A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Köszönöm!!!
Válasz idézéssel
Szia!

Jól gondolod!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Segítséget kérek: egyik ügyfelünk szállítójától helyesbítő számlát kapunk. Az eredeti számla februári teljesítésű. Ha most állít ki helyesbítő számlát, akkor milyen áfa kulccsal kell számolni?
Valahogy úgy érzem, hogy 20%-kal.
előre is köszönöm manyu
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Erzsóval értek egyet!
Erika
Válasz idézéssel
Szia!

Én meg 20%-os áfá-val állítanám ki,mivel első félévet tartalmazza, a tényleges teljesítés akkor történt.
A két dátum az új törvények szerint egyezik meg!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy önkormányzat és a vizmű között van egy Együttműködési szerződés. A vízmű kéri az első féléves bérleti dij kiszámlázását. Teljesités dátumaként, és fizetési határidőként a szeptember 25-ét jelöltette meg.
Kérdésem az július 1-i áfa változással kapcsolatban van. Én ezt 25 %-os áfaként állítanám ki, mert folyamatos teljesitést tartalmazó számláról van.
Tudom, már biztos kiveséztétek ezt a témát, de szeretném kérni a véleményeteket.

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Köszi szépen Hócipő!
Eszembe nem jutott volna ott keresni.
Válasz idézéssel
Pötyi!
A 01-04 lapon keresd. Big Grin
Válasz idézéssel
Pötyi, én se láttam még 25%-os sort, ne aggódj!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet, hogy már nem látok jól de a 0965-ös bevalláson nem látom a 25%-os áfa sorokat.
Megint én sietek túl előre és még nem tették fel a legujabb verziót vagy elnézek valamit???
Köszi
Válasz idézéssel
köszike Big Grin
Válasz idézéssel
Igy van nulla.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Marika!

vagyis nulla, mert ezer ft-ban kell megadni nem? Szerencsére régen volt önellenörzésem, és kijöttem a gyakorlatból :wink:
Válasz idézéssel
Te az art.168§ 3/bek.-re gondolsz.
szerintem csak 52,-Ft
Amit Te írsz az akkor van ha mondjuk 6000 a önell.pótlék, de az adót időben befizette, ezért csak az 1000-et kell neki befizetnie.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerösitést szeretnék kérni, Áfát önellenörzök, és az önellenörzési pótlék 52 Ft. Jól gondolom, mivel egyéni vállalkozóról van szó 1000 Ft-ot mindenképpen kell fizetnie önellenörzési pótlékként? Vagy mégsem?

köszi Big Grin
Válasz idézéssel
Köszönöm Anita!
Válasz idézéssel
Enikő, mivel nem tudod bizonyítani, hogy a csomag másik EU országba ment (azaz elhagyta az országot) fel kell számítanod rá a magyar áfát.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Nektek biztos, hogy egyszerű lesz a kérdés:
Egy romániai cégnek, mely közösségi adószámmal rendelkezik, kiállítunk egy számlát. (Webáruház vagyunk). A csomagot, mivel nem tudjuk megoldani a romániai kiszállítást, egy magyar rokonának fogjuk kipostázni, és majd ők átadják, mert gyakran találkoznak. Nekünk is van közösségi adószámunk. A kérdésem az hogy mehet-e áfa mentesen ez az ügylet, mivel közösségi értékesítés, vagy fel kell áfát számolnom, mivel Magyarországra megy ténylegesen a csomag?
Válasz idézéssel
Kedves Szesze,

Örülünk, ha segíteni tudtunk. :-)

További szép napot, és jó munkát kívánok Neked (is)!

Üdv.:

Kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok! Szerintem hagyjátok már azt, hogy fölülre és alulra mit kell írni! A szövegezéstől függ! Azért írtam a múltkor, hogy én egy harmadik szövegezéssel is találkoztam. Értelmezni kell a szövegezést, és az alapján kell kitölteni a számlát. Az Apeh válasza a 20-20%-ra egy hülyeség akkor, ha nem konkrét szöveg értelmezésre adtak választ.
Ráadásul kp-s számla is van olyan, ahol nemcsak bruttóban szerepelnek az adatok. Szóval sok variáció lehetséges.
Egyértelműen igaz az, hogy a nyomtatványokon olyan setén fogalmazták meg ezt a %-os szöveget, hogy aki nem ezzel foglalkozik, annak pláne nehéz kisakkozni, hogy oda vajon mit akarhatott írtani a kp. számla forma tervezője, szerkesztője?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Kitty!

Örülök,hogy rátaláltam a kérdésetekre és a válaszaitokra is! Éppen most kerestem mert ugyanilyen számlatömbje van a vállalkozómnak és nem fogadják be a számlájukat mert, azt mondják nem elfogadható az, hogy felülre és alulra is a 2o %-ot írták! Szerintük felülre a 20 %-ot, alulra a 25 %-ot kell írni!

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Üdv. SZESZE
Válasz idézéssel
Kedves Szotyi!

Köszönöm szépen a megerősítést. :-)

Jó munkát, üdv., Kitty
Válasz idézéssel
kitty!
Úgy gondolom, hogy február 25-ig kellett a tevékenységi köröket rendezni az apeh -nál. Szerintem 09201T kitöltésével visszamenőlegesen befogadja, max megkérdezik , ha egyszer ellenőrzik, miért volt így, kicsi az esély, esetleg akkor mulasztási bírságot szab ki az eljárásban. szerintem még megteheted, az önellenőrzést pedig figyelmesen végezd el, de szigorúan jegyzőkönyvet készíts az önellenőrzés hatásáról, miértjéről, felelősségről. Vissza nem igényelném, csak görgetném, mint levonhatót, persze a vállalkozó döntése.
Szotyi
Válasz idézéssel
Kedves Szotyi!

Nagyon köszönöm a segítségedet. :-)

Személygépkocsi bérbeadás emlékeim szerint nem is szerepel a tevékenységi körében, de bérbeadás magában igen, ha jól emlékszem, de mindjárt megnézem.
Ha nincs a tevékenységi körében, akkor eleve nem is adhatná bérbe? :roll:
Akkor utólagosan lehet nyilatkozatot tenni az APEH felé szgk. bérbeadására vonatkozóan? És ha ezt megtehetem, akkor visszamenőleges hatállyal is megtehetem-e? Gondolom, nem.
Az, hogy volt rögtön bérbevevő, tökéletesen értem, és ez tiszta, nekem az áfa visszaigényléssel volt gondom.

Előre is köszönöm szépen, ha még tudsz segíteni. :-)

További szép napot, és jó munkát kívánok Neked, üdv. : Kitty
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég