a cég áfa körben van az általános szabályok szerint a kérdésem az, hogy kell-e ezután az eladás után áfát fizetni, mikor vette magánszemélytől évekkel korábban akkor nem igényelt vissza áfát és nem is volt rá áfa felszámolva.
Az ingatlanra a szükséges dolgokon/ néhány berendezés/ kívül nem volt sem felújítás sem karbantartás elszámolva költségként sem.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Áfa teljesítési időpontjára szeretnék megerősítést. Ügyfelem tagjainak kedvezményes utazást közvetít a tagdíj ellenében. A tagdíj első része a foglaló (telj. ideje a megfizetés napja, foglaló összegéről számla készül), a többit egy vagy több részletben fizetik meg. Akkor jogosult a kedvezményre, ha mindent kifizetett. Ez benne van a szerződésben. A számla is a teljes összeg befizetésének napján készül el. Telj. időpontja a teljes összeg befizetésének napja. A részletek megfizetésénél nincs kiállítva bizonylat. Ez így jó?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Igazatok van, sajnos csak a következő bevalláskor lehet visszakérni! ( Bár nagyon nem értek vele egyet )
József ! Elnézést a félre tájékoztatásért ! Még jó, hogy a többiek ilyen figyelmesek, köszi Nektek !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Moniknak igaza van,ha a következő időszakra viszed tovább,nincs lehetőség a 17-re sem,mivel nem kerül fel a folyószámlára.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves József!

Kicsi félre értette a kérdésedet.
Nincs mód rá hogy visszakérd, majd csak a következő negyedévben tudod figyelembe venni ezt az összeget.
Az ANYK egyébként már ellenőrzéskor kiabál is hogy nem felejtetted-e el bejelölni a visszaigénylést.
Egyszer én is benéztem egy ilyet, pár havi könyvelési díjam bánta, mert a kamatot megtérítettem a vállalkozónak.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia József !

Esetleg az is segítség, hogy 17-en kéred kiutaltatni vagy a többi adónemre vezetteted át és azokra nem utaltok.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kérdés!

Negyedéves áfa bevallásban nem jelöltem, hogy kiutalást kérek (figyelmetlenségből), hanem a következő időszakra vittem át az összeget. Ismerem a kiutalás szabályait. Azzal is tisztában vagyok hogy a bevallás D blokkjában csak a bevallás beadásakor rendelkezhetek, csak is ekkor és máshogy, máskor nem. Se önellenőrzés, se helyesbítés nincs esély.

Kérdésem az hogy tényleg nincs remény arra, hogy vissza kérjük ezt az áfát? Sad Az ügyfél számít rá, hogy 75 nap múlva megkapja. Leszedi a fejem, ha nem kapa meg. Sad
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia,

negyedéves bevalló esetén júniusig még negyedéves, júliustól havi. Negyedéves bevallásról havi bevallásra kell áttérnie, ha az év elejétől összesített elszámolandó adója pozitív előjelű és az 1 millió forintot elérte. Az első havi bevallást arról a hónapról kell benyújtani, amelyet megelőző bevallással lezárt negyedévben az adózó az értékhatárt elérte,
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ne haragudjatok, már biztos kérdeztem, de nem találom: negyedéves áfa bevalló I. n. éves áfa bevallásában fizetendő áfa 794 ezer Ft.
Mikor kell neki havi áfa bevallóba áttérnie, ha elérte a fizetendő 1 milliót göngyölítve? A következő hónaptól, vagy a következő negyedév utáni első hónapban?
Példa: I. n.év fizetendő 794 ezer
április fizetendő 200 ezer
május fizetendő 100 ezer ezzel átlépte az egymilliót
június fizetendő 200 ezer Tehát göngyölítve 1294 ezer Ft. II név fizetendő: 500 ezer Július 20-ig bevallom, hogy fizetendő 500 ezer, és utána augusztustól már havi bevalló lesz?

Köszönöm

Tündi
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem nincs ilyen a teljes áfa levonható, nincs az az isten aki megmondaná hogy mennyit beszél "külföldiül" nem a cég érdekében,bizos lenne valami olyen mint a telefonnál hogy 20%-át feltételezi magánhasználatnak..
Válasz idézéssel
Sziasztok,
a véleményeteket kérem, dolgozót elküldik intenziv nyelvtanfolyamra, kötelezik rá az uj munkaköréhez kell és külfödlön lesz., rendes nyelviskolában, cserébe még pár évig a cégnél kell dolgoznia. Szerződéssel, számla alapján elszámolom ktgként és nem bevétel a magánszemélynek. Az már tiszta, hogy nem iskolarendszerű, tehát simán elszámolom és kiküldetésként elszámolom az utazás, vizsadij és szállás ktget, megkapja az időre a fizetését és napidijat.
Viszont az olvastam épp a kompkonzult oldalán, hogy mivel nyelvtanfolyam és hiába kötelezték rá,amit elfogadott, mivel azt nem csak kizárólag a cégnél tudja használni hanem mint magánszemély nem tanácsos az áfa 100%át levonni:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kompkonzult.hu/adovilag/az-atvallalt-kepzesekkel-kapcsolatos-adokotelezettsegek">http://www.kompkonzult.hu/adovilag/az-a ... ezettsegek</a><!-- m -->

Van erre valami szabály? elfogadott arányszám? nem igazán találtam mást hozzá? mondjuk 80%-at levonom, hiszen nálunk dolgozik és a szabadidejében magánhasználatra 20% ?!? Mit javasoltok?
köszi: andi
Válasz idézéssel
Vica28 Írta:Sziasztok!
Egy kft. megrendelt e.v.-tól egy javítást egy 3. fél javára. Az e.v. alanyi mentes számlát állított ki a kft. felé, akik ezt továbbszámlázzák a 3. félnek. Jól gondolom, hogy 27% áfa felszámításával számlázhatja tovább?
Köszi
Vica

Ismét a véleményeteket kérem. A fenti kérdésben megerősítést kaptam tőletek, hogy jól gondoltam, áfás a továbbszámlázás. Ezt az elvet követve, ha egy lakásszövetkezet terheli át a cég felé a közüzemi díjat (csak levél van, mellékelve az ő nevükre szóló számla), és a cég ezt terheli tovább 3. félnek, akkor mi van az áfával?
Példán keresztül:
Elmü számláz lakásszöv-nek 50e+áfa= 63.500,-
Lakásszöv levélben kiterheli a Cégnek: 63.500,- (bruttó, áfa feltüntetése nélkül)
Cég továbbszámlázza 3. félnek: 63.500,- (bruttó, áfa feltüntetése nélkül)

Ez egy új cégem, ahol ezt a gyakorlatot követték évek óta. Nekem sántít egy kicsit....
Köszönöm, ha szán rám valaki egy kis időt!
Vica
Válasz idézéssel
Szerintem 23-án nem tudod továbbszámlázni, mert a szolgáltató ekkor számlázta és nem életszerű, hogy Te aznap ki tudtad számlázni.
Amikor kézhez vetted aznappal és mivel folyamatos teljesítésű szolgáltatásról van szó, így az időszakot követően számlázva a telj.dt=a fiz.határidő, de max. az időszak végét követő 30. nap.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha közüzemi számlát kell továbbszámlázni, de nem bérlethez kapcsolódik, azaz nem bérleti díjhoz tartozó járulékos költség, hanem szimplán folyamatban van a villanyóra átírás, így még nekünk jött az a számla, ami egy másik félnek kellett volna mennie, akkor ha továbbszámlázom, milyen teljesítés dátummal kell? Azzal, ami a számlán van? A villanyszámlán levő dátumok, kelte: 03.23., fizetési határidő: 04.04., teljesítés dátuma: 04.04.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Erika!
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Én sem!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. Ha egy szervezet 2015-ben alanyi mentes volt és 2016-tól áfára bejelentkezett, akkor azokkal a rezsi számlákkal (víz, gáz, telefon) mi a teendő, amelyek számvitelileg 2015 decemberre vonatkoznak, viszont a számla fizetési határideje és teljesítési időpontja mondjuk január 18., a számla kelte január 10? Ezeknek az áfája visszaigényelhető vagy sem?

Az én véleményem, hogy mivel 2015-re vonatkozik számvitelileg, ezért a 120 § szerint még a 2015-ös adóköteles tevékenységekhez, azaz az adó nélküli értékesítésekhez tartozik, tehát nem vonnám le.
Erika
Válasz idézéssel
Vica! Én is így járnék el, szerintem ez a helyes.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy kft. megrendelt e.v.-tól egy javítást egy 3. fél javára. Az e.v. alanyi mentes számlát állított ki a kft. felé, akik ezt továbbszámlázzák a 3. félnek. Jól gondolom, hogy 27% áfa felszámításával számlázhatja tovább?
Köszi
Vica
Válasz idézéssel
.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég