A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Olvasásra érdemes,nem tudom mi lesz majd a jelentési kötelezettséggel.A vállalkozók hogy fogják teljesíteni vagy ezt is ránk akarják majd terhelni Angry

http://nav.gov.hu/nav/onlineszamla/kerdesekesvalaszok

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia!
A költség számlát, amiben előzetesen felszámított áfa van bármelyik következő időszakban beállíthatod és levonhatod az Áfát. Most inkább önellenőrizd meg a IV. negyedévet.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Marad 5%-ék nincs miért hogy megváltozzon...
Válasz idézéssel
Kedves fórumozók!

Könyvtár internet szolgáltatást számláz ki. (ezt ő ugye 2018-ban 5%os áfával fizeti). De tovább számlázás  is alkalmazható a kedvezményes áfa kulcs, vagy ott megmarad a 27%?

Köszönöm segítségeteket!
Blush
Válasz idézéssel
Szia.

Szó volt róla, de az uniótól még nem kaptuk meg az engedélyt, így maradt 8 M.
Válasz idézéssel
2018-ban az alanyi mentesség értékhatárát nem emelték fel 12 millára??? /Arról beszéltek a "nagyok"/ a törvényben még mindig 8 millát írnak.. Sad
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Úgy bizony ahogy Mónika írja, nem kell arányosítani az áfát szünetelés miatt.
Válasz idézéssel
Mónika! 
Nagyon szépen köszönöm, ez megnyugtató.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Szia Ágica! Nekem volt ilyen esetem. Utána nyomoztam, az áfa törvény nem írja ezt sehol, mivel nem írja így a szünetelőnek nem kell arányosítani. Erről én kértem NAV állásfoglalást, igaz akkor még 6 milla volt az értékhatár de bemásolom:
Tisztelt Ügyfelünk!

Foigazgatóságunkra érkezett elektronikus levelére az alábbi tájékoztatást adom.

Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) 188. § (1) bekezdése kimondja, hogy az alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendo ellenértéknek - forintban kifejezett és éves szinten göngyölített - összege
a) sem a tárgy naptári évet megelozo naptári évben ténylegesen,
b) sem a tárgy naptári évben ésszeruen várhatóan, illetoleg ténylegesen
nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felso értékhatárt.

Az alanyi adómentesség választására jogosító felso értékhatár: 6 000 000 forintnak megfelelo pénzösszeg [Áfa tv. 188. § (2) bekezdése].

Tekintettel arra, hogy az Áfa tv. nem tartalmaz arra vonatkozóan rendelkezést, hogy az adóalanynak, amennyiben szünetelteti a gazdasági tevékenységét, az alanyi adómentesség értékhatárát arányosítania kellene, így a tevékenységét szünetelteto egyéni vállalkozónak nem kell ezen körülmény miatt idoarányos bevétellel számolnia (Áfa tv. magyarázata).

Tájékoztatom, hogy a válaszlevélben részletezettek szakmai véleménynek minosülnek, kötelezo jogi erovel nem bírnak.

Üdvözlettel:
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Közép-magyarországi Regionális Adó Foigazgatósága
Tájékoztatási Foosztály
Válasz idézéssel
Segítenél, ezt hol találom meg az Áfa törvényben?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Szia Ágica!
Sajna arányosítani kell a 9 millát!

Bocs! Elszállt a kezem és melléklimpíroztam. Természtesen 8 milláról van szó!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok  kicsit fura ez a felület.

Kérdésem ha 2017.01.01.-én szünetelő alanyi mentes ev októberben újra aktivá teszi a vállalkozását az ÁFA, hogy alakul arányosítani kell vagy mehet 8 M-ig tovább alanyi mentesen?
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Szia !

Ha átvihető adód keletkezett és ezt az időszakot önellenőrizned kell, akkor sajnos utána minden olyan bevallást le kell ellenőrizned, ahol ez az átvitel szerepel, mivel az előző időszakról áthozott áfa összege változik.

Lara
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Életemben először áfa önellenőrzést kellene végeznem 2016. február hónapra. Azt tudni kell, ahogy az akkori bevallásban a fizetendő és levonható előzetesen felszámított adó különbözete negatív volt, tehát visszaigényelhettünk volna adót, de nem igényeltük, hanem a későbbi hónapokra göngyölődött.

"egyébként megszerzett visszaigénylési jogosultsággal az adózó az adott bevallási időszakban nem kíván élni, akkor a bevallásban nem kell elszámolnia visszaigényelhető adóként a negatív áfakülönbözetet, hanem azt a következő időszakra átvihető követelésként kell szerepeltetnie."

Most ha önellenőrzöm a februárt, amikor is fizetendő adó keletkezik, akkor most mi van ezzel a mínusszal? Vagy most akkor önellenőriznem kell minden hónapot vagy nem értem.
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, ha egy cég szállodától szállás szolgáltatást vásárol a saját nevére (ÁFA 18%), majd azt magánszemély részére továbbszámlázza, akkor az ÁFA kulcsa marad 18%, vagy mint utazásszervező árrés alapján fizeti meg a 27% ÁFÁ-t? A szálláshely-szolgáltatást csak szállodák, panziók, stb. végezhetnek, vagy azok is, akik ezt tovább értékesítik?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi a gyors választ!
Amit írtál az mind így van. Mind a két fél áfa alany. Jeleztem az ügyfélnek, hogy nem jó így és azt mondta, hogy ha nem éri el az 1.000.- forint nettó értéket akkor így van (ezt a számla kiállítója mondta Neki). Nos, én erről még nem hallottam.
Válasz idézéssel
Nem, ha fordított adózású termékről van szó /búza, kukorica....... vasáru...../ nincs továbbhárított adó, pontosabban az áfa megfizetésére a vevő kötelezett, amennyiben jogosult levonásba helyezheti, de ez csak áfa alanyok között van. Amennyiben nem áfa alanynak értékesít ilyen terméket, pl. magánszemélynek, vagy alanyi mentesnek ebben az esetben helyes ha áfá-t hárít tovább. Szóval itt a kérdés, hogy a vevő és az eladó mindketten áfa alanyok-e??
Válasz idézéssel
Szia Mindenki!

Egy segítséget kérnék: fordított adózás alá eső termék lett vásárolva nettó 600.- forint összegben. A számla áfásan lett kiállítva, a számlára ráírva Fordított adózás. Ilyennel még nem találkoztam... Jó így?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Munkaaerő-kölcsönzésről kaptunk számlát. A cég a munkaerő-kölcsönzést fordított ÁFA-val számlázta, a hozzá kapcsolódó szállás költséget meg ÁFA-san. Jó ez így?

Van valahol valami anyag, ami összefoglalja, hogy kölcsönbevevő cég mire figyeljen adózási szempontból?

Előre is köszönöm!

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Hello!
Nem teljesen értem a kérdést,tehát te állitasz ki forditott adózású számlát ha jól értem ilyenkor nics a számlán áfa és az a kérdés hogy levonható áfa lesz e ehhez...?
Válasz idézéssel
sZIASZTOK

Az lenne a kérdésem, ha valakinek van forditott áfa-s bevétele akkor a költségeiból egyáltalán nem vonható áfa, vagy ezt kell arányositani, de hogyan?
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt nem kell nálunk szerepeltetni mert lengyelben van a teljesitési hely ott rátették az áfát igy ez nem közösségi beszerzés ami után itthon kellene felszámitani az áfát és az A60-ba sem kell az lengyel áfát meg az ELEK nyomin vissza lehet kérni ha a feltételek teljesülnek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Éppen az a kérdés, ha rajta van a számlán a lengyel Áfa akkor az is
felkerül az összesítő nyilatkozatra, avagy csak az Áfa nélküli???

Harakiri
Kicsit bonyolítom a saját kérdésemet, mert az A60-on biztosan szerepelnie, de a
nettó értéken??
/Mert az Áfát visszakérem a lengyelektől/
Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Nem az a kérdés hogy ha áfásan a számlán rajta van a lengyel áfa akkor szerepel-e a mi bevallásunkban de aztán lehet hogy nem ez a kérdés hanem csak egy sima közösségi beszerzés....
Válasz idézéssel
Uniós áfa ,A 60-as is kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég